Düzenli Spor Yaparak Zayıflayanlar

*seli*

Guru
Kayıtlı Üye
4 Nisan 2007
678
8
Başarısızlıkla sonuçlanan pek çok diyet denemem oldu.
Çünkü sadece diyet yaptıım;
çünkü spora bir türlü yeterli zamanı ayıramadım.
Ya da zayıflasam da; o zayıflamayı yansıtamadım aynalara.
Çünkü içi boşalıp, sarkan bir vücuttu aynada görünen..

Hayatımda ilk kez spor ve diyeti aynı anda ve düzenli olarak yapmayı başardım.Sonuç: 1,5 ayda 6.5 kilo oldu.:hooray:
Son 2 haftadır ise diyeti biraz boşladım ama düzenli spora tam gaz devam ediyorum.
Aslına bakarsanız zayıflamaya da tam gaz devam ediyorum.:dance:

Ve diyorum kiii: ASLOLAN DİYET DEĞİL;SPORMUŞ ARKADAŞLAR..:içelim:
Hatta kesin olarak söyliyeyim: Düzenli aerobik yapılınca zayıflamak kaçınılmaz oluyormuş.a.s

Ben hafta içi sabah bir arkadaşımla beraber Nivea body aerobik cd'sinden aerobik yapıyorum.
Ve bu aralar rejimime dikkat etmediğim,bazen ciddi kaçamaklar yaptığım halde mezura ölçümlerime göre hızla küçülüyorum.:teytey:

Ve diyorum kii: Düzenli spor yaparak zayıflayan arkadaşlar,yöntemlerimizi burdan paylaşalım.yerimseniben

Kim,hangi sporla ne kadar zayıfladı,ya da inceldi?

Fikirlerimizi paylaşalım,tavsiyelerinizi alalım..:emir_bebek:

Son düzenleme:
İşte benim sonuçlar:

1.5 ayda,
Göğüsten 8 cm,:teytey:
Belden 13 cm,şutarafagitti
Kalçadan 8 cm,:hooray:
Basenden 5 cm :dance: kaybettim.

İşte benim sonuçlar:

1.5 ayda,
Göğüsten 8 cm,:teytey:
Belden 13 cm,şutarafagitti
Kalçadan 8 cm,:hooray:
Basenden 5 cm :dance: kaybettim.

ben de bir ayda

belden 3 cm:sm_cool:
göbekten 3 cm :teytey:
basenden 5 cm:dance: kaybettim

göğüs vekalça ölçüsü almamıştım

6 haftada 9 kilo diyetinde yarın bir hafta dolacak bakalım sabah tartı ne gösterecek kendimi zayıflamış gibi hissetmiyorum ama çevremdekiler çok zayıfladın diyor aslında inceldim kg olarak değil cm olarak zayıflıyorum

canim sen neler yapiyorsun ki cok eminsin
hani özel biseyse bizde yapalim

canım aslında hepimizin bildiği şeyleri yapıyorum ama aksatmamaya özellikle dikkat ediyorum.
Sabah 5:30 da kalkıyorum nivea bady hareketlerini yapıyorum ayrıca orda olmayan hareketlerden ekleme yapıyorum.Sporum bittikten sonra saat yediye kadar titreşimli kemerimi çalıştırıyorum.
Saat yedide aç karnına sirkeli su içiyorum bir büyük bardak kola bardağı gibi. Ardından bir bardak beşi biryerde çayımı içiyorum. Sonra iki tatlı kaşığı yoğurda bir tatlı kaşığı keten tohumu karıştırıp içiyorum. (gerçi 6 haftada 9 kilo diyetinde yoğurt yasak o yüzden bunu zorda kalırsam yapıyorum) Ardında bir büyük bardak su içiyorum. Sonra hazırlanıp işe gidiyorum. gün boyunca diyetime uygun besleniyorum yağsız tuzsuz salçasız. (bu diyeti yapmadan öncede yediklkerime dikkat ederek yiyordum azaltarak yiyordum.

