Hamilelikte mide yanması nasıl geçer?

cnnsysl

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Aralık 2007
282
3
40
kızlar 5 aylık hamileyim midemm çok yanıyor bi kaçgündür geçmiyordaa yardım edin nasıl geçerKötü Kazen

canım benim cok gecmiş olsun süt iç istersen iyi gelir belki bide maden suyu var ama sen hamişsin yan etkisi olurmu olmazmı bilemiyorum ama arastırıcam sana canım ...

ben bol bol elma yiyorum bende aynı dert var o biraz alıyor çok kötü olduğu zaman reneii tam yazamadım ama sanırım ılacın ısmını ondan çiğniyorum...

canım miden yandığında gaviscon şurup içebilirsin dr.um sakıncası yok şikayetin ne zaman olursa iç dedi.yanmayı hemen alıyor.

canım ılık süt içebilirsin geçiriyo... bendede oluyo berbat bişey.. asitli şeyler içme. yediklerine dikkat et. :teselli:

canım bende de aynı dert var.Ben soda içiyorum.Doktorum günde 3-4 taneye kadar içebilirsin demişti.Ayrıca Rennie Duo şurubu verdi,birde süt iyi geliyor ama oda gaz yapıyor. Ben sodayı tercih ediyorum,yoksa çok kötü oluyorum,geçmek bilmiyor.Sende dene soda midede kalıyor dedi doktor,rahimle ilgisi yokmuş,ne bilim ben onun yalancısıyım:)

soda faydalıdır ve bebeğin sarılık doğmasını engellıyormuş mıneraller var ıçınde yeşilimmm bende soda ıçıom yapçak bişi yok tatlım

arkadaşlar sodayı günde 1 taneden fazla içmeyin ilk hamileliğimde çok çektim renine içtim hiç bir zararı yok ekşimeyede çubuk kraker ve beyaz leblebi

meraba bayanlar...şuan 8.5 aylık bi kzım var..hamileliğim mide yanması yüzünden berbat geçti...mide yanması emin olun bebek doğana kadar artarak devam ediyor...hatta ben doğum yaptıktan sonra bile devam edecğini düşünüyodum..ama anlık yapılabilecek şeyler var..mesala gaviscon liqit iyi geliyordu bana..ama o ana sadece..eğer daha uzun bir rahatlama istiyorsanız mutlaka soda için..ben gece bile kalkıp sabaha kadar 3 soda içtiğimi bilirim...hamd olsun kızımda hiçbir sorun yok..bunları rahatlayasınız diye yazıyorum,kulaktan dolma bilgilerle uğraşmayın..hamilelik çok zor..Allah sabır ve kolaylık versin...

canım leblebi yemeni tavsiye ederim ben değil ama arkadaşım uygulamıştı işe yaradığını söylüyordu

:CüvCüv: Merhaba arkadaşlar,

Bende 13 haftalık hamileyim ve mide bulantılarından çok şikayetçiyim. Çok öğürüyorum senağlama . Bugün kızkardeşim Gaviscon şurubunundan bahsetti, doktoruma danışmayı düşünüyorum bende. manyetik bant bile aldım mide bulantısı için ama çok fayda etmedi. Hala iştahım kapalı. Hamilelik gerçekten çok zor bir süreçmiş. Allah tüm hamile bayanların yardımcısı olsun...

canim az az cabuk cabuk ye birden mideni doldurma.bol bol su ic.ayrica elma da cok iyi geliyor ben hep elma yerdim...Allah kolaylik verisn salgikla kavus bebegine.ha bir de gaviscon alabilirsin eger coksa...ben aldim ilaci ama elmayi yediktan sonra ona gerek kalmamisti..

merhaba aynı proplem bendede var çok kötüyüm mşdem okadar yanıyoki anlatamam 8.5 aylık hamileyim gittikce artıyor hiç bişey fayda etmiyor gece uyuyamıyorum napacam bilmiyorum

ya arkadaslar bende 32 haftalik hamileyim benimde midemin feci andigi gunler oluyo uyutmuyo gercekten cok zor iki yastik koysam basima yatamiyorum ama cok guzel bir tavsiyem var soguk sutten iki yudum sadece iki yudum soguk sut icin hemen kesio mide eksimesi yapacak seyleri yemememye gayret edin hepimize hayirli dogumlar birde bisey merak ettim ben soda dediginiz dogal maden suyu degil mi ben burda kizilayin dogal maden suyunu aldim ama henuz icmedim bi faydasi var mi ?

arkadaslar yanmadan bende çok şikayetçiyim bazen aglayasım geliyo resmen,hamilelikten cıkıp hasta psikolojisine giriyo insan.Allah böyle tatlı telaş ve tatlı acı versin dimi ... Onunn için hersey deger yeterki saglıklı olsun...Bi arkadasım bi çay bardagı suya 1buçuk cay kaşıgı karbonat karıs
tır iç arkasından suda iç dedi denedim.çok iyi geldi tavsiye ederim...

kızlar benim ilk hamileligimde o söylediginiz hiçbir ilaçta yöntemde işe yaramamıştı kavrulup durmuştu midem hatta midemi ve yemek borusunu söküp atasım geldigi anlar olmuştur:)) şimdi ikinci hamileligim maşallah diyim daha normallerde seyrediyor.Yani hepmi böyle olacak diye korkmayın

arkadaşlar mrb.ben yeni anne adaylarından biriyim bende de mide ağrısı oluyor ama sadece belli saatlerde ve 1-2 saat sürüp hemen geçiyor sizce bu neden kaynaklanıyor bir bilgisi olan varmı?

X