hamileyim ama kanamam var

helin hivda

Guru
Kayıtlı Üye
8 Aralık 2007
3.074
830
kızlar hem şaşkın hem kafam karışık doktora gittim beta hCG 350 labaratuardaki kadın en son adet tarihimi sordu bende 24 şubat dedim 4-5 gün geçmiş son adetinden değerin düşük dedi doktorum ise 4 günlük gecikmede normal dedi bebek daha küçük zaten ultrasyondada şüpheli gebelik gözüküyordu hamilesin dedi kızlar kanamam az az devam ediyor iğne ve progestan verdi birde çok şiddetli mide ağrılarım var dayanamıyorum bunlar normal mi sevinemiyorum bile tüp bebek tutmamıştı iki ay önce

tebrikler canım,tüp bebekten sonra yumurtaların uyarıldığı için fazla yumurtan oluşmuştur geç döllenmede olabilir.bu kanamalar geç döllenmede olabiliyor.Artı birde tutunma kanınıda eklersen normal.( geç döllenmede rahim yavaş yavaş adet kanamasına dönüyor ve bebek geç geldiği için gerekli hormonları bulamıyor ,haliyle zorlanıyor.Artı buna hafifde adet kanmanı eklersen bu kanamalar normal ,ben tüp bebekten sonra kendiliğinden hamile kalan bayanların farkında olmadan hamiş kaldıklarını ve adet görebileceklerini okumuştum .İlaçların fazla yumurta üretmesinden kaynaklanıyor.)
Ben senin yerinde olsam sevinirim.İlaçlarla bebeğine yardımcı ol.
suyu fazla içmeye ve yatmaya bak.Kafanı çok meşgul etme.Bol protein almaya bak .
Çok Sevindim yaaaaaaaaa....ne güzel haber bunlar..
ayrıca diğer formda da yazın var birinde sabit kallırsan seni daha düzenli takip ederbiliriz.

Yumurtlamadan sonra geçen süre (gün) -En düşük- En yüksek- Ortalama
12 -17 -119- 48
13- 17 -147- 59
14- 33- 223- 95
15- 17- 429 -132
16- 70- 758- 292
17 -111 -514- 303
18 -135 -1690- 522
19 -324- 4310- 1061
20 -185- 3279 -1287
21- 506- 4660- 2034
22- 540- 10.000- 2637

Yine normal bir gebelikte haftalara göre ortalama beta-hCG düzeleri ise şöyledir.

Son adet tarihinden itibaren geçen hafta sayısı HCG (mIU/ml)
(INCIID)
3 hafta 5 - 50
4 hafta 3 - 426
5 hafta 19 - 7,340
6 hafta 1,080 - 56,500
7 - 12 hafta 7,650 - 288,000
13 - 16 hafta 13,300 - 254,000
17 - 24 hafta 4,060 - 165,400
25 - 40 hafta 3,640 - 117,000

kızlar hem şaşkın hem kafam karışık doktora gittim beta hCG 350 labaratuardaki kadın en son adet tarihimi sordu bende 24 şubat dedim 4-5 gün geçmiş son adetinden değerin düşük dedi doktorum ise 4 günlük gecikmede normal dedi bebek daha küçük zaten ultrasyondada şüpheli gebelik gözüküyordu hamilesin dedi kızlar kanamam az az devam ediyor iğne ve progestan verdi birde çok şiddetli mide ağrılarım var dayanamıyorum bunlar normal mi sevinemiyorum bile tüp bebek tutmamıştı iki ay önce

canıııııım çok sevindim.bak işte gördün mü hamişssiiiiin.bence değerin düşük diil.2 gün sonra tekrarla kan testini.o zaman netleşir durumun.2 ye katlıyorsa yaklaşık olarak bebişin sağlıklı ve annesine iyice tutunmuş demek ,canını sıkma.yağmur diye bir arkadaş vardı burada değeri düşüktü önceleri hatta onun da kanaması vardı.şimdi hamişliğinin tadını çıkartıyor.sakin ol, bol bol uzan dinlen canım.dinlendikçe kanamaların azalacak merak etme.eh mide ağrılarının sebebi de bebişşşşşşş.olsun o kadarcık annesi....Şeniz

:dance:yaptırdın demek tahlili inşallah sağlıklı bi hamileliktir Allah yardımcın olsun canım ya bol bol dua et ilaçlarını eksik etme ve bol bol dinlen kalkma bikaç gün, süper ya okadar uğraş kendiliğinden kal Allahın işine akıl sır ermiyo işte çok şükür hadi hayırlısı bakalım a.s.