Öğle tatilinde başka işim yoksa ve hava güzelse spor ayakkabılarımı giyip yürüyüşe çıkıyorum yaklaşık 50 dakika.
Gün boyunca bolca su içiyorum. Günde 3 defa beşi bir yerde çayımı içiyorum. Sabah iş yerine gittiğimde yine kahvaltımı yapmadan önce liptonun detoks çayını içiyorum.:kahve:

İş çıkışı eve gidsince yemeğimi ocağa koyup kızımın gönlünü yapıp yine yürüyüşe çıkıyorum 50 dakika kadar bazen 1 saat. Öğlen yürüyüşe çıksamda çıkmasamda iş çıkışı mutlaka çıkıyorum. Eşimin işi olurda çıkamazsam kızımla müzik açıp oynuyoruz.:dance: Bu arada iş çıkışı yürüyüşe çıkmadan önce içine biberiye yağı karıştırdığım yosun yağını göbek ve bacaklarıma kısa masaj yaparak sürüyorum. .....üzerine streç film sarıyorum. Sürdükten hemen sonra bile sürdüğüm bölgelerde bir ısınma ve yanma hissediyorum.kafamçokkarıştı

Yürüyüşten geldikten sonra streç filmleri hemen çıkarmıyorum. Yemeğimizi hazırlıyorum evi süpüyorum kızımla ilgileniyorum hareket halinde olmaya çalışıyorum. Streç film yaklaşık 3 saat duruyor. Daha sonr banyoya gidip selülit sabunu ile vücudumu yıkıyorum ve masaj yapıyorum.Duştan sonra niveanın sıkılaştırıcı kremini sürüyorum. Ve saatlerce göbek ve bacak çevremde derimin nefes aldığını hissediyorum. sanki bütün oksijeni içine çekiyor.:teytey:
Akşam fırsat bulursam titreşimli kemerimi tekrar kullanıyorum.

İşte bunları yapıyorum. Alışveri merkezlerindeki elektronik tartılarda tartıldığımda kilomda çok fazla değişiklik olmasada vücumdaki yağ oranının azaldığını kas oranının arttığını fark ediyorum. Kaslı vücut ağır olur ma ağırlığını göstermez diyorlar ya sanırım doğru. Çünkü çevremde kimse benim 61 kilo olduğuma inanmıyor hemen herkes sen en fazla 56 bilemedin 57 kilosun diyor. Kıyafetlerimde bunu söylüyor. Hatta işyerimde benimle aynı kiloda olan bir arkadaş var boylarımızda hemen hemen aynı benden 5-6 kilo fazla gösteriyor.:hooray: Hatta ona olmayan önü kapanmayan gömlekler ceketler bana bana ya tam geliyor ya da bol. Arkadaşım 42 yada 44 beden pantolonları denerken ben aynı pantolonların 38 yada 40 bedenlerini giyiyorum.:hooray::teytey:
Yani sporu hiçbir şeye değişmem sizde değişmeyin ve üşenmeyin.

İşte benim hikayem bu canım.:nazar: Aslında sihirli bir formülüm yok. :eek:

Herkese bu yolda bol başarılar ve bol bol incelmelera.s.

selamlar ben bu başlığı çok sevdim..

nivea body cd sine 2 gün önce başladım ..

boyum 1/74

kilom 68 ...

ama ben 60 kiloya düşmek istiyorum..:1rolleyes:

acaba nivea body ile basen özellikle de göbek yok olabiliyormu zamanla ??..cd 40 dakika ..bana yetmedi :)...diyet yapmıyorum ama yediklerime de dikkat etmeye çalışıyorum...

44 beden den 40 bedene düşmeyi çok istiyorum..sürekli bu hareketleri her gün yapsam 3 ay sonra filan 40 bedene düşebilirmiyim sizce...deneyenler ne olur beni aydınlatın...fisfisfis

3 ay da, diyetsiz, sadece bu cd ile 8 kilo verme şansımız varmı ki :sm_confused:

ya ben bu başlığı çooook seviyoruuuuuum :dance:

ama bugün mezura alıp ölçeyim dedim...belimi :1shok: şok oldum...83 gösteriyo...belim çok kalın :a015:

en ideal bel 60 sanırım değilmi ...90 - 60 - 90..

bende kalça çok yok 90 - 83 - 90 filanım heralde :1no2:

sizce belimi ne kadar inceltmeliyim..( gerçi nivea body ile 5. günüm olmasına rağmen sanki gitgide küçülüyorum sırnaşık şey)..

http://www.halukakcam.com/B5/idealkilo/idealkilo.htm

istimmm belimi birden inceltem :1rolleyes:

