Göğüs küçültme Ameliyatı ile ilgili tecrübelerimizi paylaşalım

Arkadaşlar, ben 6 ay önce göğüs küçültme ameliyatı oldum. O zaman bana doktorumun söylediği; göğüs başına 300gr.ın üzerinde bir fazlalık çıkar ise Devletin %40'ını karşıladığı idi. Benim her bir göğsümden yaklaşıl 750gr. çıkarıldı. Dolayısı ile toplam ücretin (doktor parası hariç tabii ki) %40'ını Devlet karşıladı. Ben bir rapor çıkarmakla vs. uğraşmadım.
Ancak bu yıl bir kanun değişikliği vs. oldu mu onu bilmiyorum. Benim hayatımda verdiğim en doğru karardı....

teşekkür ederim arkadaşım bilgi için. doktora da sordum o da öyle dedi. ben muayene edeceğim duruma görede fizik tedaviden rapor çıkartırız dedi. bakalım durum ne olacak .

bu Kayseri'de karşılanıyor da başka şehirde karşılanmıyor mu? valla doktorun biraz durumuna kalmış birşey anlaşılan :) ne dersiniz ? :KK66:

bu Kayseri'de karşılanıyor da başka şehirde karşılanmıyor mu? valla doktorun biraz durumuna kalmış birşey anlaşılan :) ne dersiniz ? :KK66:

Bencede, valla bizi ayakta uyutmuşlar sanırım....okadarda ısrar ettim ben ama ssk karşılamıyor dediler...benden önce olanlardada yok tu sordum onlarada....artık bizden gectide inşallah daha sonrakiler bu işin peşini bırakmasınlar...:enbuyukkk:

arkadaşlar bugün randevuya gittim kötü haber 1 marttan sonra göğüs küçülttürme ameliyatı olanların sosyal güvence karşıladığı yüzde kırkıda karşılamıyormuş bu da bana ve ameliyat olmayanlara isabet etti olsun vardır bundada bir hayır( okudunmu YAYLAGÜZELİ ) benim göğüs sarkıklığımın dışında sol göğüs ile sağ göğüs arasında bir beden fark varmış sonuç fiyat 2000 tl 2500 tl arasında çıktı ameliyat sonu alıncak doku ya göre netleşecek 6 martta tetkik yapılacak aksilik olmaz ise 9 mart ameliyat günüm bana şans dileyin bu arada ŞÜKO bugün sende gidecektin umarım gidip ilk adımı atmışsındır

arkadaşlar güvenceden faydalanan arkdaşlarımız adına tabiki seviniyorum ama düşünmeden edemiyorum bu kanun sadece ankra damı yürürlüğe girdi acep bence iyi araştırın doktorun işine gelince güvence karşılayacak gelmezse kendimiz ya bir standartı yokmu bunun herkes faydalansa tüm kadınların yüzü gülse olmazmı sanki ama bir şehirde olup başka şehirde olmmasıda çelişki hani ?????????

kızlarrrrr nasılsınız bakalım keyifler güzel gibi görüşmeyelisengözlerimebaksanab ameliyat olanlar olmuş PEYMAN çok geçmiş olsun canım kurtuldun sende sonunda şişliklerin geçsin biran öncede daha çok keyfini çıkarmaya başla memişlerin:jeyyar: WAH SHE sende yeni katıldın sanırım aramıza geçmiş olsun sanadayerimseniben

