Bebek Beslenmesi emzirmeye ne zaman son verdiniz

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

janet

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Aralık 2007
2.631
8
48
kızım 21 nisanda bir yasına girecek memeden kesmek istiyorum kücükmü yeterlimi sizce cok karasızım ama bir an öncede diyetime ve eski ilaçlarıma baslamak istiyorum cünki kilo alıyorum polikistik over hastasıyım ve buda kilo aldırıyor bana emzirirkende ne dogum kontrol haplarını nede glukofeni kullana biliyorum bunlarıda kullanmayınca git gide kötüye gidiyor sizce keseyim memeden yeterlimi kızlar sizler kac yasında kestiniz memeden simdi bazı arkadaslar bogazını tut diyecekler ama tutuncada gitmiyor kilolar ya cok kararsızım kafamçokkarıştıkafamçokkarıştıkafamçokkarıştı

benim oğlum tam 25 aylık.1 ay önce kestim sütten.
kusura bakma ama kilo alıyorsun ya da veremiyorsun diye memeden kesme fikrin bana çok yanlış geldi.bir kere emzirirken diyetinede dikkat ettiğin takdirde bırak kilo almayı,kilo verirsin çok rahat.
eğer gerçekten sağlığını tehlikeye atacak,tedavi gerektiren bir hastalığın varsa tamam,ama kilo yüzünden bilmem ne yüzünden kızını anne sütünden mahrum bırakma.
bu zamanları tekrar geri gelmeyecek.sağlığı için nasıl büyük bir yatırım yaptığını tahmin edemessin.
üstelik eğer bir engelin yoksa 2 yaşına kadar anne sütü onun senin üzerindeki hakkı.

biliyorum ondan kararsızım kilom hamileliklerimde sürekli yatmaktan oldu ve artık bence tehlikeli boyutlara geliyor kullanmak zorunda oldugum ilacları kullanmadıgımdan dolayıda git gide artıyor hem ona hem kendime üzülüyorum verecek kilo on kilo filan olsa kilomu takam ama en az 35 kilo vermem lazım ya düsünüyorum diyette yapıyorum ama gitmiyor iste trioit hormonlarımda sorun var oda tabi en büyük etkenlerden biri cok kararsızım of ya

benim kizim 28 marta bir yasina girdi bende mamaya alistirmya basladim,bence bir yas yeterli kizin sütünden yeterince faydalanmis artik kendi sagliginla ilgilen cünkü sen bebegine daha cok lagzimsin!!!

kızım 1 yasına gırdıgınde kestım cunku ben kılo alamıyordum ve asırı kansızlık vardı..
kızımı sutten kestıkten sonra (1 yıl olacak)5 serum ve 5 b12 vıt.ıgnesı almama ragmen eskı saglıgıma kavusamadım daha yenı yenı kılo almaya basladım oda toplam 5 kılo ve 4 ayda aldım :KK43:

Bende Yaza Doğru Biraktirmayi Düşünüyorum Kizim Bugün Itibariyle 1 Yaş 15 Günlük Bilmiyorum Bende Nasil Biraktiracağim Fikirleri Olanlar Var Mi Acaba Nasil Biraktirdirdilar Acaba

17 aylikken biraktirdim yerimsenibensen bilirsin ama biraz daha emsin yavrun daha kucuk bence ...

küçük olduğunu biliyorum kıyamıyorumda bizim ailede bu kadar emende olmamış herkesin hoşunada gidiyor ama olur olmaz yerde anne emme demiyor mu ne yapalım bilmiyorum kendisi yaza kadar emme aralarını açarsa iyi olacak yemek yediremiyorum hasta olunca hiç ayrılmaz oluyoruz

biliyorum ondan kararsızım kilom hamileliklerimde sürekli yatmaktan oldu ve artık bence tehlikeli boyutlara geliyor kullanmak zorunda oldugum ilacları kullanmadıgımdan dolayıda git gide artıyor hem ona hem kendime üzülüyorum verecek kilo on kilo filan olsa kilomu takam ama en az 35 kilo vermem lazım ya düsünüyorum diyette yapıyorum ama gitmiyor iste trioit hormonlarımda sorun var oda tabi en büyük etkenlerden biri cok kararsızım of ya

