1aylık bebek gunduz uyumaz mı

A

aynur-mart

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi aynur-mart
ya kızlar 34 gunluk bebegim var ama gunduz uykusu denilen bişey yok kollarım kopuyo.sizin bebekler nasıl.acaba duzene girer mi diye sabırsızlıkla bekliyorum.ne dersiniz olur mu?

• Konu Sahibi aynur-mart
canım bır derdı vardır.yoksa uyumaması mumkun degıl
gazı falan vardır.kaka yapması nasıl? doydugun emınmısın?
bunları cevaplarsan yardımcı olmaya calısıyım.
ama en cok o zamanlarda uyuması lazım.ılk kızım gun ıcersınde 2 3 saat uyanık kalırdı dıger saatlerde uyurdu.
ıkıncı kızımda her 2,5saatte bır uyuyor.uyudugundada guzel uyur yanı.derdı var bence ondan uyumuyor

• Konu Sahibi aynur-mart
canım 1 aylık bebeğin sürekli emip uyuması lazım daha doğrusu benim kızım hep uyurdu..eğerki gaz sancısı varsa ondan uyumuyordur..onun içinde öncelikle sen kendine çok dikkat ediceksin..kesinlikle havalara aldanıp üşütmeyeceksin..bebişler büyüdükçe uykuları daha düzene giriyor..çünkü zamanla kucak ve ilgi istedikleri için emince hemen uyumuyorlar işte sende bebeğin büyüdükçe onu saatli emzirip uyutmaya alıştıracaksın ancak o zaman rahat edersin..benim kızımda kucak istediği zaman düzensiz uyuyordu öncelikle saatli emzirmeye sonrada saatli uyutmaya alıştırdım..ilk zamanlar elbette çok zorlandık ama neticede o bi bebek..herşey bizim elimizde..şimdi ise herşey yolunda saati gelince ağlıyor uyumak için kucağıma alınca hemen gözlerini kapatıyor..

• Konu Sahibi aynur-mart
ya kızlar 34 gunluk bebegim var ama gunduz uykusu denilen bişey yok kollarım kopuyo.sizin bebekler nasıl.acaba duzene girer mi diye sabırsızlıkla bekliyorum.ne dersiniz olur mu?
benım bebegım yalaşık iki aylık olana kadar gece gunduz neredeyse hiç uyumuyordutatlicadiarzu.gazı oluyordu vs..daha sonra bıraz daha sakinledi,sabret canım umarım kısa sürede düzene girer.ılık duş aldır,bacaklarına masaj yap,karnının tok oldugundan emin ol.saglıcakla kal canım.

• Konu Sahibi aynur-mart
gaz problemi oluyor kakasını duzenli yapıyor ama.gazını 1 sefer çıkarması kesinlikle yeterli olmuyo

• Konu Sahibi aynur-mart

canım benim bebeğim tam 3 ay ne gece ne gündüz uyudu ...bende uyurgezer hale gelmiştim sürekli sallanmak emmek istiyordu doktorumuz emzik önerdi verdim sonra büyüdükçede uyumaya başladı faydasını gördüm...

• Konu Sahibi aynur-mart
mrhabalar.saatli uyumaya ve emmeye nasıl alaıştırdınız acaba.kızım 1 aylık.gündüzleri bazen saat başı kalkıp emiyo.tüm gece ayaktayız ama.kolik ağrılarımız gece 9da başlayıp 11:30a kadar sürüyor.sonrada inlemelerle sabahı ediyoruz.ne önerirsiniz acaba?

• Konu Sahibi aynur-mart
cnm bebeğini yıkıyomusun çoğu bebek yıkanıncva rahatlar ve uyur veya bebek arabasına koyup gezdirmey denesen bizimki öyle uyurdu bazen 18 saat uyumazdı bencede gaz sancısı yüzündendir düzene girer merak etme

• Konu Sahibi aynur-mart
mrhabalar.saatli uyumaya ve emmeye nasıl alaıştırdınız acaba.kızım 1 aylık.gündüzleri bazen saat başı kalkıp emiyo.tüm gece ayaktayız ama.kolik ağrılarımız gece 9da başlayıp 11:30a kadar sürüyor.sonrada inlemelerle sabahı ediyoruz.ne önerirsiniz acaba?

bnm oğlum 40ı çıkana kdr 10-15 dk.da bir emmek isterdi seninki yine iyiymiş saatli uyuma diye bişy yoktur bnm bildiğim bebişin büyüdükçe düzene girecektir fazla sallamaya alıştırma bence büyüdükçe emmeside düzene girecektir bnm oğlum şimdi 3 aylık ve 3 saat arayla emiyo gaz sancısı içinde sıcak havluyu karnına koyup yüz üüstü yatırmayı deneyin başlarda ağlasa bile daha sonra rahatlayacaktır yani bizimki böyle oluyodu birde metsil veriyordum

canım bebeğin doymuyosa uyumaz heleki daha .çokk küçük sütün yeterli gelmiyo olabilir daha mama vermeyi denesene bide
karnı tok olunca ağırlık basıyo gerçekten

