Hamilelikte mide yanması nasıl geçer?

bana da drum gaviscon şuşrp verdi çok memnunum.ama yoksa acil olarak soda içebilirsiniz.soda hem magnezyum açısından zengin olduğu için her gün bir tane her hamile tarafından içilmeli hem de mide için de çok faydalı.krampları da önlüyor.
bu arada yeri deil ama doğumunuzun kolay olması için özellikle son zamanlarınızda bol bol hurma yiyin.tüm deneyn arkadaşlarım faydasını gördü benim doğumuma zamanında olursa on gün kaldı umarım benimki de öyle klay olur.hepinize kolay doğumlar

Bende 7 aylık hamileyim. Mide yanmasına süt çok iyi geliyor. Sütü içene kadar o kadar şiddetli yanıyor ki, gözlerimden yaş geliyor. Sütü içince şıp diye geçiyor..

Maalesef bu mideden ben de çok çekiyorum. 15-16. haftaya dek bulantıdan mahvetti tam bulantılar bitti derken bu yanma çıktı ortaya.
6 aylık hamileyim, başlarda direndim ilaç diye içmedim ama çaresiz kaldım artık sıkışınca Rennie Duo şurup içiyorum, doktorum rahatlıkla kullan zararı yok dedi.

Ama en çok yediklerime dikkat etmek iyi geliyor, benim midemi en çok tatlı, çikolata, kek gibi şeyler yakıyor..Bunları da canım çekiyor ama yememeye çalışıyorum çünkü sonrası kötü oluyor..

Bence en iyisi yapabilirsek nelerin yanma yaptığını çözüp ona göre hareket etmek..

ınşallah hepimiz sağlıkla kolaylıkla kucaklar, sevdiklerimizle büyütürüz bebişlerimizi:)

Mide yanması en az mide bulantısı kadar kötü. Herhangi bir şey yiyip içmedim geçsin diye. Çünkü yiyemiyordum. Hatta o günlerde hamile kaldığıma çok pişmandım, şimdi ise o günlerde öyle düşündüğüm için pişmanım :kedi: Nihayetinde 3 ayımı doldurdum ve mide ile ilgili büyük sorunlardan kurtuldum çoooook şükür. Arada bulantılarım olmuyor değil ama artık çok nadir. Dünya varmış ya. ınşallah hepiniz en kısa zamanda kurtulursunuz tüm şikayetlerinizden ve hamileliğin keyfini çıkarmaya başlarsınız.

ooff şu an bende yemek borumu söküp atmak istiyorum soda elimde içiyorum bakalım faydası olacak mı:KK43: bu arada 6 aylık hamişim son 3 ayı düşünemiorum:KK43:(

Valla ben doğurduum güne kadar çektim onu,oturur vaziyette uyuyordum resmen,anca sabaha karşı yorgunluktan sızarsam o da,doktorun önerdiği bir de ilaç kullanıyordum.Hamileliği hiç sevemedim ben yaa,Allah minnoş kızıma uzun ömürler versin,bir daha niyetim yok:emir_bebek:

ben de 38.haftadayım .gaviskon tablet kullanıyorum ama artık banamısın demiyor.......yemek de yiyemiyorum yanmadan artık....sabır........süt de içemiyorum..bağırsaklarımı bozuyor.

bende 4.5 aylık hamileyim ve son 1 haftadır miydem yanıyo yemek borusunu söküp atasım geliyo tek çareyi yoğurtta buluyorum serinlrtici oluyo bide naneli şeker çiğniyorum hamilelik çok zor benimkisi ikiz olduğu için dahada zor geçiyo miyde bulantılarından tamda kurtulmuşken bu çıktı

bende 4.5 aylık hamileyim ve son 1 haftadır miydem yanıyo yemek borusunu söküp atasım geliyo tek çareyi yoğurtta buluyorum serinlrtici oluyo bide naneli şeker çiğniyorum hamilelik çok zor benimkisi ikiz olduğu için dahada zor geçiyo miyde bulantılarından tamda kurtulmuşken bu çıktı
allah kolaylık versin canım.benimde hamileyken tek derdim mide yanmasıydı.hamilelikten önce hiç sevmediğim ve nefret ettiğim şey olan soda bana çok yardımcı oldu.hamileliğim boyunca gece gündüz elimden düşürmedim sodayı.ben biraz faydasını gördüm istersen dene.naneli şeker bence daha çok tetikler yanmayı diye düşünüyorum.istersen ona biraz ara ver.

