stresten uzaklaşmaya ne dersiniz

bedef

Guru
Kayıtlı Üye
2 Mart 2007
2.578
1.671
arkadaşlar hep beraber stresten uzaklaşmaya varmısın elbetteki zor olduğunu biliyorum fakat bu bebek düşüncesini kafamızdan atamazsak bu dahada zorlaşıcak.bence bunun altından kalkabiliriz.herşeyi denemek güzel bişey bu hala umudumuzu kaybetmediğimiz anlamına gelir gebelik takibi yani ısı ölçme yumurtlama takibi vs vs.
bence önce bunları atalım kafamızdan nolur birbirimize yardımcı olalım hayat hala devam ediyo biraz daha sabırlı olup rahatlamaya çalışalım.belirtileri falan düşünmeden sadece adetimizi bekleyelim....a.s katılamak isteyen arkadaşlar varsa :enbuyukkk:

ne güzel keşke atabilsek zaten adeti beklemek te büyük bi stres bence

Canım bu konuyu açmak bence en iyisi olmuş gebelik bölümünde teşekkürler canım.Çünkü bu düşünceyi atamazsak ne kadar uğraşsakta kendimizi daha çok strese sokup,adet zamanı üzülücez.Ben bu ay aynı bu yazdıkların gibi ateş ölçmeyi,adaçayı içmeyide bıraktım,artık gebelik bölümündeki erken gebelik belirtilerini okumayı kesinlikle bıraktım ve kesinlikle bu ay adetimi bekliyecem ve belirtiler umrumda olmayacak,ve kızlar acaba şu gebelik belirtisimidir diye sorular sormak istemiyor.Ben gün içerisinde beni eğlendirecek K.K ÇOK BAŞLIKLAR VAR,KOMIK LINKLER,MİZAH,GEYİK BÖLÜMÜ ne takılıyorum .Aradada gebelik bölümüne göz gezdiriyorum.Kızlar kendinizi eğlendirecek hobiler bulun gününüzü bebek düşünerek geçirmeyin .MÜZİK DİNLEYİİNN,EVİN İÇİNDE OYNAYINN ve EN ÖNEMLİSİ KESİNLİKLE KARAMSAR OLMAYIN BEBEĞİM OLUCAK EN KISA ZAMANDA DEYİN POZİTİF OLUN.Ben 1 haftadır böyle yapıyorum a.smsn avatarımı ve k.k nickimdeki bebek resmini bile kaldırdım:icecream:
SADECE ÇALIŞMALARA GÜN AŞIRI DEVAM EDİN .Sabretmesini bilelim ve şuanki halimize şükredelim.HAYAT HERŞEYE RAĞMEN ÇOK GÜZEL.HERŞEYİN BAŞI SAĞLIK.kendimizde soru arayıp hastalık hastası olmayalım a.s.
:roflol::roflol::roflol:http://www.coffeecup.com/smile/

bencede balsuratçım çok haklısın benimde amacım bu zaten bazen diyorum.yahu bidaha kk ye girmeyeceğim diyorum...ama ne yaptıysam olmuyo illa giriyorum ve aslında bi bakıma girmem iyi oluyo bi yandan yanlız olmadığımı bi yandanda bununla yani bebek düşüncesiyle kar karşıya kalıyorum ve gerçekten rahatlıyorum....bunu çok samimi söylüyorum bu bebek konusunda çok şükür stresim yok rahatım elbetteki güzel allahım benimde kucağımı boş bırakmayacak ama demekki zamanı var daha...
bende buradaki arkadaşların hepsine seslenmek istiyorum nolur rahat olun çok zor olduğunu biliyorum gerçekten bende hepsini yaşadım resmen bunalıma girdim hergün ağlıyordum.neden diye.
ama insan atlatıyo ne zaman stresten uzaklaşırsak emin olun ki bebeğimiz o zaman gelecek.sadece denemeye çalışalım en azından...

