2008 Kasım Anneleri

AnlamadanDinlemeden

HayaT BeNimLe GüSeL :))
Kayıtlı Üye
1 Ekim 2007
11.617
27

Ben şimdiye kadar şikayetim yok diye mızmızlanıyordum.Ama dün çok pişman oldum.Felaket bir mide bulantım oldu.Bugünde fazla bir şey yiyemiyorum.Ne düşünsem kötü oluyorum.
Ayran içmek ve tuzlu birşeyler yemek yatıştırıyor biraz.

Geçen hafta keseyi gördüm.Yarım santimdi.Bebeğimiz yanında 5 cm boyutunda bebebği besleyen bir kist yada her neyse o varmış.İnşallah haftaya gittiğimde kaybolur.

Henüz bebeğimin kalp atışlarını duymadım.Dr.um gelecek haftasonu bakacak.İnşallah bebeğimi görürüm haftaya ve kalp atışını duyarım.:nazar:

03-Eylül 2008

GEBELİK TAKVİMİ NASIL YAPILIYOR?

bu siteye gir:

http://babyticker.tickershack.com/stepone/pregnancy.html

Step 1 den istediğin cetveli işaretle.
Step 2 yi tıkla. bebeğini seç.
Step 3 ü tıkla. İlk kutucuğa ,son adet tarihini
İkinci kutucuğa,cetveline yazmak istediğin notu,
üçümcü kutucuğu rsim eklemek için gözatı tıkla.Pc den bi resmini seç (İstemezsen eklemeyebilirsin)
Aonra create ticker i tıkla.

Açılan sayd,fada cetvelini görürsün.

Bu sayfanın linkini kopyala.

Kontrol paneline gir-Detay bilgilerini düzenleyin-Kilo doğum taki var en altta.Oraya kopyaladığın linki yapıştır.

Tamamdır.

KIZLAR;
BU CETVEL YAPMA OLAYINI KASIM ANNELERİNİN İLK SAYFASINA YAPIŞTIRIYORUM:LAZIM OLURSA BULMAK KOLAY OLSUN DİYE:

ÇOK SORAN OLUYO;EN İYİSİ ORASI

Son düzenleme:
inşallah canım henüz bende yeni gördüm bebişimin kesesini
Allah sağlıkla kucağımıza alacağımız günleride göstersin inşallah

canım benimde mide bulantılarım başladı
karnım acıkıyor bir şeyler yemek istiyorum ama senin de dediğin gibi aklıma ne gelirse kötü oluyorum
kendimi zorluyorum yiyeyim diye
lokmalar ağzımda büyüyor
bir şey yiyemeyincede huzursuz oluyorum
sanki bebiş de aç kalacak sanıyorum
çünkü artık sadece kendimi düşünme zamanı geçti
Rabbim bebişlerimize sağlık versin

aynı şeyleri hissediyoruz.Benim tek tesellim ilk haftada aldığım 1.5 kilo oluyor.Allahtan onu aldım.Çünkü şimdi veriyorum.

Bugün yine tost yedim eşim yine mi diyor ama başka birşey yiyemiyorum.Bikaç zeytin bir de yumurta(Zorla) yedim.Düşünüce bile kötü oluyorum.Gece kalktım bir çubuk kraker,sabah tuzlu başka bi kraker...

Eşim bugün bi poşet dolusu tuzlu kraker çeşitleri almış :))

Bugün sabah çok yoğun değildi bulantım.Ama şimdi biraz daha yoğunlaştı.

aynı şeyleri hissedenleri görünce sanki rahatlıyorum. bir ben yaşıyorum hissine kapılmıştım. ama şu mide bulantılarına nasıl karşı koyacagımı bulamadım. şu vicdan azabıda ayrı bir durum. midesi bulanıp yinede sütünü içen var mıı

aynı şeyleri hissedenleri görünce sanki rahatlıyorum. bir ben yaşıyorum hissine kapılmıştım. ama şu mide bulantılarına nasıl karşı koyacagımı bulamadım. şu vicdan azabıda ayrı bir durum. midesi bulanıp yinede sütünü içen var mıı

Ben artık içemiyorum.Bulantılar başladığından beri bıraktım.Arada ayran içiyorum.

Süt yerine ayran iç,yoğurt ye canım bulantın geçene kadar.

Vitamin vermedi mi dr. un?

ben elevit kullanıyorum.Aspirin bi de crinone jel de kullanıyorum, düşük önlemi olarak.İlk gebeliğim ve uzun süredir istediğim için dr. verdi.