Son düzenleme:
kızlar merhaba nasılsınız naniknanik

*seli* cim bu benim metabolizma bugünlerde çok yavaşladı:çok üzgünüm:

ilk hafta ne güzel 68 kilo dan 66 ya inmiştim

bugün 12. günüm ama ben hala sabah tartındığımda 66 akşam tartındığımda 67 kiloyum :1no2:

bir de araya 4 günlük tatil girmişti ya sürekli evdeydim onun etkisi olabilirmi acaba..yemeyi çok azalttım..nivea body her gün yapıyorum :bbo:

mezura ölçüsü biraz moral bulmamı sağlıyo bel ölçümü 83 ten 78 'e indirdim şükür..ama kilom hala 67 lerde senağlamasenağlama

ben de günün birinde 60 kilo olabilecekmiyim Allahııııııııım 40 bedene bi düşsem offf offf :sm_confused:

seli cim haklısın hayatım :içelim:

haftada bir kere tartınmak daha iyi olacak sanırım..psikolojim bozulacak yoksa kafamçokkarıştı

bugün iki haftayı tamamladım :hooray:

kilom : 68 den..... 66 ya

bel ölçüsü: 83 den..... 77 ye..

inebildi sırnaşık şey

haftaya cuma yine yazarım sevgili dostlar :teytey:

Selii ben sporu cok istekle yapiyorum da su bogazimi tutmayi bir turlu beceremiyorum ya :1no2:

NAsil bir diyet yaptin ki sen bu kadar cok inceldin ?

Ayrica :nazar:

Merhaba Lente'cim,
Ben ilk önce diyet listeleri bölümünde bulabileceğin "6 haftada 9 kg"diyetini yaptım.
Ama ben "en az 9 kg" değil; 6.5 kg verdim o diyetle.şutarafagitti
Sonra da tipik 1400 kalorilik bir diyet yaptım.
Şu andaysa alıştım;bol meyve yiyorum,acıktıkça bitki çayları içiyorum.Akşamları da 20'den sonra sadece 2 meyve yiyorum.(Gece 2'den önce uyuduğumu bilmem,o bakımdan)

Nasıl bu kadar inceldiğime gelirsek;benim bundan önce de çok diyet yapmışlığım var.
Ama ilk kez bu kadar sık ve düzenli spor yaptım.
Nivea body cd'si ilk etapta insanı çok zorlayan ve inanılmaz terleten bir cd;düşün ben onu her sabah uyguladım.
Bir süre sonra akşamları da yer hareketleri ve latteral stepper ile sporu da ekledim günlük aktiviteme.
Yani son derece hareketsiz bir yaşam sürerken,spor olayını abarttıkça abarttım.
Bir de mesela benim şikayetim üst bedende,özellikle de göbek bölgemdeydi.
Benim için spor olayının en güzel tarafı en çok incelmeyi de bu bölgelerde sağlamış olması.
Çok kısa bir sürede göbüşüm cm cm eriyip gitti.:teytey:

Ama şimdi senin durumuna gelirsek;sen sürekli spor yapan biri olduğun için vücut alışkındır o tempoya..
Sanırım sen de sıkı bi diyetle çözeceksin bu olayı.a.s.
Not: Hemen bir ilave yapayım:
Linkteki diyet bana çok mantıklı geldi.Çorbanın tadı süper.Bakliyat ve bol kalsiyumundan dolayı gayette sağlıklı.
Diyet,yazan arkadaşın kayınvalidesinin buluşu;listeye sonradan bikaç ekleme yapmış.
Mesela listede yazmıyor ama sonradan dediğine göre k.validesi acıktıkça bol bol cacık ta yemiş:)))
http://www.kadinlarkulubu.com/kayinvalidemin-corba-diyeti-t180978/index.html

Son düzenleme:
Evet canım şu regli iyice bitsin ondan sonra ölçmeye başlayacağım. Şu an vutum çok şiş en sağlıklısı normale dönünce ölçmek. Bu arada sadece bir gün bıraktım. Şimde gene devam ediyorum. 25 dakikaya çıkardmı ardındanda mekik çekip biraz müzik açıp dans ediyorum deli gibi :) ama sanki şimdiden göbek çevrem sıkılaşmaya başladı gibi önceden pek cıvıktı :)

Kesinlikle canım..
Mesela ben de her regl döneminde ortalama 3 kilo alıyorum.
Resmen şişiyorum yani.:1shok:
Aynen devam canımcım.:hooray:

Hadi Yaaaaaaaaaaaaa Desene Ben At Göslüğü Ile Dolaşmişim Kaç Aydir.. Profilinine Girmesem Görmücektim Yaniiii... Sağol Arkidişim....

