Gastroenteroloji - Sindirim Sistemi Hastalıkları Spastik Kolon... İBS...Paylaşalım...

Gastroenterolojiye gittin mı canım kolonoskopi falan yaptırdın mı bana bu durum çok garip geliyor ya 2 senedir he böyle benimde sonucunda hiçbir şey çıkmıyor tahlillerde ama böyle olunca insan inanmiyo biseyi olmadığına umarım düzelir canım can sıkan bir durum biliyorum
9 sene önce yaşamıştım aynı durumu ve o zaman 3 kere yaptırmıştım kolonoskopi farklı doktorlara bişey cıkmamıştı 1 seneyi bulmuştu geçmesi bu sefer de yine aynı durumu yaşıyorum eylülden beri geçmiyor ve nasıl olsa bişey cıkmaz diye olmadım kolonoskopi ama gastroentolojiye gfittim gaita testi falan yaptırdım kolonoskopi yapalım dio doktor bende artık yaptırmaya karar verdim psikolojik olarak bişey cıkmadığını görürüsem rahatlarım belki ama günlerim bir gün iyiyse bir gün kötü.

evet kg olmasın diye rafine şeker, kesemiyorum yoksa öcüye dönücem dışkım kil renginde,, çamur gibi yapıyor karmaay kefir içtiğim zmanlar gene birazdaha normalleşiyor dışkı şişesi 13 lira 4 gün gidiyor... kefir cacnı mayran gibi birşey ama pahalı işte..
canım anlamadım normal bu marketlerde altınkılıç marka falan kefir oluyor o mu senin dediğin yoksa kefirin farklı bir türü mü karamaya falanmı yazıyor üzerinde ben ilçede yaşıyorum burda bulabilirmiyim o dediğini acaba

9 sene önce yaşamıştım aynı durumu ve o zaman 3 kere yaptırmıştım kolonoskopi farklı doktorlara bişey cıkmamıştı 1 seneyi bulmuştu geçmesi bu sefer de yine aynı durumu yaşıyorum eylülden beri geçmiyor ve nasıl olsa bişey cıkmaz diye olmadım kolonoskopi ama gastroentolojiye gfittim gaita testi falan yaptırdım kolonoskopi yapalım dio doktor bende artık yaptırmaya karar verdim psikolojik olarak bişey cıkmadığını görürüsem rahatlarım belki ama günlerim bir gün iyiyse bir gün kötü.
Bende kolonoskopi yaptırınca rahatladım ben doktora dedim hatta kolonoskopi istiyorum diye çünkü o zaman bu durumun psikolojik olduğuna inanmiyordum

Bende kolonoskopi yaptırınca rahatladım ben doktora dedim hatta kolonoskopi istiyorum diye çünkü o zaman bu durumun psikolojik olduğuna inanmiyordum
Bir arkadaşım da konoskopi yaptığında rahatladığını söylüyor ışte belki o işlemde bağırsak temizleniyir falan ya işlem iyi gelir belki bilmiyorum ama zor da olsa yaptiricm

Hamileyken yaptirmak gibi bir sansim da yok benim :KK43: rahatlama derken semptomlar mi gecti yoksa psikolojik olarak kafaya takmama durumu anlaminda mi? Cok moralim bozuluyor ya..

Hamileyken yaptirmak gibi bir sansim da yok benim :KK43: rahatlama derken semptomlar mi gecti yoksa psikolojik olarak kafaya takmama durumu anlaminda mi? Cok moralim bozuluyor ya..
Psikolojik canım doktor gerek yok yaptirmana demişti canım sonuçta kan idrar ve gaita testi yaptı herşey normal dedi istersen kolonoskopi ol ama gerek yok dedi ben bu durumun psikolojik olduğuna inanmadigim için kendi isteğimle kolonoskopi oldum ki doktorum haklı çıktı psikolojik yani canım dediğim gibi aynı şeyleri yaşıyoruz hamilesin sende boş yere kafana takip ya bebisinide kendinide sıkma rahat ol ki duzelsin merak etme bende yaşadım hepsini

Bir arkadaşım da konoskopi yaptığında rahatladığını söylüyor ışte belki o işlemde bağırsak temizleniyir falan ya işlem iyi gelir belki bilmiyorum ama zor da olsa yaptiricm
İşlem sonrası düzelen bı durum olsa keşke sadece insan kendi emin olmak istiyor bir şeyi olmadığına ben kanser falan olduğunu düşünüyordum içimi rahatlatlatmak için oldum