Evet canım bende K.K ya alıştım çok güzel arkadaşlıklar edindik burda.K.k nın bir çok başlığı var aslında bu başlığa aşırı derecede kendimizi kaptırmamlıyız bundan sonra ben öyle yapıyorum şahsım adıma.Evet bedefcım bebeklerimiz sade stressiz bir zamanımızda bize süpriz yapıcaklar
oldumth2.gif
ben katılıyorum bu başlığa
heyooooo :teytey:yaşaaaaaaa

biliyosundur canım ben ocak ayında hamiş olduğumu ve 5 gün sonrada düşük yaptığımı öğrenmiştim ne yazıkki.ve şubat ayında hiiiç ama hiiiç beklemiyordum eim varikosel amelyatı olmuştu o yüzden daha 5. ayıydı dediler 6 ay bekleyin ben hiiiç beklemiyodum 6 ay dediler ama hemen kalmam heralde şöyle 1 sene yi daha geçiririm ve o ay ne yumurtlama takibi yaptım nede belirti aradım kendimde belki 4 defa bilemedin 6 defa eşimle birlikte olduk.ve ocak ayı geldi adetimi bile görmüştüm ama hamileymişim meğer kafamda hiç bebek düşüncesi yoktu sadece eşimle istediğimiz zaman birlikte oluyorduk meğer bebeğim o ay gelmiş içime ama tabi benim dikkatsizliğim yüzümden kaybettik.2 gün ağladım o kadar beklemişi 2 yıl olmuş tam kavuştum derken kaybettim.ama düşündüm niye heder ediyorum ki kendimi en azından artık eşimin durumu iyi demekki bende anne olabileceğim dedim ve bebek düşüncesi bizim için yeni başlamıştı ve şuan stresten uzak bi şekilde bekliyorum kesinlikle kimse beni yanlış anlamasın (sen uzaklaştın ondan rahat konuşuyosun)demeyin bende çok zor günler atlattım bu iki ıl benim için 10 yıl beklemek gibiydi.bebeğimin gelmesine daha zaman var hayırlı bi vakitte gelsinde ne zaman gelirse artık o zamanı bekliyorum....napalım başka yapacak bir şeyim yok artık.

biliyosundur canım ben ocak ayında hamiş olduğumu ve 5 gün sonrada düşük yaptığımı öğrenmiştim ne yazıkki.ve şubat ayında hiiiç ama hiiiç beklemiyordum eim varikosel amelyatı olmuştu o yüzden daha 5. ayıydı dediler 6 ay bekleyin ben hiiiç beklemiyodum 6 ay dediler ama hemen kalmam heralde şöyle 1 sene yi daha geçiririm ve o ay ne yumurtlama takibi yaptım nede belirti aradım kendimde belki 4 defa bilemedin 6 defa eşimle birlikte olduk.ve ocak ayı geldi adetimi bile görmüştüm ama hamileymişim meğer kafamda hiç bebek düşüncesi yoktu sadece eşimle istediğimiz zaman birlikte oluyorduk meğer bebeğim o ay gelmiş içime ama tabi benim dikkatsizliğim yüzümden kaybettik.2 gün ağladım o kadar beklemişi 2 yıl olmuş tam kavuştum derken kaybettim.ama düşündüm niye heder ediyorum ki kendimi en azından artık eşimin durumu iyi demekki bende anne olabileceğim dedim ve bebek düşüncesi bizim için yeni başlamıştı ve şuan stresten uzak bi şekilde bekliyorum kesinlikle kimse beni yanlış anlamasın (sen uzaklaştın ondan rahat konuşuyosun)demeyin bende çok zor günler atlattım bu iki ıl benim için 10 yıl beklemek gibiydi.bebeğimin gelmesine daha zaman var hayırlı bi vakitte gelsinde ne zaman gelirse artık o zamanı bekliyorum....napalım başka yapacak bir şeyim yok artık.
Evet canım biliyordum yazılarını hep takip ederdim.çok üzücü bir durum yaşadıkların ama allahım daha iyisini bilir tabikide.Şuanki halimize şükretmekten başka çaremizde yok,olsun herşeyin başı sağlık ve evimizde huzur olması.Bende bu çocuk takıntılığı yüzünden psıkılojık rahatsızlık geçirdim ve 9 ay korunmak zorunda kaldım ama ne yaptım olan sağlığıma oldu.Yaptığım stres ise hiçbir işe yaramadı.Allahıma şükürler olsunki şuan sağlığıma kavuştum ve bu hastalıktan dolayıda 10 ay korunmak zorunda kalmıştım yanii anlıyacağınız ne kadar düşünürsek bir şekilde bebek olma olasılığı gitgide uzaklaşır bizden.Ben artık herşeyin başı sağlık diyorum ve allahım hayırlı,sağlıklı evlatlar vermesini istiyorum geç olsun ,güç olsun yeterki rahmimde taşıyacağım embrşyo sağlıklı olsun.Kızlar bu başlığa hiçmi yorum yapmak istemiyorsunuz :uhm:

