Aşılama Aşılama yaptıran hanımların paylaşım alanı...

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz

gxuxgxux

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Nisan 2008
122
4
aşılama yaptıran bütün arkadaşlar hepinize slm.a.s.aşılamadan sonuç almış olsanız da,sonuç alamamış olsanız da lütfen bütün tecrübelerinizi,yaşadığınız fiziksel değişiklikleri anlatın ki biz yeniler faydalanalım.benim tahlilime daha 5 gün var ama artk dayanamıyorum.içime sıkıntı basıyo.belki sizin yazdıklarınızdan ben ve benim gibiler bişiler okurlar da rahatlarlar.şimdiden teşekkürler cvbınız için:enbuyukkk:

5 gün çabuk geçer inş..gerçi her gün bi ömür gibidir herhalde..bende bu ay aşılama yaptırcaktım ama yumurtalarım büyümediği için iptal ettik...üzüldüm ama hayırlısı.....bu pko ne illet bi şeymiş

canım iyiki acmışsın konuyu bende yarın iğnelere başlıycam bende cok heyecanlıyım malesef bendede pko var inşallah sonuc alırız hepımiz

arkadaşlar cvp yazdığınız için teşekkürler.ben aşılama yaptırdım şimdi sonuç bekliom yani sizden 1 adım ilerdeyim şuan.o yüzden sormak istediğiniz bişiler varsa sorabilirsiniz .elimden geldiğince biliosam cvp yazarım pc nin başına geçince.yaaaa bu pko illetinin tedavisi yok mu bu nsl bi hastalık.senağlama

arkadaşlar cvp yazdığınız için teşekkürler.ben aşılama yaptırdım şimdi sonuç bekliom yani sizden 1 adım ilerdeyim şuan.o yüzden sormak istediğiniz bişiler varsa sorabilirsiniz .elimden geldiğince biliosam cvp yazarım pc nin başına geçince.yaaaa bu pko illetinin tedavisi yok mu bu nsl bi hastalık.senağlama

canım sendemi pkosun ayy bu nasıl bır hastalık ya cok inatcı zor sonuc alıyoruz senın ılk denemenmi canım daha önce klomen tarzı ılac kullandınmı

evet bu ilk aşılama denemem canım.klomen kullanmıştım daha önce ama bana faydası olmadı pek.gonal f iğne daha ii geldi.

evet bu ilk aşılama denemem canım.klomen kullanmıştım daha önce ama bana faydası olmadı pek.gonal f iğne daha ii geldi.

inşallah canım bunda sonuc güzel olur sen glucuhage kullanıyormusun o cok işe yarıyormuş ama ben kullanamıyorum cok bulantı yapıyor

gercekten pko insanı delirtir...benim gonal f ile bile büyümedi yumurtalarım,ne yapcam bilmiyorum....:1no2:

ya bu pko çok sayıda kontrolsüz yumurtalar oluşmasına neden oluyo ya,ilk ay gonal f i yüksek dozda başladık çok sayıda çooook büyük yumurtalar oluştu iptal ettik tedaviyi ohss ye neden olur diye.2. ay az dozla başladık brz artırdık ama cvp vermedi işte bu ayda azdan başlayıp yavaş yavaş artırdık ve güzel bi yumurta gelişti ve aşılama oldu ama sonuç ne olur bilmem.5gün sonra belli olcak işte.ooofff off geçermi bu beş gün yaaaa.her geçen gün daha sıkıntı yapıyo bana.ve sanki içimden bi ses olmicak diyo.senağlama

ya gluchopaghe kullanıyom ben başlarda bulantı yaptı ama geçti artk .doktorum sürekli kullancan dedi bende içiom ama bana pek fayda etmedi galiba.yada ben farkedemiyom.

ya kapkara cım umutsuzluğa kapılma 2. ay benimde büyümedi gonal f ile.sonra 3. ay her gidişimde büyümüyo diye hayalkırıklığına uğruyodum ama doktorum bırakmadı azar azar artırarak devam etti ve inat oyununu biz kazandık ve büyümeye başladı.bu azar azar yükseltme tedavisine step up deniliomuş araştır bi istersen

ya gluchopaghe kullanıyom ben başlarda bulantı yaptı ama geçti artk .doktorum sürekli kullancan dedi bende içiom ama bana pek fayda etmedi galiba.yada ben farkedemiyom.

canım o yumurtaların catlamasına ve olgunlaşmasına cok yardımcı oluormuş ayrıca kiloda verdırıyor oda pko ıcın cok önemli ama tabiki etkısını ılk 1 aydan sonra gösterır

sakın glucophageyi bırakma...mide bulantıları geçer bi süre sonra,ama bendeki gibi ishal yapmaz sende inş...umutsuzluğa düşmüyorum ama ne bileyim ya şöyle tatlı bebişlerimiz olsa fena mı olurdu...bide iğnelerde bile tepkisiz kalınca yumurtalıklarım üzüldüm...neyse hayırlısı...bende yatıyorum..ii geceler

sakın glucophageyi bırakma...mide bulantıları geçer bi süre sonra,ama bendeki gibi ishal yapmaz sende inş...umutsuzluğa düşmüyorum ama ne bileyim ya şöyle tatlı bebişlerimiz olsa fena mı olurdu...bide iğnelerde bile tepkisiz kalınca yumurtalıklarım üzüldüm...neyse hayırlısı...bende yatıyorum..ii geceler

inşallah canım en kısa zamanda bizimde olur :emir_bebek: bende yatayım bari iyi geceler kızlar görüşürüz sonra a.s.

arkadaşlar şu aşılama işini başatan sona hangi evrelerden geçiyorsunuz anlatırmısınız bizde 2-3 ay sonra aşılama düşüünüyoruz neler yaşanıyor lütfen anlatın merak ediyorum nasıl başlayıp nasıl bitiyor

belenaycım,aşılamada şu evrelerden geçilio:önce gonal f iğne ile yumurta büyütülüyo,sonra yumurta en az 16-17 mm olunca çatlatma iğnesi var pregnyl ondan vurduruyosun,bu iğneden 36 saat sonra da aşılama işlemi yapılıo.işte bu kadar canım...

daha sonra yaklaşık 15 gün bekliosun ve sonra kanda gebelik testi yaptırıosun.eğer olumlu çıkarsa sonuç hamişsin :teytey: Allahım inşaallah...

X