Ada Çayı ve Hayıt Tohumu

elfide

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Aralık 2007
229
3
Aktardan Ada Çayı ve Hayıt Tohumu aldım. Dün adaçayına başladım. Hayıt tohumu kullanmayada başlayacağım ama ikisi bir arada bir zararı olurmu diyye korkuyorum. İlaçlardaki gibi birbirine yan etkisi olabilirmi?

Ada çayıyla hayıt tohumunu bir arada kullanan varmı ?

Bu arada bende prolaktin (süt hormonu) yüksekliği sorunu var. Yani hayıt tohumunu içmem gerekiyor. Adaçayınıda beraberinde içebilirmiyim

ben ikisinide kullanıyorum canım hiçbir yan etkisini görmedim ama adaçayını sadece iki bardak kullanıyorum 3ten sonra zaralıymış ben ikide bırakıyorum.Adaçayını 14günden sonra kullanmıyorum hamileliğe zararı varmış regl olduğum gün tekrar başlıyorum.Hayıt tohumunu bala karıştırdım onu hergün kullanıyorum canım....

Hayıt tohumunu nasıl kullanıyorsun? Forumda bir arkadaşın ezip kaynamş suya karıştırdığını sonrada süzerek içtiğini okumuştum.

Sen direk ballakarıştırıp öylemi yiyosun? Bide miktarını yazarsan sevinirim :)

ben de aynı syi soracaktım. ebaydan siparis ettim bu aksam. satıcıya da not yazmıstım benim duzensiz adetlerim dye. nasıl kullanılacagını da yazar ısınız diy. ama kadın demis ki "organic chasteberry seeds-only woman!" demis. (organik hayıt tohumları-sadece kadın) e ben de medikal oldugu icin oyle yazdı sanıp soru sormustum:) kadın da bana demis ki duzensiz adetlerin icin uzgunum ben de de aynı sorun var!!!! sasırdım tabi eyvah dedim kadına da yaramamıs. dedi ki bana bu tohumla yetistirmek icin yemek icin dgil dedi:) bilmiyormus yendigini.

geyik bir yana Elif26 cım tohumu bana tarif et ki gelirse yanlıs bir sey yutmayalım. bir de tohum eger ufanıyorsa hemen yenmeliymis yoksa oksijenl temasında bazı ozelliklerini yitiriyormus.
boyle sekli semali nasıl? ezecez mi? ben de bala karıstırayım. yoksa suya mı karıstırıyoruz?

bu arada sauna ve bhar odalarına gitmeye krar verdim. sıcaklıgın gercekten tkili oldugu kafama cok yattı. bir arkadas var. kısın cine hep cıtcıtlı atletlerden giye yazın da atletsiz gezmez. evlendi sak diye 2. ay hamile kaldı.usutmedi tabi hicbiryrini. sıcacık. kıskanmadım degil hani. valla nur topu gibi bir kızı var simci. 6 gunluk. darısı basımıza.

Canım hayıt tohumunu içmek okadar kolay değil siz önce kaynar suda denleyerek deneyin ama içebileceğinizi sanmıyorum berbat bir tadı var ve mideme çok dokundu o yüzden bala karıştırım yiyorum balın tadını bile acı yapıyo düşünün artık.Kahve öğütücüm vartı onda çektim tohumları kırmak çok zor oluyo ama mutlaka tohumları ezerek kullanın bir kase balın içine 2 tatlı kaşığı koyup balla iyice karıştırıyorum günde 3 kez 2 kaşık kullanıyorum....

ben de aynı syi soracaktım. ebaydan siparis ettim bu aksam. satıcıya da not yazmıstım benim duzensiz adetlerim dye. nasıl kullanılacagını da yazar ısınız diy. ama kadın demis ki "organic chasteberry seeds-only woman!" demis. (organik hayıt tohumları-sadece kadın) e ben de medikal oldugu icin oyle yazdı sanıp soru sormustum:) kadın da bana demis ki duzensiz adetlerin icin uzgunum ben de de aynı sorun var!!!! sasırdım tabi eyvah dedim kadına da yaramamıs. dedi ki bana bu tohumla yetistirmek icin yemek icin dgil dedi:) bilmiyormus yendigini.

geyik bir yana Elif26 cım tohumu bana tarif et ki gelirse yanlıs bir sey yutmayalım. bir de tohum eger ufanıyorsa hemen yenmeliymis yoksa oksijenl temasında bazı ozelliklerini yitiriyormus.
boyle sekli semali nasıl? ezecez mi? ben de bala karıstırayım. yoksa suya mı karıstırıyoruz?

bu arada sauna ve bhar odalarına gitmeye krar verdim. sıcaklıgın gercekten tkili oldugu kafama cok yattı. bir arkadas var. kısın cine hep cıtcıtlı atletlerden giye yazın da atletsiz gezmez. evlendi sak diye 2. ay hamile kaldı.usutmedi tabi hicbiryrini. sıcacık. kıskanmadım degil hani. valla nur topu gibi bir kızı var simci. 6 gunluk. darısı basımıza.