selam kızlar. bende bu ay kafamdan bebek düşünseni biraz daha atmış gibiyim sanki. yani en azından geçen aylarda olduğu gibi o kadar yoğun dinlemiyorum kendimi. hele hevesim kursağımda kaldığında ne kadar küsmüştüm hayata. yüzümde tebessüm göremiyordu kimse. ama bu ay geçen aylara göre kendimde farklılık hissediyorum. biraz daha kafamdan atmış durumdayım. hatta bazen aaa ben bebek istiyordum dimi diyorum kendimi tam dinlemeye çalışırken allah büyük zamanını biliyordur ben dinlesem beynimi yorsam pıt diye bebeğim karnımda olmayacak ya diye kafamdan atıyorum. mesela dergimi değiştirdim. önceden bebek kıyafetleri satan mağazalarda dolaşırdım şimdi kendim için birşeyler bakıyorum. dün gece arkadaşım anlattı bebeği olmasını o kadar çok istiyormuş ki her ay hüsran gözyaşı hayata küsmeler. yumurta takibi yaptırmış doktor kontrolünde doktorun söylediği tarihlerde ilişkiye girmesi gerekiyormuş. ama eşi işi dolasıyla şehir dışına çıkmış o tarihlerde. eşi yokken gözyaşı küfür kıyamet bebek fikrini atmış kafasından küsmüş eşine. adet olmuş adet bitiminde eşiyle ilişkiye girmişler . bebek fikri hiç yokken adet ertesi ilişkiden hamile kalmış. yani gerçekten herşey beyinde bitiyor. şimdi dişinizin ağrıdığını düşünün mesela 10 dk dişim ağrıyor diye numara yapın. emin olun 10 dk sonunda dişiniz ağrımaya başlıcaktır.kafamızdan bebek fikrini atalım fikrine katılıyorum....

evet yaa haklısınız düşünceyi atmak lazım...

birde tabiilk allah sonrada bizler takipde olacaz.ama takipdeykende kandimizi kaptırmayacaz yaw...ben fazla kaptırmam ama benım kilolarım var buna canım sıkılıyor sankı kilodan olmuyor yağ bağladı yumrutalıklrım ..kilom 76 boyum 1,67 normal kilom 57 olmalı yazdan beri çok kiloaldım 68 kiloyken 80 oldum ama 76 ya düşdüm şuan 75-76-77 arası değişiyorum...ben fazla bebeği takmıyorum ama çözüm yollarıda arıyorum..dr da gidiyorum herşey normale döndü ilaçlarla ama olmadı sanırım...bu ayda adet olacam ben:)

neyse kızlar fazla takıntı halline getirmeyin konuyu olacak biraz sabır...

