Tedavinin ortasında hayıt kullanılır mı?

Bonadea

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Kasım 2007
765
17
Kızlar microya başlayalı 5 gün oldu. Günde 600 unite menogon (8 iğne) gibi yüksek bir doz kullanılmasına rağmen maalaef sadece 2 yumurtam gelişti. Doktorum, 3 gün daha iğnelere devam , belki arkadan gelen yumurtalar da büyüyebilir, dedi.
Bilgisi olan arkadaşlardan 2 konuda yardım rica ediyorum .
1. Cemrenin Vitex Hayıt'ını aldım. Acaba bu süreçte kullanmam olumlu bir katkı sağlar mı? Ya da olumsuz etkiler mi?
2. Safran yağı bulamadım ama safran bulabildim. Bunu nasıl kullanmam gerektiğini bilen varmı acaba?

Paylaşımda bulunacak herkese şimdiden teşekkürler

canım bence bitkisel hiç birsey kullanma ne kadar olsada zararsız görünene bitkilerin bile zararaı var bak dr zaten igne kullandırıyo 2 yumurta da yeter canım benbim iyi düsün sakın arkadasım öyle seyler kullanma bak ne güzel düsün tedavi olupta karsılık alamıyanlar var hem bu allahın işi tek yumurtadan kalanlar var yani cok yumurtası olupta sonuc alamıyanlar var sen genede arastı ama önce dr sor bende bitkişsel bişey kullnama derim bol sans arkadasım....

Bencede kullanma canım bol süt iç,yumurta gelişimi için istersen.
Belki ilaçlarla etkileşir felan.
Önemli olan sayı değil işlev :)

Hem 2 yumurta kesesi ama içinden eminim çatlayınca çok yumurta hücresi çıkar.

selamm

bir kere kulanmak için çok geç kalmışsın,bildiğim kadarıyla en 15 günlük kulanım gerektiriyor.(tedaviden önce)alerji ,ateş,ıshal gibi şeyler yaşata bilir hem yumurtaların kalitesini etkiler sonra,daha önce deneseydin en azından vücudundaki tepkileri bilirdi.)
sadece menogon mu kullanıyorsun ve bayağı fazla,.

yinede dr sormanda yarar var ,belki daha önce deneyimleri vardır bu konuda.
Tedavin hayırlı olsun canım,güzel haberlerini alırızinşallah sen sakin ol yeter.

Kızlar sadece bal-arı sütü-polen karşımı kullanıyorum. Cevap yazan herkese teşekkürler

Kızlar microya başlayalı 5 gün oldu. Günde 600 unite menogon (8 iğne) gibi yüksek bir doz kullanılmasına rağmen maalaef sadece 2 yumurtam gelişti. Doktorum, 3 gün daha iğnelere devam , belki arkadan gelen yumurtalar da büyüyebilir, dedi.
Bilgisi olan arkadaşlardan 2 konuda yardım rica ediyorum .
1. Cemrenin Vitex Hayıt'ını aldım. Acaba bu süreçte kullanmam olumlu bir katkı sağlar mı? Ya da olumsuz etkiler mi?
2. Safran yağı bulamadım ama safran bulabildim. Bunu nasıl kullanmam gerektiğini bilen varmı acaba?

Paylaşımda bulunacak herkese şimdiden teşekkürler

hayıt dediğiniz nedir,ayrıca safran yağı ve hayıt ne faydası varmış? bilgi verirmisin canım, ayrıca yaşını merak ettim?

benim bildiğim kadarıyla yumurtalıkları çalıştırıci bitkiler ancak doktoruna bi danışsan canım ben de merak ediyorum

ben de yeni başlayacağım uzun protokol ile

benim bildiğim kadarıyla yumurtalıkları çalıştırıci bitkiler ancak doktoruna bi danışsan canım ben de merak ediyorum

ben de yeni başlayacağım uzun protokol ile

Doktora danışmaya gerek yok, millet o kadar çok bitki kullanıyor ki ama bi Allahın kulu şunu kullandım demiyor, ben şuan bazı larını kullanıyorum fayda mülahaza ettiğimde herkese yazacacım buradan:mymeka:

hayıt suyunun faydasını gördüm ama çok acı bişiy söyliyeyim.ayrıca badem ve cevizinde faydalı olduğunu duydum sadece duydum.ama en çok şundan eminim ki şu yumurtalara en çok faydası olan şey sakin olmak.tedavi süresinde dünya yansa sukunetini bozmayacaksın en azından ben bu sefer öyle yapamaya çalışıyorum biz anne adayıyız dünyanın en zor şeyide olsa yapmak zorundayız önce kendine inanmakla başla hadi ben sana güveniyorum mutlu haberini paylaşmak dileğiyle:nazar:

hayıt dediğiniz nedir,ayrıca safran yağı ve hayıt ne faydası varmış? bilgi verirmisin canım, ayrıca yaşını merak ettim?
Canım hayıt kadınlarda hormon dengeleyici özelliği ile yumurtalama ve adet düzeni üzerinde olumlu etki gösteren bir bitki. Hayıt ile ilgili detaylı bilgiyi bu linkten bulabilirsin.
http://www.bitkisel-tedavi.com/hayit.htm

Safran yağı ise kadınlarda yumurta sayı ve kalitesini arttırıcı olarak kullanılıyormuş. Ancak bulmak çok zor.

Bu arada yaşım 28. Micro tedavisinde günde 8 doz menogon iğne ile 5 günde sadece 2 yumurta gelişti.Bu yüzden bitkisel destek almayı düşündüm. Tedavide olduğum içi hayıt kullanmıyorum şu an. Çünkü ilaçlarla birlikte kullanıldığında hormon dengesini bozabilir diye bir yorum geldi başka bir siteden ve bu da gayet mantıklı. Safran yağını ise bulamadık Gaziantep'te. Aslında bir yerde bulduk ama saf olmadığını, diğer yağlarla inceltilmiş olduğunu söylediler. Bizde safran alıp, çörek otuyla öğütüp, balla karıştırdık. 2 gündür onu yiyiyorum. Bir de arı sütü-polen-bal karşımı tüketiyorum. Yarın kontrolüm var. Bakalım bizim 2 yumoşun peşine takılan varmı ?

Son düzenleme:
Ben Konya dayım, 4. tüp bebeğe 8 Nisan da gidecektim, erteleyebilirim, benim yumurta sayısı ve kalitesi düşük. şuan bal ile civan perçemi ve çakşır otu içiyorum, safran yağı bulursam nasıl kullanmalıyım, bilgi verirmisin..............Allahım yardımcımız olsun inşallah iyi sonuç alırsın

Ben Konya dayım, 4. tüp bebeğe 8 Nisan da gidecektim, erteleyebilirim, benim yumurta sayısı ve kalitesi düşük. şuan bal ile civan perçemi ve çakşır otu içiyorum, safran yağı bulursam nasıl kullanmalıyım, bilgi verirmisin..............Allahım yardımcımız olsun inşallah iyi sonuç alırsın

Canım safran yağını sanırım günde 2 kez suya damlatarak içiyor arkadaşlar. Bende her zaman kısa protokol uygulanıyor.

X