NİSAN ablacım sen nasılsın özledim valla ama dediğin gibi sınavlardan vakit bulamadım yarında son sınavım var sonra kurtuluyorum süprizzzzz memnunmusun yeni memişlerden istediğin şeyi giymek gibisi yok dimi:sm_cool: benim güzel gidiyo şimdilik dikişlerde kabarma varmış ama oda koyu tenli olduğum içinmiş geçicekmiş ama ben memnunum hatta doktorum kabarma var diyene kadar farkında bile değildim sırnaşık şey

bide keşke daha da küçülse diyorum bu halimdende çok memnunum ama ben çok küçük seviyorum ondan sanırım:eek: geçen gün marks and spencer gittim yeni sütyen almaya 36c ve 34d oldu ordaki bedenlere göre.. sırtım dar olduğu için 36 büyük geldi bende 34d aldım..ordaki kız 36c ile 34d arasında fark yok dedi birinin sırtı diğerinin kabını dengeliyomuş ama yinede d beden almak moralimi bozdu:dilcikar: eve gelince badilerle giyince güzel oldu göze batmıyo giyemediğim gömleklerde duğmeler kapanıyo ama 34d beden olunca ister istemez üzüldüm ama sonradan eski hallerini düşündümde şahane duruyolar:uhm: anlıycağınız arada kafam karışıyo eski hallerini çabuk unutuyorum:1rolleyes:en kısa zamanda kom danda alıcam orda kac bedene denk gelicek merak ediyorum...

kızlarr hepinize güzel günler a.s.

hayatım geçmiş olsun bende(sayfa 87 )üst üste terslik yaşadım şükür hayattayım aslında haklısın uyarın için geçte olsa kendi adıma tşk ederim şimdi düşünüyorum her açıdan bilinçli ameliyat olmak gibisi yok ben anestezi uzmanına dava açmadım iyimi ettim kötümü ama şu an en büyük hasar fiziksel iyileşicem zamanla ama psikolojim bozuldu ve en kötüsü sık yorulmak yinede hayırlısı olsun sanada davanda bol şans dilerim

Teşekkürederim arkadasım .....

bende şimdi senin sayfanı okudum basına gelenlere çok üzüldüm....çok çok geçmiş oldun cnm yaa umarım iyiindir şimdi :KK43:
Malesef psikolejisi bozuluyor insanın ben hala kendime gelemedim aynaya baktıgımda eksikliği görünce sinirlerim bozuluyor ne istedim ne umdum ne buldum malesef başıma böyle bir olay geldi diğer arkadaslarada tavsiyem sadece doktorlarını iyi seçsinler sonucta para veriyorsunuz sağlık satın alıyorsunuz ama bi aksılık olursa paranızda sağlıgınızdanda olabılırsınız lütfen çok iyi düşünsünler

kadınlar için önemli olan bir kısım katta kadınlar için olmazsa olmazlarından ama ınanın kaybedılen bişsey oldugunda daha iyi anlıyorsunuz ne kadar önemli oldugunu

umarım herkezin gönlüne göre olur

Son düzenleme:
Birde birsey daha belirtmek istiyorum

ben ameliyata sabah 9.30 da girdim aksam 18.30 çıktım ozaman bır terslik oldugundan şüphelenmıs ailem normalde 4 yada en fazla 5 saat sürmesş gereken bir ameliyat 9 saat gibi bi zaman süresinden geçmiş

eve geldiğimde çok şiddetli morluklarım vardı taş kesmişlerdi ve buz takviyesi yapıp duruyordum sonrasında farkettiğim sol meme ucunun daha farklı olduguydu 1 hafta gecmıstı ve doktoro kontole gittiğimde bunuda dile getirdim bana nosmal oldugunu söyledı aradan 2 gün geçtiğinde dayanılmaz bir kokuya maruz kaldıgım için acilen tekrar hastaneye gittim ozaman acil 2 ameliyata aldılar benı malesef memeucu gittii hatta sol memenın içinede çürümeler olustugu için onun içinede müdahale edildi biri daha küçük kaldı anlayacagınız 6 saatlık 2 ameliyattan sonrada birkac kez daha operasyonlar geçirdim sonuç hiç alınamadı

lafın özüüü giden gittiii :KK43::KK43: önemsiz gibi görünebilir biz bayanlara ama ne kadar önemli oldugunu kaybettikten sonra daha iyi anlıyorsunuz...

