Aile Planlaması Norlevo Kullananların Paylaşım Alanı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
ben 2 defa kullandım bunu farklı yıllar içinde.
her zaman ara kanama yapmıyor. 1. de hiçbir etki yapmamıştı. sadece reglim gecikmişti bi kaç gün.
2. de tam yumurtlama günümdü. regl kanamasından az koyu renkli kanama olmuştu 2-3 gün kadar sürdü. sonra adet günümde tekrar adet oldum. yan etkilerini daha çok görmüştüm.
çok acil durumlar dışında kullanmayın :KK43: ben kondom kazasına kurban gitmiştim, 2 tableti de aynı anda ve çok zaman geçmeden aldığınızda etkili bence.

norlevo dan sonra oldugum adetten ıkı gun gectı olmadım normalll miidir :S

Son düzenleme:
bende ilişkinin ertesi günü aldım bu ilacı ve ara kanama fln olmadı. olması gereken zamanlarda reglim geldi ama işe yaradı mı yaramadı mı anlamış değilim hasta olunca mutlu olmuştum burda yazanları okuyunca aklım daha çok karıştı:KK43::KK43: offf

erkek arkadaşımla tam bi ilişkiye girmedik o benm içime girmedi sadece sürtündü ama zevk suyu gelmiş olabilir ve vajinamdan içeri girmeiş olabilir. ben ilişkiden 1-2 gün sonra norlevo kullandım ve adet olmam gereken tarihte kanama oldu regl değil.ve normal regl tarihimden 10 gün geçti. idrar tahlili negetif diyor . sizce 10 günlük gecikme normal mi?

ben adetim bittikten 1 gün sonra cinsel ilişkiye girdim ertesi gün norlevo kullandım 3 - 4 gün sonra tekrar adet oldum norlevoyu ilk defa kullandım normal adetimin günü geldi ama adet olmadım sorum su norlevo kullandıktan sonra oldugum adet gününden 28 gün sonra mı adet olucam yoksa olmam gereken zamanda mı olmalıydım lütfen bir cevap verin...

Merhaba bayanlar, hapı hullanmadan 2 ay önce adet'im düzensiz geliyordu. Biri 1 hafta gecikti ve ondan sonra gelende 1 hafta erken oldum. Sporcuyum fazla spora bağlı olabilir bu değişiklikler ve her hafta il değiştirdiğim için hava değişiminden kaynaklı olabilir diye düşünüyorum. 3 hafta önce sürtünme yoluyla ilişki yaşadım. Erkek arkadaşım göbeğimin alt kısmına vajinanın başlangıç olan yerinin üstüne boşaldı birazcık bunu fark edince hemen gittim yıkadım ve 12 saat sonra ertesi günü hapı kullandım. hapı kullandıktan 1 hafta sonra adet gördüm ve normal sürdü her zaman ki gibi adetim 2 ay önceki periyodunda oldu ama 1 hafta erken olduğumla düşünürsem 1 hafta gecikmiş oldu. Bu durumda gebelik oluşurmu? Üşüttüğüm için halsizlik var ve haplardan dolayı miğde bulantısı strese girdim çok. Lütfen cvp yazarmısınız gerçekten endişeliyim. teşekkürler

Merhaba bayanlar, hapı hullanmadan 2 ay önce adet'im düzensiz geliyordu. Biri 1 hafta gecikti ve ondan sonra gelende 1 hafta erken oldum. Sporcuyum fazla spora bağlı olabilir bu değişiklikler ve her hafta il değiştirdiğim için hava değişiminden kaynaklı olabilir diye düşünüyorum. 3 hafta önce sürtünme yoluyla ilişki yaşadım. Erkek arkadaşım göbeğimin alt kısmına vajinanın başlangıç olan yerinin üstüne boşaldı birazcık bunu fark edince hemen gittim yıkadım ve 12 saat sonra ertesi günü hapı kullandım. hapı kullandıktan 1 hafta sonra adet gördüm ve normal sürdü her zaman ki gibi adetim 2 ay önceki periyodunda oldu ama 1 hafta erken olduğumla düşünürsem 1 hafta gecikmiş oldu. Bu durumda gebelik oluşurmu? Üşüttüğüm için halsizlik var ve haplardan dolayı miğde bulantısı strese girdim çok. Lütfen cvp yazarmısınız gerçekten endişeliyim. teşekkürler

