Kılcal damarlar için öneriniz var mı?

yumyum_84

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Eylül 2007
454
1
arkadaşlar bende ve annemde yüzümüzde kılcal damarlar var burun çevresinde varsa bilgisi olan söyleyebilirmi bitkisel de olabilir

at kestanesi yağı önermiiştim başka bir başlıkta at kestanesi yağı ilerlemeyi sadece engeller
tedavi için lazer tedavisi öneririm buhar ve ve masajdan kacının o bölgelere daha çok ilerlemesine neden olur

benim de ceneme doğru sanki biraz var,yanaklarımın alt kısmında. ama çok beyazım ondan sanırım:S geçeceğini sanmıyorum.

merhaba arkadaşlar, aynı dertten bende muzdaripim bu dertten yakınan nerede bi arkadaş görsem hemen yazıyorum bu sitedede yazdım bikaç yere görmüşsünüzdür belki. ben bu kılcal damarlar için kara üzüm çekirdeği yağı kullanıyorum henüz sonuç almadım ama daha yeni kullanmaya başladım en az 2 ay kullanmadan sonuç alacağımı zannetmiyorum at kestanesinide öneriyorlar fakat ben aktarcıya sorduğumda üzüm mü at kestanesi mi diye üzümü al dedi çünkü kullanan ve memnun kalan müşterilem var dedi bilginize sevgiler.

arkadaşlar yağlar sadece ilerlemesini durdurabilir oysa benim bulduğum şey götürüyooo evet dikkatli okuyun LEKELER KAYBOLUYOR
Dye lazer adı verilen bir lazer tipi, özellikle kırmızı ve kahverengi renkleri hedef alarak, yaygın kırmızı lekelerle kendini gösteren, doğuştan beri süregelen vakalarda çok etkili oluyor. Yine benzer dalga boylarındaki 'yoğun atılımlı ışık' ya da bilinen öteki ismiyle 'IPL' tedavisiyle de bu problemin çözümünde yüz güldürücü sonuçlar alınabildiği görülüyor. Lazer tedavisi aylık seanslar halinde düzenleniyor; lekenin rengine, büyüklüğüne ve tipine göre ortalama 6-8 seans devam ediliyor. Uygulama sırasında zaman zaman duyulan hafif bir yanma hissi dışında bir sıkıntı hissedilmiyor. Tedaviye başladıktan sonraki 4'üncü ve 5'inci seansın ardından renkte açılmalar başlıyor ve her yeni seansla birlikte renk gittikçe açılarak sonunda kayboluyor. Yüzdeki kırmızı lekeler arasında, ilerleyen yaşlarda ortaya çıkan, örümcek ağı veya yaygın kırmızılıklar şeklinde görülen kılcal damar genişlemelerine ise çok daha sık rastlanıyor. İçinde bulunduğumuz sonbahar mevsimindeki ısı iniş ve çıkışları, bu derde sahip pek çok kişinin sıkıntısını artırıyor. Fransızların 'Couperose', hekimlerin 'teleanjektazi' olarak adlandırdıkları bu sorunun kaynağında; kılcal damar duvarındaki zayıflık, elastikiyet kaybı ve dolaşım bozukluğu yatıyor. Kalıtsal faktörlerin dışında; yaş, kilo, alkol ve sigara kullanımı, bazı metabolik hastalıklar, karaciğer sorunları da ortaya çıkmasında etkili oluyor. Sıcak bir ortamdan soğuğa kısa zamanda geçildiğinde daha belirgin hale geliyor. Sıcakla genişleyen damara dolan kan, sonrasında soğuk bir ortama girildiğinde elastikiyetini kaybettiğinden, daralamayan damar içine hapsolduğu için bu görünüm ortaya çıkıyor. Sıklıkla yüzde ve bacaklarda beliren bu damarsal problem, yüzde hem bir yaşlanma belirtisi, hem de estetik bir sorun olarak karşımıza çıkıyor. Bacaklarda, estetiğin ötesinde, araştırılması gereken derin bir dolaşım yetersizliğinin habercisi olabiliyor. Yüzdeki kılcal damar sorunu yukarda adından söz ettiğimiz belli lazer tipleri ve yoğun ışık tedavileriyle, ayda bir tekrarlanan 4-5 seanslık kürlerle çözüme kavuşabiliyor. Kılcal damar çatlamalarını önlemenin yolu ise sofrada başlıyor. Damar duvar yapısını güçlendirme özelliğine sahip, C vitamininden zengin, portakal, greyfurt, mandalina gibi meyvelerin yanında, bioflavonoidlerden zengin domates tüketiminin önemini belirtmek gerekiyor artık teşekkürlerinizi beklerimmm

