para nasıl birikir yada birikim nasıl yapılır?

C@dI

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Ağustos 2007
92
0
konu yeri yanlışmı bilmiyorum ama
yanlışsa arkadaşlar doğru yere taşırlarmı acaba :-)

demek istediğim
yada sormak istediğimmm

ne gelirse o gidiyor doğruya doğru
büyük başın büyük derdi de denebilir bunaaatatlicadiarzu

amaa birikim nasıl yapıyorsunuz
yada para nasıl biriktiriyorsunuuz

ben elime 3 kuruş gecse bi bakıyorummmbitirmişim hemen

siz para biriktiriyormusunuz
evte yapıyorum diyorsanıız nasııl oluyoor
anlatırmısınızz paylaşırmısınızz

benim kumbaram var ayda 100 ytl biriktiyom bozukluklarla hiç yoktan iyidir. şimdi kumbaramda tatil parası biriktiriyom :):):):)

harika
bende başlasam iyi olacak
hiç yoktan iyi olmazmıı
çok iyi
ayda 100 ytl benim için süper bile denebilir :-)

konu yeri yanlışmı bilmiyorum ama
yanlışsa arkadaşlar doğru yere taşırlarmı acaba :-)

demek istediğim
yada sormak istediğimmm

ne gelirse o gidiyor doğruya doğru
büyük başın büyük derdi de denebilir bunaaatatlicadiarzu

amaa birikim nasıl yapıyorsunuz
yada para nasıl biriktiriyorsunuuz

ben elime 3 kuruş gecse bi bakıyorummmbitirmişim hemen

siz para biriktiriyormusunuz
evte yapıyorum diyorsanıız nasııl oluyoor
anlatırmısınızz paylaşırmısınızz

Bende elime geçen parayı bankamatikde biriktiriyorum ve çok zor durumda kalmadıkça da parayı yok sayıyorum günü geldiğinde de taksitlerin için kullanıyorum geri kalan yine bankamatikte kalıyo bazende ay da iki kere çeyrek altın alıp bi kenara atıyorum..

bu ay bende kumbara edindim
evde ne var ne yoksa atacam kumbaraya :-)
bakalıım ne olacak

birde ıvız zıvıra para vermemeye niyetliyiim

bende bu konuda sorunluyum bırıktırıyorum yıne gıdıyor bu ay baslayacagım nasıp olursa bankada bır hesap acmayı dusunuyorum her ay maasımdan cekılıp oraya atılsın dıyorum tabıı olursa yoksa para geldıgı gıbı gıdıyor elde avucda kalmıyor

birde mutfak için sürekli dışardan yemek yerine
semt pazarına gidip artırmayı düşünüyorum :-(
dikkat ediyorumda mutfağa çok para harcıyorum :-(

bende bu konuda sorunluyum bırıktırıyorum yıne gıdıyor bu ay baslayacagım nasıp olursa bankada bır hesap acmayı dusunuyorum her ay maasımdan cekılıp oraya atılsın dıyorum tabıı olursa yoksa para geldıgı gıbı gıdıyor elde avucda kalmıyor

işte bu konularda birbirimizi destekleyip dürtsek sanki daha iyi olur birbirimizi gaza getirmiş olurmuyuzz
herkesin aynı miktar para biriktirmesi gerekmez tabii ama yapabileceğinin en iyisini yapmak için iyi olur diye düşünüyorum

eskilere bakıyorum tek maaş yinede gül gibi geinip gidyordı
simdi her ev nerdeyse iki maaş giriyor ama para yine yok yine yook :-(

Arkadaşlar birikim konusunda azimliyimdir biraz.Çok şükür elime geçeni çar çur etmem.Öncelikle her ay belli bir miktar para kenara koyulabilir.(30 ytl-40 ytl)sonra biriken bu paralarla tam altın alınabilir.(tam altın derken 4 çeyrek altından oluşan altın demek istiyorum)ne kadar çok para biriktirriseniz ve büyük altın alırsanız bozdurmak sizin için o kadar zor olacaktır.Oysa çeyrek altın öyle gelmiyor bana bozdurmak daha kolay gibi geliyor.25 yaşındayım 1,5 yıldır para kazanıyorum ve 10 tane tam altınım oldu.Bu arada 4 milyara yakın da çeyiz hazırlıklarım var.Tavsiye ederim arkadaşlar,başımıza ne zaman ne geleceği belli olmaz.Paranın miktarını küçümsemeyin ve atın kenara,iyi birikimler diliyorum.Sevgiler...

