38 yaş ve üzeri tüp bebek yöntemi ile hamile kalanlar

meerdem

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Mart 2008
40
2
Arkadaşlar ben neredeyse 39 yaşındayım. Bugün aldığım 2. micro sonucumun negatif olmasıyla tamamen yıkıldım. Artık yeni bir deneme yapacak gücüm yok. Ruhsal olarak çökmüş durumdayım.senağlama Aranızda benim yaşımda ya da daha ileri yaşta olan arkadaşlar var ise lütfen benimle deneyimlerinizi paylaşın. Kaç deneme yaptınız, sonuç aldınız mı? Benimle paylaşırsanız çok memnun olacağım.

selam,bende 40 yasima girdim ve benimde tutmadi ve doktorlar pek umit vermiyorlar ama ben yilmayacagim,imkanlarimi saglar saglamaz turkiyeye gidip tekrar denemeyi dusunuyorum,hersey allahtan,konusmak istersen buradayim.

Arkadaşlar ben neredeyse 39 yaşındayım. Bugün aldığım 2. micro sonucumun negatif olmasıyla tamamen yıkıldım. Artık yeni bir deneme yapacak gücüm yok. Ruhsal olarak çökmüş durumdayım.senağlama Aranızda benim yaşımda ya da daha ileri yaşta olan arkadaşlar var ise lütfen benimle deneyimlerinizi paylaşın. Kaç deneme yaptınız, sonuç aldınız mı? Benimle paylaşırsanız çok memnun olacağım.

canım benim negatif sonuca üzüldüm. allahın takdiri bizler için bu . böyle sınanıyoruz ne yapalım canım. pes etmek yok canım.

selam,bende 40 yasima girdim ve benimde tutmadi ve doktorlar pek umit vermiyorlar ama ben yilmayacagim,imkanlarimi saglar saglamaz turkiyeye gidip tekrar denemeyi dusunuyorum,hersey allahtan,konusmak istersen buradayim.

yazıma cevap verdiğin için teşekkür ederim gulsehri. kaç deneme yaptın, avrupadasın sanırım oradaki merkezler türkiyeye göre pek iyi değil sanırım. Bende yapı olarak çok kararlı ve ısrarcı biriyim ama nedense içimden artık gelmiyor. kısmetimde olmadığını düşünmeye başladım.

meerdem ben de 39 yaşındayım altı micro sonucu negatif.sebebsiz infertılıte benimki.ben de bıktım.kendiliğinden olmasını umut ediyorum.sevgili darkı örnek aldım kendime yedinciyi yaparmıyım bilmem belkide yaparım ilerde pişman olmayım diye ama bilmiyorum

meerdem ben de 39 yaşındayım altı micro sonucu negatif.sebebsiz infertılıte benimki.ben de bıktım.kendiliğinden olmasını umut ediyorum.sevgili darkı örnek aldım kendime yedinciyi yaparmıyım bilmem belkide yaparım ilerde pişman olmayım diye ama bilmiyorum

Sevgili tulipe hala yeni bir deneme yapacak gücü kendinde bulabiliyorsun demek. Kutlarım seni. Ama bu süreçte neler yaşadın, hayal kırıklığını nasıl atlatıyorsun. İçindeki istek bitmiyor mu. Çocuk isteği bitmez tabii. Ben bir yerden sonra artık kabullenmek gerektiğini düşünüyorum. Belki bir ay sonra böyle düşünmüyeceğim, yine denemek isteyeceğim. Fakat şu bir gerçek biz bu tedavi sürecinde çok yıpranıyoruz.

ben sadece bir deneme yapabildim maalesef,ikinci denemeyi yapmama firsat olmadi cunki yumurtalarim cok zayif oldugu icin denemediler bile,dosyami kapatip gule gule dediler,inan bana bu cok daha zor bir durum,yumurtalarin varsa deneme ve umut etme imkaninda var demektir ama yumurtan yoksa hersey bitiyor,dunya ustume ustume geliyor sanki,yumurtam olsa degil 3, 9 defa bile denerim ama yok iste!

canım çok üzüldüm ne diyceğimi bilmiyorum ama ben bir yerde dinledim 12. denemede hamile kalan var ileri yaş grubunda sende yumurtan rahimin olduğu sürece denemelisinnnn... lütfen pes etme ya bi sanatçı var şuan adı aklımda diil hamile ikizmi üçüzmü ne yaşıda çok büyük adını öğrenince yazarım takip edersin hatta o kadın hakkında bi ara haber çıktı kendi yumurtalarıyla hamile kalmamış dieeeeee...

