Mantar rahatsızlığı olanların paylaşım alanı...

Nutella teşekkürler. Dün gynofit'i aldım ve ilk dün akşam kullandım. 6 adet kullanacağım. . Doktora hiçbir şikayetim olmadan senelik kontrolüm için gitmiştim. Smear aldı ve mantar var dedi. Smear testi temiz çıktı. Tek kullanımlık bir hap, fitil ve ketoral krem verdi. Fayda etmedi. Başka bir doktora gittim.Bu sefer birer hafta arayla alınan bir hap, 5 adet fitil ve ketorale devam dedi. Akıntı azaldı. ılk ilaçları kullanmaya başladığımdan beri vajen girişinde birazda makata doğru yerde yanma hissi artarak devam ediyor. Sanki oralara acı biber dökülmüş gibi yanıyor. oturamıyorum, kalkamıyorum. Acayip bir hassasiyet var. Tabi ödemde var. Ketoral krem sürüyorum. Hiç faydasını göremiyorum. Acıdan hertafafım ağrıyor, kolumu kanadımı kaldıramıyorum. Gynofite yeni başladığım için nasıl etki gösterir şimdilik bilemiyorum. Bugün doktorumdan tekrar randevu aldım. Tekrar baksın bakalım ne diyecek. Anlattığım tarzda acı çeken oldumu arkadaşlar.... acaba bundan kurtuluş ne olabilirki..Tam üç haftadır çekiyorum ve yeter artık diyorum....

ben gynoflor kullandım ve ne kaşıntım kaldı nede akıntım çok şükür geçti ama bu seferde adetim çok az oluyor neden acaba???

Doktoruma gittim tekrar muayene etti akıntı devam ediyor neopenatran forte fitil ve trovagen krem verdi. Kullandığım ilaçlara göre geçmesi gerekirdi dedi, ama mantarın yanında enfeksiyonda varsa diye bu sefer değişik bir fitil verdi. Akıntım geçer, deride yanma hissi geçmezse cildiyeciye yönlendiririz ozaman ama şu an akıntı var birde bunları kullan dedi. Gynofit oranın florasını düzenler herhangibir mikrop varsa öldürmezmiş. Şimdide bunları kullanalım bakalım. Gynofit'i tedaviden sonra kullanacağım artık. Trovagen kremi kullanıp memnun kalan arkadaşlar vardı. Benimde işime yarar inşallah. Cildiyeci ne yapacakki acaba doktorun muayenesine göre orada gözle görülür bir oluşum yada kızarıklık yok.

bendede vardı offf cekmeyen bilemez üstelik ben birde hamileydim ben sadece krem kullandım ama faydasını gördüm

bendede vardı offf cekmeyen bilemez üstelik ben birde hamileydim ben sadece krem kullandım ama faydasını gördüm

Sendede yanmamı vardı canım. Hakkaten çok ızdırap veriyor. Sadece kremle geçmesi çok güzel. Ben 20 gündür ketoral kullanıyorum banamısın demedi. Şimdi farklı bir krem kullanacağım. Canım senin yanman nekadar sürdü ve hangi ilacı kullandın.

Havuz Suyu Vajinal Mantar Enfeksiyonuna Yol Açıyor
Havuz Suyu Vajinal Mantar Enfeksiyonuna Yol Açıyor Özellikle yaz aylarında hava sıcaklığının yükselmesiyle birlikte genital bölgenin nemli kalmasına bağlı olarak vajinal mantar enfeksiyonlarında artış görülmektedir. Birçok kadın kaşıntı ve vajinada yanma hissi ile kendini gösteren mantar enfeksiyonu ile hayatı boyunca en az bir kez karşılaşmaktadır.

Memorial Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nden Op. Dr. Banu Göker Özdemir, kadınlarda özellikle yaz aylarında havuz suyuna bağlı olarak ortaya çıkan “Vajinal mantar enfeksiyonu” hakkında bilgi verdi.

Vajinal mantar enfeksiyonunun en sık görülen belirtileri nelerdir?

Vajinal mantar enfeksiyonunun en sık görülen belirtisi, kaşıntı ve vajinada yanma hissidir. Bu durumda dış genital organlarda kızarıklık ve ödem meydana gelir. Mantar hastalıklarında oluşan kaşıntı genellikle çok şiddetlidir ve çoğu kez hastayı doktora getiren en önemli nedendir. Bazen kaşımaya bağlı olarak o bölgenin derisinde sıyrıklar ve küçük kanamalar dahi oluşabilir. Genellikle hastalarda beyaz renkli, kokusuz, süt kesiği kıvamında dediğimiz akıntı da görülebilir. Bu belirtilere ek olarak şiddetli mantar enfeksiyonlarında idrar yaparken yanma, idrarın değdiği bölgelerde sızlama ve cinsel ilişki esnasında ağrı oluşabilir

Merabalar, bende 3 gün önce gittim doktotra akıntı şikayetiyle, muayene masasına çıcktım, doktor daha bana doğru gelirken sen nasıl duruyosun bu halde dedi:bbo: Benim sadece akıntı şikayeim vardı, fitil krem ve sabah iki akşam iki içmem gereken bi ilaç verdi, fitili dün gece kullandım, gerçekten faydası olduyo. Haplarıda bu sabah iiçtim umarım işe yarar.