gerçekten sağlığının olumsuz etkilendiğini düşünüyorsan dediğim gibi bırakabilirsin bencede.ama çok iyi düşün.doktora git .emzirirken kullanabileceğin muadil ilaçlar varmı öğren.memeyi bıraktırma fikrini anlat doktora.eminim sana makul bir çözüm üretecektir.
şimdiden kolay gelsin ve geçmiş olsun:)

benimkide 19 aylık kesmek için neler yaptım bir türlü başaramadım.bence kesebiliyorsan kes çünkü daha fazla aklı erince çok zor oluyor.

normalde erkek çocugu 2 yaşına kadar emzirilmeliymiş.doktorlar öyle diyor.ama ben küçük oglumu 13 ay emzirdim.herhalde yeter ona

Bende kızımı 14 ay emzirdim ama keserkende fazla zor olmadı sadece ben biraz ağladı ve ben buna dayanamadım.Çok zor oluyo....

benım oglum su an 9 aylık , ben 2 yasına kadar emzırmeyı dusunuyorum, sut olursa ve emerse.

merhablar arkadaşım bende kızımı 22 ay emzirdim ayrıca emzirmek bence kilo verdiriyor duyduğuma göre yağ yakmana yardımcı oluyormuş emzirmek ben 22 ayda 18 kilo verdim ve iyiki emzirmişim bebeğimi

kızım 21 nisanda bir yasına girecek memeden kesmek istiyorum kücükmü yeterlimi sizce cok karasızım ama bir an öncede diyetime ve eski ilaçlarıma baslamak istiyorum cünki kilo alıyorum polikistik over hastasıyım ve buda kilo aldırıyor bana emzirirkende ne dogum kontrol haplarını nede glukofeni kullana biliyorum bunlarıda kullanmayınca git gide kötüye gidiyor sizce keseyim memeden yeterlimi kızlar sizler kac yasında kestiniz memeden simdi bazı arkadaslar bogazını tut diyecekler ama tutuncada gitmiyor kilolar ya cok kararsızım kafamçokkarıştıkafamçokkarıştıkafamçokkarıştı

slm canım
madem hastasın bayada emmiş bırak ozaman
ben hala emziriyorum arkadaşlarım bana da bırak diyorlar ama sütüm varken emsin nasılsıa bırakacaz bi gun emiyorken emsin kızım bu ayın sonunda 1 yaşına girecek :teytey::teytey:

peki arkadaşlar bu işi nasıl yaptınız. yani nasıl kestiniz sütten.kızım şu an 15 aylık aslında amacım 24. aya kadar emzirmekti ama geçe süt emicem diye ne kendisi uyuyor ne de beni uyutuyor. örneğin bu gece 15 kez falan (abartmıyorum inanın) kalktık. şuan sersemlemiş durumdayım.birde dikkat etmeme rağmen yediklerim fena gaz yapıyor kızıma.ki ben aylardır çok sevdiğim karnıbahar,brokoli,lahana vb. yiyecekleri yemiyorum."çocuğumu üzmeden nasıl yapabilirim bu işi .yardımcı olursanız çooookkk sevinirim

ben gündüzleri vermiyorum gece uykusu arasında üc gece sonra gecede kesiyorum kayın validem gecede verme diyor ama aglayınca dayanamıdım biboron vermistim kızıma simdi ikinci kızımı aynı seyi düsünüyorum hem süt birikmediginden dolayı senin acındanda kolay oluyor

peki gece de kesince biberonla ne verdin canım.benim kiasla biberon almıyor.

bende oğlumu emerse 2 yaşına kadar emzirmeyi düşünüyorum çünkü anne sütü bebekeri hastalıktan korurmuş...

peki gece de kesince biberonla ne verdin canım.benim kiasla biberon almıyor.
ilk dönem hazır mama sonra süt sonra onuda kestim ve sabahları verdim sütü ama yatmadan önce muhakkak bir seyler yediririm bu aralar özeliklede süt ve irmikle mama yapıyorum cok doyurucu ve cok seviyorlar sürekli aynı seyi yemketen bıkıyor cocuklar

X