Arkadaşlar Meme Ağrilari Için Hangi Uzmana Gidilmeli Jinekologmu Yoksa Cerrahmi

KBRSRYLDZ

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Ocak 2008
64
0
43
Arkadaşlar Göğsümde Ağri Var Sol Göğsüm Daha Büyük Elle Muayenede Pek Bişi Hissetmiyorum Ama Bi Doktora Yine De Görünmek Istiyorum Fakat Jinekoloğami Yoksa Cerrahami Gitmeliyim Lütfen Yardim

bence cerraha gitmen gerekiyor...
benim de göğüslerim de bu ara ağrı var,bende gitsem iyi olacak ama hep savsaklıyorum...
sonuçta ne diyeceğini biliyorum.meme kanserinde yüksek risk grubundayım,mamografi,meme ultrasonu,ve prolaktin tahlili isteyecek,eğer istersem de kistlerimi ameliyatla alacak...

benimde göğüslerimde rahatsızlığım vardı.cerraha gittim ama doğru teşhis konmadı.sonra meme hastalıkları hastanesine gittim .çok şükür iyiyim.bence sende bu konu hakkında uzmana danış.yanlış tedavi olmasın.çünkü hemen hormon ilaçları veriliyor diyer yerlerde.geçmiş olsun arkadaşım

Tabikide cerrah a git.Benimde göğsümde ağrı vardı cerrah a gittim.agnucaston diye bi ilaç verdi.Ve günde 1 defa iç dedi bitkisel bi ilaç olduğu için zararı olmaz dedi.Ve ağrılar bu ilacı düzenli kullanmazsan geçmez dedi..Geçmiyoda kullanmıyorum artık şimdi ama ara sıra ağrıyor..

Geçmiş olsun.. Sol göğsünüzün büyük olması normal, bundan dolayı lütfen endişelenmeyin.. Çoğumuzda durum aynı çünkü..
Arkadaşların da dediği gibi; genel cerrahinin alanına giren bir durum. Jinekologa gitseniz de anlamaz zaten yerimseniben
Ayrıca, elinize bir kitle geliyor ve ağrı hissetmiyorsanız o durumda risk daha fazla oluyor. Oysa sizin ağrınız var okuduğum kadarı ile.. Bu da tehlikeli bir durum olmadığının işareti..
Ama ihmale gelecek bir durum değil.. Görünmekte fayda var elbette.

Geçmiş olsun. a.s.

artık heryerde mamografi çekiliyor arkadaşlar bi cerraha gidin ve bişi wara bile erken teshis hayat kurtarır unutmayın

ark. merhaba bencede arkadsım sen cerraha git benimde gögüslerimde kitleler var ama su an benim için tehlikeli değil her sene kontrole gidiyorum sadece bunlar için.birde arkadaşlar benim doktorum erkan topuz ve 40 yasından önce kesinlikle memografi çektirilmemesi gerektiğini söylüyor bilginiz olsun...

arkadaşlar 40 yasından önce memografi çektirmeyin doktorum kansorejen etkisi oldunu söyledi bunun yerine ultrason cektirin benim 19 yasından beri gögüslerim de fibroadenom (bi çeşit tümör) var her sene kontrole gidiyorum bu arada ben onkoloji bölümüne gidiyorum hiç memografi cektirmedi bilginize bu arada doktorum tv cok sık cıkar kanser hakkında cok bilgi veren biri yani işinin ehli dikkate alın derim..

Arkadaşlar Göğsümde Ağri Var Sol Göğsüm Daha Büyük Elle Muayenede Pek Bişi Hissetmiyorum Ama Bi Doktora Yine De Görünmek Istiyorum Fakat Jinekoloğami Yoksa Cerrahami Gitmeliyim Lütfen Yardim

Slm arkadaslar. Aslinda bir bayan sorun olsun olmasin ihmal etmeden senede bir kere Mamologa gitmeli.Daha ayrintili bilgiyi o verbilir.Eger sorun varsa zaten cerraha gonderir. Ultrasyonda sorun olmasa yeterli ama bazen filmsiz mamografisiz olmuyor. Biz senede mutlaka 1 kere akcijer icin film cektiriyoruz.Sonucta mamografi de rontgen filmi.Allah korusun.Kansere neden olma durumu ayda 5-6 fazla olunca korkulur. Kendim senede bir mamologa gidiyorum. ultrasyaon mutlaka yapilir.Cunku kist oldugu icin ve hormonal degisiklikler oldu bunun icin de memelerde az agri olur( mastapatya). Mamolog-jenekolog ikisini birarada yuruten doktorlar var.Gecmis olsun. Allah yardimciniz olsun

benım de koltuk altında ve goğste ağrılarım vardı canım genel cerraha gıttım muayene etti ve ultrason verdı ultrasonda hersy bellı oluyor sanırım cok şukur bişey cıkmadı

Kızlar benim iki göğsüm birden agrıyor bugün dra gittim prolaktın baktı ultrason istemedi çok agrıyor 3 gündür.
neden ultrason istemedi kii ilaç yazdı nasıl anladı neye göre teshis koydu ikilemdeyim offf yaa.
var mı böyle göğüs agrıları olan ??

bayanlar çok alakasız olack belki ama sizlere bi şey sormak istyrm daha önce kimsede böyle bi şikayet duymadım anlayan varsa içinizde yardımcı olablr mi banaa :KK43: göğüs ucum şiş ve yani nasıl desemki sıvı bi kese varmış gibi ve morarıyo hep böyle dokununca iniyo tabi ama uzun süredir böyle bide üstünde siil gibi şeyler var korkutuyo beni :/

Benimde sol göğsümde ağrı yanma oluyor pazartesi genel cerahi ye gidicem çözüm bulamadım fibrokistik varmış ama ıkisindede eşit ama sol olanda sıkıntı büyük umarım care bulurum

Kalpte sorun yok midede gastrit var sol tarafa vuran meme kolumada vuruyor bazen geçmiyor sol göğsümde daha buyuk

İki sene önce yazılmış ama ciddi bir şeye benziyor. Hemen doktora git vakit geçirme.
bayanlar çok alakasız olack belki ama sizlere bi şey sormak istyrm daha önce kimsede böyle bi şikayet duymadım anlayan varsa içinizde yardımcı olablr mi banaa :KK43: göğüs ucum şiş ve yani nasıl desemki sıvı bi kese varmış gibi ve morarıyo hep böyle dokununca iniyo tabi ama uzun süredir böyle bide üstünde siil gibi şeyler var korkutuyo beni :/

X