Örgü Sihirli kazak için yardım

Bebek örgüleri, örgü teknikleri, Tığ işi örgüler, Örgü oyuncaklar, Örgü takılar,

hayat_var

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Ocak 2008
40
0
selam kızlar annem hafta içi derya baykalın programında SİHİRLİ KAZAK görmüş. ama tam olarak anlatamadı yada ben anlayamadım.
anladığım sadece başladıktan sonra 1 karış 4 parmak öreceksin sonrasında örgünün düz yüzünden genişleteceksin. eğer izleyenler varsa anlatabilirler mi???şimdiden teşekkür ederim.

Nako saten, nako banu, nako pırlanta ipleri ile örebileceğiniz güzel bir kazak.

Şiş numarası: 5

Kol ölçüleri: 45 ilmek uzunluğu= 1 karış 4 parmak

Beden ölçüleri : 55 ilmek uzunluğu= 1 karış 4 parmak

Tüm parçaları ördükten sonra şişe ilk, ön beden, kol, arka beden, kol 2 geçirilip 3 sıra düz örgü örülüp kesilir. Tabii bu ölçüler bana olmaz diyorsanız ölçüleri kendi beden ölçünüze göre büyütebilirsiniz. :)

2 şekilde de kullanabiliyorsunuz üstelik örmeside cok kolay istediğiniz örnekten 2 adet dikgörtgen parça örüp bir tarafını yaka payı bırakarak düğmelerle birleştiriyorsunuz diğer tarafın altına lastik örüyorsunuz. Bu lastik kısmı kimi zaman belinizde oluyor kimi zamanda yakanızda farklı farklı giyme şansı. Bundan bir kaç tane örmek gerekir.

canım bende izledim ama yapan kadın galiba anlatma özürlüydü bende inan anlattıklarından bir şey anlayamadımfisfisfis
tek anladığım ördüklerini birleştirirken
kolu takıyorsun sonrasında ördüğün ön kısmı sonra tekrar diğer kolu takıyorsun dedi
şimdi bu nedemek oldu ben anlayamadım:sm_confused:
anlayanlar varsa banada anlatsın lütfen

canim ben biliyorum.dün gece örülüs seklini denedim.güzel birsey oluyor.kazak olarak henüz yapmadim ama yapicam.file gibi birsey oluyor.normal beden icin 50-55 ilmek artik onu kendine göre ayarlarsin.1 ters,1düz örüyorsun.1 karis,5 parmak.örgü bitince sisi ilmekten cikar,yada cikarmadanda yapabilirsin.ilk ve son ilmegi almiyacaksin.yani düz ilmekleri al,(sise gecir)ters ilmekleri alma.(sise gecirme)sonra asagidan tutarak cek.yani sök.sonuna kadar degil ama. asagida tor kalacak sekilde birak.asagida söktügün kalan ilmekleri dik.sökülmemesi icin.

bedeni kolu ördükten sonra.hepsini sise gecir.yani siralama olarak.beden,1.kol,beden,2.kol.bunlarin hepsini 2 sira yine ör.1 ters,1 düz.(bu kisim yakayi olusturacak,tor gibi birsey oluyor.)sonra hepsini birden kes.kollari birlestir.bilmiyorum anlatabildimmi ama bu kismi bende yaparak deniyecegim.bu örgüde hic yaka kol hic birsey yapilmiyor.kendi sekil aliyormus..............

kanarya çok güzel anlatmışsın,aynen öyle.
ben de denemeyi düşünüyorum.
dikerken sadece kolları bedene kadar dikiyormuş.

anladım şimdi buradan çıktıktan sonra denedim normal ördüm düzleri şişe taktım bişeye benzetemedim tersleri zaten şişe takamadım baya uğraştım yani
çok teşekkür ederim. peki kolu örerken artırma yapmıyormuyuz???