çok iyi düşünün arkadaslar doktor çok önemli

Hadiseyim çok geçmiş olsun çok üzüldüm. Yazdıklarını eşime de okudum ikimizde ürperdik. :KK43:
Ben bir hafta önce ameliyat oldum şu ana kadar şidddetli bir ağrı ve koku hissetmedim ama inan yazını okuyup, hemen sütyeni çıkarıp orasını burasını kontrol ettim...
Şimdi dua ediyorum inşallah Naci Çelik' e ameliyat olmamışsındır..
Çok çok geçmiş olsun :KK43:

selam arkadaşlar bu araalr devlette ameliyat olan varmı benim beden ölçün bile yok 100-110 arası bişi değişiyo sütyene göre kendimde kiloluyum zaten eziyet oluyor aşırı bir kaçıntı ve terlem var yırtıyorum resmen kaşırken

kızlarrrrr nasılsınız bakalım keyifler güzel gibi görüşmeyelisengözlerimebaksanab ameliyat olanlar olmuş PEYMAN çok geçmiş olsun canım kurtuldun sende sonunda şişliklerin geçsin biran öncede daha çok keyfini çıkarmaya başla memişlerin:jeyyar: WAH SHE sende yeni katıldın sanırım aramıza geçmiş olsun sanadayerimseniben

NİSAN ablacım sen nasılsın özledim valla ama dediğin gibi sınavlardan vakit bulamadım yarında son sınavım var sonra kurtuluyorum süprizzzzz memnunmusun yeni memişlerden istediğin şeyi giymek gibisi yok dimi:sm_cool: benim güzel gidiyo şimdilik dikişlerde kabarma varmış ama oda koyu tenli olduğum içinmiş geçicekmiş ama ben memnunum hatta doktorum kabarma var diyene kadar farkında bile değildim sırnaşık şey

bide keşke daha da küçülse diyorum bu halimdende çok memnunum ama ben çok küçük seviyorum ondan sanırım:eek: geçen gün marks and spencer gittim yeni sütyen almaya 36c ve 34d oldu ordaki bedenlere göre.. sırtım dar olduğu için 36 büyük geldi bende 34d aldım..ordaki kız 36c ile 34d arasında fark yok dedi birinin sırtı diğerinin kabını dengeliyomuş ama yinede d beden almak moralimi bozdu:dilcikar: eve gelince badilerle giyince güzel oldu göze batmıyo giyemediğim gömleklerde duğmeler kapanıyo ama 34d beden olunca ister istemez üzüldüm ama sonradan eski hallerini düşündümde şahane duruyolar:uhm: anlıycağınız arada kafam karışıyo eski hallerini çabuk unutuyorum:1rolleyes:en kısa zamanda kom danda alıcam orda kac bedene denk gelicek merak ediyorum...

kızlarr hepinize güzel günler a.s.

canım hoş geldin önemli olan sınavların o senin istikbalin elinden gelen gayreti göster güveniyorum sana bana gelince arada nefesim tıkanıyor canım sıkkın bu yüzden yarın kontrolüm var ama göğüs cerrahiyede gitcem bazen korkuyorum açıkcası geçer bu günler inşallah SİNAGAME göğüsün ile karın bölgende ameliyat olduktan sonra şişlik oldumu bende oldu çok değil ama oldu ŞEBNEM SELAYFURKANA da sordum o da kilo sanmış ama ben söyledikten sonra şişlik olbileceğini söyledi gelelim ölçü meselesine benim sarkıktı ama bende senin gibi daha da küçük olsaydı diye bazen düşünmüyor değilim ama bunada şükür pentinin göğüs bedeni ölçme bölümü var ben bedenim kaç henüz ( hala sporcu sütyeni takıyorum vede memnunum) bilmiyorum ama orda söyleneni yapınca 70 BCUP çıkıyor ama ne ölçüde olduğunu çakamadım bizim zamanımızda cup mup yoktu 75-80-85-90 v.s v.s idi kafam karıştı bilenlerden öğrenmeye hazırım öpüyorum seni canım

