Gebeler Sakin Emla Krem Kullanmayin

mira

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
27 Eylül 2007
3.622
1
evet cnm bu konuda sanna katılıyorum
bilinçsiz alına her ilaç bebek için sakıncalı

arkadaşlar epilasyon için kullanılan emla krem bebek için çok zararlıymış doktorum kesinlikle kullanılamaz dedi epilasyon bile aslında zararlı ama dedi emla krem kadar değilmiş mecburen kullanıyoruz zaten :emir_bebek::)

ben hiç kullanmadım. zaten hamileliğim boyunca herhangi bi kremde kullanmıyorum. teşekkürler canım hatırlatman iyi oldu.

emla krem aldım ama bebeğimi emziriyorum kullanmadım korktum süte geçer diye bilgisi olan var mı?

Ben sordum şimdi doktorumonline sitesine aşağıdaki cevap geldi

Gebelikte emla krem kullanımı

Başlık: Gebelikte emla krem kullanımı Gönderilme zamanı: 16.07.2009 19:nazar:12

Soru: 3 aylık hamileyim.Epilasyon sırasında acı çekmemek için emla krem ile uyuşturup öyle epilasyon yapan arkadaşlar var. Gebelikte bu kremin bikini bölgesinde kullanımı sakıncalı mıdır? Ayrıca gebelik dışında da sürekli bikini bölgesinde kullanımda cinsel ilişki sırasında hissizliğe neden olur mu?

Cevaplar :
Op. Dr. Hüseyin ŞAHİN

lokan anestezik maddelerin gebelikte bilinen bir sakıncası yoktur, iyi günler
Cevap Zamanı : 16.07.2009 20:04:28

cevap gelmiş ama bilemiyorumki kullanan varmı arkadaşlar gebelikte??

doktordan cevap da gelmiş ama bilemiyorum ki kullanan varmı arkadaşlar gebelikte?

ben kullandım 8 aylık hamıleyken şükür bişey olmadı lokal anestezik oldugu için zararlı oldugunu düşünmüyorum

Canım araştırdım netten bütün doktorlar kullanılmaması taraftarı....Bişi olmaz olmaz sana gelince olur hiç gerek yok bence riske atmaya..

ayy bende tamm kullanıcaktımm bi bakayım demiştimm kararsız kaldım şimdi nabsamm o olmadan da epilasyon yapamıorumm ki

ben doktoruma özellikle prospektüsü götürdüm baktı içinde adrenalin yok kullanabilirisn ama 1 tüpü geçme asla dedi...
hoş ayda 1 sire gidiyorsam şimdi 1,5 2 yapıcam en azından çok kullanmayayım değil mi?

Elimde emla krem var 5 tüp almak isteyen olursa yollarım...

Lokal anestezikler: Doğuma yakın yüksek dozda kullanılan lokal anestezik madde fetal bradikardi sebebidir. Lidokain, prilokain, ve
etidokain rahatlıkta gebe hastada kullanalabilir (emlanın içinde Lidokain, prilokain var)(Kategori B) bu bilgiyi türk tabipler birliğinin sitesinden ulaştım. kullanan arkadaşlar ayda bir kere kullandıkları var sayılırsa çok büyük problem yaratmayacaktır sonuçta çatlamayalım diye her gün kullandığımız nemlendirici kremlerin elimize sürdüğümüz vazelinin de içinde bundan daha zararlı maddeler var unutmayın :):KK49::KK49:

X