gebelikte oluşan kist

kelebegim

Nirvana
Kayıtlı Üye
2 Nisan 2008
1.164
34
merhabalar aranıza yeni katıldım ve 4+5 günlük hamileyim benim sorunum karnımda bebeğimin yanında 5 cm. lik bir kistimin de olması acaba bebeğe bu kistin bir zararı varmı. zamanla kistin küçülebileceğini söyledi bana doktorum ama ya bir sorun çıkarsada ye korkuyorum aranızda böyle bir sorun yaşayan varsa lütfen cevap yazarsa memnun olurum...

ben de 5+0 dayım şu anda. 2 ay önceki hamileliğimde benim de 6 cmlik bir kistim vardı. henüz ne durumda onu bilmiyorum ben de. doktor o zaman bana 11cmden büyük olanlar tehlikeli,biz onlarla ilgileniyoruz demişti.bu haliyle sorun olmaz diye düşünüyorum.inş benimki de büyümemiştir.

teşekkürler bhk bende artık 5 haftamı doldurdum doktor muayeneme iki hafta var daha umarım bır sorun teşkil etmez ama dokdorum en ufak bir baskı yada basınçta patlayabilecepini söylemişti o yüzden hep tedirgin hareket ediyorum.

merhaba arkadaşlar.bende 5 haftalık hamileyim ve hamile kalmadan önce3 sol yumurtalığımda 2.5cm büyüklüğünde bir çikolata kistim vardı.açıkçası bende biraz kasıklarım ağrınca hemen korkuyorum.ama ALLAHIN izniyle bir şey olmaz diye umut ediyorum.

merhaba arkadaşlar.bende 5 haftalık hamileyim ve hamile kalmadan önce3 sol yumurtalığımda 2.5cm büyüklüğünde bir çikolata kistim vardı.açıkçası bende biraz kasıklarım ağrınca hemen korkuyorum.ama ALLAHIN izniyle bir şey olmaz diye umut ediyorum.

olmaz inş. canım benim kistim yavaş yavaş kendiliğinden küçüldü doktor bir kaç ay içinde kaybolacagını söyledi ve rahatladım sendede problem olmaz inş. geçmiş olsun canım.

en son gidişimde doktoruma kisti sordum. bunu bir problem olarak algılamamam gerektiğini,aksine bebeğin kistten beslendiğini ve bebek için gerekli bir şey olduğunu söyledi bana...

en son gidişimde doktoruma kisti sordum. bunu bir problem olarak algılamamam gerektiğini,aksine bebeğin kistten beslendiğini ve bebek için gerekli bir şey olduğunu söyledi bana...

mesajını yeni gördüm canım daktor banada aynı şeyleri söyledi ve en son gidişimde kistimin tamamen kaybolduğunu öğrendim saol canım bilgi verdiğin için. herşey gönlünce olsun .a.s.

merhaba arkadaşlar bende 7 haftalık hamileyim dün gittim doktora benimde kistlerim var 5 cm toplamda. Bende çok korkuyorum kasıklarım ağrıyınca doktorum endişe edilecek bişey olmadığını hormon sağladıklarını normal olduklarını söyledi. Ama ben yinede kaybolmıcak die korkuyorum :S

canım bende 5. haftada doktora gittim doktorum kist oluştuğunu söyledi korktum ama bebek ondan besleniyor birkeç haftaya gider dedi 7. haftada bir daha baktık kist yok olmuştu korkmayın yani inşallah hiç bir sorun olmaz

öncelikle Allah hepimizin yardımcısı olsun.benimde hamileliğimin ilk aylarında 6cm büyüklüğünde kistim vardı.doktorum ani hareket yapmamamı söyledi.ve böyler kistlerin bebeği besleyebileceğini ve zamanlada kaybolabileceğini söylemişti.ve öyle oldu.çok şükür şimdi son haftalarımıza geldik.korkmayın ani hareketler yapmaktan kaçının Allah hepimize sağlıkla kurtulup bebişlerimizi kucaklarımıza almayı nasip etsin inşaallah.

s_ekercim son haftamdayım demişsin hadi hayırlı olsun bakalım sağlıkla kucağınıza alın inşallah Allah analı babalı büyütsün bebişinizi

merhabalar aranıza yeni katıldım ve 4+5 günlük hamileyim benim sorunum karnımda bebeğimin yanında 5 cm. lik bir kistimin de olması acaba bebeğe bu kistin bir zararı varmı. zamanla kistin küçülebileceğini söyledi bana doktorum ama ya bir sorun çıkarsada ye korkuyorum aranızda böyle bir sorun yaşayan varsa lütfen cevap yazarsa memnun olurum...

merhaba canım bende hamileliğimin ilk muayenesinde doktor 4-5cm lik kistlerim olduğunu söyledi ve gebelik le birlikteb oluştuğunu zamanla küçüleceğini söyledi renkş dopler falan çekilkdim 4. aya kadar bekledik ve yokoldular geneldede öyle oluyormuş zaten sen içini ferah tut doktorun zaten sürekli onları gözetim altında tutacaktır

evet arkadaslar korkulacak birsey yok.
benimde 4.ayım bitti kist kaybolmadı ama dursada bir zararı yokmus.amelyatta alınacakmıs kendiliginden gecmezse.
ama endişelenecek birsey yok

Mrb kızlar benim de hamileliğin ilk ayı.Doktor kistimin olduğunu söyledi.Zaten p.k hastasıyım.Hamilelikte de bırakmadılar yakamı

merhaba bende 4 hafta 6 günlük hamileyim. 3.5 haftalıkken kan geldi kahve renkte doktoruma gittim. kesem henüz olusmamıs. ayrıca sol yumurtalığımda kist olduğunu söledi. 4 gün sonra tekrar kontrole cagırdı. yarın gidicem inş. yalnız benimde 2 gündür sol tarafımda agrı var ara ara geliyor bazen uzun sürüyor. yine kahve bazen kırmızı renkte kanamam oluyor . benimde kafama takılıyor. neden böle olduğunu araştırıyorum ama. hiç bi şekilde cevap bulamıyorum. aranızda bileniniz varmı yardımcı olur musunuz?

Merhaba arkadaşlar ,hamilelikte normal folikul kisti olanlar var mı ve bu süreci rahatlıkla atlattiniz mi 14+4 deyim merak ediyorum doktorum endişelenecek durum yok desede bir ağırlık hissediyorum yumurtaligimda bebeğe zararı olamaz değil mi ?

X