kordon bağlatma

Ben evlenınce ilk çocuktan sonra
bağlatıcam inş. acaba malıyeti nedir arkdaşlar ? sigorta masrafları karşılıyormu?:1rolleyes:

Kalıcı bi doğum kontrol yöntemidir Kordon bağlatılması,
Tüp Ligasyonu diye aratıp daha geniş bilgi alabilirsiniz internetten...
kısaca,
Kadında Yumurtaların taşındığı kanalların bağlanarak, yumurtayla spermin buluşup döllenmesini engeller,dolayısıyla gebelik oluşmaz:)
Geri dönüşümü olmayan bir yöntemdir cerrahi müdahale ile olduğu için..

Çok iyi karar verilmesi gerekiyor. Örneğin 1 çocuğunuz var ve başka çocuk daha istiyorsunuz geri dönüşü olmadığı için çocuk isteğiniz kursağınızda kalıyor

Ben ikinci doğumda kordonlarımı bağlattım.Sezeryan esnasında bağlandı.Eğer sezeryan olmasaydı ayrı bir operasyon gerekiyor.Ama dr.lar ilk çocuktan sonra pek yanaşmıyorlar bağlamaya.Çünkü ikinci çocuk isteme ihtimalin yüksek tatlım.Ama ısrar edersen yaparlar heralde.Geri dönüşü pek yok.Ama 2.doğumdan sonra çok rahat ettim tabi.Hamile kalma derdi yok.kaydirigubbakcemile2

Yazmayı unuttum.Ben ssk hastanesinde doğum yaptığım için ayrıca bir ücret talep edilmedi.Özel hastanelerdeki durumu bilmiyorum ama.?

Kordon baĞlatmanın dezavantajları varmı hıÇ araŞtırdınızmı ben bu amelıyata kurban oldum adeta hastane kurbanı bÜyÜk doĞumda ankarada oldum Çok pıŞmanım

BÜyÜk doĞumda sakın kordon baĞlatmayın
sankı benım rahmımı almıŞlar gıbıyım
hayatımı sÖndÜrdÜler

herkesin kendi fikri ama bence anlamsız bi hareket
benim eşim jinekolog, öldürsen yapmaz bu işlemi
kimi gördüysem pişman dedi
daha bebek istemiyo olabilirsiniz ama bunun başka yolu da var. kalıcı olarak engellemek cok riskli
diyelim bi çocugunuz var bağlattınız allah korusun vefat ediyo bi hastalıktan kazadan...
sonra yana yakıla gezen siz oluyosunuz
bi tanıdığımın da cocuguna ilik nakli gerekiyodu lösemi oldugu için
ikinci cocugu yapamadılar bağlattıkları için
diğer cocuklarını da kaybettiler malesef :KK43:

Bencede çok yanlış hareket, bende ilk çocuğumu doğururken bağlatmayı düşünmüştüm sonra belki ilerleyen senelerde 2. çocuğu isterim diye düşündüm iyiki de bağlatmamışım oğlum 10 aylıkken trafik kazasında vefat etti şimdi ikizlerim var . Lütfen sizlerde başka yöntemlerle korunun ben hap kullanıyorum. Hayatın insanın başına ne zaman ne getireceği belli olmuyor malesef:KK75:

benım halamda baglattı her hangı bır sorun yok ama onun 5 cocugu vardı sız ılk cocuktan sonra baglatmayı dusunuyorsunuz dınen de yasak bır iş kendınızı kısır bırakarak tabıata aykırı bir işde bulunuyorsunuz ılk cocugunuza bırsey olması durumunda hastalık kaza vs yaptıgınızdan cok pişman olursunuz cok ıyı dusunun bence:KK19:

bu duruma bende katılmıyorum yani şöyle tüm korunma yöntemlerini denemenize rağmen prezervatif spiral ve doğum kontrol haplarına ragmen gebe kalıyorsanız ve çok çocuğunuzda varsa düşünülebilinir.
ama direk 1 çocuk 2 çocuk yapıp hiçbir koruma yöntemi kullanmadan tüpleri bağlatmak üzücü bi durum.
sonuçta tek eşlilik yaşıyorsunuz kritik dönemlerde ilişkiye girmeyebilirsiniz.
yada 1 tane eşiniz var prezervatif kullanabilir
yahut siz doktor kontrolünde doğum kontrol hapı kullanabilirsiniz.
benim ailemde hiç kimse böyle birşey yaptırmadı nasıl bi riski var bilmiyorum hepsinin korunma yöntemi geri çekilme banada bunu tavsiye etmişlerdi evlendiğim zaman ama benim zaten çocuğum olmuyor.
bence diğer ucuz kolay şıkları bi deneyin sonra karar verin derim ben rahim kadar tüplerde kadınlık organı neden bu organınızdan olasınızki...

Bende 2. çocuğumdan sonra bağlattım. 3 aylık iğneye rağmen hamile kaldım ve kızım daha 3,5 aylıktı. Doktora o kadar yalvarmıştım ki... 6 sene oldu, hiçbir sıkıntısı olmadı. Ama dinen yasak olduğunu bilsem bağlatmazdım. Çocuklarımın ikisi de sağlıklı. Allah onlara uzun ömür versin. O zaman sorsanız 3.yü asla istemezdim ama şimdi olsa fena olmazmış :))

bu yöntemin geri dönüşü var istenildiği zaman tüp bebekle gebe kalınabiliyor..
ayrıca tekrar gebe kalması riskli ya da 4-5 çocuğu olanlara yapıyorlar bunu zaten genelde..

X