Sivilceli Ciltler sivilcelerin çabucak iyileşmesi için aynısefa bitkisini duydunuz mu?

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri

gizzem

Nirvana
Kayıtlı Üye
29 Ağustos 2007
2.677
1.703
bayanlar aynısefa latince adı calendula olan bitkini kremi ve yagı yaraların sivilcelerin çabuk iyileşmesini saglıyormuş
çooook eskiden beri de kullanılıyormuş!
var mıdır kullanan?
denemeye deger diye düşünüyorum çünkü eskiden her yaraya sürülürmüş,hemen iyi etmeye yararmışCADIARZU

canım ben kullandım hiçbir faydasını da gormedim maalesef:KK43:

gerçekten mi cn yaa
ne kdr kullandın bir de hangi markanınkini aldn
böyle kremlerin çok sahtesi geçiyor piyasada
yaşlılar falan hep biliolar ananemler fln yaralara srerlermiş iyi edermiş:uhm:

kızlar ben aspirini eritip sürüyordun bir zamanlar çok iyi geliyor bilginize

Benim çok sivilcem vardı.Boşuna aspirindir mayadır denemeyin bayanlar lütfen.Banyodan çıktıktan sonra insanın elmacık kemiklerinin olduğu yerler ağzının çevresi kuruyor.O bölgeleri kremleyin ve yatarkende kremleyin.Benim sivilcelerimde ve izlerimde büyük azalmalar oldu ama uzun bi zaman sürecinde.

AYNI SORUNDAN BENDE MUZDARİPİM NEYAPICAĞIMI BİLMİYORUM AMA ŞUAN BİTANE YIKAMA JELİ KULLANIYORUM BAYA İYİ GELDİ ARKADAŞLAR EĞER İYİ BİR NETİCE ALIRSAM SİZDE TAVSİYE EDEBİLİRİM

arkadaslar aynısefa kremını lekeler ıcın nemlendrme ıcın ıyı olduunu duydum ama sıvılce ıyılestırme ıcın bı etkısını duymadm bende almayı düşünüyorum ayrıca ımex krem var dr onerısıyle alırsan daha ıyı olur ama kullanan bırı olarak soyluyorum sabah sur ertesı gun ufaltıp yok edıyo denemeye deger zaten zararsız cok yuzu geren falan bı krem dııl ayrıca sadrazm 33 canm sana soyluyorum yıkama jelı yuzu temızlıyo tabıkı ama sıvılce cıkmasını 100 de 100 onluyo dıyemeyız heleki kistik kocaman ıcı ıltıhap dolu bır sıvılceyse daha cok tahrıs bıle edebılıyo benm aynamın önü cok cesıtlı markaların jellerıyle dolu bakım ve temızlık ıcın gerek tabıkı ama eger sıvılcede uc verdyse cıkmaya kararlıysa ımex en ıyı kurutucu ıyılestırıcı yani nasıl sureklı nemlendırıcımızı bulunduruyorsak ımexı de bulundurur oldm ben ımex surmeden bı gun bıle gecıremıyorum umarm sızın işinizede yarar sevgıler

cnm aynısafa kremini eskiden yara iyileştirsin diye kullanırmlarmış zaten yani asıl amacı buymuş
bu yüzden kırmızı sivilce yaralarına da iyi gelebilir diye düşündüm
ayrıca ben de imex kullandım ama o sadece antibiyotik
aktif sivilce çıkmasını önlüyor
var olan sivilceyi söndürmeye yönelik olan ilaç benzamisin
ama bnm sorunum sivilceden çok yaralarının uzun sürede iyileşmez
o yüzden bu kremi gerçekten güvenilir bir yerde buşsam alıp deniycem ama
emin olamıyorum işte:sm_confused:

bu arada cilt bakımında da 7-8 aydır eczaneden aldıgım avene ürünlerini kullanıyorum
jel tonik nemlendirici
ve yine eczaneden aldıgım ddfnin güneş kremi
tamam sivilce çıkmasını azalttılar ama
bir de çabuk iyileşse kamasa kırmızılar aylarca!!

kızlar ben aspirini eritip sürüyordun bir zamanlar çok iyi geliyor bilginize

cnm ben de ergenlik sivilcelerim çıktıgı zamanlar da aspirin eritir sürerdim yüzüme
eger aspirin iyi geliyorsa sivilcelerine
salsil adlı bir ilaç var yüzde iki salisilik asit yani aspirinin etken maddesini içeriyor
akşamları az az sür yüzüne
çok iyi gelira.s.

