Doğuma Hazırlık doğum çantası...

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

siyah papatya

Guru
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2007
428
18
Doğum Çantası: Bir anne adayının hastane çantasında olması gerekenler aşagıda sıralanmıştır. Ancak çantanızı hazırlarken dogum yapacagınız mevsime çok önem vermeli ona göre giysi koymalısınız.

Bir anne adayının hastane çantasında olması gerekenler aşagıda sıralanmıştır. Ancak çantanızı hazırlarken dogum yapacagınız mevsime çok önem vermeli ona göre giysi koymalısınız. Ayrıca doğum yapacagınız hastane ile görüsmeli sizin ve bebeginiz için temin edecekleri seyleri ögrenmelisiniz. Böylece çantanızı gereksiz, kullanmayacağınızz esyalarla doldurmus olmazsınız.

Bebek için
2 tane bady (Mevsime göre kisa veya uzun kollu)
2 tane tulum
2 tane çorap
2 tane agiz mendili
2 tane pijama alti
2 tane sapka ve eldiven
2 takim kiyafet (zibin takimi, pijama takimi ,patigi,basligi vs)
Yelek ve hirka
Battaniye
3-4 tane bebek bezi
Araba koltugu/ana kucagi veya portbebe
Havlu
2 tane önlük
2 tane yelek
2 adet Patik
Göbek Bagii
Saç Fırçası
Burun Temizleme Aspiratörü
Biberon

Anne için
2 adet gecelik
1 adet pijama
1 adet sabahlik Alti kaymayan terlik

2 adet çorap
3-4 adet kilot
1-2 adet atlet
2 adet emzirme sütyeni
Hirka ya da sal
Koyu renk havlu
Hijyenik Ped
Gögüs Pedi
Gögüs Kalkani
Gögüs ucu için krem
Gögüs pompasi
Tarak
Dis Macunu-Dis firçasi
Sampuan
Sabun
Toka, Parfüm, makyaj malzemeleri
Kulak Pamugu
Kagit,kalem
(alıntıdır)

ben hazirladim ama burdaki gogus pompasini koymadim cunku burda hastaneden veriyorlar orkid,bebek bezi,pompa filan bosuna cantaya kalabalik olmasin dedim..

kızlar terlikte koyun cantanıza bide ped yerine hasta bezi koyun cünkü pedler yeterli gelmiyo doğumdan sonra cok kanama oluyo..

ya bişi sorucam kızlar bu lohusa külodunu nerden alabiliriz
ben bu konuda acayip cahilimde bide işin enterasan kısmı hiçbir yerde karşıma
çıkmadı

kızlar geçen gün biyerde duydum kafam karıştı bizler doğum çantası hazırlıyoruz ya hastanede bunların çoğuna gerek olmuyormuş çünkü genellikle bunları bebek için lanları hastane karşılıyormuş sadece battaniye ,eldiven şapka zıbın takımı falan lazım oluyomuş tecrübeli olanlar varsa onlar da bu konuda yazsınlar

hastaneden hastaneye neler gerekli olduğu değişiyo . hastaneye gidip öğrenmek gerek. bizim burda bebeği temizlemek için olan pamuktur hidrofilli bezdir bile hastane çantasına konuyo. başka yerde yoktur heralde :uhm:

herşeyden birer tane koysak yetmiyomu arkadaşlar ,bir veya iki gün için çok fazla geldi bana,çantam kapanmıyor,ve daha birsürü eksiğim var

:CüvCüv:canım öğle diyosun ama bebekler çıkmadan bazen sarılık oluyolar doğal olarak 1 hafta kadar kalıyosun hastanede evin yakın değilse bence bulundurmakta yarar var fazla mal göz çıkarmaz zaten ne kadar ağır olabilirki onun eşyaları:CüvCüv:

kızlar geçen gün biyerde duydum kafam karıştı bizler doğum çantası hazırlıyoruz ya hastanede bunların çoğuna gerek olmuyormuş çünkü genellikle bunları bebek için lanları hastane karşılıyormuş sadece battaniye ,eldiven şapka zıbın takımı falan lazım oluyomuş tecrübeli olanlar varsa onlar da bu konuda yazsınlar

Evet gerçekten gerek olmuyor,

hele hele normal doğum yapıp çıkacaksanız,

bebek için birkaç tane bez, hastane çıkışı , battaniye yeterli
sezeryanda bile 2 gece yatılıyor
öyle emzik çok gereksiz hastanede biberon emzik zaten kullandırmıyorlar
hastane çıkışında ; zıbın, eldiven , şapka vs. var zaten,

bebek doğunca hemşireler hastane çıkışı istiyorlar,
sonra bebeği giydirip, battaniyeye sarık size teslim ediyorlar
hepsi bu,
öyle mama falan hazırlatmazlar,eğer sütünüz gelmezse bebeğe mamayı hemşireler hazırlayıp veriyor,

ben burada yazanların çoğunu koymuştum çantama.sonra hastanede ebeyle konuştum ne alim yanıma diye her hastanede verilen farklı.
ben normal doğum yaptım ve çantama doldurduklarımdan kullandıklarım şöyle.
-doğum yaptığım gecelik
-iki atlet,kilot yok çünkü hasta bezi takıyolar üstüne giymedim
-terlik
-lohusa tacım....

kızıma;
-hastane çıkışı(ayaklı tulum,iç zıbın,çıtçıtlı bady,üst zıbın üstüne bi kat daha tulumu)
-çorap
-penye battaniye,üstüne pazen battaniye en üst polar battaniye
-ağız mendili 4tane
-6bez(çok alın ilk başta sık kaka yapıyolar)
-pamuk mendil
araç gereç olarak;
-meme ucu kremi,
-göğüs pedi(çok önemli)
-hasta bezi 2tane
fotograf makinesi sakıın unutmayın....

size benim götürdüğüm bi dolu şeyden kullandıklarımı söyledim.
inşallah sağlıklı kolay doğumlar yaparsınız benim gibi:))

X