Yüreğinin Götürdüğü Yere mi, Yoksa Aklının Götürdüğü Yere Mi Gitmeli İnsan?

E

EU1

Ziyaretçi
Yüreğinin Götürdüğü Yere mi, Yoksa Aklının Götürdüğü Yere Mi Gitmeli İnsan?

Aklının götürdüğü yere gitmeli diye düşünüyorum.
Akıl kalbi düşünerek hareket edebilir ama kalp aklı düşünerek hareket etmez..

ıkı seferdede yuregımn goturdugu yere gıttım ama kaybeden hep ben oldum ne yazıktırkı bu zmnda kalbını dusunerek hareket etmıcksın yoksa uzulen hep sen oluosun nıe hep karsımızdakını kendımız gıbı sanarızkı

............................................

Son düzenleme:
Kısa ve öz aklının götürdüğü yere gitmeli ama şunu da söylemeliyim insanın hayatta aklını dinleyerek yaptığı hataların pişmanlığı, yüreğini dinleyerek yaptıklarından çok daha pahalıya mal oluyor !

eskiden okuduğum ama ne yazarını nede konusunu hatırlamadığım ama bende güzel bir tebessüm bırakan bir kitabın adı gibi geldi...ben olsam yüreğimin götürdüğü yere giderim ..çünkü yüreğimdeki ses beni bu zamana kadar hiç yanıltmadı.....

Bu soruyu aşkla ilgilii değilde, hayat açısından bakarak cevaplıyorum...Çünkü aşk konusunda hiç öyle çelişkilere düşmedim.

Bazen canım ister öyle herhangi bir otobüse binip gitmek...
Yanıma giysiler almadan sadece kendimi alıp, öylece herhangi bir yere, herhangi bir zamanda gitmek...
Gitmek çok çekici bir duygu...
İnsan sanırki yanında dert götürmeyecek, sevgi, özlem götürmeyecek...:1no2:

Eğer yüreğimin götürdüğü yere gitseydim göçebe hayatı yaşardım muhtemelen...İnsan durmayı bilmeli.
Kalp çok mantıklı bir organ değil maalesef...

Yaşayarak öğreniyor işte insaoğlu..:çok üzgünüm:
Yıllar önce yüreğimin götürdüğü yere kadar yol almıştım. O kadar yorulmuşum ki çok geç fark ettim kaybettiklerimi maalesef...benneyaptımki
Şimdi öğrendim ki aklın yolu bir! İşte o bir tek yol gösteriyor bize acı da olsa gerçeği,doğruyu:eek:

Yüregimin gösterdigi yolda yürümeyi denedim Bir adim bile ilerliyemedim
Ama Bundan ögrendimki Yürek yanlis yolada sürüklüyor insani
Bunu ögrenmis olmam bana bana kaybettiklerimi geri getirmedi malasef:KK43:

aklım ve mantığımın götürdüğü yola yürürdüm

Aklın yolu bir dir arkadaşlar :icecream:

Aklın götürdüğü yere gitmekte fayda var bunu geçde olsa ben anladım :çok üzgünüm:

Yüreğimin istediği şeyler aklıma çok tezat değil.Her ikisini harmanlamaktan yanayım:)

Yürek o kadar hassas, o kadar kırılgandır ki, en ufak bir üzüntüde, çaresizlikte, karışıklıkta bilinçsizce hareket edebilir, rüzgarda savrulan yaprak gibi..

Bu yüzden yüreğinin seni götüreceği yerler, zamana, içinde bulunduğun psikolojiye göre değişim gösterebilir ve bu yol her zaman doğru yol olmayabilir..

Ama akıl, çoğu zaman, yüreği yakalar, bazen yüreğin suratına öyle bir tokat atar ki, kendine gelmesini sağlar, tutar, kendi başına bırakmaz..

Yüreğe yol gösterir...

Bu yüzden aklın söylediği yola girmek , bence her zaman daha iyidir.

yüreğin götürdüğü yerden bir gün pişmanlık duyabiliriz mantığımıza uymadığı için ancak, aklın götürdüğü yol acıtsada pişman etmez.nedeni zaten olacakları bilerek yola çıkmış olmamızdır..

bence suzamanda hiçbiryere gitmemeli kıçını kırıp yerinde oturmalı diye düşünüyorum

valla yerin egöre değişiyor...çoğunlukla mantık..hele birde kalp aşıksa wayyyyy
halime ...hiç bir şeyi göremiyorum

tabiki bana zararı olacağını bilsemde yüreğimin götürdüğü yerde olmak isterdim.

Yıllaaaaar önce yüreğimin götürmek istediği yere hayır demedim,yürektir yaaa beni yanıltmayacağını düşünmüştüm,
Oysa yanılmışım yüreğimin yanlış yere götürdüğünü ne yazık ki evliliğimde olumsuz tecrübelerle öğrendim...
Bu yüzden aklın götüreceği yerin geniş pencereden görebilme imkanı olacağını düşünüyorum....

Yürek bencildir , sadece yaşadığın anı düşündürür...Götürdüğü yolda seni yalnız bırakabilir....
Akıl ise mantıklıdır ölçer ,biçer farklı alternatifleri görmeni ve düşünmeni sağlar....

Akıl da, yürek gibi yanlış şeyler yaptırırsa ?.....
Kiminin yüreği doğru söyler,kiminin aklı
Kendimizi tanımadan, acele kararlar vermemek en sağlıklısı.
Zaman içinde hangisi doğru karar veriyorsa onun peşinden gitmeliyiz

X