Aile Planlaması Norlevo Kullananların Paylaşım Alanı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Merhaba arkadaşlar.Ev arkadaşımın başına gelmiş bir olayı anlatmak istiyorum.Onun üyeliği olmadığı için benden yazıyoruz. 1 senedir düzenli olarak YASMİN adlı doğum kontrol hapını kullanıyor polikistik over rahatsızlığından dolayı. 21.12.2013 tarihinde ilişkiye girmiş ve erkek arkadaşı içine boşalmış.İlişkiden 40 saat sonra Norlevo içmiş 2sini aynı anda.İlişkinin olduğu gün de Yasminin son günüymüş.Normalde dün regl olması gerekiyormuş ama hala regl olmamış.Yorumları biraz okuduk,ara kanamalardan bahsediliyor ama o kaama da olmamış.Arkadaşımın hamile kalma durumu nedir? Ya da bu Norlevo adet gecikmesine de sebep oluyor mu?

Arkadaşlar merhaba ben 18 yaşındayım anlatıyorum. 30 kasımda sevgilimle sürtünme yoluyla ilişkiye girdik. Boşalma olmadı. Son günüydü reglimin. 24ünde başlamıştı. Normalde erken olur hep yani 20 aralıkta regl olmam lazımdı. İlişkiden 24 saat sonra nerlevo aldım. 5-6 gün sonra regl oldum. Gerçek regl gibiydi yani 5 gün falan sürdü ve çok yoğundu. Ben hala regl olmadım. Bu arada 2 tane test yaptım ikisi de negatif. Neden regl olmuyorum ne zaman olurum? Nerlevonun yan etkisi ile regl olduğum tarihten bir ay sonra mı olmam gerekiyor, yoksa kendi regl tarihimden bir ay sonra mı?
Toparlıyorum. 23 Kasımda regl oldum, 29unda bitti. 30'unda sürtünme yoluyla ilişki yaşadım boşalma olmadı. 1 Aralıkta nerlevo aldım. 6-11 Aralık arası regl oldum. 20 aralık 25 aralıkta test yaptım negatif. 20 Aralık gibi olmam lazımken 9 gün gecikti. Hala olmadım. Çok stresliyim lütfen bilgilendirin :KK43: :18:

Sen asla asla asla hamile değilsin reglinin bittiği gün Ve ertesi asla HAMİLE KALINMAZ istediğin uzmana sorrr yumurtan bile en az 14güb sonra oluşacak sen daha ertesi gün rahimin dökülmesi daha yeni bitmişken ilişki yaşamışsın yine istediğin uzmana sor aksini söylerse melda değilim NORLEVOYU boşuna içmişsin RAHATLA biz kendimizi yedikte noldu:) ocak 10 civarı bekle :KK66:

Merhaba arkadaşlar.Ev arkadaşımın başına gelmiş bir olayı anlatmak istiyorum.Onun üyeliği olmadığı için benden yazıyoruz. 1 senedir düzenli olarak YASMİN adlı doğum kontrol hapını kullanıyor polikistik over rahatsızlığından dolayı. 21.12.2013 tarihinde ilişkiye girmiş ve erkek arkadaşı içine boşalmış.İlişkiden 40 saat sonra Norlevo içmiş 2sini aynı anda.İlişkinin olduğu gün de Yasminin son günüymüş.Normalde dün regl olması gerekiyormuş ama hala regl olmamış.Yorumları biraz okuduk,ara kanamalardan bahsediliyor ama o kaama da olmamış.Arkadaşımın hamile kalma durumu nedir? Ya da bu Norlevo adet gecikmesine de sebep oluyor mu?

Neden kimse cevap vermiyor? :KK50:

canım bende ara kanaması olmayanlardanım. ilaç bana hiç yan etki yapmadı hatta çok moralim bozulduama normal adet zamanından 4 gün önce oldum. bu ilaç adet düzenini değiştiriyomuş öle duymuştum.

Ara kanamayi bende 5 gun sonra yapmisti kisiye gore degisiyor ama ara kanama da yapmayabilir. Hemen telas yapmasin cunku benim tam 51 gun gec geldi adetim norlevodan sonra, genelde bu forumda ara kanama olmayanlar diger ay normal zamaninda olmuslar.

canım bende ara kanaması olmayanlardanım. ilaç bana hiç yan etki yapmadı hatta çok moralim bozulduama normal adet zamanından 4 gün önce oldum. bu ilaç adet düzenini değiştiriyomuş öle duymuştum.

