Saç Rengi ve Saç Boyama Bir esmere kaşını da boyatırsa her renk gider mi ?

bütün doğal sarışınlar (dünya genelinde) beyaz tenlidir ve gözleri renkli veya açık renklidir.bal,ela ....vs.
sarı saç esmerlerin doğasına aykırıdır.kara kaş kara göze ve koyu tene hiç hoş olmuyor sarı saç.esmerlerin yapabileceği maksimum bal rengidir.
onun dışında kişinin yüz hatları,yüz şeklide çok önemli yakışıp yakışmamak konusunda.
mesela ben çok beyaz tenliyim ve sarının her tonu çok güzel oluyor.avatarda resmimde görüldüğü gibi...
ayrıca sarışınlık ten rengiyle ilgili bir durumdur.yani esmer tene sahip biri saçını sarıya boyatınca sarışın olmaz,esmer ve sarı saçlı olur.

kesinlikle katılıyorumşakkıdı

ya kızlar esmer güzeli bi arkadaşım var kız aslında çok güzel fıstık gibi ama benim tenim beyaz gözlerimde yeşil olduğu için geçen sene saçımı sarıya boyatmıştım ve çok yakışmıştı çok doğal görünüordu.şakkıdı Neyse bu arkadaş tutturdu sarı saç yapcam die güzelim sen böle çok tatlısın yapma etme dedim anlamadı :sm_confused: güzelim siyah saçları sarıya boyattı kaşlarınıda açık kahveye yakın bi sarı gibi bişi yaptırdı. O güzel kız bu şekilde berbat ve çok da komik oldu kendisi bile hiç beğenmedi ağladı koyu renk yapcam die saçına zarar verirsin daha yeni yapıldı bak rengini o kadar açtılar desemde anlamadı koyu kestaneye boyattı kaşlarınında rengini koyulaştırdı.benneyaptımki Kızlar herkes sarışın yada esmer olmak zorunda değilki :sm_confused: en iyisi kendi ten rengimize yakışan saç renklerine boyatma yani esmerin saçını sarıya boyatmak kadar mantıksız bişi olamaz esmere koyu renk yakışır ve esmerlerde çok güzel oluo bence şakkıdı

bence de çok haklısın ama arada bi fark var ki ben bunu da yazmıştım, doğal sarışınların yüzünde bi canlılık oluyo o yüzden onlarda sarı kötü durmuyo, doğası sarı zaten, ama beyaz tende iyi değil, çünkü sarışınlarda olan doğal canlılık bi beyaz tenlide olmuyo. bronzlarda olabiliyo o kadar...yani beyaz tenli kumral bi arkadaşımız gidip sarıya boyatınca gidiyo kendi rengi ölü gibi bişey geliyo yerine..bi esmere zaten yakışmıyo bence en iyisi bronz tenliler boyatsın..

evet ben senin demek istediğin şeyi de anlıyorum.doğal sarışınların ten renginde biz normal beyazlara göre farklı bi ton var.

şimdi esmer kelimesinden neyi anlamamız gerektiği çok önemli...
esmer derken teni koyu renk olan mı kastediliyor ? yoksa doğal saç rengi koyu olan mı ?

mesela kendimden örnek veriyim bugüne kadar denemediğim renk kalmadı neredeyse...
ben çok beyaz olmamakla birlikte açık tenliyim....doğal saç rengim siyah...kaşlar da öyle...gözler de koyu kahve...

koyu kumraldan siyaha kadar olan renkler koyu saç renkleri oluyor..onlarda ten ve saç konrast oluşturup sırıtabiliyor..
açık kumrallar ve sarılar da göz rengine çok ters düşüyor gözler istenmeyen şekilde ortaya çıkıyor...
en doğru seçimi kumral tonlarında buldum kuaförde kumral doreye boyattım ve şu an çok memnunum...tavsiye ederim..ne çok açık ne çok koyu ..görenler bayıldılar...

Benim kuaförümde sac renginin göz renginden belirlendiigini söyler hep.
Ten rengi tabiki önemlidir fakat saci kendinize akistiracak en önemli unsur göz rengindir der.:S:S:S

