gögüs uçları

sezin05

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Haziran 2007
304
1
herkeze merhaba ben 22 haftalık hamileyim. ama göğüs uçlarımın biri içe dönük diğeride düz.acaba bebeğimi emzirmekte sorun yaşarmıyım.bebeğin gögüs ucunu değil kahverengi bölgeyi ağzına alarak emdiğini duydum ama emin değilim.içinizde benimle aynı problemi yaşayan varmı.gögüs ucunun dışa çıkması için kullanılan bir takım aparatlar var acaba kullanmış olanınız varmı?:uhm:

benimde içe dönüktü sana tavsiyem şimdiden pompa al ve göğüs ucunu çıkarmaya çalış benim bebeğim emmedi bu yüzden uğraş didin çıkardım sadece 2 ay emzirebildim şimdi mamaya talim birde şu iğne yapılan enjeksiyonlar var ya 200 lük olandan al bir tane yuvarlak olan kafasını kes ve aynı iğne yapar gibi göğüs uçuna yerleştir çek bırak bunları uygula canım şimdiden çok zorlanırsın sonra o kahverengi bölgeyi içe dönük göğüslerde tutmuyor bebekler ne yazıkki...

herkeze merhaba ben 22 haftalık hamileyim. ama göğüs uçlarımın biri içe dönük diğeride düz.acaba bebeğimi emzirmekte sorun yaşarmıyım.bebeğin gögüs ucunu değil kahverengi bölgeyi ağzına alarak emdiğini duydum ama emin değilim.içinizde benimle aynı problemi yaşayan varmı.gögüs ucunun dışa çıkması için kullanılan bir takım aparatlar var acaba kullanmış olanınız varmı?:uhm:

canım benimde göğüs uçlarım yoktu ve gerçekten çok sorun yşadım...senin yapabileceğin şeyler göğüslerini iki parmağının arasına al ve sıkıştır günde 10 defa yap...8, ayından sonra göğüs çatlakları için merhem kullan ki emzirdiğin zaman yarılma olmasın....ve sık sık göğüs pompası ile süt sağ zamanla bebeğinde emdikçe göğüs uçların çıkar...

merhaba benim doktorum birdahaki muayenede göğüs uçların için bir krem vereceğim dedi. Bazı kişilerin göğüs uçları içte kalıyor bebek doğduğunda ememiyor o yüzden o kremi her banyodan sonra göğüs uçlarına masaj yaparak süreceksinki bebek geldiğinde göğüslerin emzirmeye uygun olacak dedi. nedir? nasıl bir kremdir bilmiyorum?

merhaba benim doktorum birdahaki muayenede göğüs uçların için bir krem vereceğim dedi. Bazı kişilerin göğüs uçları içte kalıyor bebek doğduğunda ememiyor o yüzden o kremi her banyodan sonra göğüs uçlarına masaj yaparak süreceksinki bebek geldiğinde göğüslerin emzirmeye uygun olacak dedi. nedir? nasıl bir kremdir bilmiyorum?

canım sana ne verdi doktorun? benim göğüs uçlarımın içerde olma sorunu yok ancak inanılmaz bir acı (hassasiyet) var doktorum evigen kapsül verdi. kapsülü kırıp akşamları sür dedi, ancak dün sürdükten sonra prospektüsünde gebelerde kullanılmamalı ibaresini gördüm ve çoook üzüldüm :çok üzgünüm: başka zararsız ne kullanabilirim

bende yok boyle bir sorun ama dun bir yerde okudum.ılık ve sabunlu suyla msj yapabilirsin.dışına çıkararak.bebiş zaten emerek çıkarır onu canım ya çok takma kafana.

canım sana ne verdi doktorun? benim göğüs uçlarımın içerde olma sorunu yok ancak inanılmaz bir acı (hassasiyet) var doktorum evigen kapsül verdi. kapsülü kırıp akşamları sür dedi, ancak dün sürdükten sonra prospektüsünde gebelerde kullanılmamalı ibaresini gördüm ve çoook üzüldüm :çok üzgünüm: başka zararsız ne kullanabilirim

Ben açıkcası doktoruma bu sorunumdan bahsetmedim doktorum erkek o yüzden biraz çekiniyorum :S:eek: yaa aslında ice dönük gibide değil .gögüs ucum yok ortası yarık gibi.o yüzden masaj falanda yapsam ortası yarık gibi oldugu icin dısarı falan cıkmıyorr:1no2: 1 ay sonra muayeneye gidicem ozaman doktoruma sorsam iyi olur sanırımm.