Sevgili meerdem,ben de 37 yasımı bitirmek üzereyim ve su anda tüpbebek yöntemiyle 21 haftalık hamileyim.Benim ilk denememde tuttu ve kesinlikle Bahceci klinigini denemeni tavsiye ederim.38 yasında dogumum hayırlısıyla, bence yasın gayet normal. Ben hatta bir sonraki cocugum icin 39 yasımı düsünüyorum dondurulmuslarımla.Bence bu kadar erken pes etme.Umarım en kısa zamanda hamile kalırsın.

Sevgili meerdem,ben de 37 yasımı bitirmek üzereyim ve su anda tüpbebek yöntemiyle 21 haftalık hamileyim.Benim ilk denememde tuttu ve kesinlikle Bahceci klinigini denemeni tavsiye ederim.38 yasında dogumum hayırlısıyla, bence yasın gayet normal. Ben hatta bir sonraki cocugum icin 39 yasımı düsünüyorum dondurulmuslarımla.Bence bu kadar erken pes etme.Umarım en kısa zamanda hamile kalırsın.

Sevgili dilarem. Ben 34 yaşında spontan olarak hamile kaldım fakat bebeğim kalbi 10 haftalık durdu. Bana hep hamile kalırsın dediler. 2 kere aşılama yaptırdım olmadı. 2 kere tüp denedim olmadı. Bu arada yaşım 39 'a dayandı. Yumurtlamada sorun da yok. Sanırım kendimi biraz toplayınca önerdiğin kiliniğe gideceğim. Zaten 3 aylık sürenin de geçmesi gerekiyor. Sen BAHÇECİ KLİNİĞİ'NE mi gittin, yaklaşımları nasıl? bana bu konuda bilgi verirsen memnun olurum. Allah bebeğini hayırlısı ile kucağına almayı nasip etsin.:nazar::emir_bebek:

Canım geçmiş olsun öncelikle.Kendine biraz zaman tanı üzüntünü yaşamak için bile olsa.Ağlamadan sıkılmadan yaşanmıyor üzüntüler.Ama sonra güzel günler geliyor geri.Yaşından da sanki 48 miş gibi bahsediyorsun.Dünya kadar hamile kalan var senin yaşında.Bir de ne güzel daha önce bir hamilelik yaşamışsın.Bence çook umut var.

Sevgili dilarem. Ben 34 yaşında spontan olarak hamile kaldım fakat bebeğim kalbi 10 haftalık durdu. Bana hep hamile kalırsın dediler. 2 kere aşılama yaptırdım olmadı. 2 kere tüp denedim olmadı. Bu arada yaşım 39 'a dayandı. Yumurtlamada sorun da yok. Sanırım kendimi biraz toplayınca önerdiğin kiliniğe gideceğim. Zaten 3 aylık sürenin de geçmesi gerekiyor. Sen BAHÇECİ KLİNİĞİ'NE mi gittin, yaklaşımları nasıl? bana bu konuda bilgi verirsen memnun olurum. Allah bebeğini hayırlısı ile kucağına almayı nasip etsin.:nazar::emir_bebek:

Yumurtlamada sorun yoksa sakın vazgecme. Ben yasın gec diyenlere inat 28 tane yumurtladım ve hemen hepsi dollendi. Mikro yontemi kullanılıyor zaten.Blastoskist asamasına kadar beklettiler ve ilk denemede oldu. Hatta bizim yaslara yakın bir bayan daha vardı,ilacla adet goruyordu,o simdi ikizlerine hamile. Kısacası sakın denemekten yorulma. Yaklasımları cok iyi ama Alman Hastanesinde biraz yogunluk oluyor. Butterfly arkadasın dedikleri de bu yuzden oluyor haliyle.Ama kar zarar hesabı yapılırsa laboratuvarlar da doktor kadar onemli oldugu icin Bahceciyi tek gecerim.UC ay sonra inancla bu ise baslarsan tam bir yıl sonra anne olursun :KK66:)) Duaların icin cok tesekkur ederim.

