Doğum izni+süt izni+bakıcı

eylulum

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2007
898
7
Selam kızlar,
Süt iznini nasıl kullanacaksınız. Toplumu yoksa günde 1,5 saatmi.Ben 37.haftaya kadar çalıştım. Bu yüzden doğum sonrası 8+5=13 hafta kullanıcam.Buda doğum sonrası yaklaşık 3,5 ay yapar. Süt iznini de toplu kullanırsam 2,5 ayda ordan yapıyo.Yani işe başladığımda Allah nasip ederse bebişim 6 aylık olacak. Sonrasında burda kimsem olmadığından bakıcı tutucam mecburen. Kayınvalidemler var ama çok yaşlı bakamaz.Kayınvalidem nezaretinde bakıcı bakacak hem içim rahat olur. En kötü bakıcı en iyi kreşten daha iyidir demişler.Siz ne düşünüyorsunuz bakalım.

ben 32.haftada izine ayrıldım doğumdan sonra 8 hafta doğum izninden sonra 3 ay ücretsiz izin kullanıcam süt izinini de günlük değil haftada 1 gün olarak kullanıcam çünkü işyerim evime çok uzak erken çıkıp evime ulaşmam yolda geçen zaman kaybı olacak benim için...bebeğime kayınvalidem bakacak o açıdan gözüm arkada kalmayacak...sizin içinde bakıcının yanında kayınvalidenizin olması iyi bir şans en azından kontrol altında olacak....

kızlar süt izni toplu kullanılıyor mu hiç bilmiyordum bunu. bizim için de geçerli mi acaba ben öğretmenim.bakayım bi araştırıcam bunu...

bende 37.haftada ayrıldım izne
aynı sizin gibi 8+5 13 hafta olarak kullanıcam fakat süt izinlerinin toplu olarak kullanıldığını ilk kez duyuyorum,süt izinlerini günlük olarak kullanmayıp haftanın bir günü komple kullanılabildiğini biliyorum fakat dediğiniz gibi olur mu bilmiyırum,sanırım özel sektördesiniz değil mi?
ben kamu çalışanıyım bizde böyle bir kanun yok

kızlar süt izinlerinin haftanın bır gunu kullanıldığını bılıyordum,ama bende toplu kullanıldığını bilmiyordum...

Arkadaşlar normalde kamuda da özel sektörde de toplu kullanılabilir diye bir kanun yok. Sonuçta bebeği emzirmeye yönelik bir kanun. Çocuk topluca emzirilemiyeceğine göre süt izni de toplu kullanılamaz mantığı yani. Ancak işverenin insiyatifine bağlı olarak toplu kullanabiliriz..

Arkadaşlar normalde kamuda da özel sektörde de toplu kullanılabilir diye bir kanun yok. Sonuçta bebeği emzirmeye yönelik bir kanun. Çocuk topluca emzirilemiyeceğine göre süt izni de toplu kullanılamaz mantığı yani. Ancak işverenin insiyatifine bağlı olarak toplu kullanabiliriz..

EVET EYLÜLÜM AYNEN DEDİĞİN GİBİ ÇALIŞTIĞIN YERİN İNSİYATİFİ DOĞRULTUSUNDA HAFTADA 1 GÜN OLARAK KULLANABİLİYORSUN...

şimdiye kadar süt izninin toplu olarak kullanıldıgını hiç duymamıstım...adı uzerinde süt izni...toplu olarak vermezler...sadece gunluk 1 saati haftada 1 gun toplu kullanma hakkımız var buda özel sektörde çalıştıgımız için bence pek mumkun değil...haftada 1 gun bile kullanmamıza izin vereceklerini zannetmiyorum...

X