kizlar bende varim sizinle beraber bende bu ay isi yöntemine daha yeni baslamama ragmen gercelkten birak´tim adet hesaplamayi bile düsünmüyorum artik bende hafif belirtiye yakin biseyler olyuor ama ne diye erken gebelik belirtileri sayfasina girip bakmiyorum bile hatta o belirtiyi hic umusrsamiyorum eminim belki üsüttügümden oldu bende karar verdim kendimi evimin isine ve kocama ayiriyorum bu cumarteside esimle beraber burda alman kütüphanesine gidecegim degisik türk kitaplarida var hepimizin hakkinda hayrlisi olsun kizlar önemli olan oturup bebegimizin gelecegi z amani düsünmemekk eger gelmiyorsa bile kesin bundana vardir bi hayir RABBIM NEYLERSE EYLER GÜZEL EYLER:teytey:

evet yaa haklısınız düşünceyi atmak lazım...

birde tabiilk allah sonrada bizler takipde olacaz.ama takipdeykende kandimizi kaptırmayacaz yaw...ben fazla kaptırmam ama benım kilolarım var buna canım sıkılıyor sankı kilodan olmuyor yağ bağladı yumrutalıklrım ..kilom 76 boyum 1,67 normal kilom 57 olmalı yazdan beri çok kiloaldım 68 kiloyken 80 oldum ama 76 ya düşdüm şuan 75-76-77 arası değişiyorum...ben fazla bebeği takmıyorum ama çözüm yollarıda arıyorum..dr da gidiyorum herşey normale döndü ilaçlarla ama olmadı sanırım...bu ayda adet olacam ben:)

neyse kızlar fazla takıntı halline getirmeyin konuyu olacak biraz sabır...

bebklik canım kiloyla alakası yok önce allahın iziniyle sonrada sağlıklı ilgili bişi tamam kiloda sonuçta sağlıkla ilgili bişi ama anladığım kadarıyla senin öyle bebğin olmayak kadar kilon yok.benim memleketli bi kız vardı boyu 1.65 ti belki ama akiloyu bi görsen maşşalahı vardı belki 110 vardır ve halada öyle ama gel görki evlendiği gibi hemen çocuk doğurdu o kilolarla.yani şimdi kilonu düşünürsen bu seferde kilo almaya başlarsın animallah:roflol:

merhaba kıslar...bende aranıza geldım..bu ay bende bebek dusuncesını unutmaya calısanlardanım..hatta aklıma artık cok fazla gelmıyor..ates olcme yontemını,yumurtlama gununu takıp etmeyı bır kenara bıraktım..hatta bugun adetten sonrakı kacıncı gunum onu bıle hesaplamıyorum..:dance:sadece adacayına devam edıyorum oda sırf adet duzenım bozulmasın dıye..:sm_confused:
meger bebek dusuncesıyle gunlerı gecırırken nasılda kendımı ,esımı ıhmal etmısım...sımdı hersey daha guzel..esıme ve kendıme zaman ayırıyorum..bebesımızde kendılıgınden gelırse guzel bır suprız olur bızım ıcın..:teytey:

kızlar bende bu kafaya takmama konusuna varım benim adet günlerim hiç sapmazdı tam günü gününe olurdum kısacası saat gıbıydım taki korunmayı bırakalı beri adet günlerim bi aşağı bi yukarı vuruyo bununda stresten kaynaklandığını tahmin ediyorum ben yapım itibariyle en ufak birşeyi kafaya takıp büyüten birisiyim 7 aydırda bebek olayınca stresim günden güne artıyo başka şeylerle uğraşmaya çalışıyom nebilim elişi dokuyom müzik dinliyom geziyom ama yok her ne yapsam hep aklımda silip atamıyorum ne yapacağımı bilmiyorum belkide bu kafaya takmak benim aylarca uğraşmama sebep oldu olacakta inanın çıkmaz bir haldeyim sadece allahıma sığınıyorum allahım inşallah bizim sesimizie duyacak duyar diyorum

zaten sürpriz en güzel şey oluyo ben bayılıyorum sürprizlere harika olur.