ben biriktiremiyorum , eşim biriktiriyor . Ben para hesabından anlamam , giderlerimizi verdikten sonra kalan parayı bana az söyler ay sonunda aaaa para artmış der altın alır :))

bizde maasımızı alır borcları oderız once (ftrlar v.s>)sonra kalan paradan cuzdanımıza harcalıklarımızı koyar geri kalan ne para varsa hepsını vadesız hesabıma yatırırım.eger bırdahaki maasa kadar paramız kalmaz veya ekstra bişi çıkarsa benımparam kartıyla gider hesaptan çeker kullanırız.bu hesabı ayrı tutarız. bırde vadelı hesabımız vardır.ondan hıcbır sekılde para çekmeyiz vadesiz hesapta para yuklu birikince ondaki paralarımız bu vadeli hesaba aktarırız yani bu hesabı yatırım amaclı kullanırız .biraz karısık oldu sanırım a.s.

Para biriktirmeyi çok seviyorum.Kenarda köşede param olmadığı zaman benden mutsuzu olmaz. En güzel para biriktirme metodu o parayı unutmaktır. :roflol: hakikaten öyle parayı yok sayın aklınıza getirmeyin. Elinizde olduğu sürece prometheus arkadaşımızın dediği gibi bozdurulması harcanması zor bir şekilde muhafaza edin.

dün den beri harcama yapmamaya çalışıyorum
bozuklukları topladıım evden
cüzdandaki 50 ytl yi eve bıraktıım çekmece ardıına :-) gözüm görmesin diyee :-)
umarıım ellemem
ay sonu bi küçük altın alsam kardıır

5 küçük altın bi bileziik ooohzengin olduum bile :-)

evde kim en çok para harcıyorsa onun eline para vermemek sanırım en ii çözüm
gerçi bizde biriktiremiyoruz ama olsunn başkası yiyeceğine ben yiyeyimm

ben her ay eşime bilezik aldırıyorum şimdilik ama bulundugum yerden taşınınca biraz zorlaşacak maaşımız azlacak gittigim yerdede her ay küçük altınla yetinirim altın bozdurmaya kıyamıyo insan zarar etmemek için para bankada oldumu kolayca çekilebiliyo

sen bana evin adresini versene bir araa:roflol:şakkıdıjeyyarsengözlerimebaksanab

benim kumbaram var ayda 100 ytl biriktiyom bozukluklarla hiç yoktan iyidir. şimdi kumbaramda tatil parası biriktiriyom :):):):)

aperin sana günde 5 ytle koysan kenara 20 günde 100 ytl
günde 2ytl atsan 30 günde 60 ytl bende aynısını
yapıyorum da
ama o günde 2 ytl koyduklarım bana ait
ötekilerlede güne girdim

bu ay bende kumbara edindim
evde ne var ne yoksa atacam kumbaraya :-)
bakalıım ne olacak

birde ıvız zıvıra para vermemeye niyetliyiim

harçamıycan ama bakalım ne kadar birikimin olcak
haydi kolay gelsin arkadaşım

canım çeyrek altın al al at bir kenara ben öyle yapıyorum para biriktirinca ucundan kıyısından gidiyor ama altını bozdurman gerek o bi kenarda birikiyor sonra bir gün bakmışsın ki bir sürü altının var

benim elim çok açık..parayı tutamıyorum.eşime paramı veririm herşeyi o ayarlar.neyi ne şekilde değerlendireceğini çok iyi biliyor..ikimizin maaşı ortak hesabımızda toplanır.aylık harcamalarımızda hep k.kartı kullanırız.ay sonunda ortak hesaptan ödemelerimizi yaparız.geriye kalan o ayki birikimimizi vadeli hesabımıza aktarırız.harcamayalım die..bazen de eşim süpriz yapar,altın alır..ata lira,bilezik fln..evlendiğimizde takılan altınlarımızın bulunduğu kasaya atarım..ikimizde dengeli dikkatli davranarak birikim yapıyoruz..hayatın ne getireceğini bilinmez ki...

X