Lekeler, Çiller Kimyasal peelingde kullanılan trikloroasetik asit (TCA) %15 Tca solüsyon

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
kızlar birisi bana özet geçebilir mi acaba ?

benim çenemin altından kulağıma doğru olan bölgede güneş lekelerim var küçüklüğümden beri..
sizce faydası olur mu ?
nasıl uyguluyorsunuz, kaç günde bir uygulanıyor ?
tca'yı nerden alıyorsunuz ve yüzde kaçlık alıyorsunuz?işlemden önce sonra neler yapılıyor?
benim tüm yüzüme mi uygulamam gerekiyor acaba ?
ben çalışıyorum benim için zor olur mu acaba ?
bir de kendimizin yapması riskli değil mi? doktorlar falan da yapıyorlar mı?

acil cevaplarınızı bekliyorum..teşekkür ederim..

Son düzenleme:
arkadslr bende yurtdısından siparş ettm anca 3 ay sonunda elime gecti cok sukur bugun denedm cildim baya yandı 2 dk bekledm sonra yıkadm ama suan hic bir deişklk yok bazı yerlerde hafif kızarıklk o kdr bu mudur yanı smdi bundan sonra ne yapmam gerekıo soyulcak mı bu yoksa yarın bir daha deneyeyimmi suan hic bişi hissetmıorm gerginlk yanma fln yok yanı lutfen bilen biri yazsın rica edıormm

arkadslr bende yurtdısından siparş ettm anca 3 ay sonunda elime gecti cok sukur bugun denedm cildim baya yandı 2 dk bekledm sonra yıkadm ama suan hic bir deişklk yok bazı yerlerde hafif kızarıklk o kdr bu mudur yanı smdi bundan sonra ne yapmam gerekıo soyulcak mı bu yoksa yarın bir daha deneyeyimmi suan hic bişi hissetmıorm gerginlk yanma fln yok yanı lutfen bilen biri yazsın rica edıormm

sakın ikinciyi sürme en az 15 gün bekle o mutlaka soyulacaktır kremini eksik etme bepanthen kullanıyorum ben. tca yı sürdükten soyulma bitene kadar hergün 3 4 defa sürüyorum. her ciltte farklı etkiler gösterir ama üstüste deneme.

Kızlar çok ilginç ama bir şey keşfettim.
Ben tca ile yaptığımda 5-6 günde ancak soyulma oluyordu ki çok yoğun bir soyulmada değil.
Fakat geçen acnelyse diye bir krem denedim.
Gece sürdüm yattım ve gündüz saat 4-5 gibi bir baktım soyulmaya başladı.
Çok şaşırdım bu etkiye ..
aklınızda bulunsun ..

Kızlar çok ilginç ama bir şey keşfettim.
Ben tca ile yaptığımda 5-6 günde ancak soyulma oluyordu ki çok yoğun bir soyulmada değil.
Fakat geçen acnelyse diye bir krem denedim.
Gece sürdüm yattım ve gündüz saat 4-5 gibi bir baktım soyulmaya başladı.
Çok şaşırdım bu etkiye ..
aklınızda bulunsun ..

o kremi ben haftalarca kullandım zamanında asla 4-5 saatte soyma yapmak gibi bir etkisi yok.. büyük ihtimalle tca dan kısa süre sonra sürdüm kremi ve tca nın zaten soyacağı derinin soyulmasını hızlandırdı...

asla ama asla üst üste yapma.. öyle zart diye soyulma olmaz. 5-6 gün sabret soyulma başlar... bu arada yurtdışından senin 3 ayda gelmiş yine iyi 2 sene önce benim ki hiç gelmemişti :KK47:

o kremi ben haftalarca kullandım zamanında asla 4-5 saatte soyma yapmak gibi bir etkisi yok.. büyük ihtimalle tca dan kısa süre sonra sürdüm kremi ve tca nın zaten soyacağı derinin soyulmasını hızlandırdı...

Hayır hiç yakın değildi en azından 20 gün geçti daha fazla da olabilir belki ..
Yalnız kremi biraz fazla sürmüş olabilirim en fazla yapacağım odur ve çok güzel soydu ..B]

sakın ikinciyi sürme en az 15 gün bekle o mutlaka soyulacaktır kremini eksik etme bepanthen kullanıyorum ben. tca yı sürdükten soyulma bitene kadar hergün 3 4 defa sürüyorum. her ciltte farklı etkiler gösterir ama üstüste deneme.

yani sanki hic bir etki etmemiş gibi gelıyor da bana acaba dedim az mı beklettim hani o zaman bekleyeyim 1 hafta fln hala bişi yoksa o zaman yine yazarım beni bilgilendirin emi=)

kızlar birisi bana özet geçebilir mi acaba ?

