Selülit Kahve ile Selülit Tedavisi

Selülit; nedenleri ve çözümleri Selülit nedir ? Selülitten kurtulmanın yolları nelerdir ? Selülit nasıl geçer ? Selülit kesin doğal çözümleri, Selülit egzersizleri

dids

f & d
Kayıtlı Üye
26 Eylül 2007
6.481
23
43
Selülit tedavileri sizi de ilgilendiriyorsa, 'kadınlar kulübüne' hoş geldiniz! Malum, kadınların en az yüzde 80'inde selülit oluşumu vardır. Kimisinde az, kimisinde ileri derecede. Ama zayıf, şişman ayırt etmeksizin, büyük bir çoğunluk selülitlerle baş etmeye çalışır. Portakal kabuğunu andıran bu görüntüyü gidermek için pek çok tıbbi ve kozmetik yöntemden yararlanıyoruz. Ancak herkesin bunlara kolayca erişemeyeceğinin de farkındayız. Bu nedenle daha mütevazı, doğal olanakları da sizinle paylaşmak istiyorum. Azimle uygularsanız, ne kadar işe yaradığını göreceksiniz!

Kahve ilaç gibidir

Selülit kremleri ve gözaltı torbalanmaları için yapılan kremlerin içeriklerine bakarsınız, çoğunda kafein bulunduğunu görürsünüz. Kafein önemli bir ilaçtır. Tüm ilaçlar gibi de azı yarar, çoğu zarardır. Uykumuz geldiğinde kahve bizi nasıl bir anda ayağa kaldırabiliyorsa, hücrelerimizde de benzer bir etkiye yol açar. Yani onları harekete geçirir. Kafein, dünya üzerindeki 60'dan fazla bitki türünün meyvesinde, tohumlarında ya da yapraklarında bulunur. En zengin kafein kaynağı kahvedir. Çayda, kahvenin ancak beşte biri kadar kafein vardır. Kullandığımız kahve çeşitleri içinde en fazla kafein filtre kahvede bulunur; 335 ml'lik fincanda ortalama 200 mg kadar... Denemeye hazır mısınız? O halde kendinize bir paket filtre kahve alın ve maliyeti gayet düşük olan bu selülit tedavisine başlayın...

* Önce banyonuzda yere bir bez veya kağıt serin.

* Sonra biraz filtre kahveyi pişirin ve kalan granülleri sıcak olarak bir kaseye aktarın. Bunlar toz halde değil, minik tanecikler biçimindedir.

* Küvetinizin kenarına oturup, ılık kahveyi selülitlerin yoğun olduğu yerlere ovalayarak sürüp, yayın. Soğuduysa onları yine ılıtın.

* İyi bir lif ile kahveli bacaklarınızı ovalayın. Kahve tanecikleri yerdeki beze dökülür ama cildinizde kalanlar yeterlidir.

* Ardından bacaklarınıza bir detox işlemi uygulamanız gerekir. En güzeli deniz yosunu ile sarmaktır. Deniz yosunu yoksa, naylon sargı kullanın. Üst bacağı tamamen sarın ve birkaç dakika bekleyin.

* Bu arada girinti ve çıkıntıları olan bir masaj aletiyle biraz masaj yapın ki selülitler biraz daha yumuşasın. Elinizde alet yoksa parmak uçlarıyla ovalayın.

* Son olarak sargıyı çözün, kahve artıklarını elinizle silkeleyin ve ılık su ile yıkayın. Bu yöntemi haftada iki kere tekrarlayın.

Kahveli krem de olur

Bir başka seçenek de kendinize kafeinli bir selülit kremi hazırlamaktır. Filtre kahveyi mutfak robotunda un haline getirin. Sonra da herhangi bir el kremi ile karıştırın. Bu karışımı her gün iki defa selülitli yerlerinize sürüp, bir saat bekletin ardından yıkayın. Haberiniz olsun, birçok ünlü model, defilelere kahve masajıyla hazırlanıyor.

(alıntıdır)

itiraf ediyorum,epey selulitim var,bu yöntem çok kolay gibime geldi,deneyip sonucu size bildireceğim...

kahve mantıklı geldi çünkü kahvenin peeling etkiside vardır kuru kahve nin içine yumurta sarısı koyun cildinize sürün biraz bekleyin ovalayın yıkayın işte size peeling

ilk tarif biraz zor gibi de ikinci kremli olanı uygulayabilirim aslında teşekkürler

slm arkadaşlar ben yeni üye oldum hamileyim ve selülit oluşmaya başladı bende kremle yapılanı daha kolay buldum inşallah faydası olur teşekkür ederim

dids bu kafein incelme ve sıkılaştırma etkisi de yapar mı canım

dids bu kafein incelme ve sıkılaştırma etkisi de yapar mı canım

canımın içi , her gün mutlaka iki kupa kahve içiyorum , hazmı kolaylaştırdığını biliyorum fakat erime söz konusu olunca göbek hala yerinde duruyor :sm_confused: ama belki kilo almamam kahveye yada yeşil çaya bağlıdır fisfisfis

hemen şimdi deniyorum kahveli krem karışımını, sonucu mutlaka buradan da paylaşacağım hepimize kolay gelsin :)

X