Einiz, sizin anne babaniza, anne baba der mi?

Nexsxe

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Temmuz 2007
62
0
37
ARKADAŞLAR KOMİK BELKİ AMA O BENİM ANNEME TEYZE.BABAMA AMCA DİYO.BENDE AYNEN ONUN AİLESİNE ÖYLE DİYORUM.GERÇİ O BENİM ANNE BABAMA ANNE BABA DESEYDİ BENDE ONUNKİNE DERDİM BELKİ AMA O DEMEYİNCE BENİMDE İÇİMDEN GELMİYO.GERÇİ BANA DA ANNE BABA DEMEK TERS GELİYO KIZ BİZ KARDEŞMİYİZ OĞLUYLA YATAĞA YAT BİDE ANNE BABA DE GII OLURMU HİÇ BENCE ÖYLE SANKİ:1shok:

bence anne baba saygıdan deniyo kardeşlikle falan alakası yokki o senin annenin ve babanın bir evledı oluyo tabi sende onun ailesine katıldığın için onların bi evladı oldun.

Tabiki herkezin görüsü farkli, anne baba demek onun ailesini kendi ailen benimsemektir bence, esine hic sordunmu bilmiyorum ama merak ettim niye anne baba demiyor senin ailene?

Bir sebebimi var acaba normalde bizim örf ve adetlerimizde kayinvalide kayinpedere amca teyze diye hitap edilmesi hicte normal degil.

Valla kusura bakma canım ama kayınpeder ve kayınvalideye amca, teyze denilmesi bana çok tuhaf ve yakışıksız geldi açıkçası.
Kimi insanların kayınpeder ve kayınvalidelerine .... Bey, .... hanım diye hitap ettiklerini, cici anne-cici baba dediklerini duymuştum ama bunu ilk defa duyuyorum.
Elbette eşinin anne babası senin kendi ailen gibi değildir ama onlara anne-baba diye hitap etmek gelenek, görenek, örf-adet ve saygıyla ilgilidir bence.

esim anne baba der ama kendi annesinin yanında demez ve bende cok kızıyorum buna.bende saf saf habire anne derim

bence anne baba denmeyecekse siz'li biz'li konuşulsa daha iyi.amca teyze komik geldi bana da.kayınvalideme anne demeye başladıktan sonra benim annem 'anneciğim' oldu bende.
bizde ilk eşim başlamıştı anne-baba demeye. o demeseydi ben de demezdim ama.

ben eşimin annesi ve babasına anne baba derim inanırmısınız eşim bernim aileme benden daha candan anne baba diyor vede bu hoşuma çok gidiyor

biz ailecek önceden de tanıştığımız için anneme anne dedi ama babama dayı diyor.çok komik di mi??
ben de zor alıştım ama anne baba diyorum.

ARKADAŞLAR KOMİK BELKİ AMA O BENİM ANNEME TEYZE.BABAMA AMCA DİYO.BENDE AYNEN ONUN AİLESİNE ÖYLE DİYORUM.GERÇİ O BENİM ANNE BABAMA ANNE BABA DESEYDİ BENDE ONUNKİNE DERDİM BELKİ AMA O DEMEYİNCE BENİMDE İÇİMDEN GELMİYO.GERÇİ BANA DA ANNE BABA DEMEK TERS GELİYO KIZ BİZ KARDEŞMİYİZ OĞLUYLA YATAĞA YAT BİDE ANNE BABA DE GII OLURMU HİÇ BENCE ÖYLE SANKİ:1shok:
eşimde bende anne baba demeyi tercih ediyoruz.
peki canım merak ettim etraftan sizin böyle hitap ettiğinizi duyanlar yadırgamıyorlar mı?

elbetteki anne baba demesi lazım öyle gerekir de zaten.ama burccuğunda dediği gibi ayrı zamanalrda annen ve baban oluyor..

:roflol::roflol::roflol:ayyy inanırmısınız eşim senelerdir aynı mahallede oturduğumuz ve
komşu olduğumuz için ağız alışkanlığı abi ve teyze diyor.:roflol:allahım alıştı biraz gerçi.bir türlü ağız alışkanlığımı atamıyorum diyo:mymeka:

bizde analar babalar çifttir ..biz böyle gördük...
bu yüzden eşim saolsun anne der anneme ,,bende kayınvalideme sultanım derim..:))

eşimin babası yok annesi var anne derim.benimde annem yok babam var çok nadir görüşsekde eşim baba der.

Ben nişanlandığımızdan beri anne, baba diyorum eşim ilk isimlerini söyleyerek x anne , y baba der bu benim çok sinirime dokunuyor çünkü benim ailem ona oğlum , yavrucum der ,,. onun ailesi bana ismimle hitap eder.

X