arkadaşlar yağlar sadece ilerlemesini durdurabilir oysa benim bulduğum şey götürüyooo evet dikkatli okuyun LEKELER KAYBOLUYOR
Dye lazer adı verilen bir lazer tipi, özellikle kırmızı ve kahverengi renkleri hedef alarak, yaygın kırmızı lekelerle kendini gösteren, doğuştan beri süregelen vakalarda çok etkili oluyor. Yine benzer dalga boylarındaki 'yoğun atılımlı ışık' ya da bilinen öteki ismiyle 'IPL' tedavisiyle de bu problemin çözümünde yüz güldürücü sonuçlar alınabildiği görülüyor. Lazer tedavisi aylık seanslar halinde düzenleniyor; lekenin rengine, büyüklüğüne ve tipine göre ortalama 6-8 seans devam ediliyor. Uygulama sırasında zaman zaman duyulan hafif bir yanma hissi dışında bir sıkıntı hissedilmiyor. Tedaviye başladıktan sonraki 4'üncü ve 5'inci seansın ardından renkte açılmalar başlıyor ve her yeni seansla birlikte renk gittikçe açılarak sonunda kayboluyor. Yüzdeki kırmızı lekeler arasında, ilerleyen yaşlarda ortaya çıkan, örümcek ağı veya yaygın kırmızılıklar şeklinde görülen kılcal damar genişlemelerine ise çok daha sık rastlanıyor. İçinde bulunduğumuz sonbahar mevsimindeki ısı iniş ve çıkışları, bu derde sahip pek çok kişinin sıkıntısını artırıyor. Fransızların 'Couperose', hekimlerin 'teleanjektazi' olarak adlandırdıkları bu sorunun kaynağında; kılcal damar duvarındaki zayıflık, elastikiyet kaybı ve dolaşım bozukluğu yatıyor. Kalıtsal faktörlerin dışında; yaş, kilo, alkol ve sigara kullanımı, bazı metabolik hastalıklar, karaciğer sorunları da ortaya çıkmasında etkili oluyor. Sıcak bir ortamdan soğuğa kısa zamanda geçildiğinde daha belirgin hale geliyor. Sıcakla genişleyen damara dolan kan, sonrasında soğuk bir ortama girildiğinde elastikiyetini kaybettiğinden, daralamayan damar içine hapsolduğu için bu görünüm ortaya çıkıyor. Sıklıkla yüzde ve bacaklarda beliren bu damarsal problem, yüzde hem bir yaşlanma belirtisi, hem de estetik bir sorun olarak karşımıza çıkıyor. Bacaklarda, estetiğin ötesinde, araştırılması gereken derin bir dolaşım yetersizliğinin habercisi olabiliyor. Yüzdeki kılcal damar sorunu yukarda adından söz ettiğimiz belli lazer tipleri ve yoğun ışık tedavileriyle, ayda bir tekrarlanan 4-5 seanslık kürlerle çözüme kavuşabiliyor. Kılcal damar çatlamalarını önlemenin yolu ise sofrada başlıyor. Damar duvar yapısını güçlendirme özelliğine sahip, C vitamininden zengin, portakal, greyfurt, mandalina gibi meyvelerin yanında, bioflavonoidlerden zengin domates tüketiminin önemini belirtmek gerekiyor artık teşekkürlerinizi beklerimmm

Gerçekten çok çok faydalı bilgiler.Çok teşekkürler.Bende de var kılcal damar sorunu
Ama lazer yaptırmak için geçmi kaldıkki.Havalar ısındı .Üfffffffffff

Genellikle lazerle varis ve kılcal damar tedavileri bir veya iki seans yeterlidir. Bununla beraber tedavi sayısı damarların sayısı, rengi ve büyüklüğüne göre değişebilir.

Lazerle varis ve kılcal damar tedavileri ne kadar zaman alır?

Lazerle varis ve kılcal damar tedavileri uygulama süresi 15 dk ile 45 dk arasında değişir.

Lazerle varis ve kılcal damar tedavilerinin yan etkiler nelerdir ve tedavi sonrasında normal hayata geri dönülebilir mi?

