HCG Değeri düşüklüğü

kalimerom

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Mart 2008
117
0
Arkadaşlar bende 5 haftalık hamileyim.Ama canım sıkkın biraz.4 haftalıkken gittim doktora yani adet günümden iki gün geçmişti hcg 67 çıktı doktor çok düşük olduğunu söyledi.Keseyi göremedi.Beş haftalık olunca gel dedi henüz gitmedim doktora.Kanamam filan yok,ağrımda yok.Ama hiç belirtide yok.Sadece sağ yumurtalığımda şişlik hissediyorum sizce bu normalmi yardım ederseniz çok sevinirim

ben diğer tarafa da yazdım.hiç tasalanma.bi arkadaşımın da senin gibiydi.63 çıktı test sonucu.şimdi 8 haftalık gayet iyi.benim doktorum hiç birşeyi kafan takma ağrın olsa bile büyütme aklına kötü şey getirme.stres çok önemli diyor.

canım önemli olan bu değerin 2 günde bir iki katına çıkması.dr.un tekrar ettirmedi mi tahlili.inşallah bebişini sağlıcakla görürsün kötü düşünme canım.haberlerini bekliyoruz

benimde 5 haftalıkken 2362 çıktı canım ama bazen düşük te çıkabiliyormuş

2 gün sonra tekrar kan testi yaptır.Yaklaşık olarak 2 katı kadar yükseliyosa iyiye işaret canım.

Ben ilk öğrendiğimde 36 ydı.Ama 3 gün sonra 170 olmuştu.

Senin döllenme geç olmuştur.Bu işler belli olmuyo canım.Hayırlısı olsun.Sakın deert etme.

Doktorum bir hafta sonra gel demişti.Bakalım yarın doktora gidiyorum bir hafta doldu.Dua edin arkadaşlar.İnşallah yarın iyi haberlerle dönerim

canım bencede tasalanma.. önemli olan artışı.iki günde bir iki katına çıkması lazım yaklşaıkm olarkk..öenmli olan oo.. inş iyi haberlerle dönersin...

bennimde düşük çıkmıştı kesede dardı sonra düzeldi ama çok iyi bi doktora gitmelisin doktorum sayesinde düzeldi...

Kızlar çok mutluyum hcg 680 çıktı.Artış iyiymiş doktor değerler iyi dedi.Gerçi keseyi yine tam göremedik ama pazartesi görürüz inşallah.

kalimerom telaşe gerek yok çünkü kese ancak hcg değri 1500 ü aşınca görünüyor..ben ilk gittiğimde dğerim 785 di görünmedi..3 gün bekledik tekrar baktı doktor ve göründü..

Sağolun Kizlar Inşallah Herşey Yolunda Gider.ama çok Zor Bişeymiş Anne Olmak.daha Bebeği Göremeden Onun Için Bir Sürü Telaşa Kapiliyor Insan.ileriye Doğru Kalp Atişlarini Duyma,birsürü Testler Of Of Allah Yardimcimiz Olsun.

Kızlar dün keseyi gördük 6 haftalıkken ancak küçük bir kese görünebildi.Doktor bunun ancak 6 haftalık değil 4 buçuk haftalık filan olması gerekiyor dedi.sanırım geç döllenme olmuş.Ama benim adet düzenim çok iyidir.29 yada en fazla 30 gün aralıklarla olurum.Böyle adet düzensizliği olmayanlardada böyle bişey olabilirmi?Şimdide boş gebelik riskinden korkuyorum iki hafta sonra bebeğ görmek için çağırdı.Göremezse diye korkuyorum ay ne biliyim çok mu kuruntulu oldum bu aralar ne.fisfisfisSizce bu ihtimal çok az yaşanan bi durumdur değilmi arkadaşlar?

