hangi mamayı kullanıyorsunuz

gammzee

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Mayıs 2007
241
0
39
kızlar bebeğim tam bir aylık oldu 2600 gr doğmuştu sarılık tedavisi gördü 1 haftalıkken 2400e düştü bugün tarttırdım 3400 gr kilo alımını hiç güzel değil fakat benim sütüm az bebeğime yetmiyor ilk 5 dak emiyor sonra sütüm gelmiyor emdikçe gelir diyorlar ama gelmiyor işte mama vermek istemiyorum ama mecbur kaldığımda yani geceleri falan kızım hiç doymuyor mama vermek zorunda kalıyorum siz hangi mamayı kullanıyorsunuz bana neyi tavsiye edersiniz

canım kilo alımı az ise zaten doktorun seni mama konusunda yönlendirir..aynı sorunu bende yaşadım göğüslerimin yarası yüzünde 2,5 ay bende kızımı doğru düzgün emziremedim..15 günlükken doktor tavsiyesiyle bebelac a başladık..ama şunu unutma emdikçe sütün geliyor...kızım 2,5 aylıkken göğüslerim düzelip yaralarım kapanınca sütüm arttı ve anında mamayı bıraktık..2 aydır da sadece emziriyorum 4,5 aylık ve 7 kiloluk bi tombişim var...sen stres yaptıkça inan sütün gelmez ben kendimden biliyorum tam 2,5 ay gözümün yaşı dinmedi kızım beni emmiyo sütüm yetmiyor diye..büyüdükçe çene yapıları güçleniyor ve daha rahat emdikleri için süt kanalın boşalıp yeni sütler üretiyor..sen canını sıkma biraz daha sabret herşey yoluna girer..

mevcan teşekkür ederim arkadaşım ama inan kafaya takmamak elde değil zaten benimki 36 haftalık erken doğumdu çok saol beni bilgilendirdiğin için

canım ayrıyetten bi doktor arkadaşımız bebelac için iyi ama daha iyi mamalarda var demişti..esema diye bi marka söylemişti..sanırım sadece eczanelerde satılıyormuş..gerçi mamayı bıraktığımız için bende gidip hiç araştırmadım..1 ay sonra kaşık mamasına başlıycam yine bebelac alırım doktorum alıştığı mamayı kesinlikle değiştirme demiştide..sen bebişinin doymadığını düşünüyorsan bi doktora danışmadan mamaya sakın başlama derim..

saol arkadaşım dr bana humananın bir mamasını tavsiye etti bakalım ama ben şuan hero baby nin mamasını aldım onuda dün aldım ve sanırım kızım hiç beğenmedi :)

benim bi arkadaşımda hero baby almıştı onun yaramazda hiç beğenmemiş..bende denemesi için bebelac önermiştim onu çok beğenmiş tadı güzel ben kızıma yapınca bi iki damla içiyordum:)))

canım aynı sorunalrı yasamısız :KK43:(((
benım kızda 2500gr dogdu.kılo alımı yavas dedı doktoru.sımılac bebelac denedım aynı.en sonunda bır doktor mılumıl dedı.o ıyı geldı.mılumıl1le basaldım sımdı 8aylık 3unu kullanıyoruz.ama sunu bılkı ne verırsen ver anne sutunun yerını almıyor.
ılk kızımı 1,5yasında zor ayırdım memeden:)))))))))
bunda yetmedı.sorun ettıkcede kesıldı.bırde yenı ogrendım ben bunu benden gectı artıkta mayasız bıra cok ıyı sut yapıyormus.bırde yulafı duymustum aktardan sor nasıl kullanabılecegını?

ben mılüpanın aptamil 1 kullanıyorum canım gayette memnunum benım sutumde yetmıyor bebegıme
ama eczacı bana semayı da onermıstı daha tok tutuyor dıye bıde esemalar var oda guzelmıs canım
benım bıldıklerım bunlar
ama kafana cok fazla takma canım taktıkca sut gerı gıdıyor emın olabılırsın

6 sene önce bende kızımı 2 ay emzirebilim sonra izmire ailemin yanına gittiğim bir dönemde aniden kızım memeyi reddetti. her göğsüme yaklaştırdığımda morarana kadar ağlıyordu. baktım zorlamayla olmayacak doktor tavsiyesiyle mamaya başladım. milupa kullandım .6 aydan sonra bunun yanında yurtdışından hipp diye bir markanın kavanoz mamaları gelmişti. epey çok kullandım. 1 yaşından sonra ara ara devam maması kullandım.mamalarda bio olmasına dikkat edin, llanılan ürünler tamamen organik ürünler olsun... genelde çocuğun damak zevkine göre verin derim ben. çocuk zaten beğenmedi şeyi istemiyor...

