Mantar rahatsızlığı olanların paylaşım alanı...

Canım mantar hastalığında genelde ornisid antibiyotik verirler. Biteral de ornisid in muadilidir. Yani benzeri. Ben ornisid kullandım hemde üst üste 2 kutu. Bir sorun olacağını sanmıyorum. Hem kafana göre almamışsın doktorun yazmış daha ne be güzelim... Geçmiş olsun...

merhaba Sidelya
ya bu nedir offf ilk defa basıma geldi dun korkudan kullanamadım, hatta abartıp hayatımda ilk defa bankamın sagladıgı tıbbı asistanlık hizmetini aradım orda ki doktor cok tedirginseniz kullanmayın sabah doktorunuzla konusun oyle kullanın fln dedi
bende sabah kalktım zaten cok sıcak malum dus fln derken dedim kullanıyım bi cesaret
1bucuk saat oluyor ilacı alalı
ama panik oldum iste cunku penisiline allerjim var neler cektim onun yuzunden korku kaldı bende artık bundan dolayı
deminde doktorumu aradım hatunun bir fırcalamadıgı kaldı beni valla :KK43:((

neyse sonucta kullandım bakalım
umarım bi yan etkisi olmaz

birde bu ilac ise yarıyor mu yani gecicek dimi bu meret :KK43:((((((

ooooooooooooooooooooooooooooooooof icim sıkılıyo cok fenaaa

merhaba ..yeni evliyim..sanırım bu yüzden oluştu..

ilk kez 3 aylıkkken gitmiştim orada ögrendim mantar oldugunu..
bana bir fitil verdi bir de krem kremin adı..konazol..kasıntı içindi..ama kasıntım cok yoktu..

gecen gun yıne gıttım doktora yine mantar baslangısı oldugunu ögrendim..

ama bu sefer tamamen baska sorun ıcın gıtmıstım..normal akıntım var yanı her zamankı gıbı oyle rengı degısık kokulu degil..sadece eşim korundugu halde ilişkiyi takıp eden bır kac gun ıcınde akıntım fazlalasıyor..kasıntım yok..

bunu ıcın gıttım mantar oldugunu ögrendım..

verdiği ilaclar........

alfoxil ..(antıbıyotik) ..bunu kullanmadım..
zalaın..krem..bunu içine sür dedi..
bir de fitil verdi..bunu hemen kullandım..
bır de zalainin hapını verdi bir tane vardı ıcınde kullan haftaya yine digerini iç dedi..

sorunum şu..tamam hapları fıtıllerı kullandım..
zalaın kremı ıcıme sürüyorum ama feci kasıntı yapıyor..ki benim kasıntım yoktu..

acaba konazalı sürsem dısına yarar mı..

kasıntı olmayan bır mantar da kremı sürünce nasıl kasıntı olur..bir yardım edın ya.. kafam karıstıı mafoldumben

arkadaşlar gynofit kullanın gerçekten işe yarıyor daha ilk kullanımdan sonra farkı anlıycaksınız..

Bana doktorum o 4 kapsülden verdi.birkaç kere tekrar eder kendini dedi.evet bir hafta sonra yeniden aldım 3 kere 4 kapsüllük.sonra geçti..Ama şimdi dikkat ediyorum.havuza girmiyorum.

arkadaşlar gynofit kullanın gerçekten işe yarıyor daha ilk kullanımdan sonra farkı anlıycaksınız..

Bende alıcam bugün çünkü bütün çabalarım artık sonuçsuz kaldı çıldırmamak için bunuda deniyeceğim. Ne kadar süre kullandın ve hangi aralıklarla, birde son olarak gerçekten tekrarlaması geçti mi? Çünkü biliyorsunuz diğer tedavi yöntemlerinde kısa bir süre huzur sonra yine çile bülbülüm çile :çok üzgünüm:

kizlar ben de 14 yasindan beri cekiyorum mantardan,senede en az 3 4 kez olurum ve gecmesi allah a kalmis,doktor tesadüf eseri dogru bi ilac verirse geciyo yoksa ben 3 ay evde yattigimi biliyorum hic abartisiz,ben almanyadayim burda sözde tip cok gelismis,ama kadin doktorum bana care bulamayinca bana kötü davranmaya basladi,seninki psikolojik dedi,bi suru ilac verdim gecmesi lazim dedi,vs....ben de cilt doktorunda aldim solugu,ondan öncede iki kadin doktorunu cikardim cileden.kullandigim tum ilaclara bakti verdi ilac gecti,ama aradan 3 ay gecti yine,bi verdigi ilac bi dahakine fayda etmiyo mikroplar guclenip geliyo,yine bi cektim2 3 hafta verdigi baska bi ilacla gecti,kizlar bu hastaliktan tamamen kurtulma diye bisey yok,sadece belli kurallara uydugunuz surece bu hastalik olusmaz,doktorumun bana dedigi dustan sonra fönle kurutmam orayi yani havlu falan degdirmeyin sadece fönle,bi de ben günlük ped kullaniyorum en incesinden gunde bi kac defa degistiririm ki terli kalmasin,en önemlisi bence biz bayanlar dar kotlar giyinmeyi severiz hele ben simsiki olacakkaydirigubbakcemile2kizlar yanlis bu cok siktirmiycazki terlemesin,doktorum bana bunlari tavsiye etti,bi de birine iyi gelen ilac baskasina iyi gelmez arkadaslar,sakin yapmayin,mantardan cok cekmis biri olarak,her tavsiye edilen ilaci kullanmayin ilac da zehir sonucta,neyse fazla uzattim lülülülülülü

Bende alıcam bugün çünkü bütün çabalarım artık sonuçsuz kaldı çıldırmamak için bunuda deniyeceğim. Ne kadar süre kullandın ve hangi aralıklarla, birde son olarak gerçekten tekrarlaması geçti mi? Çünkü biliyorsunuz diğer tedavi yöntemlerinde kısa bir süre huzur sonra yine çile bülbülüm çile :çok üzgünüm:

ben sadece 3 tane kullandım ama arka arkaya değil. 2 gün arayla kullandım.doktorum da zaten hergün al demedi.denemem için bir tane vermişti. iyi geldiği için 6lısını aldım eczaneden. şimdi 1 haftadır hiç bişey yok Allah'a çok şükür. :dance: bi de çamaşırlarımı %90 pamuk oranı olanlardan aldım terletmediği için kuru kaldığı için onlar da iyi geldi.

Kızlar ilk kez 6 ay önce mantar illetine yakalandım. Cerrahpaşada profesör de dahil olmak üzere 2 farklı şehirde 3 doktora gittim. Fitiller, kremler, kapsüller kullandım. 3 ay boyunca ilaçlar biter bitmez tekrarladı.Çıldırtıcı bir kaşıntı ve hafif tortu şeklinde beyaz akıntı vardı. Adetimin bitişiyle başlıyordu. Yasmin doğum kontrol hapı kullanıyordum ki kesinlikle asıl suçlu bence o. En son gittiğim doktorumun verdiği ilaçları tarif ettiği şekilde kullandım ama İlaçlardan ziyade Yasmin i bırakınca geçti. Hap kullanıyorsanız tekrar düşünün derim.
Şükürler olsun 3 aydır kaşıntı yok. Ama hala hafif bir kaşıntıda telaşlanıyorum. Umarım son bulmuştur.
Bu arada Ayrıca çamaşırlarımı 90 derecede yıkıyorum. Duştan sonra ayrı küçük bir havluyla çamaşırımı giymeden önce bölgeyi iyice kuruluyorum. Günde iki kez çamaşır değiştiriyorum ve mutlaka pamuklu çamaşır alıyorum.Tuvalette kesinlikle önden arkaya doğru temizliyorum. Sizi çok iyi anlıyorum Allah yardımcınız olsun. En kısa sürede geçmesi dileğiyle...

of of

sizi okudum allahtan yalnız değilim dedim ama, keşke hiçbirimiz ub bölümde yazmıyor olsaydık!

ben de 15 yaşından beri bu illetle uğraşırım. başıma gelmiyen kalmadı. sinir bozucu bir durum

benimkisi ayrı rezillik ama. şöyle düşünün. bir yanda yara var. ee hadi yakalım! öyle bir noktaya geliyosunuz ki yakalım anasını satayım diyorsunuz. doktor diyor ki, yara nemli ortamdan dolayı iyileşmiyor. e güzel. mantarı kurutalım. mantar yaradan dolayı iyileşmiyor.

kaç doktor eskittim bilmiyorum!

son 2 üç senedir kendi kafama göre ilaç kullanıyordum. ama artık canıma tak etti. şu an adetim. bitsin gene bir doktor bulacm. bu eziyete bir daha başlıcam. ama doktoru baştan uyarmayı düşünüyorum

bak beceremiceksen hiiiiiiiiiiiiiç bulaşma?

hehehehe

Ya bendede aynı sorun var bende bekarım birçok ilaç krem bende kullandım versen ilaçları danışıp kullansak çok ii olcak senin sorunlarının aynıları bendekide

bende yeni bu rahatsızlıktan muzdarip biriyim doktorum jel ve fitil ayrıca duş jeli verdi.bugün denemeye başlıcam yalnız belki gebelik olabilir diye ilaçları çok az kullanmamı bol suyla yıkamamı,birde papatyayı kaynatıp ılınan suyunu sürmemi istedi bu akşam deneyeceğim.belki birimizden birimize faydası olur diye düşünüyorum.