Canım tohumlar 'o' şukadarcık bişey ama çok sertler ben sahanda ezmeyi denedim olmadı suda yada balda fark ettiğini sanmıyorum bir çok kişi balla kullanıyo...

arkadaslar hayıt tohumunu ezmeyin. suyu normal kaynatın sallama cay demler gibi, 1 tatlı kasıgı hayıt tohumunun ustune kaynar suyu aktarın ve bardagın yada neyde ise o kabın ustunu kapatın hava almasın. o kendi kendine o sekilde demlensin bi 10 dk. demlendikten sonra suzgecten suzerek suyunu icin. suyu biraz bogaz yakıo ben içine sallama adacayı ve papatcayı+bal katıyodum ve 27 gune dustu reglim cok sukur. hemde hayıt cok etkili haberiniz olsun ama yumurtlamadan sonra içmeyin bebeginiz duser Allah korusun

bende prolaktin hormonu yüksekliği var ilk ölçtürdüğüm değer 199'du Dostinex ilaç kullandım 8-9 aydır kullanıyorum şimdi değerim 12 yani normal değer aralığında. ama artık zararı olabileceğini düşündüğüm için ilacı bırakıp bitkilere başlıyorum. İnşallah faydasını görürüm.

Bende hormon sorunu olmasına rağmen adet düzensizliği yok. 27-28 günde bir oluyorum. Acaba adet düzenimi bozarmı? Gerçi ilaç bozmadı.

bozmaz canım. benimde bir arkadasimin prolaktin 100lerdeydi dostinexle dustu hatta suanda hamişş hiç kafana takma hayıtıda hergun ilaç gibi içmene geek yok kanımca yinede sen bilirsin istersen 1 ay yumurtlama gunune kadar içine adacayı katarak sabah akşam iç ozaman gunde 2 fincan olur.

kıslar ben hayıt tohumunu bırkez denedım ve son deneyısım oldu..kafamçokkarıştıtadı cok ıgrenc..demleyıp suyunu ıcmeye calısmıstım ama beceremedım bogazımda kaldı..tatlicadiarzuıkı aydır adacayı kullanıyorum..normalde 30 gunde adet olurdum sımdı 28 gune dustu adetlerım hemen gelıverıyor..:dance:adacayını denemeyı unutmayın kıslar cok faydalı bence..:içelim:

hayıtın tadı tek basına igrenc gercekten gaz gibi kokuyo ama ben adacayı papatya yesilcay katıodum bal filan anca öle içiodumm kıslarr benimde 35 gude gelen reglim 27 ye dustu cok sukur

arkadaslar hayıt tohumunu ezmeyin. suyu normal kaynatın sallama cay demler gibi, 1 tatlı kasıgı hayıt tohumunun ustune kaynar suyu aktarın ve bardagın yada neyde ise o kabın ustunu kapatın hava almasın. o kendi kendine o sekilde demlensin bi 10 dk. demlendikten sonra suzgecten suzerek suyunu icin. suyu biraz bogaz yakıo ben içine sallama adacayı ve papatcayı+bal katıyodum ve 27 gune dustu reglim cok sukur. hemde hayıt cok etkili haberiniz olsun ama yumurtlamadan sonra içmeyin bebeginiz duser Allah korusun

canım hayıt tohumu düşüğe sebep olmuyo aksine hormon bozukluğu olan kadınlarda rahat hamilelik geçirmeleri için faydalıymış.tabi yinede doktora baş vurmaan kullanılmamalı

ben heryerde dusuge sebep die okudum canım yinede sakıncalı olabilir doktora danışmak lazım hamişken. zaten hamileyken nie içilsinki sonucta hormonları duzenleyip hamile kalmak icin içilio

Ama hamileliktede hormonel bozukluk bebeğin ölümüne neden oluyor bunu bilmiyormuydun....Daha iyiy araştır canım ben hamileliğinde kullananları biliyorum....

ben bilmiyordum canım soyledigin iyi oldu içerim bundan sonra evde bos bos duruyo

adacayını yumurtlamadan sonra icmezsek sonra hamile olmadıgımızı anlayıp tekrar icersek ve bu dongu boyle devam ederse ise yara ı 15 gun kullan 15 gun bırak seklinde.

evet kibelecim zaten bi muddet sonra içmeyi bıraksanda adetin 28.gun gelio bizzat denenmiştir

X