Birde birsey daha belirtmek istiyorum

ben ameliyata sabah 9.30 da girdim aksam 18.30 çıktım ozaman bır terslik oldugundan şüphelenmıs ailem normalde 4 yada en fazla 5 saat sürmesş gereken bir ameliyat 9 saat gibi bi zaman süresinden geçmiş

eve geldiğimde çok şiddetli morluklarım vardı taş kesmişlerdi ve buz takviyesi yapıp duruyordum sonrasında farkettiğim sol meme ucunun daha farklı olduguydu 1 hafta gecmıstı ve doktoro kontole gittiğimde bunuda dile getirdim bana nosmal oldugunu söyledı aradan 2 gün geçtiğinde dayanılmaz bir kokuya maruz kaldıgım için acilen tekrar hastaneye gittim ozaman acil 2 ameliyata aldılar benı malesef memeucu gittii hatta sol memenın içinede çürümeler olustugu için onun içinede müdahale edildi biri daha küçük kaldı anlayacagınız 6 saatlık 2 ameliyattan sonrada birkac kez daha operasyonlar geçirdim sonuç hiç alınamadı

lafın özüüü giden gittiii :KK43::KK43: önemsiz gibi görünebilir biz bayanlara ama ne kadar önemli oldugunu kaybettikten sonra daha iyi anlıyorsunuz...

çok iyi düşünün arkadaslar doktor çok önemli
canım ilk yazında tam anlatmadın şimdi daha iyi idrak ettim ama bende hala nefesimde problem yaşıyorum umarım ikimizde en kısa sürede iyileşiriz EVET giden gidiyor benimde sapa sağlam akciğerlerim gitti düzeldi deselerde kontrollere devam tıkanmk çok zor açıkcası korkuyorum tekrar tekrar geçmiş olsun allah beterinde korusun bebişim sende bende paramızla sağlığımızdan olduk yaaa dha ne denirki öpüyorum seni

merhaba arkdaşalar nereden başlıyacağımı bilmiyorum fazla halim yok dün misafir taburcu oldum 6 mart 15-30 da ameliyata aldılar 17-00 çıktım 1 saat sonra sağ göğsüm kavun gibi şişti 2, ameliyata aldılar gece yarısından sonra nefesim kesildi hastne ayağa kalktı doktorumun evden gelmesi ile odamda narkoz bile vurmadan (vakit yoktu) her 2 koltuk altıma CEVİZ BÜYÜKLÜĞÜNDE delik açarak akciğerime tüp yerleştirerek hayatımı kurtardılar sebebi 1, ameliyatta anastezi uzmanının solunum cihazı ile aşırı baskı uygulamasından sağ ve sol akciğerimi patlatması yani balon gibi söndürmesi oldu hatırladığım ettiğim feryat etimden et kopması canımdan can çıkmış olması ameliyat olmayan arkdaşlarım korkmayın ama buda acı bir tecrübe başım gelen bu alanda 15 yılda bir yani binde bir yaşnan bir olaymış eğer bir şekilde hastanede olmasaydım şu anda aranızda olmayacaktım kurtuluşum hastnede bulunmam ve de yaşımmış tüm doktorlar buna mucize gözü ile bakıyorlar ve doktorum 1 dakika yalnız bırakmadı hepsine teşekkür ediyorum ama şu an bir şey hissetmiyorum hepimiz memişleri unuttuk canımın derdine düştük abarttığımı yada yalan söylediğimi düşünmeyin pansumanın dışında bakmadım hala bana zıcık müsde biraz dinlenip dönücem tekrar
arkdaşlar HADİSEYİM arkadaşımızın uyarısından sonra kaçıranlar için tekrar alıntı yaptımki uyarılarımızı dikkate alın oda bende paramızla sağlığımızdan olduk ki sizde olmayasınız sevgilerimle

kızlar bende cok dertlıyım bu konudan .su anda hamıleyım iice şiştilerrrr artık grmek dahı istemıyomm ınanılmaz sırt agrısı yapıooo.kuçultmek istyom hıccccccc bı bılgım yokkkkk...nerde nasıl yapılır malıyetı nedr hıc bılmıyommm...yardımcı olrsanız sevınırımmmm

Mrh hadise ve nisan ikinizede çok geçmiş olsun, bende kesin kararlıydım ameliyata ama sizin başınıza gelenleri okuyunca birazdaha düşünmeye karar verdim. Bide ben bayan doktor istiyorum seçeneğim çok az bakalım hayırlısı..