Bu arada muayene sırasında sağ yumuralığımdada kist çıktı. Onn tedavisine başlicam bi yandanda. Kadın olmak ne zor ya.

bu kadınların hali ne yaa.erkekler bir kere sünnet olup kurtuluyolar.kadınlar her ay ve ömür boyu bu sıkıntılarla boğuşuyo:KK43:....bende bu aralar akıntı ve kaşıntı çok sıklaştı.vajinada tahriş başladı.kaşınıyo ama bi yandanda çok canım acıyo.günde 3 4 defa çamaşır değiştiriyorum ama nafile.ilaç ismi önerebilecek bi allah ın kulu var mı arkadaşlar:KK43:((((

love1lu3.jpg

kızlarr cumartesi günü idrar tahlili sonucunu aldım...mantardan dolayı doktora gittim.mikrop kapmışım eğer tedbiri alınmazsa bibreklere sıçrayabilir dedi.bitane antibiyotik verdi yeni kullanmaya başladım bakalım sonuç ne olucak çok merak ediyorum :)

bendede var bu illetten illa doktora gitmem gerekiyor. koku, kaşıntı, batma hisii çok rahatsız edici ya..

bendede var bu illetten illa doktora gitmem gerekiyor. koku, kaşıntı, batma hisii çok rahatsız edici ya..

cnm biran önce gimeye bak erken tedavi daha iyi sonuçlar verebilir kadın hastalıkları aksatmaya gelmiyo şimdiden geçmiş olsun.....

Arkadaşlar fitilin 5. günü akıntı hafifledi ama o inatçı yanma geçmedi. Çok ilginçtir vajinanın sağ dış girişi birde makatın yine sağ tarafı karıncalanıyor ve yanıyor. Kaşınma yok. Bu şikayetlerim benim sabunla yıkamamdan sonra oldu. Birazda tam durulayamadım herhalde ve şikayetlerim öyle başlamıştı. Bu kadar ilaca cevap vermediğine göre ciltle ilgili bir şey olabilirmi diye düşünmeye başladım. Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum

Yaa kızlar sormayın bende var bu kaşıntı sorunu kendiliğinden geciyo ama benimkisi sonra yine oluyo yine geciyo çok şiddetli olmayan bı geldimi deli eden kaşıntı akıntım falan normal başka bı şikayet yok biara bende flucan fitil falan kullandım anında geciriyo sonra yine oluyo

slm kızlar, ya ben doktora gittim muayene etmeden şikayetime göre ilaç yazdı ama hiçbişeye yaramadı tek sorunum yoğun akıntı kullandıgınz fitiller kadar etkisi olan ilaç bîlen varmı lütfen, bekar oldugum için fitil kullanamıyorum.

slm kızlar, ya ben doktora gittim muayene etmeden şikayetime göre ilaç yazdı ama hiçbişeye yaramadı tek sorunum yoğun akıntı kullandıgınz fitiller kadar etkisi olan ilaç bîlen varmı lütfen, bekar oldugum için fitil kullanamıyorum.

Akıntıdan kültür alıp onu tahlile yollayıp, ne ürediğine de bakılması gerekirdi. Ama bende yıllarca yoğun akıntıyla uğraştım. Hiçbir üreme yoktu, kaşıntı filan da yoktu, sadece yoğun bir akıntı vardı, kötü haber hiç geçmedi.. Gitmediğim jinekolog kalmamıştı ama geçmemişti. Artık kadınım, eskisi kadar çok akıntım yok %80 azaldı diyebilirim. Arada bir mantar enfeksiyonuna yakalanıyorum ama ilaçlarla 1-2 günde geçiyor.

kızlar bende akıntı ve kaşıntı ayrıca bnm ki felaket bi sancıyla idrar yaptırıodu
k. doguma gttim ve bi ilç verdi ama harikaa şu an o kadar iiyim ki anlatamam bu hissi ilaçfitil diil diil normal agızdan alınan hap gibi ama vajinal bölgeye sabah akşam koycaksınızz ben çok memnun kaldımm ama size yararmı bileme doktor bana kaşıntı ve akıntı ve ayrıca şişme vardı onun için vermişdi gnde 3 4 defa çamaşır degişen arkadaş sevimli_çirkin mutlaka dene bu ilacı moxitec 400 mg bu7nu gnde 1 defa agıdan alcaksnınız vagi_hex10 mg bunuda sabah 1 akşam 1 vjinal bölgeye koycaksınız ben çok memnun kaladım sizede yara inş. şimdiden geçmiş olsun

arkadaşlar bende geçen hafta regl donemim oldugundan dolayı ped kullanmaktan mıdır nedir anlayamadım , sanırım mantar oldu yaaaa.. hiç de sevmem her gün düzenli iç çamaşırı değiştiririm filan. ama acayip bir kaşınma var. özellikle makat kısmında böyle. bekar oldugum için oraları çokda kurcalamak istemiyorum ama akıntıda var boyle beyaz...sizce ne yapmam gerekiyor? sevgiler

X