Psikolojik canım doktor gerek yok yaptirmana demişti canım sonuçta kan idrar ve gaita testi yaptı herşey normal dedi istersen kolonoskopi ol ama gerek yok dedi ben bu durumun psikolojik olduğuna inanmadigim için kendi isteğimle kolonoskopi oldum ki doktorum haklı çıktı psikolojik yani canım dediğim gibi aynı şeyleri yaşıyoruz hamilesin sende boş yere kafana takip ya bebisinide kendinide sıkma rahat ol ki duzelsin merak etme bende yaşadım hepsini
Teşekkür ederim canım bazen bebeği de besleyemiyor muyum acaba diye bile kafama takılıyor.. şöyle bi sağlıkla dogsunlar da inşallah..

Bu kara maya kefiri araştırdım biraz zayıflamak isteyenler kullanıyormuş bunu ve daha sık tuvalete cikiyorlarmis yoğun isal olanlar bile var bunun isale iyi gediğini yazan arkadaş emin mi acaba ya

Kolonoskopi yaptırdım ben ama düzelen birşey olmadı sadece fizyolojik olarak bişey olmadığını öğrendim dediğim gibi ben çok kafaya takmistim doktora ağlayarak gittim o şekilde korkuyordum düşün 1 sene boyunca her sabah şekilsiz açık renk çoğu zaman köpük köpük sürekli cicik bir diski ve ani dışkılama isteği ben kanser falan olduğumu düşünüyordum artık en son uyku uyuyamiyordum kolonoskopi olmaktan da çok korkuyordum ama yaptırdım

Bu kara maya kefiri araştırdım biraz zayıflamak isteyenler kullanıyormuş bunu ve daha sık tuvalete cikiyorlarmis yoğun isal olanlar bile var bunun isale iyi gediğini yazan arkadaş emin mi acaba ya
Canım kefirin annem kullanıyor annem kronik kabızlık sorunu yasiyo haftada bir gider tuvalete o yüzden bağırsakları çalışsın diye kefir iciyo bizim durumumuza iyi geleceğini sanmıyorum ama araştır belki iyi geliyordur ama dediğim gibi annemin kabizligini düzeltti

Canım ishal değilsen bebeğe bir zararı yok ben 3 tane kadın doğuma gittim sordum bu durumu o yüzden rahat ol
Çok teşekkür ederim canım içim bir nebze olsun rahatladı çok sağol..senin vitamini soracagim ben de gittigimde eleviti degistirir belki diye..acaba alip direkt kullansam mi diye de düşünmüyor değilim..

Demir hapları kabızlık yapıyor derler hep bu şekilde demiş hapı kullanıp kabızlık yaşayan varsa marka soylesin birde onu deneyeyim

Demir hapları kabızlık yapıyor derler hep bu şekilde demiş hapı kullanıp kabızlık yaşayan varsa marka soylesin birde onu deneyeyim

Çok teşekkür ederim canım içim bir nebze olsun rahatladı çok sağol..senin vitamini soracagim ben de gittigimde eleviti degistirir belki diye..acaba alip direkt kullansam mi diye de düşünmüyor değilim..
Sen bilirsin canım zaten ilacı araştırdıkça. Hamile ve emzirme döneminde kullanılan bı vitamin bu vitamini kullanan bir sürü hamile var ama dediğim gibi sen bilirsin

Ben demir hapı yüzünden kabız olup hemoroid olsun canım doktor bağırsak çalıştırıcı ilaç verdi düşün ben gyno Ferro sanol bı bunu kullanıyorum bide vitamin verdi vinelacccc

Canım seninde günde bir defa şekilsiz dışkılama sorunun mu var yoksa ishal mısın

haylazzz haylazzz canım sen demir hapını sabah aç karnına mı kullanıyorsun yoksa gece yatmadan önce mi? Gerci ben duodenal olanı kullanıyorum ama..

haylazzz haylazzz [/USER] canım sen demir hapını sabah aç karnına mı kullanıyorsun yoksa gece yatmadan önce mi? Gerci ben duodenal olanı kullanıyorum ama..[/QUOTE]
Ben günde 2 tane içiyorum birini gece yatmadan önce birini gün içinde bı saatte alıyorum çok dikkat etmiyorum aldığım saate sadece içince yediklerime dikkat ediyorum çay içmiyorum süt falan içmiyorum

X