Bebeğim Altını Değiştirirken Çok Ağlıyor :((

ZeytinKek

Guru
Kayıtlı Üye
24 Şubat 2008
3.183
1.093
Arkadaşlar doğum yapalı 1 hafta oldu . bebeğimin altını değiştirirken terliyorum valla :KK43: başkalarının çocukları altı değişirken nasıl rahatlıyor görüyorum . benim ki yıkıyor ortalığı çok ağlıyor. Pişik de değil , Geceleri mahvoluyorum O ağlayınca Strese giriyorum . Sizlerde de böyle bir durum olmuş muydu ? Yarın doktora gidicez sorucam bakalım

benim nehirimde öyleydi..yeni bir dünyaya geldi anne karnında sanır o daha kendini alışır 1-2 hafta içinde benimki ağlıyordu özellikle ıslak mendille temizlediğmiz zaman cığlık atıyordu ama bi süre sonra altınız değiştirimesine alıştı....anne olmak işte ağlamasına kıyamıyoz... allah analı babalı büyütmek nasip etsin

benım bebegımde ılk dogdugunda kızıyordu aglıyordu 5 gun fılan surdu ama artık poposunu acınca aglasa bıle sesı cıkmıyor oda alısır yavas yavas

ooo hemde nasıl kıyanemti koparıyordu öyle ellerim ayağıma dolaşıyordu hızlı hızlı yapayımda ağlamasın diye zamanla alışır korkcak bişi yok :KK70:

Canım hiç kaygılanma benim bebişde öyleydi kıyameti koparıyordu sonra düzeldi doktorumuza sorduğumuzda o anda kendisini savunmasız hissediyor ondan ağlıyordur demişti ayrıca ıslak mendille siliyorsan soğuk olduğundan ondan da ağlıyordur

BENİN KIZIMDa öyle normalde çok sakin bir bebek ama altını değiştirirken sanki bir yerini koparıyormuşsun gibi ağlıyor bende üzülüyoruma am yapıcak bişey yok

Daha yeni gelmis dunyaya alismasini bekleyin bence..
Strese giriyorsaniz bebekler bunu hemen hissediyoru
Daha cok korkuyorlar..
Altini degistirirken nini gibi birseyler mirildanin aglarken sizde korkup yuksek sesle falan konusmayin..
iki hafta icinde duzene girer

benimki de cok aglıyor ama ben cok acken degistirmiyorum
ilk once biraz karnını doyuruyorum o zaman sessiz oluyor
belki seninki de acken degisiyorsa cok aglıyordur
bu bebekler ac olmaya hic dayanamıyorlar:)))cok sekerler yaa

Arkadaşlar doğum yapalı 1 hafta oldu . bebeğimin altını değiştirirken terliyorum valla :KK43: başkalarının çocukları altı değişirken nasıl rahatlıyor görüyorum . benim ki yıkıyor ortalığı çok ağlıyor. Pişik de değil , Geceleri mahvoluyorum O ağlayınca Strese giriyorum . Sizlerde de böyle bir durum olmuş muydu ? Yarın doktora gidicez sorucam bakalım

ay sen dogrudun mu ne zaman dogrudun hay allahım ya kıyamam allah uzun ömürlü etsin aman aman maaşallah cnaım ya kıyamam artık anne oldun he ay maaşallah rabbim saglıkla buyutmeyi nasipe tsin hayırlı evlat olsun hem bu dünyana hemde öbür dünyanıza ay gibi dogsun amin
ay ben sana kıyamam zaman ile send ealışırsın normal olarka toyluk var şu an ne de olsa tecrübesizlik ilk çocuk demi zaman ile oda alışır bazı bebekelr bu konuda pek bir huysuz oluyor canım ya allahım tez elden hepinizin yarıdmcı olsun tabi bizleirnde amina.s.

Altini acarken ya sarkilar niniler söyle yada kisik sesle sakin sakin konus canim o zaman bebeklerde sakinlesiyoryerimseniben

ay sen dogrudun mu ne zaman dogrudun hay allahım ya kıyamam allah uzun ömürlü etsin aman aman maaşallah cnaım ya kıyamam artık anne oldun he ay maaşallah rabbim saglıkla buyutmeyi nasipe tsin hayırlı evlat olsun hem bu dünyana hemde öbür dünyanıza ay gibi dogsun amin
ay ben sana kıyamam zaman ile send ealışırsın normal olarka toyluk var şu an ne de olsa tecrübesizlik ilk çocuk demi zaman ile oda alışır bazı bebekelr bu konuda pek bir huysuz oluyor canım ya allahım tez elden hepinizin yarıdmcı olsun tabi bizleirnde amina.s.

Canım güzel dileklerin için teşekkür ederim . hamile misin yoksa çocuğun var mı bilemiyorum , ama bende senin için aynı dileklerde bulunuyorum .