kizlar bende "sozde" takmiyorum ama iste aklimdan gecmiyor da degil ama ben stresi kesinlikle yapmadigim halde aklimdan biran cikmiyor malesef unutalimda ama nasil unutalim kizlarrr

tamam bende varım stresten uzaklaşmaya ama nasıl:uhm:
Daha dün doktora gittim adet olamadığım için hamile olmadığımı biliyordum ama pko olduğum için yumurta çatlamamış ve kist yapmış kistte kanma yapmış vs. sancılar bir yandan adet olamadığım için gerginlik bir yandan:1no2:
Ben bu stresten uzaklaşmak için çalışmaya başladım ama yumurtlama dönemindeki sancılarımdan dolayı çalışamıyorum o dönem.Yina bu sancılardan dolayı iki gündür evdeyim temizlikle avutuyorum kendimi yapıcak bişey bulamıyorum başka....Çalışmadığım dönem kurslara gidiyordum işe başlayınca onlarda kaldı.
Ben uzaklaşmak istesemde o beni bırakmıyo PKO denen illet hayatımı eline almış o nasıl isterse öyle oluyo...
Keşke sizler kadar sağlıklı yumurtalara sahip olsaydımda sadece adetimi bekleseydim...
Ben adet bile olamıyorum:1no2:

bende varım stresten uzaklaşmaya ama olmuyor bebeişi pek düşünmüyorum sadece rabbime hergün dua ediyorum o kadar. ama şu iş hayatı yokmu beter bişey yaa. ben sakin sakin işimi yapmaya çalışırken mutlaka bir kendini bilmez beni sinir eder duru neden bilmem uzatma dedikçe uzatırlar bir gün ben bir uzatacam alimallah. valla arkadaşlar sadece bebek için stres yapmamak yeterli olmuyor işte. hayatımızın mükemmel olması gerekiyor benim durumum vahim görünüyor bir taraftan eşimin ailesi bir taraftan işyerimdeki dengesizler. allah herkese sabır ihsan eylesin. yinede bugünüme şükür eder oldum hiç yoktan eşim mükemmel bir insan.

canım bak böyle sakın umutsuz olma allah sağlık versin hepimize.
şunu söyliim sana aslında söylemek istemiyorum allah korusun mesela diyelim ki iyileştin strestende uzaksın ama hala bebişin olmuyo.bana gücenme sakın yada kızma benimde başıma gelebilirdi yada bi başkasının mesela şuan ben iyi oldumu düşünüyorum allah korusun benimde sağlığımda ilerde ne olacağı belli değil.mesela senin pko var olmayanın başka bi sorunu var yani herşey zaman belki sağlığın düzeldiği gibi hamiş kalacaksın tamam benim bi sorunum yok belkie ama eşimin vardı bizimde 1.5 yılımız boşa gitti.yani hepimiz anne olmak istiyoruz ama malesef sabırla zamanınıı beklemek zorundayız

canım bak böyle sakın umutsuz olma allah sağlık versin hepimize.
şunu söyliim sana aslında söylemek istemiyorum allah korusun mesela diyelim ki iyileştin strestende uzaksın ama hala bebişin olmuyo.bana gücenme sakın yada kızma benimde başıma gelebilirdi yada bi başkasının mesela şuan ben iyi oldumu düşünüyorum allah korusun benimde sağlığımda ilerde ne olacağı belli değil.mesela senin pko var olmayanın başka bi sorunu var yani herşey zaman belki sağlığın düzeldiği gibi hamiş kalacaksın tamam benim bi sorunum yok belkie ama eşimin vardı bizimde 1.5 yılımız boşa gitti.yani hepimiz anne olmak istiyoruz ama malesef sabırla zamanınıı beklemek zorundayız

aslında en güzeli bütün testleri ıvırı zıvırı başdan yaptıracaksın. hee baktınki problem yok tamam diyeceksin o zaman çok geriyorum kendimi ondan olmuyor. boşuna 1 sene kaybetmekdense yaptırırım bütün tetkikleri varsa problemim tedavi olurum yoksa çalışmaya devam nasılsa problemim yok nasılsa gelecek bir gün düşüncesi rahatlatır birazcık dahi olsa yada varsada aha bak tedavimi oluyorum ne güzel olacak sonunda gibisinden aman gene kargacıkburgacık yazdım :roflol: a.s.

X