sğlıcakla büyütün bebeğinizi sevgiler:))

Canım kilo alımı normal değil demişsin ama 1 kilo almış gayet iyi değil mi 1 ayda ?Bence sık sık emzirmeye devam et.

kızlar bebeğim tam bir aylık oldu 2600 gr doğmuştu sarılık tedavisi gördü 1 haftalıkken 2400e düştü bugün tarttırdım 3400 gr kilo alımını hiç güzel değil fakat benim sütüm az bebeğime yetmiyor ilk 5 dak emiyor sonra sütüm gelmiyor emdikçe gelir diyorlar ama gelmiyor işte mama vermek istemiyorum ama mecbur kaldığımda yani geceleri falan kızım hiç doymuyor mama vermek zorunda kalıyorum siz hangi mamayı kullanıyorsunuz bana neyi tavsiye edersiniz

canım bebegın 3 haftada 1 kilo almış (sarılık donemıneki 1 haftayı çıkartoırsak)bence son derece normal.anne sütüne devam,panik yapma,rahat ol bak nasıl artacak sütün.zaten bebekler ihtiyacı olan besin ögelerinin %95 ini ilk 5 dakika içerisinde emerler.saglıkcakla kalın,bol sütlü günler.

doktor banada milupanın aptamilini onerdı bende onu kullanıyorum oglum 3000 kılo dogdu 21 gunde tam 900 gr aldı 3 gun once dr gıttım oglum 3900 gram olmustu sımdı 25 gunluk mamamız bızde ıse yaradı yada sutumde ıse yaramıs olabılır bazen oglumun sade benım sutumu emdıgınde ac kaldıgını hjısedıyorumm ondan mama takvıyesı yapıyorumm

hastanedeykıen yenı dogan bebekler ıcın annelerın sutu gelmedıgınde sma gold denen bı mamayı bebeklere verıyolardı sadece eczanelerde satılıyomuss bebekler ıcın hem vıtamınlıymıs hemde kılo aldırıyomus yanlıs deılsem fıyatıda 25 ytl mıss

ben kızıma bir aylıkken çok az iki ölcek mama vermeye başlamıştım ilk baslarda almadı sonra yavaş yava alıştıane sütünü bırakır demişlerdi ama hiçde öyle olmadı ben aptamil vermiştim milumil de tadı güzel 6.aydan sonra nestle guigoz demirle zengileştirilimiş mama verdim.8.aydada devam sütüne gectim kızım cok küçük doğmasına rağmen gayet güzel gelişti.iştahıda yerinde mama bence bağışıklık sistemini geilştriyo.ayrıca demir ilaveli olanlar kansızlık sorununada iyi geliyor.sma aptamil ve nestle çok iyi markalar.

canım sütüm yarıyomu bilmiyorum henüz 12 günlük anneyim ve perşembe günü kontrolümüz var zaman belli olacak ama sana kesinlikle şunu tavsiye ederim boza komposto ve eczanalerde satılan vita malt diye bir içecek var hergün bir şişe iç ben geçen gece eşimi nöbetçi eczaneye gönderdim göğüs pompası aldırmaya çatlıyorum zannettim sütüm çok hoştayn gibi oldum ama dediğim gibi işe yarıyomu perşembe günü belli olacak bakalım oğlum kilo almışmı 2kilo 40 gram doğmuştu minik kuzum

canım benim de sütüm yetmedi bide göğsümde iltihap oldu küçük bi operasyon geçirdim sütüm kesildi kızım 1,5 ay emebildi....bizde lactum mama ama kızıma hiç yaramadı...ayda sadece 300 gr aldı...tabi babannesinin yedirdiği ek gıdaları saymazsak..doktor bizi berker organik mamaya geçirdi.kızımda gözle görülür değişiklik var canım..gerçekten çok iyi

canım kabızlık sorunu yaşamamn için sana milupa conformil 1 öneririm bende onu kullandım ama sakın emzirmeyi bırakma...bak zamanla çoğalacak görürsün çünkü bendede aynı şey olmuştu

X