Yardim Edin şiddetli Diş Ağrilarim Ve çürükler Başladi. Ne Yapmaliyim.

E

EU2

Ziyaretçi
--------------------------------------------------------------------------------

Merhabalar hamişler.
29 haftalık hamileyim.Rahat bir hamileliğim geçiyor derken şiddetli diş ağrılarım başladı.Diş eti kanamalarım oluştu.çürüklerde başladı.
Galiba çikolata ve şekerli besinler çok alıyorum ve dişlerimi düzenli fırçalamıyorum.Çünkü dişlerimi fırçaladığım zaman ağzımdan kan geliyor.
Eşimi diş ağrısından sabaha kadar uyutmuyorum.hamileliKte ki diş ağrıları ve kanamaları ve de diş çürümelerini önlemek için ne yapmalıyım.Önerisi olan var mı?

Ayyyyy Canim Benim Ayni Derdi Bende Yasadimmmm Valla Hamilelikte Dis Agrisi Cok Kotu Tam Bir Ay Boyunca Cektimmm Doktorda Zaten Bisey Yapamiyo 28 Ci Haftadan Sonra Seninde Haftan Gecmisss Bana Doktor Antibiyotik Vermistiiii Bir Hafta Sonra Dis Agrim Kesildiiiiii Antibiyotigi Kadin Dogum Doktoru Yazmistiii Danis Istersen Bi Doktoruna Allah Yardimcin Olsun Canim Bebegini Sag Salim Kucagina Alman Dilegiyle Saglkila Kal

diş eti kanamaları normal diye biliyorum ben ama ağrı ve çürük varsa o başka o zaman daha çok dikkat et dişlerine bol bol süt iç kalsiyum al yani bir de sürekli her yemekten sonra fırçala dişlerini kanasada dayan biraz en azından yatmadan önce fırçala rahatlatır bu biraz ama tabi gene de doktoruna bir danış..çok geçmiş olsun.

Bence Canim Dişlerini Düzenli Firçalamaya Falan Dikkat Et Ağzinin şekerli Falan Kalmamasina özen Göster Ve Mutlaka Bi Dr Git Doktorun Vericeği Uygulamlarla Dişlerini Sağliğina Kavuştura Bilirsin Ama Kesinlikle Hemen Dr. Git Geçmiş Olsun

Mutlaka doktorunla konuş çünkü eğer dişinde iltihap varsa bunun bebeğe zararı olabilir.ayrıca gece uykudan uyanıp yemek yiyorsan bunu yapmamaya çalış.diş eti kanamasına gelince diş fırçalama alışkanlığı olmayan kişilerde dişeti fırçalamaya karşı hassas olabiliyor sen yinede sürekli fırçala zamanla düzelir.ama bence doktorunla mutlaka konuş çünkü şiddetli ağrılar allah korusun erkenden doğum sancını bilr getirebilir.geçmiş olsun.

X