Lütfen cvp verirmisiniz :KK43:

bende dün sabah ilacımı aldım.üzerinden 9 saat geçmişti.normalde 30 unda adet olmalıyım bakalım neler olacak.benimkide przv.kazası.ilişkiden sonra içimde kaldığını farkettim ama tamamı içerde değildi yani açık ucu biraz dışardaydı.normalde adetime 7 gün kala bu başıma gelmiş oldu.eşim bişii olmaz diyor ama ben çok fenayım :18: göğsümde adet öncesi hissettiğim hassasiyet var offffffff kadın olmak ne zorr :KK43:(

adet olmuşsun güzelim bence gebelik yoktur üstelik içinede boşalmamış sanmıyorum bir risk yoktur.ama yinede için rahat olacaksa gebelik testi yap idrardan.....:KK34:

Teşekkürler. Peki bu gibi durumlarda hamile olan hiç oldumu ki. Adet olunması yumurtalıkların döllenmemesi demek olmuyormu. döllenmeyen yumurtanın parçalanarak tekrar oluşup yumurtalığa düşme evresi. KAfam allak bullak oldu iyice strestenmi bilmiyorum halsizlik var. Bide bu ilaç şişkinlik yaparmı. Ayrıca meninin vajinaya gelip gelmediğini bilmiyoruz bile büyük ihtimal gelmedi ama üff..

norlevo kullananlar sakin olunnnn!
mide bulantisi , kanama bunlar normal .. hiç korkmayin :)
normal adet döneminizi bekleyin , bi kaç gün gecikme olabilir adetinizde panik yapmayin hersey kontrol altnda:)
ama nolursa olsun yinede bi gebelik testi yaptirin

Teşekkürler. Peki bu gibi durumlarda hamile olan hiç oldumu ki. Adet olunması yumurtalıkların döllenmemesi demek olmuyormu. döllenmeyen yumurtanın parçalanarak tekrar oluşup yumurtalığa düşme evresi. KAfam allak bullak oldu iyice strestenmi bilmiyorum halsizlik var. Bide bu ilaç şişkinlik yaparmı. Ayrıca meninin vajinaya gelip gelmediğini bilmiyoruz bile büyük ihtimal gelmedi ama üff..

arkadasim Norlevo yuzde 99 ise yarar.

o yüzde 1ide söyle açikladi bana eczaci ve doktorlar. yanlis zamanda alirsan eger, etkisi azalabilir.
iliskiden ennnnn fazla 72 saat diyolar bi etki beklemek için norlevodan. ama ne kadar erken alirsan o kadar iyi.
yani 48 saati bile beklememek gerekir.

siskinlik de yapaaaaaar, sinirleri allakkkk bullaaaak da edeeeer hic merak etme .

norlevo hapinda o kadar çok hormon mevcutki sanki bir tablet dogum kontrol hapi almis gibi oluyorsun bu yüzden çok siskkinlik yapar. dogum kontrol haplari kendisi kilo aldirir zaten bilirsin.

endiselenme yahu. test yaptirdinmi ? ne zaman beraber oldunuz ve ne zaman aldin norlevoyu . kusura bakma pek okuyamadim yorumlari

arkadasim Norlevo yuzde 99 ise yarar.

o yüzde 1ide söyle açikladi bana eczaci ve doktorlar. yanlis zamanda alirsan eger, etkisi azalabilir.
iliskiden ennnnn fazla 72 saat diyolar bi etki beklemek için norlevodan. ama ne kadar erken alirsan o kadar iyi.
yani 48 saati bile beklememek gerekir.

siskinlik de yapaaaaaar, sinirleri allakkkk bullaaaak da edeeeer hic merak etme .

norlevo hapinda o kadar çok hormon mevcutki sanki bir tablet dogum kontrol hapi almis gibi oluyorsun bu yüzden çok siskkinlik yapar. dogum kontrol haplari kendisi kilo aldirir zaten bilirsin.

endiselenme yahu. test yaptirdinmi ? ne zaman beraber oldunuz ve ne zaman aldin norlevoyu . kusura bakma pek okuyamadim yorumlari

Tam birleşme olmadı. 3 hafta önce 12 saat sonra aldım hapı. Test yapmadım daha kullanıpta hamile kalanlar varmış o yüzden soruyorum bende.