Benim kuaförümde sac renginin göz renginden belirlendiigini söyler hep.
Ten rengi tabiki önemlidir fakat saci kendinize akistiracak en önemli unsur göz rengindir der.:S:S:S

evet gerçekten göz rengi çok önemli...bir de saç boyasında ton deyip geçmeyelim 1 ton farkı bile çok şey değiştirebiliyor..
ben kahverengi gözlü beyaz tenli biriyim..kaşlarım da siyah..
saçımı açık kumral boyattım hiç yakışmamıştı...gözlerim çok koyu kalmıştı ve istenmeyen şekilde ortaya çıkmıştı

en son bu bahsettiğim rengin 1 ton koyusuna yani kumral tonuna boyattım ve yakıştı...
gözlerim yine ortaya çıktı gibi ama en azından diğeri gibi değil..yani çok yadırgamadım

birşey daha belirtmek istiyorum...saç rengini kızıl isteyenlerin göz renginin kahverengi değil en azından bal rengi gibi olması lazım çok açık değilse bile...kahverengi gözde kızıl pek güzel olmuyor hele de koyu kahve ise...

fakat göz rengi kahverengi olduğu halde açık sarılar ve platinlerin yakıştığı insanlar da var... üstelik onlar da benim gibi beyaz tenli insanlar....gözün rengi kadar renginin yoğunluğu ve tonu da önemli...benimkisi koyu kahve siyah gibi ve de gözakımla baya kontrast halinde sanırım yani baya sert ifadesi var... o yüzden sarılar olmuyor bana...

Son düzenleme:
naçizane fikrim:
kızıl:kumrallara,kaş rengi göz rengi açık olanlara ya da açık tenli renkli gözlü olanlara
siyah ve koyu kahve:açık tenli gözleri kaşları koyu olanlara,esmerlere,açık tenli renkli gözlülere,esmer ve renkli gözlülere,açık buğday tenlilere,kaş rengi koyu olanlara
kumral ve açık kumral:açık tenli kaş rengi çok koyu olmayanlara, renkli gözlülere
sarı ve tonları:canlı sarılar buğday ve bronz-esmerlere tabi ki renkli gözlülere,göz ve kaş rengi çok koyu olmayanlara
küllü ve soğuk sarılar açık tenli renkli gözlülere,kaşı koyu olsa da ince olanlara
kızıl kahveler,kestaneler:göz ve kaş rengi açık kahve kumral olanlara
karamel:hafif buğday tenlilere,göz ve kaş rengi açık kahve ve daha açık olanlara
viyole:KK43:ton olarak)bana da önerilen renkti ,açık tenli ve ya açık buğday tenlilere
dore : (ton olarak)buğday ve bronz tenlilere,renkli gözlere ya da kahverengi gözlülere,kaşları koyu olmayanlara
küllü:tüm cilt tiplerine gidebilir ama dikkatli olunması lazım, pembe beyazlara çok önerilmiyormuş
mavi-siyah:beyaz tenli renkli gözlüler ya da çok koyu renkli gözlüler açık tenli ya da açık buğday tenlilere
bakır:kesinlikle ya sarışınlara ya da kumrallara

göz rengi kahverengi olan kişilere kumraldan daha açığı yakışmıyor...
belki röfle yakışabilir ama kumraldan daha açık olan tek renk boyalar yakışmaz

Beyaz tene sarı rengin gitmediği söylenmiş kesinlikle katılmıyorum.Arkadaşar bir düşünün doğal sarışınların hemen hemen hepsi bembeyaz tenlidir.Beyaz tene sarı renk tabii ki de gider.Gitmemesi gibi bir zihniyet çok saçma.Göz rengi ne olursa olsun beyaz tene her renk gidebilir.Tabi ki tonunu tutturmak önemli sarı tonu vardır sarı tonu vardır.Mesela biraz önce televizyonu açtığımda Sinem Kobal'a rastladım.(Selena :) ) kızın gözleri baya bir koyu kahve ama saçlar sapsarı teni de bembeyaz ve sarı saç gerçekten yakışıyor.Koyu renk bir saçla sarı renk saçla olduğu kadar alımlı görünebileceğini düşünmüyorum.Yani renkli gözlü falan değil ama gayet güzel görünüyor.

Bir de rus kızlarını düşünün bembeyaz ten,sarı saç.Sarı saçın bu kızlara yakışmadığı söylenemez herhalde.Ya da İrlanda kızılı diye anılan bir kızıl renk vardır.Avrupa yakasındaki Yaprak'ın saç rengi sanırım o kızıldan.O tarafın kızlarını düşününce de bu ton saç renkleri ve bembeyaz tenleri olduğu akla geliyor.Bu yüzden beyaz tene kaşların da rengi çok koyu (gerekirse açılması gerektiğini düşünüyorum) olmadığı takdirde her renk gider ama dediğim gibi tonu tutturmak çok önemli.Tabi ki bunlar benim gözlemlerim,benim görüşlerim.