benim çenemin altından kulağıma doğru olan bölgede güneş lekelerim var küçüklüğümden beri..
sizce faydası olur mu ?
nasıl uyguluyorsunuz, kaç günde bir uygulanıyor ?
tca'yı nerden alıyorsunuz ve yüzde kaçlık alıyorsunuz?işlemden önce sonra neler yapılıyor?
benim tüm yüzüme mi uygulamam gerekiyor acaba ?
ben çalışıyorum benim için zor olur mu acaba ?
bir de kendimizin yapması riskli değil mi? doktorlar falan da yapıyorlar mı?

acil cevaplarınızı bekliyorum..teşekkür ederim..

ben 7 seans falan uyguladım güneş lekelerim için memnunum tüm yüzüme uyguladım bu arada.ben gg den aldım ilk defa peeling yapıcaksan % 15 lik iyi olur.ilk iki seansı 2-3 hafta arayla uyguladım sonraki 3 seansı 1 ay arayla uyguladım artık mevcut durumu korumak için 3 ayda bir yapıyorum.sosyal hayatı etkiliyor tabiki çünkü çok koyulaşma oluyor hafif yanık oluşuyor ve daha sonra bu koyuluk soyularak alttan daha sağlıklı bi cilt çıkıyor.güzellik merkezindede yaptırabilirsin kendin yapmaya korkuyorsan.

bana doktor uyguladı yüzde 30 glikolikti galiba alnımda kırışık deri oldu sorduğumda belirgin bi soyulma olmaz diyodu şu anki görüntüsü çok berbat resmen yaşlı deri gibi duruyor bilemedim..

bana doktor uyguladı yüzde 30 glikolikti galiba alnımda kırışık deri oldu sorduğumda belirgin bi soyulma olmaz diyodu şu anki görüntüsü çok berbat resmen yaşlı deri gibi duruyor bilemedim..

Bol bol nemlendir 4 gün içinde yavaş yavaş soyulmaya başlayacak endişe edilecek bir durum yok...

arkadaşlar ben ilk kez duydum bu ürünü çok heveslendim ama açıkçası içim rahat etmedi kullansam mı kullanmasam mı? üstelik çatlakları da tamamen geçirdiği söyleniyor fakat o zaman oran artıyormuş evde yapmak tehlikeliymiş.fakat yorumlayanlarım çoğu evde yapmışlar.benim aklım karıştı yardım eder misiniz??:KK19: bende güzel olmak istiyooruuumm :KK36:

bişi sölicem de benm soyulmalar basladı ama etkisini göstermesi kacıncı seanstan sonra baslıor acaba? bu benim ilk yapısım nisan basında tekrar yapayım dıyorum da ne dersiniz? kac kez daha yapmam lazm gozeneksiz ve siwilcesiz bir cilt icin?

arkadaşlar ben ilk kez duydum bu ürünü çok heveslendim ama açıkçası içim rahat etmedi kullansam mı kullanmasam mı? üstelik çatlakları da tamamen geçirdiği söyleniyor fakat o zaman oran artıyormuş evde yapmak tehlikeliymiş.fakat yorumlayanlarım çoğu evde yapmışlar.benim aklım karıştı yardım eder misiniz??:KK19: bende güzel olmak istiyooruuumm :KK36:

Valla ben kendim evde yapıyorum ve 15 gunde bir yapıyorum gg den aldım %15 lik ile basladın bence denemelisin :) cidden faydasını gorursun benim izlerim cok derindi 7 seans falan oldu sanırım yarısı gitti ve yuzumun rengi bayagı acıldı ilk surdugumde 20 saniye tuttum sonra cogalttım simdi cok memnunum

bişi sölicem de benm soyulmalar basladı ama etkisini göstermesi kacıncı seanstan sonra baslıor acaba? bu benim ilk yapısım nisan basında tekrar yapayım dıyorum da ne dersiniz? kac kez daha yapmam lazm gozeneksiz ve siwilcesiz bir cilt icin?

Bence sise bitene kadar devam et kıs aylarındayken devamlı yap yazın yapılmıyo cunku, ben 15 gunde bir yapıyorum 7 seans falan oldu izlerimin yarısı bitti ve sise halen bitmedi, aslında ilk basta pamukla yapıyodum ve bosuna yarısı gitti simdi fırcayla yapıyorum hem daha etkili hem müsrif olmuyo :) yapmaya devam ettikce sonuclarını kendinde farkedeceksin benim en iyi yanım soyulmam cok erken baslayıp bitiyor 5 gune en gec tamamen soyulma bitiyo o yuzden sanslıyım :) en az 7,8 seans yap bakalım sonuca gore bırakır yada devam edersin. :):KK55:

Bugün 3. Günümdü ve yine soyulma hemen hemen yarılamıştı evde sıkıntıdan ne yapacağımı şaşırdım ve buhar tutmak istedim yüzüme suyu kaynattım, temiz bir leğene koydum yüzümü leğene tuttum havluyuda kafama örttüm :) yüzüm yumusacık oldu ve kalan yerler öyle güzel soyulduki :) bu işli sık sık yapıcam bide pişik kremi kullanmayı düşünüyorum bakalım cildim tamamen düzelsin fotograf koyucam buraya :) zaten artık %20 likle devam edicem daha etkili olucak :)

X