Sezeryan olmadan 1 gün önce ne yeniliyor?

zodiaco

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2007
123
0
Arkadaslar, sezeryandan bir gün önce ne yediniz? Doktorum bana ne kahvaltı ne birsey veriyor... Ancak 1-2 grissini meyve suyu, püre veya gaz yapmayacak corba yiyebilirsin diyor. Aksam zaten 10 dan sonra su bile icilmiyormus. senağlama

valla ben acıl sezeryana alındıgım ıcın tok olarak amelıyat edıldım :)))

yememen gerekiyor... ben ağustosta oldum ki su suuu dıye yalvarmıştım ama serum giderıyor susuzluğu.. yemeyi ver bir gunde..

hafif çorba yoğurt ve az yağlı sebze meeyve yemek daha iyi barsakları zorlayacak gıdalardan kaçınmak gerek ameliyattan önceki gece saat 12 den sonra yemek ve içmek bırakılmalıdır şimdiden geçmiş olsun

benım doktorum aksam 10dan sonra yeme ve ıcme dedı:KK43:((((((((((((((((
10a kadar tıkındım resmen aclık cok kotu yaaaa:KK43:(((((
sabah 9da amelıyata alındım.temmus ayıydıyandım susuzluktan:KK43:(((((
amelıyattan cıktım yemek yokkkkk
serum verdıler13tane:)))))))))) ama doymadım.agladım.doktorum aradı noldu dıye?
acım dedım.serum mverılıyoya dedı.ben agızdan beslenmaden doymuyorum yahuu dedım:)))))
adam koptu:))))))))
ama malesef canımmmmmm!!!!!!!!!! ne zaman gazını cıkarıyosun ozaman yemek ıcmek hatta eve gıtmekkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk
offffffff offffffffffffffffffff
bunlara hazırlıklı gıt olurmu yoksa apısıp kalıyosun kaba tabırle:KK43:(((((((((((((
sımdıden gecmıs olsun hayırlı olsun bebegın:))))))))))

benım doktorum aksam 10dan sonra yeme ve ıcme dedı:KK43:((((((((((((((((
10a kadar tıkındım resmen aclık cok kotu yaaaa:KK43:(((((
sabah 9da amelıyata alındım.temmus ayıydıyandım susuzluktan:KK43:(((((
amelıyattan cıktım yemek yokkkkk
serum verdıler13tane:)))))))))) ama doymadım.agladım.doktorum aradı noldu dıye?
acım dedım.serum mverılıyoya dedı.ben agızdan beslenmaden doymuyorum yahuu dedım:)))))
adam koptu:))))))))
ama malesef canımmmmmm!!!!!!!!!! ne zaman gazını cıkarıyosun ozaman yemek ıcmek hatta eve gıtmekkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk
offffffff offffffffffffffffffff
bunlara hazırlıklı gıt olurmu yoksa apısıp kalıyosun kaba tabırle:KK43:(((((((((((((
sımdıden gecmıs olsun hayırlı olsun bebegın:))))))))))

Canım ya çok güldürdün beni :))) Çoook teşekkür ederim paylasımına...benzer yapıdayız sanırım serumla nasıl doyulurmus komedi ya.... Benim Allah nasip ederse saat 9:00 da olacak offfffff offffffffff korkuyorum ya. Senin nasıldı sezeryan genel aneztezi mi yoksa epidural mı? Cok ağrı sızı oldu mu?

ameliyattan bir kaç gün öncesinden hafif şeyler yemeye başlar ameliyat sonrası da bol lifli gıda tüketirsen bir de doktorun yürümeye başla dediğinde bol bol yürürsen barsak sorunun pek olmaz daha rahat edersin

benim normal den sezeryana döndüğü için yemek konusunda pek bişi diyemem ama 12 saat öncesinden hiç bişi yememiştim ben e zaten normal doğum olacak diye de ilaç sıkmışlardı bağırsakların temizlenmesi için ameliyattan sonrada doktor ne ye dediyse onları yedim bisküvi ile su ilk başta sonra gaz çıkması bekleniyor zaten sonra istediğini yiyorsun bol bol yürümen çok yararlı ziyaretçin olmadığı müddetçe hastaneyi turla.

benim bildigim kadarıyla sezeryan dogumda 8 saatlik açlık yeterli oluyor,doktorum şunu ye bunu ye demedi
zaten dogumdan sonra hastanede sadece çay bisküvi veriliyor,ilerleyen saatlerde çorba komposto,akşamda normal yemege geçiliyor
yürürsen gaz sorunun olmaz arkadaşım

ben sezeryandan once hersey yedım ama asam 7den sonra su bıle ıcmıyceksın demıstı cok zorlanmıstım ama gectı gıttı ıstee

sagolasın canım ama yalanmı yaaaaa:)))))):eek:
damla damla serum anam dedım agzıma gırmedıkten mıdeme ınmedıkten sonra ne yemesı:)))))):1no2:
korkma yaaa bısey olmuyo.benım narkoz korkum oldugu ıcın epıdıral ıstedım.guzeldı:)))))))
ılk cıktıgı anı gormek bebegının:)))):asigim:
ama tek ıgrenc kısmı vardı oda normal dogumda sadece altın acıktı.bunda komple :KK43:((:-)oklava::eek:klava:

netıcede amelıyatya komple soyuyorlar onca kısının ıcınde:KK43:((((((:-)utangac:bır ıgrenc o vardı.
agrıyı hıssetmene vakıt kalmıyo ılac verıyorlar sureklı.2gun kesın kalıyosun.doktorumu aradım agladım zırladım cıkarmadı hastaneyı kırdım komıklıkten yaaaaaa:))))))
ıkıde bırde cıktımı cıktımı gaz kontrolu yapıyorlar.gazını yapmadan cıkmak yasak.
ama kotu olanı su gıtmeden ve ertesı gun ac olunca sutun tam gelmıyo bebek bıraz aclıktan aglıyo ama ıdare et.yanında saglam bırını gotur.ayılıp bayılmayan uykuya dayanabılen saan wcde yardımcı olan becerıklı olsun mumkunse:)))))
ben benım refakatcılerı uyarana kadar ısımı goruyodumda:))))))))))
hayırlı ugurlu olsun bıttı eve gıdebılırsına.s.a.s.a.s.
canım yeterınce acık oldumu?:kahve:

ben herseyi yemistimyani bi kiisitlama olmadi
gece 12ye kadarda su icebilirsin demisti hatta ben yarima kadar ictim
canim bak hersey guzel olucak agrın olmıcak olsada agrı kesiciler var :)))))))
merak etme
bebegine kavusmanin keyfini cikar derim ben sana

ben herseyi yemistimyani bi kiisitlama olmadi
gece 12ye kadarda su icebilirsin demisti hatta ben yarima kadar ictim
canim bak hersey guzel olucak agrın olmıcak olsada agrı kesiciler var :)))))))
merak etme
bebegine kavusmanin keyfini cikar derim ben sana

canım ya cok cok sağol destekleyici mesajın icin. Ve kocaman dileklerine insallah diyorum. Sevgilerimle

rica ederim cnm
bu arada senin dogum ne zaman?Sanirim az kaldi?Hadi Allah kolaylık versinnn

X