Hamilelikte kullanılan çatlak önleyici krem ve yağlardan hangileri tüylenme yapıyor

ayxsxe&serkan

BİRİCİKLERİMMMMM.. :))
Kayıtlı Üye
28 Aralık 2007
4.721
2
38
benim bildiğim badem yagı yapıyordu fakat ben kakao yagı kullanıyorum o yapar mı bide gerçek saf zeytinyagda çatlaklara birebirmiş tanıdıgım ebe söylemişti o kullanmışş hiç çatlağı olmamıştı
evet fikirlerini bekliyorummmmmmmkafamçokkarıştı

ben yaklaşık 2 aydır badem yağı kulanıyorum ama henüz bir kıllanma problemim olmadı ama bünyeye göre değişebilir tabii

bunlar dışında dalinin bebe yağını aldım jel şeklinde olanını
PREGNACARE diye bi krem varr bu nasıl pekii üfffffff sürekli para kaybıı tecrübeli arkadaşlar yardımınızı bekliyoz..

canım bende 8 haftalık hamişim ve senin gibi bende çatlaklar için araştırma yapıyorum
bana da bugün bi arkadaşım
bebe yağını önerdi
o kullanmış ve hiç çatlağı olmamış
yine başka bir arkadaşım vazelin tavsiye etti hem çok ucuz hemde etkili diyor
henüz bende karar vermedim bakalım

badem yağını bütün Dr. lar veriyo tüy yaptığını zannetmiyorum.ben yüzüme kuru olduğu için badem kremi kullanıyorum tüylenme olmuyor. bide gül yağını öneririm arkadaşlar.harika bişey. ben vucuduma kullanıyorumhem mis gibi kokuyo hemde cildi çok güzel nemlendiriyo.:nazar::nazar:

Ben badem ve kakao yağını karıştırdım onu kullanıyorum doktoum tavsiye etmişti canım..

Bende 7 haftalık hamileyim ne kullanacağımı bilmiyorum kakao yağını tavsiye ediyorlar ona ne zaman başlamam gerekir?

kakao çatlak onarıcı kremi denedinizmi bayanlar ,kızımergenlik çağında çok kılo alıp sonra vermesi ile oluşan bacak arkasındaki çatlakları için kullandı.İçeriğinde gebelik sırasında ve sonrasında göbekte oluşan çatlaklar için yazıyordu.içinde paraben bulunmadığı içinde kimyasal hiç bir madde yok.o yüzden tercih ettik zaten çünki kızım henüz 17 yaşında cildine kimyasal ürün kullansın istemiyorum. Çok işe yaradı çatlakları yüzeysel bir görünüm aldı eski derinliğini kaybetti,zamanlada kullandıkça geçecek inşallah.krem ithal amerikadan. adıda Cocoa Butter Belly Cream,nette bu ismi yazarsanız bulabilirsiniz

ben 7 aylık hamileyim son 1 aydır badem yağı kullanıyorum ve şuan hiç çatlağım olmadı ama önemli olan bu aydan sonra dikkat etmek çünkü bu aydan sonra karın çok geriliyor vucut tipi de önemli bazılarının vucudu çatlamaya çok müsait oluyor

doktorum önemli olan cildin kuru olmaması,vazelin sürsen bile olur demişti bana.bol bol su içtim duştan sonra,aklıma geldikçe vücut nemlendiricilerinden kullandım.çatlak falan da olmadı çok şükür.bu arad karın büyümeye başladıkça kaşıntı da olabilir karıncalanma gibi.o zamanlarda kaşırsanız karnınızı oluşabilir çatlak.

çatlak önleyici krem 16. hafta civarı kullanılmaya başlanması gerekiyor yazıyor internet sitelerinde. eczacı bana bebe yağının bir işe yaramadığını söyledi ve "mustela" adlı kremi önerdi. çok iyi geldiğini, hergün kullanarak hiç çatlak oluşmadığını söyledi.. ben henüz hiçbirini kullanmadım. sadece duyduklarımı aktarıyorum. son olarak kakao yağının iyi geldiğini okuyorum.
fakat tüm bu söylediklerim çatlak oluşmaması için. oluşanlar için çözüm nedir bilemiyorum.

ben de şuan hamileyim ve çatlak önleyici olarak kakao yağı kullanmayı düşünüyorum, yalnız sıvı kıvamda olanını mı yoksa katı yağ gibi olan halini mi alıp kullanmalıyım acaba, bilgisi olan var mı?

X