sezeryandan sonra hamilelik

Gulcesuu

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
28 Haziran 2007
31
1
46
arkadaşlar sezeryandan sonra bir sene dolmadan hamile kalan arkadaşlar varmı bana yardımcı olurmusunuz bi zararı olurmu.benim 5 ay oldu ve hamileyim.lütfen bana cevap yazın.teşekkürler

canım bende sezeryanlıyım ama bildiğim kadarıyla aradan bir sene geçmesi lazımmış ama sen doğum yapana kadar 1 seneyi geçer heralde yanılmıyorsam

bende 2 yıl diye duymuştum.çünkü karnın büyüdükçe dikiş yerin geriliecek riskli olabilir

evet 1.5 ve 2 yil beklemek iyi olurmus dikis gerilince acilmasin diye
ben uc oldu en guzeli iste :)

iki yıl beklemek anneye iyimiş diye biliyorum ama dikiş konusunda bir fikrim yok ama senin durumunda olupta doğuran çok var .... tabi bu işi en iyi bilen yine doktorun olur

arkadaşlar cevap verenlere çok teşekkür ederim.yalnız forumda sezeryandan sonra hemen hamile kalan arkadaşlar varmı yada tanıdıklarından kalan varsa yardımcı olsunlar lütfen bana bu konuda herhangi bir riski varmı.çünkü doktordan doktora değişiyormuş bazısı bir yıl ara ver diyormuş bazısı bi sorun olmaz hemen kalabilirsin.başından geçen daha iyi anlar.

arkadaşlar cevap verenlere çok teşekkür ederim.yalnız forumda sezeryandan sonra hemen hamile kalan arkadaşlar varmı yada tanıdıklarından kalan varsa yardımcı olsunlar lütfen bana bu konuda herhangi bir riski varmı.çünkü doktordan doktora değişiyormuş bazısı bir yıl ara ver diyormuş bazısı bi sorun olmaz hemen kalabilirsin.başından geçen daha iyi anlar.

Merhaba
benım yengem de senınle aynı durumda.Normal olarak en az 1 yıl beklemesi gerekiyordu fakat oğlu 9 aylıkken tekrar hamile kaldı.ilk aylar düşük tehlikesi vardı beraber bır kaç dr gıttık sureklı kontrol altında.Şuan 7 ayını doldurdu hiçbir sıkıntısı yok.

arkadaşlar sezeryandan sonra bir sene dolmadan hamile kalan arkadaşlar varmı bana yardımcı olurmusunuz bi zararı olurmu.benim 5 ay oldu ve hamileyim.lütfen bana cevap yazın.teşekkürler

Canım ben bebeğimi erkan doğumdan dolayı kaybettim ve bir an önce tekrar hamile kalmak istiyorum. Sezeryandan sonra 5. ayda korunmayı bırakmayı düşünüyorum. Ama bir sorun olurmu diyede korkuyorum. Hamileliğin boyunca bir sorun yaşadın mı. Bebeğini sağlıklı bir şekilde dünyaya getirebildin mi? Sonraki bir yazı da sen misin emin olamadım ama ilk bebeğini sen de kaybetmişsin ama sonra bebek sahibi olmuşsun. Bu bebeğin sezeryandan 5 ay sonra yukarıda bahsettiğin hamileliğndeki bebeğin mi. Doğumunu yaptın mı? Senin adına çok sevindim. Allah cc. banada o günleri gösterir inşallah. Cevabına soruyla karşılık verdiğim için kusura bakma. Cevap yazarsan sevinirim.

Canım benim arkadaşım sezeryan ile doğum yaptıktan 6 ay sonra hamile kaldı ve 2. bebeğini de sezeryan ile geçtiğimiz ekim ayında doğurdu... hiçbir sağlık sorunu yok şu anda. Bu konuda doktor ve hastane çok önemli.

kardeşim kızı 4 aylıkken hamile kaldı.doktorlar doğurabilirsin sorun olmaz dediler.ama o tabi aldırdı 2.sine bakamıcağı için.

benım yedı sene gectı çesaret edemıyorum ne yapccn aynı sancılar agrılar dıkış sızısı allah bıze sabır versın yardım etsın dogumda sonrasıda cok zor
:2:

X