Ben artık içemiyorum.Bulantılar başladığından beri bıraktım.Arada ayran içiyorum.

Süt yerine ayran iç,yoğurt ye canım bulantın geçene kadar.

Vitamin vermedi mi dr. un?

ben elevit kullanıyorum.Aspirin bi de crinone jel de kullanıyorum, düşük önlemi olarak.İlk gebeliğim ve uzun süredir istediğim için dr. verdi.

teşekkür ederim canım ilgilendiğin için.a.s.doktor eleviti bana da verdi içicem bundan sonra. ama düşük önlemi olarak verdiği ilaçları vermedi. benim de ilk gebeliğim çok heyecanlıyım tadını çıkarmak istiyorum. ama henüz yapamadım.

Canım ben tedavi oluyordum, 3. aşılamamı olacaktım kendiliğinden oldu şükür.
O yüzden dr. sana tüp bebek prosedürü uygulayacağım dedi.

5 yıllık eviliyim ve 2,5 yıldır korunmuyoruz.

Dr. riske atmak istemiyo_O da çok şaşırdı zaten ilk öğrendiğimizde.

Herkese merhabalar !!!ben de 2008 kasım annesi olacakmışım.
.tam 1,5 yıldır bebek istiyorduk..bu cumartesi de tüp bebek için doktora gidecektik..adetim 1 gün geçti test yaptım silik pozitif sonuç çıktı..cuma gece yapmıştım.cumartesi sabahına kadar tam 4 tes yaptım hepsi aynıydı..:dance::dance:

cumartesi sabahı özel bir polikliniğe gittim beta hcg ölçtürmeye veeeeeeeeee sonuç 257 geldi...çok heyecanlandım..hemen doktora gittim fakat doktorum usg de daha göremeyecğimizi söyledi..bu cuma gelmemi söyledi..heyecanla bu cumayı bekliyorum gerçekliğine inanmak için....ah bi görsem bir an önce..yarın da gidip tekrar beta hcg baktırıcam..
allahım umarım herşey sağlıklı ilerliyordur...
sizleri de tebrik ediyorum arkadaşlar umarım hepimiz çıktıgımız bu yolculugu kazasız belasız sağsalim atlatırız..

Ne güzel Çitos senin bebeğinde benimki gibi sürpriz yapmış.
Allah mutluluğunu daim etsin,hayırlı bir evlat versin inşallah.
Merak etme canım kendi kendine geldi bebeğin,emin ol ki çok güçlü olacak.
Değerinde çok güzel çıkmış.İnşallah yarında yüksek çıkar canım.
Var mı belirti felan sende?

sağol canım iyi dileklerin için....belirtiye gelince 2 haftadır filan uykuya dalma sorunum vardı,acayip bir şişkinlik vardı,hala da uyku sorunum var ben de az uyumaya başladım garip bir şekilde..ve bu arada gribal enfeksiyon geçiriyorum..öksürük çok fena ilaç da alamıyorum..bal,limon,pekmez,ne kadar kocakarı ilacı varsa hepsini içiyorum valla...aman siz de dikkat edin kendinize..

Herkese merhabalar !!!ben de 2008 kasım annesi olacakmışım.
.tam 1,5 yıldır bebek istiyorduk..bu cumartesi de tüp bebek için doktora gidecektik..adetim 1 gün geçti test yaptım silik pozitif sonuç çıktı..cuma gece yapmıştım.cumartesi sabahına kadar tam 4 tes yaptım hepsi aynıydı..:dance::dance:

cumartesi sabahı özel bir polikliniğe gittim beta hcg ölçtürmeye veeeeeeeeee sonuç 257 geldi...çok heyecanlandım..hemen doktora gittim fakat doktorum usg de daha göremeyecğimizi söyledi..bu cuma gelmemi söyledi..heyecanla bu cumayı bekliyorum gerçekliğine inanmak için....ah bi görsem bir an önce..yarın da gidip tekrar beta hcg baktırıcam..
allahım umarım herşey sağlıklı ilerliyordur...
sizleri de tebrik ediyorum arkadaşlar umarım hepimiz çıktıgımız bu yolculugu kazasız belasız sağsalim atlatırız..

Ne güzel Çitos senin bebeğinde benimki gibi sürpriz yapmış.
Allah mutluluğunu daim etsin,hayırlı bir evlat versin inşallah.
Merak etme canım kendi kendine geldi bebeğin,emin ol ki çok güçlü olacak.
Değerinde çok güzel çıkmış.İnşallah yarında yüksek çıkar canım.
Var mı belirti felan sende?

sağol canım iyi dileklerin için....belirtiye gelince 2 haftadır filan uykuya dalma sorunum vardı,acayip bir şişkinlik vardı,hala da uyku sorunum var ben de az uyumaya başladım garip bir şekilde..ve bu arada gribal enfeksiyon geçiriyorum..öksürük çok fena ilaç da alamıyorum..bal,limon,pekmez,ne kadar kocakarı ilacı varsa hepsini içiyorum valla...aman siz de dikkat edin kendinize..