Lazer ile varis ve kılcal damar tedavilerinin güzel tarafı günlük aktivitelerinize hemen dönebilmenizdir. Lazerle varis ve kılcal damar tedavilerinden sonra ağrı şikayeti çok azdır. Lazerle varis ve kılcal damar tedavileri yapılan alanlarda hafif kabarma ve kızarıklık görülebilir. Ancak bu şikayetler lazerle varis ve kılcal damar tedavilerinden sonra birkaç günde geriler.Lazerle varis ve kılcal damar tedavileri uygulama sonrası güneşlenmemek gereklidir. Onun için kış ayları lazerle varis ve kılcal damar tedavileri için en güzel zamandır.

Lazerle varis ve kılcal damar tedavileri ile hangi tip damarlar tedavi edilebilir?

Lazerle varis ve kılcal damar tedavileri bacak damarlarında özellikle ince kılcal damar tipindeki mavi ve kırmızı renkli damarlarda başarıyla uygulanır. Ayrıca lazerle varis ve kılcal damar tedavileri yüzde yanak ve burun kenarındaki damar çatlamalarında ve gövdedeki kırmızı renkli benlerde de kullanılabilir.

evet lazerle kılcal damarlara kesin çözüm diyorlar biliyorum ama onada malesef herkesin bütçesi yetmiyor.

benim cildim cok hassas ve taaa lisedeyken yaklasık 12-13 yıl once cıkmıstı bu kılcal damar genişlemesi, goz altı torbalarının orda 2 tane bi de burnumun kenarında..yıllar once hacettepe de bir dermatolaga gitmiştik annemle, doktor hemen orda dovmecilerin kullandıgı bir alete benzer bir igneyle elektrik gibi bişey verip yakmıstı onları...orası kabuk bagladı 1 haftasonrada dustu ve yok oldular yıllar gecti bir daha hic cıkmadı..

Yaklaşık bir aydır sadece yüzümdeki kılcal damar problemi olan bölgeye Oksitin krem sürüyorum. İşe yarıyor gibi. Eczanelerde 5 TL'ye satılan bir krem bu.

Bendeki %40'lık olanı. Cilt doktoru yüz derimdeki incelme için vermişti. AHA krem, yok limon yok sirke derken cildim çok incelmiş. Tedaviye burdan başlayalım dedi ve çinko içerikli krem verdi. Yeni yıla kadar kesintisiz uygulayacağım.

Sürdüğümde bembeyaz durduğu için gece sürüp yatıyorum. Yoksa evin içinde savaş boyası sürmüş Kızılderililer gibi dolaşmak lazım gelecek.

Not: Bu mesajı yardımım olur düşüncesi ile kılcal damar konulu topiclere aynen ekleyeceğim.

OKSİTİN KREM demişinn faydasını gördun mu?? ayrıca bende bu damarlardan dolayı kızarıklık ta var yuzumde onada faydası olur mu??

benim cildim cok hassas ve taaa lisedeyken yaklasık 12-13 yıl once cıkmıstı bu kılcal damar genişlemesi, goz altı torbalarının orda 2 tane bi de burnumun kenarında..yıllar once hacettepe de bir dermatolaga gitmiştik annemle, doktor hemen orda dovmecilerin kullandıgı bir alete benzer bir igneyle elektrik gibi bişey verip yakmıstı onları...orası kabuk bagladı 1 haftasonrada dustu ve yok oldular yıllar gecti bir daha hic cıkmadı..

tatlım bende plastık cerahın yanında calısan lazerle ılgılenen bırısıne sordum benım kılcal damarım mısır tanesı seklınde goz cukurunda ban dedkıı oraya lazer uygulayamayız goze cok yakın bende cok korktum acıkcası gozu damarınsa ya falan dedı bana bende bıdaha arstırmadım ama mantıken goz morluklarına bıle lazer uyguluyolar yıne goz altına uyguluyolar senınde gozune yakın yerdeymıs sanırım benı bıraz umutlandırdın bıde ben yanmasından korkuyorum derımın oradakı kıs bana yanada bılır dedı derın arası cok hassas dedı bılemıyorum bana yardımcı olursan sevınırım

Arkadaşlar merhaba,

Benimde burnumun her iki yanında kırmızı kılcal damarlar oluştu. Bir kaç senedir var ve ben artık bunlaradn kurtulmak istiyorum.
İstanbul'ya yada Gebze'de olup kılcal damarlarını lazer ile tedavi ettirip sonuçtan memnun kalan arkadaşlar bana yer bilgisi verebilirse çok sevinirim.
İyi bir yere yaptırmak lazım. Kılcal damarlarını lazerle yaktıranlar nereye yaptırdığınızı paylaşabilir misiniz????
Teşekkürler....

Yardımcı olcak, burununda ki kılcal damarlara lazer yaptırıp sonuçtan memnun kalan yok mu ???? :KK43:((((

X