Arkadaşın bugün midesi çok bulanıyor.İlacın bulantı yaptığını da okuduk yorumlardan,acaba ondan olabilir mi yoksa gebelik belirtisi mi? Hala kanaması olmadı ve bugün adetinin üstünden 3 gün geçti.İlacı içeli de 8 gün oldu..Nasıl panik görseniz :KK43: Hiç böyle bi durumla karşılaşmadım o yüzden bilgi de veremiyorum,burda okuduklarımızla ancak bişiler öğrenebiliyoruz.Sizce ne yapmalı?

Arkadaşın bugün midesi çok bulanıyor.İlacın bulantı yaptığını da okuduk yorumlardan,acaba ondan olabilir mi yoksa gebelik belirtisi mi? Hala kanaması olmadı ve bugün adetinin üstünden 3 gün geçti.İlacı içeli de 8 gün oldu..Nasıl panik görseniz :KK43: Hiç böyle bi durumla karşılaşmadım o yüzden bilgi de veremiyorum,burda okuduklarımızla ancak bişiler öğrenebiliyoruz.Sizce ne yapmalı?

canım bnce ilacın etkisidir.okuduğum kadarıyla az çok arkadaşlarımdan bilgimden hemen hamile kalınca miden bulanmıo biraz geçmesi lazım.bnmde midem çok bulandı adete 5-6 gün kala iki gün snra adet oldum bnce stres yapmasın kalmamıştır hamile. ilaç etkiisidr. arkadaşım bebek istiyodu eşiyle birlikte olduktan 10-15 gün snra kan testi yaptrdı özel hastanede hamile olduğu ortaya çıkmıştı. istiyoda 5-6 gün snra kan tahlili yaptrsın. inşallah olur regl.

canım bnce ilacın etkisidir.okuduğum kadarıyla az çok arkadaşlarımdan bilgimden hemen hamile kalınca miden bulanmıo biraz geçmesi lazım.bnmde midem çok bulandı adete 5-6 gün kala iki gün snra adet oldum bnce stres yapmasın kalmamıştır hamile. ilaç etkiisidr. arkadaşım bebek istiyodu eşiyle birlikte olduktan 10-15 gün snra kan testi yaptrdı özel hastanede hamile olduğu ortaya çıkmıştı. istiyoda 5-6 gün snra kan tahlili yaptrsın. inşallah olur regl.

İnşallah canım yaa..Beni bile stres sardı,ki onu düşünemiyorum..Zaten 1 yıldır düzenli olarak Yasmin kullanıyordu polikistik overden dolayı ve ilişkinin olduğun gün ilacın son günüymüş,yani ilacı içmiş ve ilişki olmuş.Önümüzdeki pazartesiye kadar olmazsa test yaptırıcak ama yaşadığı stresi gelin ona sorun..

YASMİN doğum kontrol ilacıdır, bunu içerken nasıl hamile kalabilir ki?
istediği gibi takılabilir yani ilacını düzenli alıyorsa :KK17:
boşuna norlevo içmiş.

pkolular zaten zor hamile kalırlar, bir de boşuna hormonlarıyla oynamasın
doğum kontrol hapları %99 güvenilirdir her gün düzenli alıyor ise.
ben de 2 sene kullandım..

Son düzenleme:
13 aralık ara kanama olmuştu benim, bunu baz alarak 11-13 ocak civarı olacak sanırım regl :KK50:
umarım yani...

yüzüm sivilce doldu, ama başka bişey olduğu yok

YASMİN doğum kontrol ilacıdır, bunu içerken nasıl hamile kalabilir ki?
istediği gibi takılabilir yani ilacını düzenli alıyorsa :KK17:
boşuna norlevo içmiş.

pkolular zaten zor hamile kalırlar, bir de boşuna hormonlarıyla oynamasın
doğum kontrol hapları %99 güvenilirdir her gün düzenli alıyor ise.
ben de 2 sene kullandım..

