Saç Kesim Şekilleri Ustura ile Saç Kesimi

Saç Kesim Şekilleri (kesim, örgü, topuz), Kuaför Önerileri, Düz Saçlara Özel, Dalgalı Saçlara Özel, Kıvırcık Saçlara Özel

s*e*l*i*n

Nirvana
Kayıtlı Üye
5 Eylül 2007
365
8
bunu yaptıranların yorumlarını bekliyorum böyle bir kesimi denedikten sonra başınıza gelen sorunlar neler kolaylıklar neler resimler filan koyarsanız bizde bilgileniriz:enbuyukkk::hooray::teytey::dance:

hacmi artırıcı yoksa azaltıcı etki mi yapıyor bide uçları kalkıyormu düz düruyormu yani şekiile giriyormu

bu ustura yöntemi düz saçlara uygulanıyo genelde. hacim vermesi için. ama uçları falan kalkıyor kötü oluyor. düzleştirmek gerekiyor. ki ben dümdüz saçlıyımdır bigudi bile tutmaz, ama ustura saçlarıma garip bi dalga verdi. hoş değil.

hic tavsiye etmedigim bir yöntemdir.Sac uclari kirik gibi duruor.Sekle girmiyor.Cok hos bir görüntüsü olmuyor yani.Makas kesiminden asla vazgecmem.

bu ustura yöntemi düz saçlara uygulanıyo genelde. hacim vermesi için. ama uçları falan kalkıyor kötü oluyor. düzleştirmek gerekiyor. ki ben dümdüz saçlıyımdır bigudi bile tutmaz, ama ustura saçlarıma garip bi dalga verdi. hoş değil.

sonuç tamamen busüprizzzzz

bence aralara uçlara falan ustura sakın kullandırtmayın. ben pişmanım.
ama yüze düşen perçemleri ustura ile kestirebilirsiniz.

asla tavsiye etmem.saçı kırık gösteriyo fön çeksen bile ivrenç duruyo.
saçımdaki ustura gitsin die ayda bir saçımı kısaltım.2kere kestirdikten sonra adam oldu.makas la kestir canım.kahküllerine ustura kulandırabilirsin.

çok kötü oluyo canım uçların yanık gibi duruyor lar kırık kırık oluyorlar ıyyy benim öyle oldu en iyisi makas sadece kırpmalara yaptırınca güzel duruyo kimse memnun değil kısacası .

bencede. ben bi ara kesitrmiştim hep ole kestiriodum uçaları iğrenç ve uzadığı da hiç belli olmuodu ve kırıldığı daha çok belli oluodu. ama güzel şekil alıoo ama yine de kimseye tavsiye etmem

ben de usturayı bıraktım artık. sadece önlere kat verirken kullanıyor. ve gercekten işini bilen bir kuaför de makasla kesse bile arkada kat izi bırakmıyor. makasla daha memnun kaldım acıkcası.
ama tabi modele göre de değişir.ustura gerektiren modeller de var.

benim dalgalı ve kalın telli saçlarım var ve makasla kesilince uçları istenmeyen şekilde kıvrışıyor...bunu ancak usturayla yola getirebiliyorum....hatta kuaföre gittiğimde hep önceden söylerim makas değil ustura istiyorum diye.. ama tabi usturalı kesimde katlar yani tutamlar birbirinden çok fala farklı boylarda olmamalı azar azar kısadan uzuna gitmeli ki o zaman iyi oluyo..yoksa fazla uzun tutamlarda ustura yine iyi olmuyor

Kujucum ben ustura kesimi keşfettiğim zaman 2 sene önceydi. 4-5 defa kestirdim. Çooook memnunum... Süper bence. Makas değdirmiyorum... Varsa yoksa ustura... hem cok güzel gözüküor =)

kahküller iyi de uşturayla diğer taraflar olmaz çünkü incelttiği için saçı hemen kurutuyor ve hemen kırıyor haliyle.. ama kahkülü kestirin usturayla kapkalın şekilsiz bi kahkül olur yoksa...bitlenmişsin de saçlarını kesivermişler gibi..

canım saçların gür mü seyrek mi düz mü dalgalı mI ince telli mi kalın tellimi:KK70:

Benim saçlarım siyah, gür, çok sık yani ve kalın telli. Ayrıca da dalgalı, normal hali hafif dalgalı ve uçları kıvrılır. =)

Ben ustura ile kestirdim en son simdi yavaş yavaş uzuyor, katlı halde. cok hoş duruyor, ve uzun yüzlüysen yakışabilir. Ayrıca benim kahkülllerimde usturalı, makas kesimi yaptırmayın bence... Cok cins duruyormuş meğersem benim gözlerim açıldı. Saçlarıma makas değdirmem...

Hatta son kestirmemi ark.la yaptım.. Bana erkek bir kuaför ona da bayan kuaför dek geldi. Onunki makasla benimki ustura ile kesildi. Ben memnundum ama o cok moralsiz kaldı. Ağladı falan. Sonra tekrar başka bi kuaföre gittik aynı gün. Onunkini de ustura ile kestiler uçlarını. Çok memnun kaldı. Cok güzel oldu =)

Son düzenleyen: Moderatör:
bıkere o hatayı yaptım cok pişmanın nasıl ole bır hata yaptım dıye.sacvlarım o kadar guzeldıkı dumduzdu.ama usturadan snra cok kotu oldu.kabarttı saclarımı eskı halıne donmesı cok zmn aldı.

X