seni nasıl iyi anlıyorum anlatamam .....
4 hafta 4 günlükken öğrendim hamile olduğumu bhcg değerim 5.haftada2900 dü 4 gün sonra 4900 civarındaydı... 5. haftada vajinal ultrasonla gebelik kesem görüldü ama bunun 5 haftalık için çok küçük olduğunu söyledi doktor ve 4 gün sonra tekrar gelmemi istedi ve progestan verdi kullanmam için...
ilacı kullandım ve 4 gün sonra gittim kese büyümüştü ama yine görünürde bebek falan yoktu tabi...bhcg de 4900 dü... bunlar çok güzel gelişmeler dedi doktorum... bir hafta sonra ilacı bitir ve gel dedi...ilaç bitti kesem kocaman olmuşdu gördük ama yine bebek görünmedi kalp atışı da... böylece 6 haftam tamamlandı...şuanda hesaplıyorum 7 haftalık ama doktor en son gidişimden sonra 10 gün sonra gel kalp atışlarını duyalım ve rahatlayalım inşallah dedi.... şimdi forumları okuyorum,, okumadığım gebelik sayfası kalmadı o kadar kırıldı ki inancım ve umudum...herkes 5 haftalıkken duymadıysanız kalp atışını kürtaj olun falan demiş deliriyorum böyle olumsuz sözlere.... yumurtlama dönemimiz geç olabilir... geç gelişiyor olabilir neden bu kadar karamsarlık ...çok korkuyorum bende.... bir yandan zaman geçsin ve pazartesi olsun istiyorum bir yandan geçmesini istemiyorum.... dilerim ikimiz ve hatta hepimiz için en hayırlısı olur...

cnm bende şu an hamileyim ve ilk 3 ay hep düşecek diye korktum .şimdi kalp atışlarını duyamam diye korkuyorum. karnım ağrıyor korkuyorum ,başım ağrıyor korkuyorum .bu kuruntular hamilelik boyunca bitmeyecek sanırım ama iyi düşünmeye çalışıyorum artık elimden geldiğince.bende ilk gittiğimde 4 hafta 3 günlüktü minicik bir kese göründü seninde geç döllendiyse kese miniktir moralini yüksek tut hayırlısıyla bebişinin 2 hafta sonra kalp atışlarını duyacaksın.:))

seni nasıl iyi anlıyorum anlatamam .....
4 hafta 4 günlükken öğrendim hamile olduğumu bhcg değerim 5.haftada2900 dü 4 gün sonra 4900 civarındaydı... 5. haftada vajinal ultrasonla gebelik kesem görüldü ama bunun 5 haftalık için çok küçük olduğunu söyledi doktor ve 4 gün sonra tekrar gelmemi istedi ve progestan verdi kullanmam için...
ilacı kullandım ve 4 gün sonra gittim kese büyümüştü ama yine görünürde bebek falan yoktu tabi...bhcg de 4900 dü... bunlar çok güzel gelişmeler dedi doktorum... bir hafta sonra ilacı bitir ve gel dedi...ilaç bitti kesem kocaman olmuşdu gördük ama yine bebek görünmedi kalp atışı da... böylece 6 haftam tamamlandı...şuanda hesaplıyorum 7 haftalık ama doktor en son gidişimden sonra 10 gün sonra gel kalp atışlarını duyalım ve rahatlayalım inşallah dedi.... şimdi forumları okuyorum,, okumadığım gebelik sayfası kalmadı o kadar kırıldı ki inancım ve umudum...herkes 5 haftalıkken duymadıysanız kalp atışını kürtaj olun falan demiş deliriyorum böyle olumsuz sözlere.... yumurtlama dönemimiz geç olabilir... geç gelişiyor olabilir neden bu kadar karamsarlık ...çok korkuyorum bende.... bir yandan zaman geçsin ve pazartesi olsun istiyorum bir yandan geçmesini istemiyorum.... dilerim ikimiz ve hatta hepimiz için en hayırlısı olur...

bu KARAMSARLIK NİYE bende anlamadım. zaten kalp atışını 7.haftadan önce dinlemeye çağırmıyor drlar ne 5 haftası 5 haftalıkken ancak kese görünüyor moralinizi yüksek tutun a.s.

bu KARAMSARLIK NİYE bende anlamadım. zaten kalp atışını 7.haftadan önce dinlemeye çağırmıyor drlar ne 5 haftası 5 haftalıkken ancak kese görünüyor moralinizi yüksek tutun a.s.

sürekli aynı şeyi okuyorum algıda seçicilik oldu sanırım ama herkes bunu yazmış vajinal ultrasonla 5-6 haftalıkken kalp atışlarını görebilirsiniz falan...e ben bırak kalp atışı bebek görmüyorum ki... yinede herşeyin iyi olacağını düşünüyorum ama işte insanın aklına olumsuzluk girmeye görsün son bir kaç günü çok kötü geçirdim cidden.... ama şu msjın ilaç gibi geldi inan... çok teşekkür ederim moral oldun a.s.

NE DEMEK CNM ya bizde yaşadık aynı şeyleri keseyi gördük. 15 gün geçmek bilmedi kalp atışını duyamayacağım sandım kahroldum kabuslar gördüm.allah herkesin bebişini bağışlasın en yakın zamanda kalp atışını duymayı nasip etsin bekleyen tüm anne adaylarına :))

X