sigarayı bırakmayı başaranlar buraya

aryener

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Mart 2008
124
0
:nazar: merhaba arkadaşlar ben 9 haftalık hamileyim 6 senedir sigara içmeme rağmen hamile olduğumu öğrendiğim günden itibaren ağzıma sürmedim.bukadar kolaymış sigarayı bırakmak.sizde durumlar nasıl?

Ben de keseyi goror gormez bıraktım. Tam15 yıldır içiyordum. Ama cok zorlanıyorum, sigaraya aşeriyorum yani.

İlk keseyi gördükten sonra çok zor oldu benim için de tabiki.Canım çekiyodu.Yakıp bi iki fırt çekip söndürüyordum.

Sonra ilk 3 ayda organ gelişiminin çok önemli olduğunu okudum ve bitti,bıraktım.

Sonrasında da içmemeyi düşünüyorum.

ayyyy ne güzell arkadaşlar.bundan güzel bir bahane olamazdı zaten dimi?bende inanın tiksindim eşim içiyor başka odada inanın onun kokusu bile gelse nefret ediyorum.halbuki midem falan bulanmıyorken bebeğim için en kötü alışkanlığımdan vazgeçtim:))))

kızlar bebişlerimiz nelere kadir dimi bende 13 senedir içmiyodum resmen yiyordum günde 1 paket bazen fazlası bile oluyordu ama rabbime çok şükür ki transferden sonra canım çektikçe bir iki nefes alıp söndürüyordum ama bebeğimin tutunduğunu öğrendiğim andan buyana bir kere bile içmedim içmeyide düşünmüyorum inşallah mide bulantılarımız geçtikten sonra tekrar başlamayız........hayatımda vazgeçilmezlerden di sigara hiç bırakmayı düşünmemiştim bana nekadar zarar verdiğini bile bile zevkle içiyordum özelliklede kahveyleee fffffffffüüüüüüüüüüübbbbbbbbb ama bebeğimi zehirlemeye hiçç niyetim yok içilen ortamda dahi durmuyorum zarar görmesin diye zaten içimde almıyoo inşallah böle devam eder

arkadaşlar merhaba üye olalı bayağı oldu fakat hep yazılanları takip etmeekle yetindim..ama bu başlığı görünce dayanamadım 9+3 haftalık hamileyim idrar testi pozitif çıktığı günden beri 10 yıl boyunca içtiğim sigarayı bir kerede bıraktım..şimdi çok rahatım...bu kadar kolaymış bunu bırakmak demekki..geçerli bir sebep gerekiyormuş o da bebek miş ..onun için herşeyi yaparım..çok zor buldum kaybetmeye niyetim yok..a.s

ben de 9+4 haftalığım ama bırakamadım malesef günde 2 adet içiyorum ama allahın izniyle bırakacağım bunu

merhaba arkadaşlar.bende tiryaki bir içiciydim.hamile olduğumu öğrendim ama maalesef bırakamadım.azaltmaya çalıştım falan.neyse 5.haftada bulantılarım başladı.bir akşam tv izlerken sigara içiyorum bir yandan içim yanıyor ama diğer yandan da onu içmeden hayat devam etmez miş gibi geliyordu bana:uhm: sigaramı büyük bir keyifle içerken birden felaket bir bulantı geldi hemen lavaboya koştum.ve o son sigaram oldu.şimdi 3 aylık hamileyim allahıma şükürler olsun ki yaklaşık 2 aydan beri içmiyorum :dance: darısı içenlerin başına..yerimseniben:nazar:

waalla ben 7. haftama kadar falan içtim kkdaki kızlar çok baskı yaptılar o gün kırıp attım paketi ondan sonra eşimden bı fırt çekmek istedim kendimi çıkarırken buldum sonra kokusuna dahi gelemez oldum bazen canım çk istiyo bi fırt çekebileyim nolur diom ama yok mümkünatı yok eşim artık balkonda içiyo :))