Bende ilk zamanlar uyuyamıyordum.Gözlerimden uyku aksa da.
Belki ilk ters tepki oluyodur :)

Geçer yakında daha çok uyuklarsın bakarsın.Bana da mutfak kokusundan tiksiniyorum diyen bi arkadaş tuhaf gelmişti.

Şimdi ben aynısıyım.Öyle mi iğrenç geliyor tüm kokular anlatamam.
Miden bulanmıyosa sakın benim gibi merak etme :) Ben neden belirtim yok diyordum.Ölcem bu bulantıdan.

Aman canım bol bol ılık ballı su da iç.Hem kabızlıkta olmaz böylece.Hemde hastalığına iyi gelir.Ben geçen hafta hasta değildim ama limonlu ılık su içtim.

Sen de çok sıcak içme ılık iç ki vitamin gitmesin.Vitamin hapı alıyormusun peki?

Bende ilk zamanlar uyuyamıyordum.Gözlerimden uyku aksa da.
Belki ilk ters tepki oluyodur :)

Geçer yakında daha çok uyuklarsın bakarsın.Bana da mutfak kokusundan tiksiniyorum diyen bi arkadaş tuhaf gelmişti.

Şimdi ben aynısıyım.Öyle mi iğrenç geliyor tüm kokular anlatamam.
Miden bulanmıyosa sakın benim gibi merak etme :) Ben neden belirtim yok diyordum.Ölcem bu bulantıdan.

Aman canım bol bol ılık ballı su da iç.Hem kabızlıkta olmaz böylece.Hemde hastalığına iyi gelir.Ben geçen hafta hasta değildim ama limonlu ılık su içtim.

Sen de çok sıcak içme ılık iç ki vitamin gitmesin.Vitamin hapı alıyormusun peki?

vitamin hapı almıyorum henüz..dedim ya doktorla şöyle eni konu bi oturup konusamadık..bi bebişi görelim de usg de ondan sonra bakıcaz artık...açıkçası ben vitaminlerin çok gerekli oldugunu düşünmüyorum..ama yine de kullanırım heralde..

vitamin hapı almıyorum henüz..dedim ya doktorla şöyle eni konu bi oturup konusamadık..bi bebişi görelim de usg de ondan sonra bakıcaz artık...açıkçası ben vitaminlerin çok gerekli oldugunu düşünmüyorum..ama yine de kullanırım heralde..

Kullan canım sen yine de.Çünkü bulantın başlayınca zaten herşeyden tiksiniyosun,yeterince iyi beslenemiyosun.İçebildiğin kadar süt iç.Cumaya kadar ne güzel içiyordum,her şeyi yiyordum,şimdi malesef.Yiyemiyorum,içemiyorum bile.

Sadece su içebiliyorum,biraz da ayran.Keşke süt içsem,yumurta yesem,bol meyve yesem.Olmuyor ama.Öyle fena bişeymiş ki bu bulantı.Fala merak etme sakın :)
Folik asit alıyosundur ama di mi..

merhaba kasım anneleri...!bugün tekrar beta hcg baktırmaya gittim..çok korkuyordum ama korktuğum gibi olmadı 886 çıktı değerim:dance::dance:..cumrtesi 257 idi..bi de usg de görsem tam süper olacak....

Kullan canım sen yine de.Çünkü bulantın başlayınca zaten herşeyden tiksiniyosun,yeterince iyi beslenemiyosun.İçebildiğin kadar süt iç.Cumaya kadar ne güzel içiyordum,her şeyi yiyordum,şimdi malesef.Yiyemiyorum,içemiyorum bile.

Sadece su içebiliyorum,biraz da ayran.Keşke süt içsem,yumurta yesem,bol meyve yesem.Olmuyor ama.Öyle fena bişeymiş ki bu bulantı.Fala merak etme sakın :)
Folik asit alıyosundur ama di mi..

süt içmeye çalışıyorum canım..zaten öksürük çok fena dedim ya ballı süt filan içiyorum,pekmez de tabii..yoksa normalde pek sütle aram yok ama yoğurt ,peynir severim..inşallah senin de biran önce geçer bulantın...

X