aynısefa kremını bende senn ıstedığın problemler için almak ıstıyorum bana cok guvenılır bı aktar da önermiştı aynı senn gıbı benm kırmızılıklar la basım dertte peelıng yapıyorum novıderm exfolıant toparlandı azaldı peelıng yapılabılır dr bana kımyasal peelıngde önermişti ama cesaret edemedm benzamycın kremde sankı cok yakıp kızarıklık kalmasını arttırdıı için bıraktım çok kurutuyo dıye düsünüyorum ama peelıng önerırım sevgıler

bu arada cilt bakımında da 7-8 aydır eczaneden aldıgım avene ürünlerini kullanıyorum
jel tonik nemlendirici
ve yine eczaneden aldıgım ddfnin güneş kremi
tamam sivilce çıkmasını azalttılar ama
bir de çabuk iyileşse kamasa kırmızılar aylarca!!

canm ınanırmısın sankı tamamen aynı yollardan gecmişiz dr banada avene jel önermişti ama cok kuruttuu için 2 gun kullanabıldm ama yuzum soyulduu için gunes koruyucu da kullanmam gerek avonun var ama su ara sorun yasadıım için cıldımle daha cıddı bısey dusunuyorm

cnm yüzeyel kızarıklıklar için acnelyse öneririm
eger cildin hassassa tretin
ama işte yazın kullanamıcam ki bunları
aynısafayı yazın deneyeyim diyorum
bir de avonun güneş koruyucularına güvenme!!
önüne gelen marka güneş koruyucu yapıyor ama o kdr azı uva ışınlarından koruyuor ki
aktif madde bile olmuyor içinde
güya güneş koruyucu ama

cnm yüzeyel kızarıklıklar için acnelyse öneririm
eger cildin hassassa tretin
ama işte yazın kullanamıcam ki bunları
aynısafayı yazın deneyeyim diyorum
bir de avonun güneş koruyucularına güvenme!!
önüne gelen marka güneş koruyucu yapıyor ama o kdr azı uva ışınlarından koruyuor ki
aktif madde bile olmuyor içinde
güya güneş koruyucu ama
cıldım duruldu su anda ama nokta nın bıraz büyüklüğünde kırmızı izler var onlarda novıderm le azaldı cıldım canlandı ama o izleri tamamen yok etmek ıstıyorum bakalım zamanla olur belkı

merhaba arkadaşlar
cildim yağlı ve inanılmaz derecede sivilce ve çukurlaşma olmuştu sivilcelerde oynamasam bile iz bırakıyordu.ve ben şuan işten eve dönünce yüzümü temizledikten sonra saf gül suyu (aktarda satılıyor) sürdükten yaklaşık 3-4 saat sonra lokman aktar ın aynısefa adlı kremini kullanıyorum.kokusu naneli gibi ve yaklaşık 3 haftadır kullanıyorum ve çok memnunum.yüzüm inanılmaz derecede düzeldi ve şuan makyaj bile yapmadığım halde arkadaşlar yüzümde pudra olup olmadığını soruyorlar.BİLGİLERİNİZE...

cnm nerden aldın
aktarın adı mı lokman??
nasıl bir krem hafif mi?aydınlatırsan çok sevinirim cnm kırmızı lekeler iyi gelio mu bi de ??

ARKADAŞLAR! Kar arkadaşımız ısırgan suyunu önermiş sivilceler için ben kullanıyorum dört gündür.Kurutmaya başladı.Yok oluyorlarlar yavaş yavaş.Bir o vardı yüzüme sürmediğim o da tamam.Gerçekten faydası var birde onu deneyin.

ARKADAŞLAR! Kar arkadaşımız ısırgan suyunu önermiş sivilceler için ben kullanıyorum dört gündür.Kurutmaya başladı.Yok oluyorlarlar yavaş yavaş.Bir o vardı yüzüme sürmediğim o da tamam.Gerçekten faydası var birde onu deneyin.

canm benm aynı zaman da gızzemınde sorunu kırmızı sıvılce ızleri acaba bu konuda ne sekılde bı gelışme oldu senn izlern varmıydı

Aynısefa müthiş bir krem.Yara iyileştirme özelliği varmış.Ayrıca akne ve sivilce tedavisinde de kullanılıyor .Ama ben yüzüme pek süremedim çok yağlı. İlkyardım için evde muhakkak bulunmasını öneririm.Oğlumun eli yanmıştı ,hiç iz bırakmadan kısa sürede iyileştirdi..

X