arkadaşlar ben geldim gerçi 2009 olmuş ama neyse bu yaşta deneyeceğim işte bakalım geç evlenmemin sonucu . Amerikan a gittim 1 ay sonra gel dediler kist varmış doğum kkontrol hapı alıyorum şimdi Amam Bahçeci Bahçeci diyorsunuz da bu süleyman Tosun bana yüzde 1 şansınız var değer mi demez mi inanamadım etik mi bu söylediği şimdi bi doktorun size bırakıyorum kanaati arkadaşlar bir de 200 ytl yi alıp hap filan da vermedi zaten kistler geçtiğinde telefonla aryacakmışım o da ilaçları yazdıracakmış sonra yumurtalar cevap verirse gel dedi Yani cevap vermezse gelme Böyle uzaktan kumanda bi tedavi olur mu siz söyleyin :kızgın:

arkadaşlar ben geldim gerçi 2009 olmuş ama neyse bu yaşta deneyeceğim işte bakalım geç evlenmemin sonucu . Amerikan a gittim 1 ay sonra gel dediler kist varmış doğum kkontrol hapı alıyorum şimdi Amam Bahçeci Bahçeci diyorsunuz da bu süleyman Tosun bana yüzde 1 şansınız var değer mi demez mi inanamadım etik mi bu söylediği şimdi bi doktorun size bırakıyorum kanaati arkadaşlar bir de 200 ytl yi alıp hap filan da vermedi zaten kistler geçtiğinde telefonla aryacakmışım o da ilaçları yazdıracakmış sonra yumurtalar cevap verirse gel dedi Yani cevap vermezse gelme Böyle uzaktan kumanda bi tedavi olur mu siz söyleyin :kızgın:

tedavin hayırlı olsun papatya... kistin varsa mutlaka soğan kürünü yap...bende de kist vardı ve dr. ilaç vermedi uzun bir süre bu arada daha da büyüdü regl de olamadım...bu soğan kürünü uygular uygulamaz kist küçüldü kesinlikle yapmalısın...bence dr.un yaptığı da hiç hoş değil...hem % 1 demesi hem de böyle uzaktan kumanda tedavi yapması kabul edilemez...bizlerde mora de çok önemli unutmamak lazım...

Sevgili Meerdem,

Ben 40 yaşındayım ve ilk micro denemem nisanda başarısızlıkla sonuçlandı. Sadece bir kere yaparım sonra denemem bile diye düşünüyordum. Negatif sonuçla dünyanın sonu geldi sanki; üç hafta boyunca gerçekten kalbim ağrıdı; acıyla kıvrandım. Ne yerde ne gökte bir haldeydim. Ne hissettiğini çok iyi biliyorum. Ama o üç haftanın sonunda tekrar tekrar deneme kararı aldım. Evet, çok zor bir süreç, her negatif sonuçla daha da zor olacak. Ancak ben üzerime düşeni tam olarak yapmış sayamam kendimi eğer bu işi burada bırakırsam? Evet 17 kere deneyip hamile kalan bir kadının sabrı ve gücü yok bende ama pes etmek için çok erken. Hem de hepimiz için geçerli bu. Acıyı yaşayıp bir şekilde o acıyı umuda çevirmeyi başarmamız lazım ki, bebeklerimiz bu dirayetli anneleri daha fazla bekletmeyip bir an önce gelsinler. Güzel haberlerimizle birbirimize umut oluruz umarım.

ben de süleyman tosun a gidiyorum. bana da hep 6 ay bekle senin kendiliğinden olabilir diyordu. daha genç hamile kalıp aldırmışlığım geçen sene de 1 kimyasal gebeliğim var diye. bu ay ilk tüp bbek de negatif sonucu aldım ama pes etmedim en az 2 kere daha deneyeceğim 43 yaşını doldurana kadar. bena süleyman bey adetin bitince gel konuşalım bundan sonrasını dedi. inşallah moral bozucu birşey demez dese de başka yere giderim en az 1-2 kere daha denerim yumurtam olduğu sürece. evet negatif sonucu almak yıkım. ama 43-44 yaşına kadar yumurta varsa eğer denenebilir.

Merhaba Arkadaslar,
Ben 38 yasindayim, su ana kadar 3 asilama, 7 tüp bebek denemem oldu, 1 kimyasal gebelik disinda herhangi bir gelismeyle karsilasamadim.36 yasima kadar yüksek prolaktin disinda herhangi bir soruna rastlanmadi, ama son iki yildir yumurta rezervlerimde ve kalitesinde düsüs var.Ama ben yilmadim su an 8. tüp bebek denemesi icin kollari sivadim, doktorlarin demesine göre bu benim son sansim ( anlayacaginiz menapoza az kaldi). Umuyorum yüce Allahim bu sefer yardim eder bende artik herseyi arkamda birakarak anne olmanin güzelliklerini yasarim.umarim bu yolda hepimiz emellerimize kavusuruz.
Kurban oldugum Allahim hepimizin yardimcisi olsun.sabir ve saglikla kalin.

Muradim,

Umarım bu sefer yüzün gülecek. Dualarım da artık sen de varsın.

bende kırkımın ıçındeyımarkadaşlar.............tedavıdeyım............hayırlısı ols.............umudunu yıtırme canım...............inş bu yaz guzel haberler alırız

X