Hayırlı olsun helincim Allah tamamına erdirsin.Mide ağrıları oluyor canım.Progestan hormonu arttığı için o da düz kasları etkiliyormuş.Yani mide ve bağırsak şikayetlerinin artmasının sebebi de o.
bende de olmuştu hala ara ara midem ağrır.Kabız olmamaya dikkat et.Kuru kayısı yiyebilirsin.

2 gün sonra tekrarla canım testini.Yaklaşık 2 katı kadar artması lazım.Haftaya görürsünüz inş. ultrasonda da.

hayırlı olsun çok tebrik ederim helin.allah sonuna kadar erdirsin inşallah.darısı başımıza...

ooooo maşallah ard arda hamiş haberleri... çok sevindim helinciğim... ne güzel adanada merkez araştırma maceran son bulacak inşallah... :nazar: :dance: canım inşallah değerin yükselir...

canım allah sağlıcakla kucağına almayı naisp etsin inşallah... bizleri haberdar et.... a.s.

helincim buna çok sevindimmmmm allah sana h2. yi denemeden kısmet etti inşallah sonuna kadar da sağlıkla gitmeyi nasip eder yaşasınnnnn aynı zamanda hamileliğimizi takip edicez. heyyooooo... hayırlısı olsun bitanem ben internete giremiyorum evde internetim yok hastane dönüşü annemlere gidince yazabiliyorum her an haberleşemiyorum yani kusura bakma şekercim.çokkkk sevindim.mucize gerçekleşti.

ya arkadaşlar teşekkür ederim ilginiz ve samimi duygularınız için. yazdıklarınızı okudukça daha çok umutlanıyorum ama kanamam hala devam ediyor :KK43: karın ağrılarım da var. sadece uzanıyorum. inanın bebişe bişey olmasın diye hastaneye bile gitmiyorum kanamam artar diye. normal testlerle idare ediyorum şimdilik.

tebrikler canım.hayırlı olsun.
allahım sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah.
inşallah herşey yolunda gider.bebişine ve kendine iyi bak.
darısı başımıza.

tebrikler canım,tüp bebekten sonra yumurtaların uyarıldığı için fazla yumurtan oluşmuştur geç döllenmede olabilir.bu kanamalar geç döllenmede olabiliyor.Artı birde tutunma kanınıda eklersen normal.( geç döllenmede rahim yavaş yavaş adet kanamasına dönüyor ve bebek geç geldiği için gerekli hormonları bulamıyor ,haliyle zorlanıyor.Artı buna hafifde adet kanmanı eklersen bu kanamalar normal ,ben tüp bebekten sonra kendiliğinden hamile kalan bayanların farkında olmadan hamiş kaldıklarını ve adet görebileceklerini okumuştum .İlaçların fazla yumurta üretmesinden kaynaklanıyor.)
Ben senin yerinde olsam sevinirim.İlaçlarla bebeğine yardımcı ol.
suyu fazla içmeye ve yatmaya bak.Kafanı çok meşgul etme.Bol protein almaya bak .
Çok Sevindim yaaaaaaaaa....ne güzel haber bunlar..
ayrıca diğer formda da yazın var birinde sabit kallırsan seni daha düzenli takip ederbiliriz.
arkadaşım çok teşekkür ederim açıklamaların için. çok güzel açıklamışsın hiç bi yerde bulamadım bu açıklamaları. yazdıkların bana umut verdi. umarım herşey yoluna girer.

Geçmedi mi Helincim?
Keşke gitsen dr. a iğne felan verirdi.Kontrol ederdi kanamanın nerden olduğunu?
geçmedi malesef canım. korkumdan ayağa kalkmıyorum valla. o kadar uğraş dur olmasın sonra kuş gelip taşa çarpsın. gözümden bile sakınıyorum valla :smiley-cool: bakalım sonumuz ne olacak. bu seferki geçen seferkilerden farklı ama daha bi umutluyum, :emir_bebek:

canım bencede bir doktora git...iğne falan verir....inşallah bebişine birşey olmayacak.... :nazar:

inşallah canım. bu sabah bi test daha yaptım evde ve sonuç pozitif. çocuk hala duruyo :) progestan kullanıyorum. ayağa kalkınca kanamam oluyo uzanırken bişi yok... offfffffff offf

X