Şahsı fıkrımı sÖylemek gerekırse bence mama verme ÇÜnkÜ daha Çok kÜÇÜk ve mamaya alıŞırsa anneyı bırakabılır bnm bebeĞımde Öyleydı sÜtÜm azdı fakat humananın sÜt arttırıcı Çayından ıÇmeye baŞladım ve Çok ıyı sonuÇ aldım bı dene derım

benm oğlum 2 ay hiç uyumadan ağladı diebilirm ve ağlamaktan fıtık patlattı ..2.5 aylıkken ameliyat oldu..
ama kolik vardı benm yavrumdaa dr lar hiç bi çözum bulammıo koliğee.. seninde belki bu tarz rahatsızlığı oluo olabilir..

sancısı vardır yani canım yada başka bi yerleri falan ağrıyordur tahminimce yoksa o kadarlık bebek uyuması lazımhihoyyyt

gece uykusu nasıl gece uyuyosa gündüz uyumaz yani birinden birinde uyanık kalır benim kızımda 44 günlük ama gündüz uyumuyo gece uyuyo bende şikayetçi değilim gece bakmak daha zor gece uyusunda gündüz uyumasın ama hep uyumasını bekleme bende bazen yorgunluktan ölüyorum ama nasıl alışırsa öyle giderr

Merhabalar
Benim de 36 günlük kızım gece ya tam saat 12 de uyuyup sabah 4 te uyanıyor, ya da 1 de uyuyup sabah 5 te uyanıyor sonra da gündüz boyunca sadece en fazla 10 dk falan uyuyor. uyumadığı her zaman da emmek istiyor. çok şükür sancısı veya kakasını yapmada problemi yok ama gündüz uyumadığı için 20 saat boyunca çok yoruluyorum ve sinirlerim yıpranıyor. lavaboya bile giderken o 10 dk lık uyuma aralarını bekliyorum, kollarım feci durumda ağrıyor:KK43:( anason çayı falan içirsem faydası olur mu acaba?? deneyenler var mı?

kızım dogdugunda ne gece ne gündüz uyumazdı 1aylıkken 18 saat uyanık kaldıgını bilirim şimdide öle hiç sevmez uyumayı gec uyur sabah erkendende kalkar oglum 3 aylık gündüz uyumuyo ama gece uyur. uykusuz gecelerinizin yorgunlugunuzun en fazla 6 aylık olana kadar sürceini düşünüp sabredin ben çok pişmanım hep uyutmaya çalısırdım ben streslendikce o uyumazdı keşke ogluma yaptıgım gibi kendi haline bıraksaydım o günlerin tadını çıkarsaydım nasılsa uykusu gelince uyur beni bıraksalar 12 saat uyurum ama eşim günlük 5 saat uyusa yeter ona kısacası bütün bebeklerdede bütn gün uyıcak die bişey yok hepsi farklı karekter farklı bireyler.sakın sütüm az diede düşünmeyin 1aylık bebeğin midesi nekadarki doymasın süt yetmemsi 3ayda baslar tabi sütünüz gercektende azsa ve en önemlisi herkesin herdedigini yapmayın bebeginizi sizden başka hiçkimse sizin kadar düşünüp tanıyamaz onu zaten neden agladıgını neden uyumadıgını hissedersiniz içinizde sesi dinleyin nie uyumuyo anlarsınız zaten bebginizle aranızdaki güçlü bag telepati saglar zaten:79:bende kızımda lavoboya gidemezdim ne sıkıntılar cekerdim biri gelsin bebgi tutsunda ben lavobaya gidiyim die dua ederdim şimdi bi çözüm buldum altını açık bırakın sesi çıkmaz bezini çorabını çıkarın herseyini öle kalsın siz sıkıntılıyken onunda sıkıntıya girmemesi imkansız önce siz rahatlıcaksınızki oda rahatlasın ayyy çenem açıldı çok yazdım sebebi ben kızmda cok pişmanlıklar yasadım hiç bişeyden zevk alamaz oldum ne o mutluydu nede ben istiorumki kimse benim ve bebgim gibi mutsuz olmasın.

canım benim bebeğim tam 3 ay ne gece ne gündüz uyudu ...bende uyurgezer hale gelmiştim sürekli sallanmak emmek istiyordu doktorumuz emzik önerdi verdim sonra büyüdükçede uyumaya başladı faydasını gördüm...

kızım sare 38 günlük gece kaçta uyursa uyusun 3 yada 3.5 saat uykusu var.daha sonra uyanınca 1 saat ayaktayız altını alıoruz doyuruyoruz gazıda çıktımı bir 3 saat daha uyku var.sonra öğlene kadar 2 saatte bir emiyor.bazen uykuda ağlama yada rahatsızlık belirtisi olarak sıkınmaları var ama yavaş yavaş azaldı.humana iyigeceler çayı var günde bir kere 15 lik olarak içirin biraz mide bulantısı yada yeşil kaka yapar korkmayın 5 içinde alışır çaya....uykusu rahatlar ve mutlaka bebeğinizi akşam yıkayın saçını iyice kurutmadan yatırmayın.

X