Çocuk Hastalıkları bebeğimin göbeği kanamış :((

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

zzeyy

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Ekim 2006
274
9
45
kızlar geçen pazar ben de bebeğimi aldım kollarıma çok şükür. Dün göbeği düştü. Bugün altını temizlerken kanadığını farkettim. Şuan çok telaşlıyım. Bu konuda bilgisi olan var mı? ne yapmalıyım?

merhabalar benimde kızımın göbeği düştükten sonra kanaması olmuştu.doktora götürdüm hemen k vit. iğnesi yapıldı.eğer tekrar ederse mutlaka getirin demişti.şükür tekrarlamadı.en iyisi sizde hemen doktoruna başvurun.geçmiş olsun.

canım benim bebeğiminde yaklaşık bir hafta göbeği kanadı bende endişelemip dra götürdüm muayene etti yara kapanmış bişey yok ama her ihtimale karşı yakalım dedi yakma işlemide bildiğimiz gibi değil gümüş nitrat sürdü bebeğimin canı acımadı o gün bu gündür kanamadı

Göbek kordonunun düşmesi

Göbek kordonu, vakti geldiğinde kendiliğinden düşer, bunun için sizin ekstra çaba harcamanıza gerek yoktur. Ayrılma sırasında az miktarda kanama olabilir. Eğer bu kanama günlerce devam ederse, mutlaka bir uzmana danışmalısınız. Bebeğin göbek kordonu erken düşerse, enfeksiyon ve kanama olursa veya bir ay geçmesine rağmen hala bebeğin göbeği düşmemişse, anatomik bozukluk ya da immunolojik bozukluktan şüphelenilmelidir. Bazen göbek kordonunun yeterince kurumadan düşmesinden sonra granülom olarak adlandırılan, göbek deliği bölgesinde pembe renkte, yumuşak bir kitle görülebilir. Göbek düşmesine rağmen, göbek deliğinden açık sarı renkte, kıvamlı bir akıntının olması ve bebeğin iç çamaşırının sürekli bu salgı ile kirlenmesi, göbek granülomunü düşündürür. Böyle bir durumda doktorunuza hemen başvurmalısınız. Bazı bebeklerde, göbek etrafındaki karın kaslarının yeterince güçlenmemesine bağlı, özellikle ağlama ve ıkınma sırasında belirginleşen şişlikler olabilir. Bu şişliğin fazla olması ve barsak kısımlarının da şişliğin içine girerek kabarması durumunda, göbek fıtığı düşünülür. Rutin muayene sırasında doktorunuz bu durumları değerlendirecek ve gerekirse tedaviyi başlatacaktır.

Göbek kordonunda aşağıdaki bulguları gördüğünüzde doktorunuza danışın:

• Kanamanın devam etmesi,

• Göbek güdüğü etrafında kızarıklık ve şişlik,

• Göbek kordonundan, sarı-yeşil akıntı ve pis koku gelmesi durumlarında, mutlaka doktorunuza başvurun.

Kaynaklar:

- Uzman Dr. Duygu GÜR ÜNAL
- Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Ebru ALPER

benım bebegımınde 5 gunlukken gobegı dustu duserken kanaması olmadı ama daha sonra baktıgımda kurumus kan gordum dr aradım panıklememem gerektıgı cok kanaması yoksa alkolle bol bol temızlememı soledı
bende ole yaptım maşşallah su anda tosun gıbı oldu :nazar:

benımde bebegımın gobegı dusmeden oncede kanadı dussukden sonrada kanadı k vitaamibn ıynesını vurdular faydası olmadı yaktılar hala faydassdı olmamısss hala bebısımın gobegı kanıyooooooooooooooooooooooo bugun tekrar doktora gıtmemm gerek :KK43:((( bebişim 19 gunluk

Kızlar öyle durumlarda gazlı bezle antiseptik solüsyonla temizleyin yarayı, kuru tutmaya çalışınyerimseniben

doktora gittik k vitamini yaptı doktor bizde batikonla temizledik

benim kızımın da göbeği düştükten bi süre sonra kurumuş kan gördük. alkol-gazlı bezle hafifçe temizledik. bezin gelmemesine dikkat ettik geçti. ama akar durumda kanama olmadı şükür. çok geçmiş olsun. dr. göstermen iyi olur..

kızlar mesaj mart ayında yazılmış bebeğin göbeği çoktan iyileşmiştir sanırım mesajı geç gördük :KK43:

hatta mart ayı olmasıyla kalmamış bu mesaj geçen seneye ait :)))
şimdiye bebek yürüyordur :)))

ılahi Fundacım. Radarların süper maaşallah..alpim kimse o hortlatmış konuyu..

gecen sene yazaomıs olsada tesekürler yinede en azından yarın cocugu doktora götürmem gerekli oldugunu anladım..benimde bugün bebegimin göbeğinden kan geldi.biraz kolonya ile kulak çöpü il temizledim.ama yarın yinede doktora götürecem..

benimde 16 günlük bebegimin göbegi kanadı bilgi sahibi degilim bu konuda ne yapmalıyım sizce :S

bence bu k0nuyu canlı tutalımki benim gibi yeni anneler bebeğinin göbeği kanayınca ne yapması gerektiğini bilsinler benim bebişimde 14 günlük 2 gündür az az kanıy0 temizliy0rum baticc0n sürüy0rum geçmesi için ama bende artık d0kt0ra götürsem iyi 0lacak

2010 konusu olsada yazmak iyi benimde bebeğim göbeği düştü ama kanıyorr yarın doktora götüreyim kimse doktor sonucunu yazmamış inş ben yazarım :KK25:

14 günlük bebeğim var.yaklaşık bir haftadır göbeği kanıyor.k vitamini yapıldı tahliller oldu en son yaktılar fakat kanama geçmedi.ptesi tekrar doktora gidicez.tekrar yakıcaklar.böyle bi süreç yaşıyan varsa benimle deneyimlerini paylaşsın lütfen!!!düzeldimi?yardım lütfennnnnnnnnn.

Benım oğlumda da var 4 gündür kanama hemde kanamanın ılk gunü k vit ıgnesı yaptılar ama ıse yaramadı,ınsallah pıhtılasma problemi yoktur,zuzu sızın nasıl oldu kanama,durdu mu

benimde bebişim 15 günlük bir haftalıkken düştü göbeği hala kanıyo doktor çocuk cerrahisine götürüp yaktırın dedi.
birde özelde yaptım doğumu
ben bakar bakmaz bir terslik olduğunu anlamıştım
göbeğine mandalı direk takmışlar, ne kıvırmışlar kordonu nede bir düğüm var bilfiğim kadarıyla göbeği bağlıyorlar normalde
eskilerde böle bir sorun yok bunu bilinçli olarak yaptıklarını düşünüyorum biraz araştırma yapıp doktoru arayıp azına mıçmayı düşünüyorum onun için açtım karşıma bu yazı çıktı
bebeğimin göbeğinin ortası çukur ve beyaz birşey gözüküyor yani akıntı dursa bile tipi güzel olmayacak elleri kırılasıcalar allahtan diplomalı bunlar köy ebeleri bile böyle göbek bağlamaz
gelişmeleri yazarım kızlar

X