Ara kanama ve hormon testi hakknda acil yardm:(

gxuxleç

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2008
30
2
arkadaşlar 7 yıldır doğum kontrol hapı olarak mıcrogynon kullanıyorum ...
hiç olmazdı ama geçen cumadan beri ara kanama yaşıyorum üstelik birde halsizliğim var....
sağlık ocağına gittim 7 yıl kullanmışsın o fazla gelmiş olabilir birde hormon testi yaptır bakalım dedi...
kızlar hormon testi yaptıran varmı daha önce nasıl yapılıyor?
birde benim ara kanamam konusunda ne diyeceksiniz?daha önce benzer bişiy yaşayan varmı?peki halsizliğim normalmi?
lütfen yardım

Slm canim. gecmis olsun. Kanama nasil? Az mi yoksa normal adet gibi mi? Adet ne zaman olacaksin? Kanama cok fazla olursa iyi jenekolog bulmalisin. Az ise akinti gibi o zaman biraz bekle.1 hafta. Adet yeni olmussan ve ilaci yeni biraktiysan bazen boyle kanama olur.Yeni de doktor iyi cevabini verir. Hormon testi icin hormonlar degisik zamanlarda yapilir yani adetin LH -3-8 veya 19-21 gunu.Progesteron22-23 gunu.FSG4-6 veya 19-21gunu.Prolaktin1-3gunu.Tesetoran 6-7 gunu v.s. Halsizlik bahar geldi bu aylarda halsizlik olur.Eger hormonlar normal cikarsa belki vitaminler alirsin. Bu durumu kendim yasadigim icin yaziyorum.mutlaka doktora git.gecmis olsun. Insallah kotu birsey cikmas.

peki kızlar bu hormon testi nasıl yapılıyor?
kanmı veriliyor?
yoksa jinekolojik muayene gibimi?

aç karnına kan veriyorsun canım
öğle bakılıyor hormonlara
hiç ihmal etme hemen git bir doktora
geçmiş olsun.

bayanlar adetim 25 haziranda bitti fakat 5 temmuz tekrarladı adet sancısı ve bel agrısı şeklinde şu an az gibi ilk defa 1 çocuk annesiyim ne yapmalıyım

cnm oncelıkle cok gecmıs olsun suan aynı olay bende de var daha henuz 3 aylık evlıyım ve ılıskıden sonra kanamam oluyo bı jınekolog doktora gıttım ıgne hap fıtıl falan verdı ve bır hafta ılıskı yasakladı sımır testı yaptı ve her hangı bır sonuc yanı kotu bır sey cıkmadı ama suan kanamayla hala basım dertte canakkalede oturuyorum ve burada dogru duzgun hastane muaynane hemen hemen yok ıst sevk ıstedım ve pazartesı gunu verebılırım dedı sımdı de ben cok korkuyorum acaba bu durumu yasayan varmı aranızda ben cok korkuyorum cnm sanada dıyecegım hemen bır doktor kontrolune gıt baktır hormon testınıde kan alarak yapıyolar korkutucu bısey yok yanı ne dıyım allah herkezın yardımcısı olsun.......

Son düzenleme:
slm bndede ayny durum var bekarım ve pkosluyum adetem bittikten sonra tekrar basladı lekelenme tarzında hala devam ediyor dr gittim birseyin yok gecer dedi ilacın ikinci kutusununa bugün basladım 10 günden fazladır devam ediyor ne zaman durur birseyimde yok diyorlar ama ben korkuyorum hiçbirseyde hissetmiyorum oluken siz ne öneirsiniz

Arkadalar bugün adet düzensizliği nedeniyle doktora gittim evliyim 3 aydır cocuk istiyoruz olmuyor, hiç bakmadan hemen hormon testi ile bchg mi onu istedi, bende tok olduugm için yarın yaptıracağım sizce bişey cıkarmı, bu adet düzensizliğim daha 2. defa oluyor lütfen akıl verin.

adetin3. günü yaptırıyorsun..4. günde olabilir..kan vermen lazım..ve 7 yıl hap kullanımı cidden çok fazla..biraz ara versen iyi olur

Bnde Hormon testi yaptırcam arkadaşlar bendede aşırı kıllanma var epilasyon yaptırıorum doktorlar istedi dosyama koymk için.eğer hormonal bozukluk varsa tabiii geçen sene yaptırdım bişi yok dediler bi daha yaptırmayı düşünüorum içim rahatlasın diee..bide adetin 3.günü yapılıyor kan alınıyor beni o zaman ultrasyonada sokmuşlardı bakmışlardı.

Arkadaşlar ben hormon testi oldum, kıllanma filan yok oldum olasıda kiloluyum yani 74 filan polikistik over olduğumu söyledi doktor ama ne ilac verdi ne ultrasonla baktı öyle bir tahlille bu hastalık belli olurmu, belli oluyorsa doktor bana 1 sene cocuk yapmayı dene olmazsa tedaviye başlıyalım diyebilirmi nolur yardımcı olun arkadaşlar

X