hamileyken saç kestirmek

Ben kestirmiştim gayetde iyi oldu. Zaten gebelikte saçlar bakımsız kalıyor
uzun ve sağlıksız olmasındansa kısa ve bakımlı saçı tercih ederim.
Eminim bir yerlerden birşeyler duyduğun için
çekiniyorsun bence hiç problem etme gönül rahatlığıyla kestir saçlarını.

Çok sağolun arkadaşlar bana görede saçma aslında ama yinede sizede bi sorım dedim. Bana hamileyken saç kestirilmez bebeğin ömrü kısa olur demiştim bana saçma gelmişti saç ile bebeğin ne alakası varki......

Kızlar bende gebelikte saç kestirilmez diye duymuştum ve meraktan araştırdımm büyüklerimizin söylediği bi söz ne kadarı mantıklı bilemem ama çocuğun ömrünü kesermişiss kafanızı karıştırmak istemem ama banada çok booş gelmiştii..

Bende Kestirmek Boyatmak
Istiyorum Ama Annem Kesilmez Diyor Bizimkiler Boyle Batil Inanclara Cok Inanirlarda Boyatmak Konusunda Hala Dusunuyorum Da Sac Kestirmekde De Kararsizim Acikcasi Yinede

kızlar onların hepsi bence hurafe
neden kestırılmez denır bılıyormusunuz eskıler derkı hamıleyken saç kaestıren annenın bebegının aklı kısa olurmuş bundan kesıkmezmıs

boyamal sakıncalıymıs arkadaşlar sakının ha ne kaldı kı surda dogduktan sonra boyatırsınız boyanıniçinde ki bi madde çocugu etkılıyormus

boyamal sakıncalıymıs arkadaşlar sakının ha ne kaldı kı surda dogduktan sonra boyatırsınız boyanıniçinde ki bi madde çocugu etkılıyormus

ilk uc aydan sonra boyatilabilir ben boyadim :)uzman doktorlar soyluyor bunu
ama sadece normal boyama ..
rofle ,sac rengi actirmak sakincali ...a.s

ya kızlar benimde saclarım cok kotu oldu ustelik kıvırcıkdıda ustelik herzzaman boyuyordum ama sunu soylim boya kesinlikle cocuk icin sakıncalı boyatmam tavsiyem kesinlikle boyatmayında ama sac kestirme konusu cok sacma ben 5aylık hamileyim bbaslarda kestirdim hemde 2 kez hicdee bisey olmaadı ömrunu veren allah onun elinde bizim sacımızı kestirmemizle bi alakas yok bence

bizler bilinçli ve kültürlü anneleriz .bunun gibi hurafelere kanmayız değilmi arkadaşlar...

Son düzenleme:
X