Biz de düşündük canım bunları ama şöyle bişey var ki,arkadaş bronşit olmuştu ve bu yüzden antibiyotik kullanmak zorunda kalmıştı.Acaba antibiyotik Yasminin etkisini azaltmış ya da ortadan kaldırmış olabilir mi?

ben de bugün regl oldum arkadaşlar hiçbir yan etkisi olmadan normal zamanımda oldum .. inşallah siz de kurtulursunuz bu tedirginlikten

Biz de düşündük canım bunları ama şöyle bişey var ki,arkadaş bronşit olmuştu ve bu yüzden antibiyotik kullanmak zorunda kalmıştı.Acaba antibiyotik Yasminin etkisini azaltmış ya da ortadan kaldırmış olabilir mi?

antibiyotikler öyle bir etki yapmaz yasmin üstünde.
arkadaşın regl olmuş hadi gözünüz aydın

Kızlar merhabalar,

Geçen ayın 1 inde adet oldum bu ay ise 29 unda erkek arkadaşım üç kere içime boşaldı.

Yaklaşık 6 saat içinde Norlevo aldım, normalde bugün adet görmem gerekiyordu. Gelmedi.

Yeşilimtırak sulu ve oldukça fazla akıntılarım var. Ve sistitmişim gibi hissediyorum (kanamasız ve çok sık tuvalet isteği yok ama sistit başlangıcı gibi hafif yanma )

Bu norlevoyu ikinci kullanışım ilki ovulasyon dönemi yani 15-16. günümdü adetim normal gelmişti 1,5 yıl önce.

Ama şu an tam adete yakın aldığım için stresliyim :KK14:

Riskim nedir?

Kızlar merhabalar,

Geçen ayın 1 inde adet oldum bu ay ise 29 unda erkek arkadaşım üç kere içime boşaldı.

Yaklaşık 6 saat içinde Norlevo aldım, normalde bugün adet görmem gerekiyordu. Gelmedi.

Yeşilimtırak sulu ve oldukça fazla akıntılarım var. Ve sistitmişim gibi hissediyorum (kanamasız ve çok sık tuvalet isteği yok ama sistit başlangıcı gibi hafif yanma )

Bu norlevoyu ikinci kullanışım ilki ovulasyon dönemi yani 15-16. günümdü adetim normal gelmişti 1,5 yıl önce.

Ama şu an tam adete yakın aldığım için stresliyim :KK14:

Riskim nedir?

bence düşük risk ama biraz daha bekleyip kan tahlili yaptırmalısın

Kızlar bugün özel bir muaynehaneye gittim, sizleri de bilgilendirmek istiyorum bu konuda.

Doktor hanım inanılmaz tatlıydı, kadıköy moda da. İsteyene ismini de verebilirim.

Malesef tek gecelik yaşadığım korunmasız bir ilişkiden dolayı, enfeksiyon kapmışım. Zaten yeşil akıntı mutlaka erkekten kadına bulaşan bir enfeksiyonmuş.

Bana bir poşet dolusu ilaç verdi, bir haftalık bir tedavim olacak.

Gelelim hamilelik konusuna.

Muayene sırasında rahim kalınlığımın 10mm olduğunu, bunun addetten önce olan kalınlık ya da hamilelik kalınlığı olduğunu söyledi.

Ama adetimin 3 gün geciktiğini varsayarsak, genelde kalınlık 15-16mm civarında oluyormuş.

Ayrıca yumurtalarım henüz çatlamamış.

Yani kızlar ben bilmiyordum yeni öğrendim, bir kadının bir ay içinde hamile kalacağı gün sayısı 2 günmüş. Bu sırada yumurta çatlıyor ve sperm içine yerleşiyor. Benim yumurtam çatlamamış ve norlevo aldığım için, hamilelik ihtimalim oldukça düşük.

Ama dedi ki, 10 gün içinde adet olmazsam kan testi yaptırmalıyım.

Daha sonra en önemlisi Smear testi! Kızlar bunu 6 ayda bir yaptırmamız gerekiyor. Özellikle benim gibi tek gecelik ilişki yaşamış arkadaşlar lütfen ihmal etmeyin!

Hani eğer hamileysem, yılın en şanssız insanı falan olucam sanırım. Umarım değildir.

Ve doktorun dediği diğer şey, sevgilin bile olsa, mutlaka ama mutlaka prezervatif kullanmalısınız.

Benim tek sorunumsa prezervatife alerjimin olması. Bir tanesi alerji yapmadı ama ne olduğunu da bilemiyorum.

Ve utanarak söylüyorum ki benim erkek arkadaşıma sadece XL oluyor ve latekssiz XL yok.

Ne yapsam bu konuda bilemiyorum..

Umarım biraz yardımcı olabilmişimdir.

Reglim normal tarihinden 8 gün gecikti bütün yüzümü sivilce bastı
küçük küçük belki 100 tane vardır
bu halim ne???

sanırım kan testine gideceğim :KK43:

X