allah kolaylık versin canım.benimde hamileyken tek derdim mide yanmasıydı.hamilelikten önce hiç sevmediğim ve nefret ettiğim şey olan soda bana çok yardımcı oldu.hamileliğim boyunca gece gündüz elimden düşürmedim sodayı.ben biraz faydasını gördüm istersen dene.naneli şeker bence daha çok tetikler yanmayı diye düşünüyorum.istersen ona biraz ara ver.

canım önerin için çok teşekkür ediyorum dediğin gibi soda içiyorum ama bu seferde şişkinlik yapıyo bilemiyorum her denediğim yolda bir engel çıkıyo allahım yardımcımız olsun

canım önerin için çok teşekkür ediyorum dediğin gibi soda içiyorum ama bu seferde şişkinlik yapıyo bilemiyorum her denediğim yolda bir engel çıkıyo allahım yardımcımız olsun[/Q

slm canım bemn renni duo kullanıyorum bitkisel bi surup hemen etkisini gösteriyo doktorum tavsiye etti gecmiş olsun

goncagülcüğüm önerin için teşekkür ederim canım dediğin ilacı aldım biraz rahatladım şimdi daha iyiyim iyiki varsınızopuyorumnanaktan

bende 9 haftalık hamileyim.ne bulantım ne kusmam var ama bu mide yanması beni delirtecek
ağlıcam artık yaa :KK43:
bu topik'i okuduktan sonra hemen maden suyu açtım içiyorum şuan
inşallah iyi gelir :KK43:

hanımlar gaviscon şurup veya gunde 4taneye kadar taclid alabılırsınız. doktorum bana bunutavsıye etmişti cuma gunu kontrole gittigimde mide agrımı,soluk borumun cok yandıgını yogurt dahı yesem gecmedıgını ve su bıle ıcsem sankı soluk borumda durdugunu hıssettıgımı söylemiştim. sankı soluk borumda bişey vardı n yesem ıcsem orda takılıyor gıbıydı ve de cok yanıyordu zaman zamanda su gelıyordu. doktorumda bebegımın ayaklarının yukarıda olmasından dolayı mıdemı yukarıya ittiğini ve buyuzden bunları yasadıgımı ve dogumdan sonra tamamen gececegını ancak suanda ara ara bunları sureklı yasayabılecegımı,normal oldugunu söyledi..

doktorumun tavsıyesıyle gavısconu kullanmaya basladım ve etkısını gordum tam etkısı 2gunu buldu ama olsun. cok sukur bugun ıyıyım. arasıra oluyor yıne ama dayanabılecegım sekılde:))) buarada sodayı tavsıye etmedı bana cok kotu olursan gunde 4taneye kadar taclıd al yada gavıscon ıc dedi. gavısconu duzenlı ıcecegım tabı.
soda gecıcı olarak rahatlatır ama cok tavsıye etmıyorum dedı..bılgınız olsun..

Son düzenleme:
hanımlar gaviscon şurup veya gunde 4taneye kadar taclid alabılırsınız. doktorum bana bunutavsıye etmişti cuma gunu kontrole gittigimde mide agrımı,soluk borumun cok yandıgını yogurt dahı yesem gecmedıgını ve su bıle ıcsem sankı soluk borumda durdugunu hıssettıgımı söylemiştim. sankı soluk borumda bişey vardı n yesem ıcsem orda takılıyor gıbıydı ve de cok yanıyordu zaman zamanda su gelıyordu. doktorumda bebegımın ayaklarının yukarıda olmasından dolayı mıdemı yukarıya ittiğini ve buyuzden bunları yasadıgımı ve dogumdan sonra tamamen gececegını ancak suanda ara ara bunları sureklı yasayabılecegımı,normal oldugunu söyledi..

doktorumun tavsıyesıyle gavısconu kullanmaya basladım ve etkısını gordum tam etkısı 2gunu buldu ama olsun. cok sukur bugun ıyıyım. arasıra oluyor yıne ama dayanabılecegım sekılde:))) buarada sodayı tavsıye etmedı bana cok kotu olursan gunde 4taneye kadar taclıd al yada gavıscon ıc dedi. gavısconu duzenlı ıcecegım tabı.
soda gecıcı olarak rahatlatır ama cok tavsıye etmıyorum dedı..bılgınız olsun..

canım sodada mineraller olduğu için bebeğin kemiklerini geliştirici etkisi var hemde mide yanmasına çok iii geliyo ben şu an 21 haftalık hamileyim 4 haftalıktan beri sodaiçiyorum günde 1 şişe

benimde midem son zamanlarda agriyor onun caresi nedir henuz bulamadim ama yanmaya sut kesinlikle cok iyi geliyor

X