Hamilelikte mide yanması nasıl geçer?

Patates haşlamasını şiddetle tavsiye ediyorum. Hatta haşladığınız suyu da atmayın, bir bardak ayırıp için. Çok iyi geldi bana.

arkadaslar, ben de 3 aylık hamileyim ve ilk defa bugun mide yanması bogazıma kadar cıkıyor, tum yemek borumda eksime var. ve midem hicbirsey kabul etmiyor :KK43: bu reflu degil umarım? yasayan var mı benzer sorunu, tavsiyelerinizi bekliyorum :)

bu mide yanmasından bende muzdaribim.yeni başladı zaten 6 haftalık hamileyim bir kaç gündür midem yanıyor.tavsiyeleinizi okudum umarım faydası olur.hergün başka birsebepten sızlanıyor gibihissediyorum kendimi
Bebiklerimiz sağlıklı olsunda hepsi geçer inşallah

arkadaslar, ben de 3 aylık hamileyim ve ilk defa bugun mide yanması bogazıma kadar cıkıyor, tum yemek borumda eksime var. ve midem hicbirsey kabul etmiyor :KK43: bu reflu degil umarım? yasayan var mı benzer sorunu, tavsiyelerinizi bekliyorum :)

Arkadaşlar merhaba, ben de bu yanmayı ve ağrıyı çekiyorum. Geçen haftalarda çok daha kötüydü, şimdi çok daha iyiyim sanırım haftalar geçtikçe şikayetler biraz daha azalıyor. Ben zaten reflü hastası olduğum için her zaman dikkat ettiğim şeylerden sizlere bahsedeyim, zaten doktorlar da aynı şeyleri söylüyor. Önerilerim, soğan, sarımsak gibi gaz yapacak yiyeceklerden uzak durun. Yiyecekseniz bile pişmiş yiyin. Süt, yoğurt yiyecekseniz yarım yağlı ya da yağsız yemeyi tercih edin. Bana yağlı olanlar çok dokunuyor. Mutlaka yüksek yastıkta yatın. Meyve tüketimini aşırı yapmayın örneğin asitli meyvelerden çok tüketmeyin. (Kavun, erik gibi..) Yemekleri yerken çok çiğnemeye özen gösterin(biliyorum hamileyken zor oluyor:) )Bunun dışında doktorum bana da Gaviscon verdi, hamilelere bir zararı yokmuş ve ben özellikle yemeklerden sonra çok yanma ve ağrım varsa alıyorum. 10 dk sonra hiçbişeyim kalmıyor. Umarım sizin de ağrılarınız haftalar geçtikçe azalır.

mide yanması hamileliğin son aylarında daha da artıyor. Ve biz yengemle o şu an 8.5 bense 7,5 aylığım birnin tavsiyesi üzerine nane yedik kuru yada yaş fark etmiyor. çok faydasını gördük. en ufak rahatsızlığı bile geçiriyor.

selam kıslarrr
bende de müthiş bir yanma başladı. 7,5 aylık hamileyim son bir haftadır hem bebeğin tekmelerini midemde hissetmeye başladım hem de aşırı yanma hissi oluştu. sanki yediğim herşey boğazımda kalıyor. su içsem inecekmiş gibi geliyor ama ne yapsam geçmiyor. burcusb arkadaşın doktorunun söyledikleri mantıklı geldi,ters döndüğü için baskı yapıyor olabilir. ama yine de çok tırsıyorum bişii olur mu diye,gece uyuyamıyorum. Allah yardım etsin hepimizeee.
tavsiyeleri denemeye başlayayım bakalım ne değişecek bende:çok üzgünüm:

bende şu an 4 aylığım bende iki gündür var çok kötü oluyo banada soda iyi geldi inş devam etmez

Kızlar sanki midem deliniyor. :KK43:(( Bebeğime bir şey olmasından korkuyorum bu mide yanması yüzünden. Hiç uyku tutmadı, yatınca daha beter oluyorum. Denemediğim şey kalmadı, soda içtim, süt içtim, gaviskon içtim yok yok yok hiç bir etkisi olmadı. Sabaha kadar nasıl dayanacağım bilemiyorum.

bende de bu hafta başladı mide yanması ve bulantı.bişeyler yerken geçiyo ama yediğim şey bittiğianda başlıyo yamna ve bulantı.ne yapıcam bilmiyorum.patates dedi annem ama o da bi işe yaramadı:KK43:

haşlanmış patates, havuç ve beyaz leblebi çok iyi geliyor. birde doktorum yağsız tuzsuz mısır patlağını önermişti:))))

Arkadaşlar buradaki tavsiyelerden sonra haşlanmış patatesi denedim. Allah tavsiye eden arkadaşlardan razı olsun, süper süper... Geçti şimdilik mide yanmam. Teşekkür ederim arkadaşlar.

ne soda ne süt anlık geçirio iki gündür nasıl yanıo :KK59: doktora gitmemede daha çok var:KK59:

süt çok iyi geliyor bana. bende hamilelik öncesi de vardı mide yanması. bi çay bardağı soğuk sütü yavaş yavaş yudum yudum içiyorum. anında kesiyor. denemekte fayda var. süt bu sonuçta faydası saymakla bitmez.

7 aylık hamileyim midemde yanma ve uyuşma var ne yapmalıyım ilk çocugum olcak bir bilgim yok..

ayrıca bacaklarımda kasılma belimde agrı var ne yapmalıyım aldıgım ilaclarda fayda etmiyor bıraktım ilacları

bacaklarındaki kasılmalar magnezyum eksikliğinden kaynaklanıyor olabılır gece krampları falan yaşayabilirsin doktoruna danışıp takviye magnezyum alabılırsın mide yanmasına ise lıght süt ile çözüm buldum ben soğuk içiyorum hemen kesiyor tavsiye ederim

ben daha 14 haftalık hamileyim ama midem aşırı yanıyo bebiş tüyleniyomuş öyle yazıyor internette bende soda içiyorum

X