Bunun dışında esmerlere çok yakışan sarı tonları da var.Örneğin Beyonce'a sarı saçın yakışabileceğini düşünen var mıdır?Kadın melezlerin verdiği bir ten rengi koyuluğuna sahip ama öyle bir sarı tonu seçilmiş ki gerçekten siyah saçlı halinden çok hala alımlı görünüyor.Ya da Jassica Alba o da bir melez ve gerçekten koyu bir tene sahip ama ona da bazı renk sarılar çok yakışıyor.Bu tamamen sarının tonu ile alakalı.Ama alalede bir sarı esmer bir bayanı olduğundan çok daha çirkin ve abes gösterir.Bir de o kaşlar...Bazen dışarıda rastlıyorum ; bayan saçlarını sarıya boyatmış iyi,hoş..Fakat kaşları öylesine koyu kalıyor ki gerçekten doğal renginde çok daha hoş görüneceğini düşünüyorsun.

Ben esmerlere ya da buğday tenlilere en çok karamal tonlarını yakıştırıyorum.Çikolata tonları da çok hoşuma gidiyor.Bugday tende bal rengi de hoş durabilir.

Bir de sarıyı bronz tenliler boyatmalı denilmiş.Şimdi bronz tenden kasıt nedir? Sonuçta bronz tende bir nevi esmerdir.Buğday tenli bir insan gidip bronzlaştığında ten rengi koyulaşacak öyle değil mi?Sonuçta esmere yakın bir ten rengine sahip olmuş olacak yani gidip saçlarını sarıya boyatması uygun düşer mi?

Sonuca gelirse herkes her rengi boyayabilir.Ama tonu çok iyi ayarlamak gerekir.Sonuçta esmerlere yakışan sarı var yakışmayan sarı var.Gidip açık bir sarı tonuna boyarsa komik duruma düşüyorlar.Üstüne kaşları da simsiyah kalınca varsın gerisini siz düşünün...

sarı sac kesinlikle makyaj ister. hep bakımlı dolasmayacaksan hic sarı sacı deneme.

Kesinlikle eğer doğal sarışın değilseniz en azından hafif bir allıkla dolaşmalısız ki doğal görünsün.Ben asıl kumral saçlı olup sonradan sarışın olan insanlar biliyorum.yakışmasına çok yakışıyor ama bir de çok hafif ama çok hafif bir makyajla ki bu da genelde hafif bir allık ve bir dudak parlatıcısı ile sağlanıyor çok doğal bir görünüm kavuşuyorlar.

ya evet mesela benim doğal sarışın arkadaşlarımın hepsi bu sene kahveye döndü, çünkü ölü gibi duruyo hele de yanaklarınız falan renkli, sağlıklı pembe gözükmüyosanız.. ama tüm bronzlar da sarı oldu..

Doğal sarışınlar genelde yüzlerinde hafif bir pembelikle dolaştıklarından öyle ölü gibi görünmezler ama benim de bir arkadaşım var sapsarı saçları kahverengi gözleri var ve gerçekten çok güzel bir kız.Fakat makyajsız olmuyor.Allıksız dışarı çıkmıyor.Ama doğal sarışın...Aynen senin dediğin arkadaşların gibi.Bizim ailede de sarışın çok vardır ama genelde öyle çok solgun görünmezler.Bu da kişiden kişiye değişiyor anlaşılan :)

Son düzenleme:
benim tenim bembeyaz.hemde bayagı beyaz.orjinal sarışınım.arkadaşın biri demişki sarı saç brozlara yakışıyor beyazlara yakışmmıyor.bence çok saçma.bir esmere sarı saç aslaaaaaaaaa yakışmazzzzzzzzz....kumralla yakışır,bugdaylara yakışır,ama esmer tenlilere kesinlikle yakışmazz
örnek kibariye ye hiç yakışmamış.demet akalında yakışmıyor pek...

İsteyen istediğini desin, insaların önüne belli kalıplar koymak çok saçma...

Ben de beyaz tenliyim ve sarı saçın en çok beyaz tenlilere yakıştığını düşünmekteyim.

Ama başlıkta asıl sorulan soruya göre bir şeyler yazmak istiyorum.Geçen mesajımda da belirttiğim gibi sarı saçın çok yakıştığı esmerler var demiştim.Önemli olan tam tonunu tutturmak.Birkaç resim eklemek istiyorum:
Jessica Alba

siyah saçlı hali:
albajessicaphotojessicalv0.jpg

albajessicaphotojessicalv0.38b90721bf.jpg

sarı saçlı hali
normalinstyle022xi8.jpg

normalinstyle022xi8.af38e0ad69.jpg

Bence iki şekilde de çok hoş görünüyor.