Merhaba bayanlarrr yardımlarınıza ihtiyacım var :KK43: normalde düzenli bir adet periyodum var bazen mevsimsel nedenlerden dolayı 1-2 gün oynasada ayın 4 ü ya da 5 gibi adet görüyorum.Bu ay 17 sinde nişanlımla birlikte olduk biraz endişeliyim çünkü korunmamıza rağmen kondomdan spermn taşdığını yada çıkarırken bulaştığını düşünüyorum havalanına yetişmesi gerektiği için acele toparlanmak zorunda kaldım 1-2 saat sonra iç çamaşırımda beyaz sıvı gördüm her ihtmale karşı 48 saat sonra ertesi gün hapı aldım. söylenen belirtiler olmadı kusma hafıf kanama gibi. Şimdi ne yapmalıyım sizce ? :KK43: :KK43:

ben adetim bittikten 1 gün sonra cinsel ilişkiye girdim ertesi gün norlevo kullandım 3 - 4 gün sonra tekrar adet oldum norlevoyu ilk defa kullandım normal adetimin günü geldi ama adet olmadım sorum su norlevo kullandıktan sonra oldugum adet gününü mü baz alıcam yoksa adet olmam gereken zamanda mı olmalıydım lütfen bir cevap verin...

ozel mesjdanda biri yazdi , bu yüzden genel olarak cevaplicam kizlar.

evet norlevo KANAMA YAPAR; Bundan emin olun bi kere. o sizin gerçek adetiniz degildir !!! farki anlamak için eski adetiniz nasilsa onu düsünün , ayni yogunluk yoksa ve ayni kirmizilik yoksa , bilinki norlevodan kaynaklaniyor.

adet dönemindede gecikme yapar.
adetiniz bi hafta veya on gün geciktiyse o zaman kan testi yaptirin. çünkü idrar testinde bazen çikmayabilir eger erken yaptiysaniz.

en fazla iki hafta bekleyin. baktiniz tik yok , gidin hemen doktora anlatin böyle böyle oldu diye. ama endiselenmeyin
cunku bu tarz ertesi gün haplari o kadar agir gelirki vucudun metabolizmasini tamamen degistirir.
sistit bile olabilirsiniz bakin. yani idrar zorlugu bile çekebilirsiniz.

bunlar gelip geçici semptomlar ama bi iki hafta disinizi sıkın ,
Daha önce Norlevo kullanipda hamile kalanlari söyle açikliyabilirim , ya zamaninda almamislardir , yani yanlis sekilde , veya büyük bi mucize gerçeklesmis. bilirsiniz kadinin hamile kalmasi için uygun dönemler vardir o döneme denk gelipte norlevoyu yanlis içmisse olabilir.
Normalde hiç sorun olmaz , ama hiç biseyden emin olamadigimiz için idrar testi veya kan testi sart derim bende.

bu aradaaaaa küçük bi not ; idrar testi yaptirmadan önce çoook fazla su içmeyinki , vucudunuzdaki gebelik hormonnun degerleri en iyi sekilde ölçülsün

bi küçücuk bilgi daha : Bazen adet olupda gebe kalabilenler var. gizli gebelikmi ne diyolarmis.

Anlicaginiz test yaptirmak sart güzelleeeeer :)

Gercekten cok acık bır sekılde anlatmıssınız cok tesekkur ederım yanı her durumda ne sonuc ıcın test dıyorsunuz. Pekı bısey sormak ıstıyorum gun farkeder mı yanı kac gun sonra yaptırınca kesın sonuc cıkar :/ ?

X