selicim sein boyun kilon kaç canım..bide hangi bedenden kaça düştün???
belden 13 cm süper bişi yaa
bende şbatta aldım ölçülerimi martta başladım....
belden 6cm
göbekten11 cm
basenden 8cm
bacaktan 5cm inceldim zaten hedefim buydu sadece balimden 1-2 cm daha incelmek istiyorum..fazlasıda göz çıkarmaz hani

selicim sein boyun kilon kaç canım..bide hangi bedenden kaça düştün???
belden 13 cm süper bişi yaa
bende şbatta aldım ölçülerimi martta başladım....
belden 6cm
göbekten11 cm
basenden 8cm
bacaktan 5cm inceldim zaten hedefim buydu sadece balimden 1-2 cm daha incelmek istiyorum..fazlasıda göz çıkarmaz hani

Şimdi farkettim mesajını:)

Yani sen de 1 ayda mı bu kadar inceldin?
Eğer öyleyse hakkaten süper;tebrik ederim.a.s.

Gelelim bana:
Benim boy : 1.59
Kilom: 58 .(66 ile başlamıştım diyet+spora)
İlk etapta vermek istediğim ortalama 3 kilom daha var.
Şu an 40 beden giyiniyorum.yerimseniben

Seliiii Eminmisin Bende 1,59 Um 58 Kiloya Geldiğimde De Hala 40 Mi Giyicem şimdi Ben Aaaaaaaaaaa Hayallerim Suya Düştü Amaaaaaaaaaa

Seliiii Eminmisin Bende 1,59 Um 58 Kiloya Geldiğimde De Hala 40 Mi Giyicem şimdi Ben Aaaaaaaaaaa Hayallerim Suya Düştü Amaaaaaaaaaa

:roflol:
Tam çıkmıştım,senin için geri geldim siteye:))
Ne bilim canım yaa,sen şu anda mı 40 bedensin?:1shok:
Eğer öyleyse asıl benim üzülmem lazım..
Senin hayallerin niye suya düşüyo ki güzelim,demek ki sen 58 kilo olunca 36 falan giyersin.
Ama bilmem ki,boyumuz da aynıysa ben niye 40 giyiyom?:mymeka:

Hee ama hemen bi ilave yapayım.Son bir aydır hiç pantolon-etek türü bir kıyafet almadım.
Acaba 38 olmuş olabilir miyim ki?tatlicadiarzu

Son düzenleme:
selicim sana zahmet deneme maksadı ile de olsa bir girişimde bulun... valla ben 58 geldiğimde durmayı planlıyordum ki 38 bedene girerim die düşünmüştüm... yok şuan 40 değilim ama bazı 40 lara giriyorum 61-60 civarı 40 olurum die düşünmüştüm ben

selicim sana zahmet deneme maksadı ile de olsa bir girişimde bulun... valla ben 58 geldiğimde durmayı planlıyordum ki 38 bedene girerim die düşünmüştüm... yok şuan 40 değilim ama bazı 40 lara giriyorum 61-60 civarı 40 olurum die düşünmüştüm ben

Bak benim de kafamı karıştırdın kıs.fisfisfis
Bu hafta sonu kendime bişeyler almayı düşünüyordum.
Direk 38'lere bi bakmak ta fayda var..

Yaa bi de aklıma şu geliyor.Bilmem farkında mısın kıyafet bedenleriyle oynanıyor gibi hissediyorum.
Bişey alıyorsun 40 olmasına imkan yok acayip dar geliyor.
Başka bir yerden 40 beden alıyorsun inanılmaz bol.
Sanki kıyafetlerin bedenlerinde bir tutarsızlık var yaa.yasakkelime

yaa evet zayıflamanın en iyi yolu spor aslında ama işte benim gibi üşenenler vrsa eziyet geliyo sporrr:KK43:((

Ama biliyo musun canım,o his spora başladıktan sonra otomatik kayboluyor.
Çizelgende kiloyla ilgili bir ibare göremedim.:1rolleyes:
Eğer kilo sorunun varsa spor yapmanı şiddetle öneririm.
Çünkü bir süre sonra üşengeçlik hissi geçiyor.
Dahası alışkanlığa dönüşüyor;sporsuz duramıyorsun.a.s.

spor konusunda dediklerine katılıyorum selicim.. devamlı yaparsan bir süre sonra eksikliğini bile hissetmeye başlıyorusn....

diğer konuya gelince haklısın her firma farklı bedenler kullanıyor düşün ben kış inidiriminde bir takım aldım 38 beden diyor ama mümkünatı yok 38 beden değil resmen 40 beden d,iii..

X