rahim ağzı yarası

zeyno-23

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Ocak 2008
59
0
39
mrb hanımlar benim sorum benim ragim agzımda yara varmıs.sonuclarımı ayın 17 sınde alıcam.ya yakılıyormus yada donduruluyormus acaba ılaclan tedavısı olmuyormu ve bu yara olunca hamıle kalınmıyormu????kafamçokkarıştı

canım benim de rahim ağzında yara vardı. doktorum dondurma işlemi yaptı, 4 ay sonra kontrole gittiğimde hiçbişey yok demişti. yakma işlemi yapılınca 1 seferde yok olmuyomuş, 4-5 kez yaptıranlar var.hem dondurma işleminde acıtıcı bişey de yok. ilaçla tedavisi yok diye biliyorum ben. hamile kalmayı engellemiyo ama hamile kalırsan erken doğuma yada düşüğe neden olabilir demişti doktorum.

benimde kardeşimin varmış
ne kadardır nedir bişey söylememiş
basit bi işlem kadınların coğunda olur demiş şu gün gel yakalım demiş

Bende eskiden böyle birşey yaşadım. Benimde dondurma işlemi yapılmıştı.
Bir daha tekrarlamadı. O zamanlar hamilelik planlarım yoktu, o yüzden etkilerini bilmiyorum. :1no2:

Bende de 3 senedir rahim ağzında yara var...5.5 aylık hamileyim.Düşük tehlikesi kalmadı sanırım ama inş.erken doğumda olmaz.Ben yaşadığım yerdeki dr.lara çok güvenemeiğim için cesaret edemedim ama sen bir an önce tedavi olmalısın hiç olmazsa içindeki kuşkular biter.
Geçmiş olsun canım..

bendede vardı geçen sene medipol hastanesinde yaktırdım.iyileşti.can acıtmayan bi yöntem .bence biran önce ya yaktır ya dondur canım.geçmiş olsun

Bende de var aynı şekilde arkadaşımda da var ikimizin dr. da ancak doğumdan sonra müdahale ederiz dedi . Ben ayrı 2 dr. göründüm ama gerekçesini söölemedi .

bende de yara olduğunu öğrendim
doktor bana yakalım dedi
ben yaktırmadım
çünkü henüz bebişim yok
yaptığım araştırmlara göre henüz doğum yapmamış kadınlarda
yakmayı önermiyolar
yakma rahim ağızında yapışıklık ve daraltma yapayomuş
dondurmayı öneriyolar
bende onu düşünüyorum ama hamileliktan sonra
bakalım inşallah hamile kalabilirim

kızlar herkes ayrı birşey söylüyor bendede ufak bir yara varmış doktor yakalım dedi hamileliğe bir etkisi yokmuş aksine yara hamile kalmayı englleyebiliyormuş dondurmanın hamile kalmaya sakıncalı diye duydum bende yaktırmayı düşünüyorum bebek için hamile bile kalsan düşük yada erken doğum oluyormuş ama birde bu yara doğumdada temizleniyormuş doğmla birlikte kayboluyormuş offff ya hangisine inanacağız kafam karıştı herkes bişey söylüyor bide bunun bitkisel bir çözümü yokmudur kızlar

Canım ben 3 düşük yaptım 3 cü düşüğüm rahmimdeki yara yüzünden düştü bendden smer falan alındı şimdi doktorun çağırmasını bekliyorum yarayı donduracakmış bende korkuyorum ama ne olur bilmiyorum

bende de rahim ağzı yarası çıktı bu hafta yaktırıcam. merak ettiğim aranızda bu yarayı tedavi ettirenlerden bu yaraların gene tekrarladığı oldu mu .

X