ya mesela ben esmerim, saçlarımı açık kahve gibi bişeye boyadım boya hafif aktı alttaki röflelerim de güneşten açıldı sarı oldu.. gitmiyo mu gidiyo.. ama gidip te platin olmaz ben bunu anladım.. ilk başlarda sarı olmaz diyodum ama oluyo valla ama asla sapsarı değil, ve tabiki kaşlarımı da boyattım..

ve şu var bence bronz tenlilere(ki bu insanlar buğday sayılabilirler) sarı çooookk ama çoookk gidiyo hem de her tonu.. beyaz arkadaşlardan daha çok gidiyo.. çünkü beyaz tenli dediğimiz kişiler(sarışın değil, beyaz tenli) sarı saçı kaldıramıyolar, renkli gözlü olsalar bile çünkü makyajsız soluk duruyo, ve iş yine geliyo dayanıyo bronz olmaya..

ayrıca sarışın(doğal) arkadaşlara gelince yakışmamak diye bişey yok çünkü doğalı o zaten napsın? ama onlar ölü gibi olmuyolar genelde yine bi renk barındırıyola ten olarak..

en önemlisi de şu madem sarışınlık beyaz tenlilere yakışıyor da bronzlara daha az yakışıyo o zaman niye bayanlar sarıya boyattıklarında güneşlenicekleri ya da solaryuma girecekleri günü iple çekiyolar bu da bir soru..

aynı güzellikte iki kıza bakalım hangisi daha çekici duruyo acaba? bronz tenli olan sarışın mı, beyaz tenli olan sarışın mı?

en önemlisi de şu madem sarışınlık beyaz tenlilere yakışıyor da bronzlara daha az yakışıyo o zaman niye bayanlar sarıya boyattıklarında güneşlenicekleri ya da solaryuma girecekleri günü iple çekiyolar bu da bir soru..

aynı güzellikte iki kıza bakalım hangisi daha çekici duruyo acaba? bronz tenli olan sarışın mı, beyaz tenli olan sarışın mı?

İşte bu konuda da farklı düşünen çok insan var.Ben bronz tende sarıyı hoş bulmuyorum.Çevremde de hiç sarıya boyattıktan sonra güneşlenmeye koşan bayanlara rastlamadım.Onlar da benim gibi düşünüyorlar.Yani bu da kişiden kişiye değişiyor.

Çünkü bronz tene giden sarıyla beyaz tene,esmere giden sarı çok farklı.Önce boyatıp sonra ten renginde bir değişikliğe gidilince en başta o ten rengine uyan renk güneşin verdiği renk koyuluğundan sonra pek de iyi durmamaya başlıyor.

Geçenlerde bir arkadaşıma rastladım.Buğday tenli,kahverengi saçlı,koyu renk kaşlı ve koyu kahve gözlüydü kendisi.Ama saç ve kaş rengi ona çok yakışıyordu.

Tutmuş saçlarını sarıya boyatmış,hadi o neyse bir de kaşlarını sapsarı boyatmış.Altlardan koyu renk kaşlar gelmiş,çok komik bir duruma düşmüş.Sarı saça özenip saçını boyatan çingene kadınlara dönmüş sırnaşık şey

Ben doğal sarışına yakın olduğum ve yüzüm pembe beyaz olduğu halde böyle bişeye cesaret edemem.Saçlarını sarıya boyatan esmer ve buğday tenli arkadaşlar,lütfen kaşlarınızı da sarıya boyatmayın,en azından açık kahve yaptırın.

evet..kaşlar hızlı uzuyor ve dipten gelenler çok komik bir görüntü oluşturuyor..
kaş boyatmak çok da önemli değil bence..benim saçım kumraldı golden karamele boyattım kuaförüm kaşını da 1 ton açalım falan dedi ama gerek görmedim..çünkü beyaz tenliyim o kadar da kara kaş kara göz olayı yok bende...
çok esmerlere de gideceğini sanmıyorum..

bronz tenlilere gidecek sarı tonu ile beyaz tenlilere gidecek olan farklıdır canım sarının sıcak ,nötr,soğuk olarak çok farklı tonları var hepsinin de ayrı güzelliği olduğunu düşünüyorum yani bronz tene sıcak sarı tonları(açık da olabilir)beyaz tene de soğuk sarı tonları genel olarak daha çok yakışıyor o yuzden sıcak bir altın sarısı bronz tende daha iyi durabilir ve gene soğuk hafif küllü bir sarı da beyaz tende daha iyi durabilir

benim kaşlarım kömür karası annemde kaşımı boyatmama asla izin vermez ne yani ben napıcameyvahedigeldismile

bence herkese her saç rengi yakısır yeterki kıyafet makyaj sac modeli vs bunlarla desteklensin güzellik yakıstırmayı bilmek önemli :)

X