ampülü kırıp sürüyosun
iğne olarak vücuda enjekte etmiyosunki hamilelerde kullanılmasın !
dr senin hamile olduğunu bilerek verdi heralde diğilmi
kolay gelsin :sm_confused: :sm_confused:

Canım doktora muayenenden sonra kremin ismini banada yazarsan çok sevinirim.

hic olmadi silikon gögüs uclari var..hem cok yara olanlarda hemde uclari konusunda caresiz kalanlarda ise yarar sanirim..eczaneye sorabilirisniz...kullanilmasi gayet kolay..ama önce her yola basvurmak lazim cünkü bebegin direk temasla emmesi anne icin cok gerekli

arkadaslar bn de gogus ucuyla ilgili bir sey soracagım. benim de gogus ucum yok. top gibi yusyuvarlak:) ama ben isterdim gogus ucum olmasını. daha seksi gorunuyor en azından.
bu hamilelik belirtileri arasında gogus ucu acıması olayı var. benim gogusler cok acır ama ucu olmayınca gogus ucu nasıl acır? deneyen test eden arkadaslara soruyorum.

arkadaslar bn de gogus ucuyla ilgili bir sey soracagım. benim de gogus ucum yok. top gibi yusyuvarlak:) ama ben isterdim gogus ucum olmasını. daha seksi gorunuyor en azından.
bu hamilelik belirtileri arasında gogus ucu acıması olayı var. benim gogusler cok acır ama ucu olmayınca gogus ucu nasıl acır? deneyen test eden arkadaslara soruyorum.

hamilelik belirtisi olarak gögüslerde hassasiyet genel olarak oluyor sadece uclarinda sinirli olmuyor gögüsün hacmi arttigi icin dolgunluk ve hassasiyet oluyor..aslinda cogu bayanda bu hassasiyetin bir numunesi adet zamanindan önce yasanir.dokununca aci hissi olur..

gögüsleri uclariyla ilgili problem genelde bebek emzirirken oluyor..yariklar catlaklar olusabiliyor..bunun icin krem kullanilabilir ama herhangi bir krem olmaz cünkü krem kalintisi bebek emerken zararli olur özel kremler var..

ben o gögüs uclari yani silikon uclari kesinlikle kullanmayin derim ben onunla denedim ve sonra silikonsuz tutmadi gögüsümü iki gün sonra silikonluda tutmadi cocuk tutmadan önce elinizle oynayin veya soguk biseyler sürün cikar ucu ben ilkinde hic emziremedim zavalli kizimi ama ikincide emzirme hevesimde kaldi emzirdim hemde ikibucuk yasina kadar bence vazgecmeyin inanin emzirme cok güzel bir duygu tamam ilk haftalar cok zor benimkinden kanlar akiyodu ama yine emzirdim sonrada rahat ettim

evet bendede ayni sorun var :KK43: ilk cocugumda sadece 2,5 ay emzirebildim oda silikon gögüs uclariyla ve pompalamakla, sonra sütüm kesildi kendiliginden :KK43: simdi ikinciye hamileyim sanirim yine ayni olacak...

ya benimde göğüs ucum çok küçük..hani bazı kadınların olur ya fındık kadar göğüs ucu..benimkiler leblebi kadar bile değil...gerçekten küçük..bu sorun olur mu?:sinifsinif: 22. haftadayım..hala büyüme şansı var mı??

benim göğüs uçlarımda da yarıklar var ve o yarıklarda kurumuş iltihaplar oluşuyo.
napıcam bilmiyorum doktorum erkek çekindim göstermeye ve söylemeye
benimle aynı durumda olan var mı?????
kızlar yardımcı olunn

hamilelik belirtisi olarak gögüslerde hassasiyet genel olarak oluyor sadece uclarinda sinirli olmuyor gögüsün hacmi arttigi icin dolgunluk ve hassasiyet oluyor..aslinda cogu bayanda bu hassasiyetin bir numunesi adet zamanindan önce yasanir.dokununca aci hissi olur..

gögüsleri uclariyla ilgili problem genelde bebek emzirirken oluyor..yariklar catlaklar olusabiliyor..bunun icin krem kullanilabilir ama herhangi bir krem olmaz cünkü krem kalintisi bebek emerken zararli olur özel kremler var..

:nazar:
Bendede hassasiyet başladı,ama sadece uçlarda,bir yıldır bekliyoruz,inşallah bu kez hayırlısıyla hamileyimdir.

X