Öncelikle herkese merhabalar,
Bu ilk mesajım, mantarla ilgili arama yaparken rastladım bu siteye.Bende bir ay önce benzer şikayetlerle gittim doktora.Mantar dedi; Funit 15 tablet,Nizoral fitil ve Zalain krem kullandım bitirene kadar.Eşim de tedavi gördü benle birlikte.Belirtiler tam geçti derken bu sefer sarı renkli bi akıntı başladı.Kendi doktorum tatilde olduğundan başka bir doktora gittim; mantar iyileşmiş fakat enfeksiyonda varmış sende tedavi edilmediği için mantarla birlikte; artmış semptomlar dedi.Şimdi Donaxyl vajinal tablet,Nidazol tablet kullanıyorum.Doktorum bir kültür alıp baksaymış enfeksiyonda olduğu anlaşılıp tedavi olacaktım.Kötülemek değil amacım sakın yanlış anlaşılmasın.Ama bu illetin türleri çok fazla ve eşlik eden enfeksiyon sayısı da keza öyle.Hemen şikeyetlere bakıp mantar bu iç geçer tavırları tedavi açısından yetersiz.Her neyse umarım bu seferde antibiyotik kullandığım için tekrarlamaz mantar.
Ayrıca ilaç isimlerini sizde kullanın iyi geliyor maksadıyla değil, sadece tedavimi diğer arkadaşlar gibi anlatma isteğiyle yazdım.Lütfen işinin ehli bir doktor bulup tedavi olmaya bakın.
Hepimize geçmiş olsun.
Ayrıca en önemli nokta kesinlikle günlük ped kullanmayın!!

Son düzenleme:
kızlar size bir soru sorucam ....şimdi bu mantar için doktora gittiğinizde nasıl muyene ediyor...yani anlatablir misiniz biraz...herkes zaten neyi sorduğumu anlamıştır...

arkadaşlar yazdıklarını okuudm ve çok korkuyourm.hayatımda ilk defa başıma geldi.travazol krem kullanıyourm.2 defalık fitilde kullandım. acıdan ölücem sanırım. tuvalete giderken emla denen uyuşturucu kremden sürüp ancak acısız işimi görebiliyorum.4 gündür kullanıyourm.vajinamım görüntüsü korkunç.delik deşik.akıntı var ama kötü koku yok. benim en büyük şikayetim.yanma ve acı. kaşıntıda yok abartılacak gibi. doktorum beklememi söylüyor ama yürüyüşüm bile değişti acıdan.ve mantar arkaya doğru ilerledi.sizce geçer mi?? çok korkuyourm.

ya arkadaşlar bende de mantar vardı ama ben geçti sanıyordum şuan ki dururmumun farklı bişe olduğunu sanıyordum kaşıntım geçti çünkü, şuan sadece kıpkırmızı olan ve acıyan ilişki sonrasında da şişen bir durumum var bu mantar mıdır onun dışında başka bi şikayetim yok doktoruma bu haftaiçi gidicem ama ben delrimek üzereyim ne bu diye çünkü biri bitiyo diğeri başlıyor hep siğil yara mantar ve şimdi bu

ya arkadaşlar bende de mantar vardı ama ben geçti sanıyordum şuan ki dururmumun farklı bişe olduğunu sanıyordum kaşıntım geçti çünkü, şuan sadece kıpkırmızı olan ve acıyan ilişki sonrasında da şişen bir durumum var bu mantar mıdır onun dışında başka bi şikayetim yok doktoruma bu haftaiçi gidicem ama ben delrimek üzereyim ne bu diye çünkü biri bitiyo diğeri başlıyor hep siğil yara mantar ve şimdi bu

koku ve beyaz akıntı varmı canım?

bilemiyorum mantar tekrar edecek olabilir kızarıklık onu gösteriyo yada tam anlamıyla geçmemiş olabilir
zaten bu illet hemen geçmiyo çok sinsi bişi hemen tekrar ediyo fisfisfis
krem falan varsa doktora gidinceye kadar kızarıklık olan yerlere kullanabilirisin
geçmiş olsun canım

X