Mrh hadise ve nisan ikinizede çok geçmiş olsun, bende kesin kararlıydım ameliyata ama sizin başınıza gelenleri okuyunca birazdaha düşünmeye karar verdim. Bide ben bayan doktor istiyorum seçeneğim çok az bakalım hayırlısı..

tatlım bizim başımıza gelenler acı ama tecrübe bundan korkmanız gereksiz biz sizi aydınlattık yani gözünüz kapalı olmayın bilinçli olun ameliyatı KORKUNUN ECELE FAYDASI OLMAZ doktor seçiminizi iyi yapın diyor HADİSEYİM bende anestezi uzmanı konusunda uyardım korkmadan bilinçli bir şekilde olun gözü kapalı olmayın sevgilerimle

kızlar bende cok dertlıyım bu konudan .su anda hamıleyım iice şiştilerrrr artık grmek dahı istemıyomm ınanılmaz sırt agrısı yapıooo.kuçultmek istyom hıccccccc bı bılgım yokkkkk...nerde nasıl yapılır malıyetı nedr hıc bılmıyommm...yardımcı olrsanız sevınırımmmm

canım benim şimdiden allah analı babalı büyütsün ama bence sen önce bebişini en z 6 ay sütünle besle sonra burası çok faydalı bir forum her daim herkes birbirine yardım çabasında zamanı gelince sanada herkes bildiğini aktarır zaten baştan sona okuduğun vakit gerçekten çok şey öğreniyorsun ama senin bir görevin var ANNESİ hele bebiş senin sütlere doysun o zaman vedalaşırsın memişlerden inşallah umarım kızmadın bu benim nacizane fikrim tabiki karar senin allah bir avazda kurtarsın canım sevgilerimle

Merhaba formu okudum tamamını:))))))))))) nısan Çok geÇmıŞ olsun gÜzellık ıÇın aksılık olabılıyor malesef .. Bende kararlıyım amelıyat ıÇın pazartesı muayeneye gıdıcem 22 yaŞındayım Çok bÜyÜk olmadıĞını sylÜyorlar memelermın ama ben rahatsızım 70dd kullanıyorum fızıĞıme gÖre orantısız yaptırınca Çok gÜzel olucak ınanıyorum doktorla gÖrÜŞÜnce aldıĞım tÜm bılgılerı paylaŞıcam ınŞ en yakın zamanda

arkadaşlar benim sorunum sizden daha farklı gögüsüm yok hiç. siz küçültme ameliyatlarına baş vuruyorsunuz izmirde küçültme yada dikleştirme ameliyatı geçirip çok memnun kalan arkadaşlar var mı? doktorlarınızın isimlerini paylaşabilirseniz sevinirim. acilen doktora ihtiyacım var izmir'de sanırım forumu takip eden çok az kişi var.yardımlarınızı bekliyorum lütfen!!
hepinize acil şifalar...

cnm mrb bn gögüs kücülte ve diklestirme amelıyatı oldum 14nisandabn yesilyurt devlet hastanesınde ıldum cok memnunum doktorum metin görgü tarafından amlıyat oldum ve metin hocanın cok muhtesem bır ınsan oldugunu soyluyebılırım cok anlıyıslı bı doktorbnm ucretlı oldu heyetten gcemedıgım ıcın ve meslegınde cok basarılı bı doktor amelıyat olmadan ogrenıp amelıyat olduktan sonrada kararım degısmedı bncede sende bı gorusmelısınkaydirigubbakcemile5kaydirigubbakcemile5kaydirigubbakcemile5

X