ya ben izlemedim,şimdide anlamadım da ama merak ettim bitmiş halini koyabilirmisinz

ben başladım kolda artırma yapmıyoruz galiba. çünkü açıldığı zaman genişliyo :eek:
yakın zamanda da bitirip resmi koymaya çalışırım.a.s.

kızlar ben de izledim,kolda arttırma yapılmıyor dümdüz çıkıyor.beden yapısına göre 50- 60 ilmek başlayın dedi kol içinse beden den 5 yada 10 ilmek eksik başlanıyor.ben 5 nolu şişle yapıyorum sanırım programdaki kadının şişide beşti.herkese kolay gelsin:)

slm derya baykal sihirli kazağın yapılışını tekrar verecekti acaba verdimi.ören ve biteren varmı ben yeni üyeyim beni bilgilendirir misiniz?

anneme programı kaydetmesini söyledim. parçaları ördüm söylendiği gibi yaptım ama yakada ve birleştirmede sorun yaşadım. umarım bugün açıklamışlardır

Arkadaslar Ben Proqramin Basini Izledim Venasil Oruluyor Anladim Da Sonrasini Izleyemedim Nasil Onlar Birlesdiriliyor Onu Kacirdim Bakamadim.simdi Burda Anlatilmis Ama Ben Bir Sey Anlamadim Kollarin Birlesmesini Falan Anlamadim Hem Kollar On Anlatilmis Ama Arka Yazilmamis Arkasi Yokmu Bunun,lutfen Anlayan Biri Yazsin Cunki Ordum Parcalar Hazir Ama Nasil Birlesdireceyimi Bilmiyorum Yada Resim Koyulursa Daha Anlasimli Olur,simdiden Ilgilenecek Arkadaslara Tesekkur Ediyorum

bu modeli mümkünse burda görmek istiyorum.çünkü çok konuşuluyor.tv de de kaçırıyorum sürekli.bilen arkadaşlar lütfen!!!

evet kardeşim ben anlatayım dediğin gibi bir karış dört parmak örüyorsunuz ama yüzünden değil tersinden düz örgüleri sökülüyor manşetine kadar ozaman uzuyor canım cım

1 karış 5 parmak 1 düz 1 ters fitil şeklinde örüyoruz ve önemli nokta ilk ilmekleri de örüyoruz. ikinci önemli nokta tek sayıyla başlıyoruz ilmek atmaya 51-53-55 gibi. 2 beden 2 de kol örüyoruz. sonra ördüğümüz parçaların ilk ilmeklerini (yani düz olan ilmekten başlıyoruz) sadece düz ilmekleri şişe geçiriyoruz. 4 parçayı da şişe geçiriyoruz. parçaları birleştirmek için beden-kol-beden-kol şeklinde şişe taktıktan sonra 4-5 sıra yine 1 düz 1 ters örüyoruz ve bitiriyoruz. kolların dikim yerlerini göstermemiş onu bende anlamadım.

kızlar birleştirme sanırım sökülme tamamlandıktan sonra önce 1 kol sonra gövde sonra arka sonra yine kol olmak üzere şişe geciriliyor ve 2 sıra daha örülüyor sonra kenarlar dikiliyor.umarım sırayı doğru vermişimdir.bitirinde görelim
bende bişi sorayım hangi yünlerle yapıyorsunuz yazın serin havada giymek için yapıcam ama merserize dışında ne gibi yünlerle örebilirim

ben yapiyorum kizlar bu gun bitecek bakalim alindira bilecekmiyim,ama canim sen yanlis soylemoissin ben bildiyim kadariyla oncoe bir kol sonra on sonra diyer kol ve sonra arka geciriliyor sise.orub bitirdim bu gun birlesdiricem bakalim yapa bilecekmiyim.yarin size yazarim kizlar.soruna da cevap soyleyim ben ince yunle 5 numara sisle yapdin,onda daha buyuk delikler olusuyor yazda giymek icin yapdim.

X