Bende bırakanlardanım...
Daha öncede benzer topiklerde yazmıştım...:1closedeyes:
Ama yine yeni yeniden yazasım geldi...
Bıraktım vede 5 ay oldu galiba...yerimseniben
İçenleri Allah kurtarsın diyorum...
Bir bıraksalar mis gibi kokcaklar...
Tenlerinin rengi bile değişcekk...
Bidaha mı aslaa...:enbuyukkk:
İyyyyyyyyy a.s.

merhaba arkadaşlar.bende tiryaki bir içiciydim.hamile olduğumu öğrendim ama maalesef bırakamadım.azaltmaya çalıştım falan.neyse 5.haftada bulantılarım başladı.bir akşam tv izlerken sigara içiyorum bir yandan içim yanıyor ama diğer yandan da onu içmeden hayat devam etmez miş gibi geliyordu bana:uhm: sigaramı büyük bir keyifle içerken birden felaket bir bulantı geldi hemen lavaboya koştum.ve o son sigaram oldu.şimdi 3 aylık hamileyim allahıma şükürler olsun ki yaklaşık 2 aydan beri içmiyorum :dance: darısı içenlerin başına..yerimseniben:nazar:

ah canım ya ne güzel hepiniz bırakmışsınız ben ise hala içiyorum bırakanları tebrik ediyorum dogrusu darısı benim başıma

waalla ben 7. haftama kadar falan içtim kkdaki kızlar çok baskı yaptılar o gün kırıp attım paketi ondan sonra eşimden bı fırt çekmek istedim kendimi çıkarırken buldum sonra kokusuna dahi gelemez oldum bazen canım çk istiyo bi fırt çekebileyim nolur diom ama yok mümkünatı yok eşim artık balkonda içiyo :))

Acaba o kıslar kim dafim :sm_cool: O gün dafi nerdeyse aglıcaktı kıza resmen vicdansız anne muamelesi yaptık iikide yaptık dafimm yoksa dewamdın yani :mymeka: Hazır gelmisken bende diim hic icmedim hamişliğimi duyunca aslada icmem yasakkelime Sizde icmeyin kıslarr a.s.

Dafiiiiiiiiii ben mi gıcık :)) Aaa ne ayıp :p Bu arada nerdesin kıs sen msn acsana yada sohbete gel :))

Acaba o kıslar kim dafim :sm_cool: O gün dafi nerdeyse aglıcaktı kıza resmen vicdansız anne muamelesi yaptık iikide yaptık dafimm yoksa dewamdın yani :mymeka: Hazır gelmisken bende diim hic icmedim hamişliğimi duyunca aslada icmem yasakkelime Sizde icmeyin kıslarr a.s.

gıcıkkk gıcık gıcık gıcık gıcık

Ben de gebelik testinde çift çizgiyi gördüğüm andan beri içmiyorum. Oysa 10 senedir sigara tiryakisiyim. Eşim çıldırıyordu. O sigara içmiyor. :)) Ne kadar kızdıysa, ne kadar dil döktüyse de ben bırakmamıştım sigarayı. Şimdi o kadar mutlu ki sormayın..:)))) Arada canım istiyor açıkçası ama ağzıma bile sürmem. Bebeğime verdiği zararı düşündükçe içme havesim gidiyor zaten.

Ben transfer öncesinde bırakanlardanım yumurtlamayı kötü etkilediği için ama öncesini hiç sormayın bildiğiniz fabrika bacası gibiydim.Çok fena, nasıl yapmışım,nasıl içmişim hayret ediyorum kendime.

Ben transfer öncesinde bırakanlardanım yumurtlamayı kötü etkilediği için ama öncesini hiç sormayın bildiğiniz fabrika bacası gibiydim.Çok fena, nasıl yapmışım,nasıl içmişim hayret ediyorum kendime.

bende bıraktım sigarayı aşırı tiryakilerdenim.şimdi yanımda dahi birinin içmesine tahammül edemiyorum.sigara kokusu alınca sanki nefes alamıyorum :bbo: o kadar kötü geliyorki bana aklıma geldikçe kendimden tiksiniyorum nasıl içmişim diye :eek: inşallah içenlerde bırakır ya yazık küçücük meleklerimize a.s.:nazar:

X