Canım güzel dileklerin için teşekkür ederim . hamile misin yoksa çocuğun var mı bilemiyorum , ama bende senin için aynı dileklerde bulunuyorum .

canım benim bende hamileiym bzi sen ile bir ara atımıştık hatta sen galiba d rmuayenesinde korkmuşsun bend eo zaman la biraz fazla agresiftim sana biraz sert çıkmıştımyerimseniben ama merak ediyordum dogurup dogrumadıgını sonradna unuttum bend ehamileiyim kızım olacka inşaallah ama 25 haziran da yavvvvvvvv şutarafagitti yani daha var ühühühühü bir gelse de haziran bend eyırtınsam şu sitede uyumuoyr aştını baglatmıoyr aglıyor diye:roflol::roflol::roflol::roflol: bu zaman kadar süre çabuk geçmişti ama sanki zaman durdu nilcim yaaaaaaaaaaaa

canım benim bende hamileiym bzi sen ile bir ara atımıştık hatta sen galiba d rmuayenesinde korkmuşsun bend eo zaman la biraz fazla agresiftim sana biraz sert çıkmıştımyerimseniben ama merak ediyordum dogurup dogrumadıgını sonradna unuttum bend ehamileiyim kızım olacka inşaallah ama 25 haziran da yavvvvvvvv şutarafagitti yani daha var ühühühühü bir gelse de haziran bend eyırtınsam şu sitede uyumuoyr aştını baglatmıoyr aglıyor diye:roflol::roflol::roflol::roflol: bu zaman kadar süre çabuk geçmişti ama sanki zaman durdu nilcim yaaaaaaaaaaaa

Hımm demek bana çok kızan sendin :)) Aslında korkmamak gerekiyormuş o muayenelerden , ama işte o zaman bende yaptım bir hata . Sonunda Allah ' a şükür bebeğimle kurtulduk çok da zor bir doğum geçirdim :KK43:( Mart annelerinde doğum hikayemi yazmıştım . Haziran a 3 ay kalmış , İnşallah sende bebeğinde sağa sağlim kurtulursun Canım... Ama bakalım bebeğim uyumuyor , altını değiştirirken sorun yaşıyoruz diye pek keyifli yazabilecek misin burada görücez :))) bak benim ki sabahtan beri uyumuyor deli oldum deli..

OGÜN SANA BUNLARI YAZINC AİNAN KENDİME ÇOK KIZDIM HEMD ENASIL SNE HAMİLEYDN ODGUM YAPACAKTIN VE BU NORMAL BİR DURUM AMA O AN İNAN DÜŞÜNEMDİM AMA GERİ ADIM DA ATAMADIM NE BİLEİYM HELAL ET HAKKINI AY KIYAMAM AMA ARKADAŞLARIN DEDİĞİ GİBİ O ŞİMİD YAŞADIGIMIZ DÜNYAYA AYAK UYDURMAYA ALIŞMAYA ÇALIŞYOR ÖNEMLİ OLAN KURTULMANDI HAYATIM SONUNDA SAGSAGLİM KURTULDUM DUR BAKAYIM BRİ BEN SNEİN HİKAYENE

KIZ YAZARIM BEN SEN MERAKE TME BEN 1 SENE BOYUNC AOLAMDI BEBEGİM HEP AGLADIM O YUZDNE HERŞEİYNE KATLANIRIM :))

canım geçici bir durum daha alışamamıştır.
ıslak mendil yerine ılık suyla ıslatılmış pamuk kullan belkide ondan rahatsız oluyordur.
sağlıkla büyüt bebişinia.s.

İnşallah Allah seni de bebeğine kavuşturur , çok özlem çekmişsin ... Hakkını helal et ne demek , burda herkes düşüncelerini paylaşmakta özgür .. Sana teşekkür ederim :)))

canım benim ki de göbeği düşmemişti daha o zaman ilk bir hafta açtırmazdı altını yırtıyordu ortalığı
bir iki hafat sonra alıştı bu kez rahatlayıp gülmeye başladı bebeğin daha yeni dünyaya alışmaya calışıyor ısı farkı filan onu rahatsız ediyor alışır

benimkide öyleydi ama simdi bayiliyo bazen agladiginda sussun diye altini aciyorum üzülme canim seninkide alisir

Bemimkide 24 günlük ve aynı şeyleri yaşıyorum, geceleri özellikle felaket stres oluyorum. Ama bazende hiç sesi cıkmıyor.kıme sorsam herseyi için 40 ını bekle dıyorla , gecse su 15 günde gelse artık 40 ı :KK43:

bebeğim şimdi iki aylık.ilk başlarda çıplak kaldığında,alt değiştirirken,banyo yaparken çok ağlıyordu.elimi ayağıma dolaştırıyordu.ne yapacağımı şaşırıyordum.şu anda böyle bir sorunumuz yok.bence anne karnındaki o sıcak,sıkışık alandan geniş dünyaya geldiklerinde vücutları çıplak olunca güvensiz hissediyorlar.sonra onlarda alışıyor bizde onlara alışıyoruz.eee yaşayalım ki daha nelerini göreceğiz bebişlerimizin.

X