Nakış Dilhan'dan kanaviçe örnekleri

Kanaviçe Şemaları, Kurdele Nakışı Tekniği, Nakış Şemaları, Aplike Teknikleri, Aplike Modelleri, Nakış Teknikleri, Yaptığımız Nakış Örnekleri Nakış hakkında öğrenmek istediğiniz tüm teknik ve modellerin olduğu başlıktır.

DXIXLHAN SXIXMAY

prensesım dogum gunu
Kayıtlı Üye
6 Kasım 2007
691
1
miney4so2.jpg

kaynak unutulduğu için belirtilmemiştir, fotoğraflar alıntıdır emeği geçenlere teşekkür ederiz.

Son düzenleyen: Moderatör:
canım bunlar begendıklerımden bazıları hangısı en kolayı en basıtı yanı
ve neler almam gerkıyo ıp tonları kumas pıkelık ıcın olsa mesala sen bana en koyını gosterırısen sonra senden malzemlerının neler oldugunun alıyımsonra nasıl yapıldıgının anlatırsan cok memlun olurum senı de yorucam cok begendım bunları

canım bunlar begendıklerımden bazıları hangısı en kolayı en basıtı yanı
ve neler almam gerkıyo ıp tonları kumas pıkelık ıcın olsa mesala sen bana en koyını gosterırısen sonra senden malzemlerının neler oldugunun alıyımsonra nasıl yapıldıgının anlatırsan cok memlun olurum senı de yorucam cok begendım bunları

dilhancım sen dantel işlemesini biliyorsun ona göre düşün hangisi sence en kolayı olur diye...çünkü mantık hemen hemen aynı...şimdi dantel işlerken desenin olduğu yerler doldurulur etrafı boş kalır ya bunda da deseni çarpı işi ile yapacaksın etrafına hiç bir şey yapmayacaksın...mantığı bu...ben sana en baştan anlatayım, sen sorun olursa bana yazarsın...
kanaviçe veya etamin işlemek istiyorsanız ilk önce şemayı nasıl okuyacağınızı bileceksiniz. şemalar genelde renkli veya siyah-beyaz, siyah-beyaz olanlarda genelde kutucukların içinde işaretler vardır. bu bazı renkli şemalarda da böyledir. mesela senin tavşancık'ı ele alalım...
tavşancığın altındaki kutucuk da sayılar ve işaretlerin olduğu kutucuklar var ya o kutucukların her biri bir renge denk geliyor, şema üzerinde o kutucuk da bulunan işarete denk gelen rengi kullanacaksın.renkleri o işaretlere göre takip edeceksin.şemaları okumak bu kadar, dikkatlice her renk için hangi işaret varsa o işareti takip edip o renkle işleyeceksin.
şimdi ben daha önce etamin ve goblen işleme tekniği diye bir konu açmıştım, sana onun linkini veririm ordan da takip edersin...tek yapman gereken ki etamin kumaş da bu çok kolaydır çarpı işareti şeklinde dikiş yapmak.kumaş deyince hemen bir tavisye, yeni başlayanlar bence pike felan mı gibi işleri önce bir kenara koysunlar, zira pike kumaşı için ideal olan kumaş da kareler büyük diildir, işlemek tecrübe ister.bence sen ilk etapta öğrenmek için manifaturacıdan beyaz renkli bir etamin al. ben en son aldığımda metresi 5 milyondu, yarım metre felan yeterli, çiften çünkü bunlar yukarda verdiğin tüm şeyleri işleyebilirsin bu kadarcık etamine...
ekrulumun dediği gibi ip seçeneği genelde mouline dir. artık hep onlar kullanılıyor, anchor veya dmc, şemalarında zaten hangi markanın kiler olacağı verilmiştir. o markanın o numara rengini alacaksın.bazı şemalarında dikkat ettim renkler yok, onları bir kenara bırak şimdilik bulabilirsek yaparız onları.
şimdi ben diğer konuya geçeceğim, teknik konusuna sana ordan devam edeceğim anlatmaya, hatta yapabilirsem kendim anlatırken bir videosunu çekip koyacağım olur mu?

http://www.kadinlarkulubu.com/etamin-kanavice-isleme-teknigi-t139179/index.html?t=139179

canım benım ben yastık yapmak ıstıyorum ama ben sana resmı ve renklerı gondersem sen bana ne ler alıcagımı ve ranklerı yazarsan sevınırım

canım san zahmet bana ıplı marka no ne gerekıyosa ıgnenın ısmını kadar makas vs negerkıyosa bana bı lıste yparsan sevınırım bıde bunlar pek net cıkmaamıs ben nasıl dokumunu alıcagım kı

bunlardan hangısı daha basıtse ondan baslasak daha ıı olur sanırım senıde yorum yorum ama cuma gunu malzemelerı almak ıstıyorum yarın maz lıstesını verırısen sevınırım

canım san zahmet bana ıplı marka no ne gerekıyosa ıgnenın ısmını kadar makas vs negerkıyosa bana bı lıste yparsan sevınırım bıde bunlar pek net cıkmaamıs ben nasıl dokumunu alıcagım kı

güzelim bunlar çok küçük çıkıyor okuyamıyorum renkleri felan, ben sana düzgünlerini akşam evden göndereyim, sanırım evdeki bilgisayarımdaydı. özelin hala kapalı mı? açarsan ordan da yazarım

bu bebıs yastıklardan bende yapmak ıstıyorum seması gorunmuyo ama bıde bana yastıgın ebatını ıpını kumasın nasıl oldugunu yazarsanız sevınırm cunku hemen baslamak ıstıyorum

sercanseraycım sen bana ozelden boycetvelınde bı ornek gondermıstın dalmaçyalı köpekler vardı hanı ben onu bebek battanıyesıne koycaktım etamını aldım ıplerımde hazır ama nasıl baslıcam bılemıyorum ornekler kucukmu acaba ben bı parcasını battanıyenın tam ortasına koymak ıstıyorum nasıl oucak?

X