Alüminyum folyoyu fırına koymayın!

kızlar sağolun bende mikrodalga fırın almayı istiyodum sayenizde neler yapıp neler yapmayacağımız öğrendik siz devam edinde mutfak maceralarınızı anlatmaya biz emniyetli çalışalım mutfakta:)

Ben de aleminyum ile ilgili bir yazı okumuştum; bozulmuş çinko tencereler,delinmiş teflon tavalar,bazı ilaçların kapsüllerinde aleminyum varmış yani çinkonun altındaki zaten aleminyum,teflon tavanın tefon tabakanın altındaki de aleminyum.bazı ilaçların koruma kapsülleri aleminyum bunlar yıllar ve yıllarca kullanım sonucu beyinde aleminyum birikmesi yaratıp Alzheimer hastalığına sebep olabiliyormuş.aAleminyum folyoyla ilgili birşey duymadım ben de kullanıyorum ama elektrikli ızgarada yağlı kağıtlar 200 derceye kadar dayanıyor nası kullancaz onu? Ama Alemunyum folyo zaralı olabilir gerçekten de.

kızlar,benim annem fırında aliminyum folyo kullanıyor ama folyonun içine streç film seriyo ,yiyecekle temas etmiyo,sıcaktan erimezmi demeyin bişey olmuyor

anlaşıldı en iyisi annelerin eski yöntemi

yemeği öyle acele diye aliminyümda bilmem ne de falan pişirmeyelim.

sakin sakin kendi hallerinde pişsiner bir de eskilerin bir lafı vardır.

YEMEK TARLASINA GİDİP GELSİN DİYE, YANİ OCAĞIN ALTINI KAPATTIKTAN SONRA YEMEK 1 SAAT FALAN DİNLENDİKTEN SONRA YENİLİRSE DAHA LEZZETLİ OLUYOR. BU YÜZDEN YEMEĞİNİZİ MÜMKÜNSE ÖNCEDEN HAZIRLAYIN BAHARATI LEZZETİ İÇİNE İYİCE GİRSİN..

Alüminyumu firinimi temiz tutmak amacli kullaniyordum,artik yapmayacagim.Bu firin posetleri de cok sagliksizmis onu da okumustum bir yerlerde......

Arkadaşlar ben kimyacıyım ve şunu söyleyebilirimki fırınınız kararacak die değil sağlığınız için aluminyum folyoyu yiyecek pişirirken kullanmayan bu tip şeyler içindeki organik katkılar yanar ve yiyeceğinize geçer ve yediğinizde vücudunuza girer haliliyle sağlık açısından bir tehlikeir. Ayrıca şu sütlerin konduğu kağıtlarda kek yaapılolar ya oda yanlış kağıdın içi bie maddeyle kaplı ve o yandığında ya da ısıya maruz kaldığında aluminyum folyo gibi zararlı olur. benden söylemesi tabi herkes kendinden meshul...

Cancağızlarım ben mikrodalga fırınımı evden tamamen uzaklaştırdım. Kek denedim olmadı, börek denedim olmadı, sadece yemeği taze gibi ısıtıyordu. Koca şeyi sadece yemek ısıtmak için evde tutamam dedim eşimde bekar arkadaşına verdi. O kullanıyor, benimlede dalga geçiyor çok güzel kek yapıyorum diye. Ama ne olursa olsun ben kullanamadım ve kullanmayı sevmedim, o yüzden endişem yok. Yorgan gitti kavga bitti.:hooray:

kızlar,benim annem fırında aliminyum folyo kullanıyor ama folyonun içine streç film seriyo ,yiyecekle temas etmiyo,sıcaktan erimezmi demeyin bişey olmuyor

arkadaşlar burdaki olay ermek bozulmak gibi gözle görünen şeyler değildr bir gazı görmek nekadar mümkündür acaba? bu tip şeyler zararlı ya plastik bardakla su bile içmeyin diolar siz metali plastiği ısıl işleme tabi tutuyorsunuz heralde erimezler erime sıcaklıkları metallerin ve plastiklerin(bazılarının ) yüksektir. ama içinde ne olduğunu Allah bilir tabi sorun çıkıp doktora gittiğiniz de siz de öğrenebilirsiniz neler olmuş!

topak hale gelmesini engellemek için sofra tuzu ve kabartma tozuna da alüminyum ekleniyomuş.. sitrik asit ve kalsiyum sitrat dedikleri hazır besinlerde bulunan destekler vücutta alüminyum emilimini arttırırmış. antiasitleri, alüminyum içeren deodorantları ve diğer kozmetikleri, alüminyum tava ve tepsileri, süt içermeyen toz kahve beyazlatıcısını da alüminyum folyonun yanına ekleyebiliriz.. beyinde birikmesi alzheimer hastalığına sebep oluyomuş hatta genetik faktörlerden sonra en önemli sebep buymuş.. bi de son olarak magnezyum emilimini düşürürmüş. yani bol bol magnezyum içeren şeyler yememiz gerekli bu kadar herşeyin içine girmişse :sm_confused:

X